Temat: Awaria Atari800Win PLus 4 przy wczytywaniu plików .cas (pod XP SP 2)

Szanowni! Proszę o pomoc.

Wywala mi Atari800Win PLus 4 przy wczytywaniu plików .cas
Ustawienia standardowe, maszyna XL/XE, 64 KB.

W menu File daje Attach tape, podaje jakikolwiek plik .casi następuje tzw. wywalenie się aplikacji z ładnym komunikatem:
"Wystąpił problem z aplikacją An Atari 8-bit emulator for Win32 i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty."
"Sygnatura błędu:
AppName: atari800win.exe   AppVer: 4.0.0.0   ModName: atari800win.exe
ModVer: 4.0.0.0 Offset: 00079700"

Co ciekawe powyższy błąd występuje zarówno na realnym systemie, jak i na emulowanym Windows XP pod Parallels Workstation.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim i może mi pomóc?

golem14

2

Odp: Awaria Atari800Win PLus 4 przy wczytywaniu plików .cas (pod XP SP 2)

Pomoże Turn Disc (tzn. rewind tape), a może masz nielegalną wersję Atari800Win, może, morze (tfu)... lepiej uruchom Ubuntu i emulca. Albo live - XC12 as bypass /|\ . ...;)

U mnie kasety idą w sekundę do Ramu.
Czy masz wersje 4.0 (Beta 3 Version) ?
PS. Z opisu wynika, że system Ci się sypie. Reinstalka windy była kiedy ?

Ostatnio edytowany przez pajero (2007-08-06 23:56:35)

3

Odp: Awaria Atari800Win PLus 4 przy wczytywaniu plików .cas (pod XP SP 2)

Używając opcji "Attach tape" niestety tak się często dzieje. Spróbuj załadować plik cas poprzez ALT+B. Czasami konieczne jest wyłączenie wszystkich stacji dysków - "ALT+0 (zero)" i/lub włączenie/wyłączenie Basica.
Garść informacji o plikach cas.

4

Odp: Awaria Atari800Win PLus 4 przy wczytywaniu plików .cas (pod XP SP 2)

To bug programu jest a nie Windy. Testowane na Windowsie realnym i wirtualnym (także pod VirtualBox'em na Ubuntu) - wszędzie ten sam bląd.
Doszedłem do tego, że emulator bez problemu radzi sobie z plikami .cas, kiedy są one z nim skojarzone. Kliknięcie na taki plik powoduje uruchomienie emulatora i automatyczne wczytanie kasetki. Niestety za bardzo pracować na takich obrazach nie można, tzn. nagrywanie do .cas nie działa :-(
Sprawdzę jeszcze to co larek napisał.

BTW. Jak widzę rozwój Atari800Win przystopował?

5

Odp: Awaria Atari800Win PLus 4 przy wczytywaniu plików .cas (pod XP SP 2)

Sporo wczytywałem przez Attach Tape i nie było takich problemów.

Może to wina samych plików CAS. Niestandardowe loadery albo coś innego.
Spróbuj z plikami z CasArchiwum. Może zapodasz przykładowy CAS który krzaczy A800Win - zobaczymy u mnie.

6

Odp: Awaria Atari800Win PLus 4 przy wczytywaniu plików .cas (pod XP SP 2)

Proszę:
ftp://ftp.pigwa.net/stuff/collections/s … loader.cas

7

Odp: Awaria Atari800Win PLus 4 przy wczytywaniu plików .cas (pod XP SP 2)

To błąd w PLusie 4.0. Zamiast Attach Tape użyj Atari/Tape recorder/Browse.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

8

Odp: Awaria Atari800Win PLus 4 przy wczytywaniu plików .cas (pod XP SP 2)

pajero napisał/a:

Czy masz wersje 4.0 (Beta 3 Version) ?

I po kłopocie.

U mnie robbo construktor poszedł przez auto-uruchomienie na pliku CAS z widny oraz przez Attach Tape....

9

Odp: Awaria Atari800Win PLus 4 przy wczytywaniu plików .cas (pod XP SP 2)

pajero napisał/a:

I po kłopocie. U mnie robbo construktor poszedł przez auto-uruchomienie na pliku CAS z widny oraz przez Attach Tape....

