26

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

Ja jestem chetny na dwa komplety

pozdrawiam

Sniegowy

27

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

Ja jestem bardzo chętny... wrecz musze podlaczyc klawiature z pc...

Czekam wiec na konkrety...

gg 7960258

Atari 65XE

28

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

maw napisał/a:

.... wystarczyłby do tego np. kabelek z uszkodzonej myszki peesowej.

uszkodzonej ?  A ciąć dobrą.... w Polsze toże mnoga.

29

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

mam trochę złoma, więc po co pastwić się nad dobrą ?

___
Press play on tape...

30

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

A wykonawcy płytek wciąż nie ma... :(


Tośmy sobie zrzutkę wirtualną zrobili :D

ogólnie to k...a jesień idzie!

31

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

Dobra, plytka plytką, trenuje metode zelazko-laserowka, ale gdzie dostac pic16c84? Jak mi ktos podesle 2 sztuki z kwarcami  to odesle zmontowane AKI w wersji bez pokeya na plytce.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

32

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

Wywołaj sklep NIKOMP albo DIAX może tam będą

33

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

No i mi jak znam zycie wysla scalaka za 5 zl plus 50 zl wysylka i jeszcze do tego problemy z placeniem karta albo paypalem. Malo razy z tym walczylem?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

34

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

Od czego sądy?.....też chcą żyć

35

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

Zakładam nowy wątek, niech tam się wpisują wszyscy, co chcą AKI z częściami, to wtedy jedną paczką można by załatwić.

//EDIT @Zaxon: pic16c84 a pic16c84A ? nie pomyl :)
//EDIT 2: trudno będzie z tymi picami - jedyne co znalazłem, to specyfikacja pic16c84

Ostatnio edytowany przez maw (2008-05-07 23:02:42)

___
Press play on tape...

36

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

cholera, jedyne pic16c84  jakie znalazłem dostępne to w  zestawach AVP...na NIKOMPie nic nie wyskakuje...

//EDIT: jeśli dobrze rozumiem tekst o AKI, to ostatnia wersja to "pięterko" na podstawkę POKEYa ?

Ostatnio edytowany przez maw (2008-05-07 23:34:27)

___
Press play on tape...

37

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

No wlasnie, ktora wersje plytki robic.
Czy te, w ktora wklada sie POKEYa, a ona sama siedzi w podstawce na plycie Atari.
Czy te, ktora ma wystajacych pod spodem 6 pinow lutowanych do POKEYa.

Niby takie same, a projektowac trzeba inaczej (ta druga wersja jest prosta i gotowa TUTAJ. I ja tak mam zrobione, no ale ja jestem purysta i nie uznaje stereo w Atari ;)

P.-S. Po padzie dysku stracilem czesc atarowskich danych miedzy innymi przygotowana przez naszego forumowicza "darkdk" nowa wersje oprogramowania PICa dla AKI. Mam ja w swoim ukladzie zaprogramowana, ale przydaloby sie miec dokumentacje i wsad na przyszlosc.
Moze ktos ma i podesle, albo lepiej na jakis znany i pewny FTP wrzuci i podlinkuje w Atariki ;)

P-S. 2 ... Do dzisiaj nie moge sie nadziwic jak projektanci XEGS mogli tak spieprzyc koncepcje podlaczania klawiatury do pudla. Wystarczylo multipleksery wrzucic do klawiatury i wystarczaja 4 druty do komunikacji, zamiast pakowania grubego i niewygodnego kabla.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2008-05-08 00:05:45)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

38

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

faktycznie nie ma w sprzedaży... :(
PIC na wodę!

Poszukam jeszcze aczkolwiek kiedyś tak sobie szukałem 2 dni WD1772 (i pewnie nie ja jeden).
Ew. jakieś zamienniki...?

ogólnie to k...a jesień idzie!

39

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

PIC 16F84 są w sprzedaży w sklepie NIKOMP w Katowicach, wersja 4 i 20 MHz. Cena około 12PLN. PIC16c84 programuje się raz i to koniec. PIC16F84 ma pamięć FLASH, poza tym są kompatybilne

40

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

Hmmm... no to może Zenon by zrobił część produkcji przynajmniej dla tych z okolic Katowic ?

Ja jestem za płytką z pięterkiem.

//EDIT @Pecus: no ale w XEGSie jest dość miejsca, by zmieścić pięterko i zamiast złącza oryginalnej klawiatury podłączyć ps2 ?

