151

Odp: AST Turbo Cartridge

Dely, no tak ale to sa wsady do epromow a ja potrzebuje xexa zeby go zaladowac do SIDE lub SICA ktory sie do tego idealnie nadaje , nie potrafie (za glupi jestem) zrobic sobie samemu takiego xexa z pliku rom , za to moge carta  zrobic ;)

Ostatnio edytowany przez zaxon (2012-01-13 14:54:15)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

152

Odp: AST Turbo Cartridge

Wiem że odkopuję bardzo stary wątek, ale muszę podziękować koledze seban-owi za wsad do epromu, dzięki niemu udało się uratować oryginalnego carta AST :)

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

153

Odp: AST Turbo Cartridge

Pet_BB napisał/a:

Odnośnie programów do AST to był taki ciekawy(w tamtych czasach) progam, któy odczytywał na AST kasety z ZXSPECTRUM i wyciągał grafikę z programów pokazującą się w czasie ładowania. Pamiętam, że był bardzo skuteczny i sporo grafik wtedy nim przeniosłem. Pewnie gdzieś to jeszcze mam na kasecie.

Spectrus i Spec88 oraz o ile dobrze kojarzę jeszcze trup-trumna, całą trójkę ostatnio namierzyłem na dyskietce jak walczyłem z własnym Tomsem :) Dla przykładu dwa zdjęcia TV z wyciągniętą grafiką z gry Neighbours programem Trup-Trumna Screen Loader v 3.1, narzędzie nie ma opcji zapisu tak wyciągniętej grafiki.. trzeba by było pogrzebać z pod Qmega monitorem i zobaczyć, w jaki obszar pamięci ładuje dane...

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2020-05-02 13:05:35)

Post's attachments

zx1_screen.png 393.42 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

zx2_screen.png 336.4 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-05-02) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim