126

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

no nie mow ze zarwales Battle Star Galactica?? Eee, toz to nawet aki tego nie warte.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

127

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

...eeee, tylko ostatni odcinek S04E08... zaraz odpalam - potem "łokmen" na uszy z soundtrackiem S03 i zsypiam (jak codzień)...

128

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

ooo, to juz s04e08 w wypozyczalni sie pojawil? cza sie wybrac ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

129

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

No i okazało się, że małe punkty lutownicze się zemściły (a pare takich zostawiłem).
No i golpiny muszą być lutowane obustronnie (z pośpiechu polutowałem z jednej) - wyrwałem ściężkę przy próbie siłowej.
No i miejsca na kondensatory elektrolityczne zostawiłem za mało.
No i muszę robić nową płytkę.
No i może będzie większa, lecz bardziej zoptymalizowana i z otworem motażowym...
Yes i choć dobrze ta wieża zmieściła się pod klawiaturą - 15mm zgrało się i pasi :)

UPDATE: naniosłem ostatnie poprawki....
http://www.fothost.pl/upload/08/23/0d5827bd_Aki8.jpg

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-06-04 23:29:18)

130

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

Ech.... i wyszlo nam "najwieksze AKI nowoczesnej Europy"...
Fajnie pajero, ze cos takiego zrobiles, no ale trudno takiej plyty, to ja u sie bie nie chce widziec. Standardowe aki jest ledwie wieksze od POKEYa i takie mi pasuje, a tutaj mamy pelno "smiecia" (dla mnie wzmacniacz w srodku komputera to kompletna pomylka, a jeszcze galka potencjometru z tylu - to juz jest smieszne, a nie osmieszam mojego Atari), moze stereo jeszcze ma jakis sens (dla mnie nie, ale dla innych moze ma...).

AKI wg mnie ma ogromne dwie zalety: jest male, do instalacji wymaga tylko kilku lutowan.

Ten projekt niestety zatracil obydwie, juz nie kazdy, kto mial w reku lutownice bedzie mogl je zainstalowac, tu trzeba oblutowac calego POKEYa, no i juz nie jest to mala wygodna w instalacji plytka.... Moze przy zamawianiu plytek przygotowac projekt tak by byla na nim Twoja produkcja przeplatana z oryginalna mala plytka AKI - takie to bym i dwie wzial - mimo ze sa mi teraz zbedne - a tej wielkiej nie chce.

P.-S. I wcale malkontentem nie jestem ;)

P.P.-S. Mialem kiedys wzmacniacz w srodku atarynki i nawet maly glosniczek - ale bylem wtedy mlody i glupi - a teraz mnie to smieszy.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2008-06-04 08:03:03)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

131

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

No i przyszedł Pecuś i pozamiatał... zastanawiam się, czy by miało sens, gdyby płytka była "podzielna" - tzn. część z AKI bezpośrednio, część ze wzmacniaczem (czy też nawet drugim POKEYem) osobno - w sumie to parę kabelków, a zwiększa elastyczność rozwiązania.

//EDIT: Pajero, ja skłaniałbym się do wylutowywania POKEYa z płyty i wsadzania w płytę podstawki - bo tak jak napisał Pecuś, oblutowywanie całego POKEYa nie każdy zrobi (ja się tego boję, choć lutownica mi w ręku nie zadrży)

//EDIT2: płytki za darmo nie chodzą, może któryś z Was byłby chętny podsponsorować Pajero w jego poszukiwaniach idealnego rozwiązania ? Ja niestety w tym zakresie odpadam.

Ostatnio edytowany przez maw (2008-06-04 09:59:13)

___
Press play on tape...

132

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

@Pecus: czy płytka wielkości 70x48mm to gigant :D  Nie bądz śmieszny. Oryginał AKI ma 52x26mm - 2.5 raza mniejszy. Wlutujesz go i zapomnij o reszcie rozszerzeń :D
Jakbyś nie zauważył to AKI jest tylko motywem przewodnim, aby mieć przy okazji Stereo i wzmacniacz.
Ponadto, potencjometry są na płytce - po licho je wywalać na obudowe !  Dziś można kupić sobie słuchawki z potencjometrem na sznurze - jak Ci nie odpowiada ustawienie "fabryczne" głośności.
Jeśli nie wiesz to pierwszą partię płytek złoże sam (dla tych co będą chcieli). Nigdy nieobiecywałem, że każdy kto pierwszy raz weżmie lutownicę do ręki będzie monterem elektroniki.
PS. A może sam byś coś zrobił dla sceny....


@Maw: wylutowawanie pokeya to bardziej skomplikowana sprawa niż nalutowanie około 30 pinów podstawki (które jest bardzo prostym zadaniem).
Dzielenie płytki powoduje ich sumaryczne powiekszenie (czytaj koszty). Miało być tanio (płytka około 10 zeta) i kto co chce wlutowane z elektroniki.  I do tego celu zmierzam. No a jeśli Pecusiowi wadzi trochę laminatu w nadmiarze od AKI (jakieś 25x70 mm) to jego sprawa.
Sponsoruje się obecnie sam (a poszło jakieś 140zeta - części, wyjazdy do Poznania etc).

