4,276

Odp: Ciekawostki na aukcjach

JLS muszę cię rozczarować ale akurat kartony od tego użytkownika Allegro są orginalne. Jeden kupiłem ja i mam porównanie bo mam już taki. 100% orginał. Chyba że akurat tak trafiłem.

4,277

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Znowu aktywność agenta drogiej wysyłki.
http://allegro.pl/sega-2-x-atari-pegasu … 03899.html

O co tu chodzi? W sensie, po co ktoś miałby (świadomie - za 380) kupować te śmieci, nie wiadomo nawet, o jakich konsolach Atari mowa - 2600JR? 2600CX? 7800? Z opisu ani ze zdjęcia nie wynika w sumie ani jakość, ani ilość przedmiotu aukcji. Nie mówiąc już o określeniu, czy sprawne. Natomiast nabywca nie może być chyba aż takim jeleniem do kwadratu, że kliknął odruchowo, widząc KUP TERAZ 1ZŁ, bowiem przecież przy podsumowaniu licytacji pokazuje się kwota zakupów łącznie z wysyłką. Widział chyba, że razem 380?. Jeżeli jednak to przeoczył, to na pewno ma dziś super dobry humor :) Chyba, że to jakaś ustawka, ale w jakim celu? To przekracza moje wyobrażenie.

Fascynuje mnie natomiast jeszcze jedna rzecz, że sprzedawca ma 5 gwiazdek i same pozytywy. Nikt się dotychczas nie zdenerwował??? A może sądzą się, o wykonanie i sformułowanie umowy niezgodnie z zasadami współżycia społecznego i celowe doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem...

Ostatnio edytowany przez laborant (2015-04-16 09:45:29)

4,278

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Chodzi o to, że zapłaci prowizję tylko od 1 zł, a nie od całości. Takich cwaniaków jest sporo na eBay.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

4,279

Odp: Ciekawostki na aukcjach

To ja wiem, że sprzedawca rżnie na prowizji, albo i na wartości zestawu, za którą by normalnie nie sprzedał, ale o co chodzi kupującemu?

Oto jest pytanie :)

4,280

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Kupujący klika bezmyślnie w kup teraz, sądząc, że to mega okazja. Bo nie widzi ceny za wysyłkę.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

4,281

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Ciekawe, czy znowu dostanie pozytywa i 5 gwiazdek za szczegóły :). Na zdjęciu nieokreślona zbieranina, opis mętny. Ale nabywca doświadczony, jak się nie mylę ma ponad osiemset gwiazdek. Powinien jednak zerknąć na kwotę podsumowania przed potwierdzeniem. I tak dał złapać?? No, ale dziwny jest ten świat.

4,282

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Błędnie zakładacie, że kupujący zrobił to nieświadomie. Przypuszczalnie skontaktował się ze sprzedawcą, a ten mu wyjaśnił że cena jest taka i taka, a przeniósł koszt na wysyłkę, aby nie płacić prowizji. Po czym spytał, czy jest to problem, a kupujący stwierdził, że niby dlaczego miałby być i kropka :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

4,283

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Choćby dlatego miałby być, że jak coś będzie nie halo, to mu zwróci koszt przedmiotu, ale nie wysyłki :D

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

4,284

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Żeby zaraz zakładać najgorsze... Trzeba ufać ludziom :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

4,285

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Ale co on właściwie kupił? Jakąś (!) segę i jakieś (?!) atari. Prawie bankowo są to trupy. Carty na zdjęciu pewnie nie wchodzą w skład zestawu.  A nawet jak wchodzą, to jakoś nie przypuszczam, by całość była warta prawie 4 paczki.

4,286

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Nie wierzę :O

Mens Womens Gay Pride Tiara ATARI Rainbow Flag Tee Shirt, White M Medium T-Shirt

http://www.ebay.co.uk/itm/Mens-Womens-G … 1596868161
http://i.ebayimg.com/00/s/NTI1WDUyNQ==/z/pS8AAOSwEeFVL8Wh/$_12.JPG

4,287

Odp: Ciekawostki na aukcjach

What the f...?! xDDD

.: miejsce na twoją reklamę :.

4,288

Odp: Ciekawostki na aukcjach

hehe, no wszystko logiczne. Odwrócona fujiyama wygląda poniekąd właśnie jak tiara... :D

Ostatnio edytowany przez laborant (2015-04-16 18:42:11)

4,289

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Kiedys tecza byla symbolem mozliwosci graficznych komputera, a teraz?

4,290

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Teraz to symbol wyzwolenia od patriarchatu, zacofania oraz od narzuconych przez plec rol spolecznych. ;)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

4,291

Odp: Ciekawostki na aukcjach

odwrócone Atari - komodorowcy kupią. Coś jak odwrócony krzyż :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

4,292

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Nowa jakość w sprzedaży - paczka-niespodzianka :


http://allegro.pl/paczka-niespodzianka-i5274533543.html

buahaha

I am operator of my pocket calculator

4,293

Odp: Ciekawostki na aukcjach

...czyli kup pan cegłę...
Jak znam życie, chętni się znajdą :D

4,294

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Nie nowość. Swego czasu był duży obrót elektrośmieciami z zachodu w postaci palet. Już nie pamiętam za ile, ale chyba za 500 albo 2000zł można było nabyć 1 paletę rupieci z Mediamarktu i pokrewnych (powiedzmy 100-150 kilo sprzętu) - odkurzacze, czajniki, hifi, sprzęty komputerowe. Część sprawna, część uszkodzona i część po zwrotach gwarancyjnych. Tzw. loteria. Potem to było czyszczone, naprawiane - z dwóch połamanych robiono jedno i wio na allegro i do sklepów. Może i mała paleta była za 100Eur a duża za 500? Nie pamiętam. W każdym razie dość tanio.

Ostatnio edytowany przez laborant (2015-04-21 14:35:08)

4,295

Odp: Ciekawostki na aukcjach

No tak, ale sprzedawanie tego z konta z 0 komentarzy nie napawa zaufaniem ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4,296

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Może ktoś, kto kupował w drugim obiegu te palety i przetwarzał potem towar postanowił tym samym sposobem wypchnąć nienaprawialne, totalnie zniszczone ostatki :)

Ostatnio edytowany przez laborant (2015-04-21 14:52:26)

4,297

Odp: Ciekawostki na aukcjach

"bez zwrotu bez negatywa" czyli musisz wystawić negatyw, aby zwrócić!

4,298

Odp: Ciekawostki na aukcjach

hhehehehe :D. Tak własnie.

4,299

Odp: Ciekawostki na aukcjach

laborant napisał/a:

Może i mała paleta była za 100Eur a duża za 500? Nie pamiętam. W każdym razie dość tanio.

Jest tego bardzo dużo. Na szybko polecam.
http://www.gemwholesale.co.uk/
http://www.bidspotter.co.uk/en-gb
Jak ktoś chce więcej to muszę kumpli popytać bo się tym zajmują.

4,300

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Niezły bulk. Jest nawet branża tekstylna. Szukaj palet "Vintage computing" - biorę od ręki :)