Ostatnio edytowany przez maw (2008-05-08 06:31:17)

___
Press play on tape...

41

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

No ja wiem, ze w XEGS jest miejsce na AKI :)
Ale wystarczylo by projektanci tego pudelka, przerzucili dwa male scalaki z plyty glownej do klawiatury i wystarczylby kabel 6-cio zylowy (a konkretnie 5 + ekran). Czyzby koszt wiekszej plytki (bo i tak w klawiaturze musi byc plytka z gnazdem folii) byl wiekszy od grubego - niewygodnego kabla i zlacza wielostykowego??? Bo wygoda uzytkowania bylaby sporo wieksza gdyby kabel i wtyczka byly w tym klocu normalniejsze.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2008-05-08 08:01:24)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

42

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

Zrobić... :) chętnie. Kto ma programator do zaprogramowania PIC...a. Nie mam musiałbym poskładać

43

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

Zenon - ja gdzies programator do PIC'a mam został mi z ery tzw. zielonek....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

44

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

No to do dzieła, pytanie tylko czy aby na pewno PIC16F84 jest tożsamy  z PIC16C84, bo nigdy tym się nie zajmowałem w mojej dokumentacji mam zanotowane że tak, ale czytam na różnych FORUM- ach i ludzie różne głupstwa wypisują na ten temat. Głowa boli, dlaczego nie są od razu do odstrzału przeznaczeni.
Jeżeli mam to robić, to moją metodą (to bez znaczenia ) ważne by działało. O to chodzi?
A propo..... gdzie znajdę jakiś LUDZKI opis protokołu wysyłanego przez klawiaturę PC. Mówię LUDZKI a nie badziewie.

45

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

O pic-ach najlepiej przeczytać w datasheetach, a nie po forumkach.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

46

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

Jaką wersję robić, wg mnie tą pasującą do zrobienia STEREO czyli:

Np:
http://members.aol.com/MacFalkner/atari/aki/profei1.jpg
http://members.aol.com/MacFalkner/atari/aki/profbet.jpg

info: http://members.aol.com/MacFalkner/atari/aki/index_e.htm

Wyjaśniam, na POKEY z płyty lutuję podstawkę, do niej wkładam wyżej pokazany PCB, do tego PCB wkładam drugi POKEY by mieć Stereo.

Jeśli inne płytki PCB oferują coś podobnego to ofkoz też mogą być !!!!

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-05-08 10:15:27)

47

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

Okey, to ile osób będzie składało ? Zaxon ? Zenon ? Pajero ? Po ile płytek ? Jaki region ?

Może taki podział: kto ma dostęp do taniego naświetlania, będzie robić wszystkie płytki, druga programowała + składała, trzecia lutowała + montowała dla tych, co chcą z montażem ?

//EDIT: no chyba, że zostaje opcja, że wszystkie 3 osoby montują i lutują dla tych, co z najbliższych okolic...
//EDIT2 @Pajero: nie orientuję się za bardzo, czy bez drugiego POKEYa AKI będzie chodzić na płytce rozszerzonej ? Mieć AKI, a załatwiać drugiego POKEYa to różnica...

Ostatnio edytowany przez maw (2008-05-08 10:37:48)

___
Press play on tape...

48

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

Info o zrzutce dla tych, co się pisali tu, a nie wpisali tam - wpiszcie się tam też proszę.

___
Press play on tape...

49

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

maw napisał/a:

//EDIT2 @Pajero: nie orientuję się za bardzo, czy bez drugiego POKEYa AKI będzie chodzić na płytce rozszerzonej ? Mieć AKI, a załatwiać drugiego POKEYa to różnica...

Nie, AKI będzie wtedy chodzić na pierwszym POKEYu. Bo przecież te rozwiązanie to "przelotka" dla POKEYa pierwszego wylutowanego z płyty Atari.

Ale można przecież nalutować ten PCB na Pokeya i też będzie chodzić.
By mieć stereo należy do podstawki wsadzić odgiętego w pająka drugiego Pokeya.
Choć lepiej już przygotować sobie podstawkę i usunąć z niej niepotrzebne piny dla drugiego Pokeya.
To oczywiście opcja, kto chce mieć póżniej Stereo (ja już mam, więc wolę takie rozwiązanie).

Minimum 2 zestawy, jeśli cena będzie znośna to 3. Dla mnie same płytki + częsci (mogę lutować dla tych co z Polski).

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-05-08 12:04:58)

50

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

I nagle wszyscy przekanali sie do AKI :)
A pamietam te niegdysiejsze narzekania.... :P

Ostatnio edytowany przez Pecus (2008-05-08 13:11:51)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.