Tak na boku. Jeśli ktoś nie chce tej płytki proszę nie musi brać. To wolny (podobno) kraj. Mi po prostu zawsze brakowało porządnego układu stereo (made by Raster - dodatkowo mix kanałów na wyjście TV oraz klick klawiatury na wyjście chinch - tego nie ma m.in. Pasiowe stereo), a o słuchaniu (na party) muzy na słuchawkach nie wspomnę.

133

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

ja sie moze powtorze: ja sie pisze sie na ta wlasnie pajerzona plytke - co do szczegolow, to za jakis czas sie in priv odezwe...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

134

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

pajero napisał/a:

[...] to pierwszą partię płytek złoże sam (dla tych co będą chcieli) [...]

To ja poproszę. Będę wdzięczny.

135

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

Larek, jak jesteś mobilny(ja niestety nie jestem mobilny :( ), to możemy razem wysłać  - te "dwa rzuty kamieniem" to nie odległość...

___
Press play on tape...

136

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

Pajero, ja plytki z czesciami biore w zestawie do samodzielnego montazu, szkoda twojego czasu i tak odwaliles kawal dobrej roboty a wiem w jakie koszta  sie idzie przy projektach,  co do wielkosci plytki mi to rypka i tak idzie wszystko do obudowy desktop od pieca ,za duzo mi sie juz tychrozszerzen uzbieralo zeby upychac pod standartowa Atarowska obudowe. Wzmacniacza chyba nie bede montowal . Mam w zapasie kolumienki Logitecha akurat sie nadadza. Wylutowywanie pokeya odradzam mniej doswiadczonym z lutownica , to jednak 40 pinowy uklad trzeba miec troche wprawy . Wczoraj przerzucilem kilka 40 pinowych scalakow i 16 pamieci  w moich 800 xl i lapa mi padla od odsysacza. (tasiemka z kalafonia latwiej). Ogolnie projekt traktuje rozwojowo, dopasuje gotowca do wlasnych potrzeb. Pewnie ze wolalbym plytke z podwojnym pokeyem i aki mocowana do plyty na goldpiny ale kto to sobie sam w kompie zamontuje?? No i druga kwestia , ma byc tanio wiec trzeba upraszczac. Tak czy inaczej dziekuje za kawal roboty.Czekam konca projektu i na program do mojego przelacznika rozszerzen i skladam desktop Atari.


P.s Luty sprawdzilem, montaz tez to jednak ,zrobilem druga plytke do samego Aki,drugi nowy zestaw czesci i dalej nie dziala, mam wrazenie ze mi programator cos chrzani. Musze jeszcze doczytac o picach bo wogole sporo fajnych rzeczy na tym mozna zrobic, np. Ponga czy Pac Mana.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

137

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

Jeszcze pod-sum-uję. Obecne problemy to typowe braki mojej wyobrażni i mimo wszystko pośpiechu. Już sam się nie mogę doczekać finiszu. Mimo wszystko płytka robiona domowym sposobem nie ma metalizacji otworów, ma przegrzane ścieżki żelazkiem (akurat ten laminat grzałem 4 razy). No i latka nie te co kiedyś..... a pro po: dziś zaleje się w trupa, już nie należę do młodzieży ZSMP - stukneło mi 36 latek.

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-06-04 14:48:57)

138

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

Urodziny? No to wszystkiego najlepszego!!! I zdruffko. Chloopaki, jest impreza!!!

Ps, moze by tu jakis chat zalozyc? Bo mnie w koncu za to offtopicowanie zbanuja dozywotnio a nie chce sie na Zybexa przemianowac i logowac zza proxy,hehehe

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

139

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

pecus... bez komentarza... kiedys byles mlody i glupi a teraz jestes tylko... ;) mlody

nie pasuje? nie krytykuj... kogoś cięzkiej i dobrej roboty... dla ciebie za duza? wloz ja w obudowe pc... to juz nie bedzie atari? z tym rozszezeniem tez nie wg zasady: "orginalne atari tylko z plombami..."