Ale na .cas nagrać się i tak nic nie da, więc cała robota tylko do "state", ech...

10

Odp: Awaria Atari800Win PLus 4 przy wczytywaniu plików .cas (pod XP SP 2)

A to się zgadza, wyrzuci bład 146...
Myślałem, że tylko o zwiechy A800win chodziło...

No właśnie, kiedy zapis na CASy będzie możliwy ?

11

Odp: Awaria Atari800Win PLus 4 przy wczytywaniu plików .cas (pod XP SP 2)

Z Robbo Konstruktora to akurat da sie zapisać (wystarczy stworzyć nowy obraz kasety - "Atari -> Tape recorder -> New image" i oczywiście po zapisaniu pamiętać o przewinięciu taśmy do początku!), tylko nie wiem jak to później odczytać!? Wyświetla się komunikat "Szukanie początku zestawu planet" i ...koniec. Nawet nie słychać sygnału do odczytu. Nigdy nie miałem RK w wersji kasetowej, więc nie wiem, co program w tym miejscu robi i czego oczekuje. Ale przecież można korzystać z wersji dyskowej - tu wszystko działa bez problemu :)

Ostatnio edytowany przez larek (2007-08-08 00:00:32)

12

Odp: Awaria Atari800Win PLus 4 przy wczytywaniu plików .cas (pod XP SP 2)

larek napisał/a:

Z Robbo Konstruktora to akurat da sie zapisać (wystarczy stworzyć nowy obraz kasety - "Atari -> Tape recorder -> New image" i oczywiście po zapisaniu pamiętać o przewinięciu taśmy do początku!), tylko nie wiem jak to później odczytać!?

No właśnie nie działa, jak stworzysz nową kasetę, to ładnie wszystko w głośnikach piska, ale niczego nie zapisuje. Zobacz sobie, czy rozmiar "Nowej" kasety się zmienia - jak było 24 bajty (4KB na dysku) tak się ostało - a przecież zapisanie jakiś nowych danych do czystej wirtualnej kasety musi powodować jej zwiększenie.

larek napisał/a:

Ale przecież można korzystać z wersji dyskowej - tu wszystko działa bez problemu :)

No właśnie nie można. Robbo Konstruktor w wersji dyskowej posiadał zbyt wiele zabezpieczeń (głownie w oparciu o fizyczne uszkodzenie dysku), których nie da się zaemulować z atr'a.
Pierwsze - znikająca planeta po najechaniu na "murek" (pomaga wyłącznie SIO patch - to samo zresztą trzeba zrobić w wersji cas).
Drugie - "zbyt dużo robocików" - po rozwiązaniu problemu "murka", przy edycji więcej niż jednej planety pojawia się cytowany błąd, pomimo, iż planety są dobrze zaprojektowane. Nie da się więc zaprojektować całego zestawu planet, ergo - nowej gry. Było to zresztą powodem upadku pomysłu na konkurs "najlepszy zestaw planet do robbo" ogłoszonego kiesyś na grupie newsowej.

Myślałem, że Atari800Win PLus ma pełną emulację magnetofonu, więc jakoś by się ten problem rozwiązało, w końcu z casa można chyba wydobyć zawartość lub przekonwertować go na xex.

BTW. Robbo Konstruktor w wersji dyskowej leży cały czas w szafie, trzeba by do tego dokupić atarynkę :) Kiedyś na pewno.

13

Odp: Awaria Atari800Win PLus 4 przy wczytywaniu plików .cas (pod XP SP 2)

golem14 napisał/a:

No właśnie nie działa, jak stworzysz nową kasetę, to ładnie wszystko w głośnikach piska, ale niczego nie zapisuje. Zobacz sobie, czy rozmiar "Nowej" kasety się zmienia - jak było 24 bajty (4KB na dysku) tak się ostało - a przecież zapisanie jakiś nowych danych do czystej wirtualnej kasety musi powodować jej zwiększenie.

Hmm - wynik eksperymentów:
http://images23.fotosik.pl/51/090f6876b814d45bmed.jpg

Jednak coś zapisuje. Plik mi się zwiększył.

O problemach z dyskową wersją RK, to nie miałem pojęcia. Mam chyba gdzieś dyskietkę z oryginalną wersją. Może kiedyś to sprawdzę.