Pajero czekam z niecierpliwością na finish... pozdrawiam

Atari 65XE

140

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

Przeczytajcie ze zrozumieniem i uwaznie to co pisalem!!!
I pajero jakis nerwowy i zRo... nie rozumiem Was chlopaki. Zachowujecie sie jak politycy, nie przyjmujecie uwag, ktore nawet nie sa krytyka!!! A jesli juz, to kostruktywna. A i na to widze reagujecie jakas niezrozumiala dla mnie agresja.... I docinkami.
Ja napisalem, doceniam prace ale mi to jest nie potrzebne, tym bardziej , ze ja o AKI sobie zrobilem juz dawno, pisalem o nim i pracowalem przy poprawkach softu, w czasie kiedy wiekszosc z tak teraz laknacych tego rozszerzenia pisalo "a na cholere podlaczac klawiature od PC do atari".
Jedynym powodem, dla ktorego kupilbym dwie plytki zwyklego AKI, zmontowane lub nie, bylaby wlasnie chec docenienia wkladu pajero i innych w przygotowanie projekto u jakas pomoc finansowa w ten sposob. Lezalyby sobie u mnie i moze kiedys jakbym nastepne atari usprawnial to bym wlutowal, albo komus sprezentowal. Jest to jeden z moich sposobo wspierania "nikomu niepotrzebnych" , ale fajnych projektow ;) A tej wersji AKI nawet nie wlutuje, bo za duzo roboty, szczerze mowiac szybciej i pewniej zloze nowe AKI na plytce uniwersalnej.

I powtorze raz jeszcze, w czasach, kiedy coraz trudniej o dobra klawiature do atari (na wypadek uszkodzenia), przydaloby sie zwykle AKI w miare profesjonalnie zrobione. Bo zwykle AKI przy odrobinie sprytu zalozy prawie kazdy posiadacz atari (lutowanie 8 pinow), a tej wersji juz nie. I tyle. I tu juz nawet nie chodzi o mnie - ja sobie poradze.

To troche tak jakbys komus, kto chce miec lepszy obraz w Atari i np. gniazdo s-Video proponowac VBXE.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2008-06-04 18:33:34)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

141

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

Nie nerwowy... tylko jakoś bardzo niemiło się w tym temacie zrobiło, zwłaszcza dla tych którzy dają tu siebie najwięcej... stąd moja kontra (może niepotrzebna... )
Nie gadajmy już o tym czy coś dobre mniej czy bardziej... ja czekam na AKI bo jestem chętny... a jak ktoś nie chce to poprostu nie będzie go na liście...

Sorki Pecus jak Cię "zdenerwetyzowałem" ale napisałem tylko "kontre" a Twoj wczesniejszy wklad tez bardzo doceniam... i dzieki Ci za to...

Atari 65XE

142

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

zRo - trafiles ;) kontra byla niepotrzebna. btw. jesli chodzi o elektronike zwiazana z malym atarakiem to Pecus "w tym temacie" jest jednym z tych co "dal tu siebie najwiecej".

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

143

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

ale Pecuś słusznie sugeruje, że część ze wzmacniaczem powinna być odrębna... @Pajero: można to by zrobić na jednej płytce ta, by była "linia cięcia" + dodatkowe punkty lutownicze i w razie potrzeby ten, kto ma za mało miejsca po prostu przecina płytkę i łączy kabelkiem część wzmacniacza z częścią główną ? (nie bij! :) )

//EDIT: jak Pajero powie, że się nie da, to się nie da i koniec dyskusji, o!

Ostatnio edytowany przez maw (2008-06-05 08:47:47)

___
Press play on tape...

144

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

Jeśli potraficie to pociąć to proszę o sugestie (ja odmawiam w tym temacie współpracy).

http://www.fothost.pl/upload/08/23/66858cd3_Akipodzial.jpg

145

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

i zaczynaja sie problemy... po marudzeniu "ciecie"
jeszcze troche i po AKI... wnioskuj...

ech

Atari 65XE

146

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

zRo idź qźwa weź jakiegoś prozacu, a nie marudź

___
Press play on tape...

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

larek napisał/a:
pajero napisał/a:

[...] to pierwszą partię płytek złoże sam (dla tych co będą chcieli) [...]

To ja poproszę. Będę wdzięczny.

Ja tez poprosze i tez bede wdzieczny.

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

148

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

Poza tym to nie AKI, to jest stereo ze wzmacniaczem i dodanym gdzieś z boku AKI. Tak to wygląda. Jeszcze raz napiszę, ze potrzebna jest porządną mała płytka pod AKI. Jeśli ktoś zna tania firmę płytkarska, to ja to sfinansuję. I żeby nie było, ze narzekam... Wygląda to dziwnie bo piszę z autobusu.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

149

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

Ok, ale samych zwykłych AKI jest 6 sztuk, dawanie tego do profesjonalnego trawienia jako osobnej płytki to sztuka dla sztuki, tak więc "standardziarze" de facto zotsali przegłosowani.

___
Press play on tape...

150

Odp: klawiatura na mikroprzełącznikach

I dlatego proponowalem dodane do projektu drugiej plytki - samodzielnego AKI, przeplatanej na laminacie gdzies z tym projektem. Tak by zalatwic to jednym zamowieniem. Jak pisalem poprzednio - sfinansuje to i juz. A nawet rozdam te plytki potem za darmo kurde, jak bedziecie dalej naciskac na przerosniety projekt ;)

AKI jest przy tym jednowarstwowe - wiec tansze.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2008-06-05 16:45:05)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.