26

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Na smd, w zasadzie mozna upchac. Niezly pomysl .Wyglada jak wyglada, to w koncu prototyp, bede mial czas to dopracuje. W wersji 2.0 bedzie blizzard i opcja nagrywania.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

27

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Nie wiem, czy będzie sens dla Blizzarda, ponieważ on się zawsze pyta o nazwę - jak zrobisz stopa zewnętrznego nagrania na czas zapytania o nazwę ? (a poza tym to było by super, tylko że moje kasety z Blizzarda już teraz komp nie chwyta, a co dopiero jak będą przegrane... a programu do generowania bloków blizzarda jak nie było, tak nie ma)

___
Press play on tape...

28

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

A to bedzie w wersji 3.0 . MP3 bedzie  juz zabudowane i sterowane z Atari. A ripy z blizarda sprobuje zgrac z Atari od razu na kompa

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

29

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Zaxon, właśnie wpadłem na pomysł sterowania mikroprzełącznikami standardowego mp3 playera poprzez przełącznik tranzystorowy - bo w sumie jedyne, czego potrzebujemy, to spauzować "utwór" na czas pobierania nagłówka - a więc (w dużym uproszczeniu) po otrzymaniu sygnału MOTOR na bazę tranzystora wysyłamy impuls, który powoduje załączenie odtwarzania, po wyłączeniu sygnału MOTOR ponownie wysyłamy impuls - play przechodzi w stan pauzy. Czy można będzie to wykorzystać ?

No i drugie pytanie: chciałbym dalej używać mojego XC12 do otwarzania kaset (dopóki nie zrobisz czytnika blizzarda :D) - wobec tego pytanie, czy muszę zamontować przełącznik, czy też bez przełącznika będę mógł z głowicy magnetofonu korzystać ?

___
Press play on tape...

30

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Dalej w temacie: jak bardzo sygnał z głośnika różni się od sygnału z zapisu ? Nie daje mi to spokoju (pracować :D) Potrzebowałbym przegrać kasety z blizzarda na mp3, ale jest jedno małe ale: przegrane na innym magnetofonie są zbyt zaszumione (głowica - fatalna sprawa). Wobec tego potrzebowałbym odwrotną sytuację - poprawny sygnał (z poprawnym ustawieniem głowicy) nagrać bezpośrednio z magnetofonu xc12 jako wav. Czy to, co słyszę w głośniku odpowiada widmowo temu, co odczytuje atari z kasety ? Jeśli nie, to gdzie się wpiąć, żeby "podkraść" sygnał do przerzucenia na wave'a ?

___
Press play on tape...

31

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

sygnal w glosniku to (w przypadku normala) sygnal transmisji (audio - to co uslyszysz na normalnym magnetofonie) + przydzwiek io.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

32

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Ja kombinuje inaczej, wgrac normal na Atari do kopiera blizzarda ,potem podlaczyc sie do pieca do karty dzwiekowej ,wrzucic save w kopierze i nagrac na piecu czysty wav. Chociaz chyba sygnal bedzie za slaby, chyba trzeba bedzie jakis wzmacniacz po drodze wstawic.
Co do sterowania playerem, mam podobna koncepcje,sluszna uwaga z tym stopem.
Co do korzystania z magnetofonu,faktycznie moj blad, przerobka uniemozliwia odczyt kaset ale wystarczy wstawic przelacznik dolaczajacy rezystor R22 spowrotem w stare miejsce a odlaczajacy wejscie audio z mp3.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

33

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Włączyłem na emulatorze kopier blizzarda i z *.cas-a wgrałem plik, a potem spróbowałem wysłać na urządzenie T2: - 8bitów, 44100kHz, wav output - sygnał prawie idealny, z tym, że... rozbiegówki nie ma ;( znaczy: na początku jest piszczenie nośnej, po której system rozpoznawał, że będzie nagłówek - niestety, nie wiedzieć czemu, nie ma tego sygnału (nie słychać go) - prawdopodobnie szedł on tylko bezpośrednio na magnetofon.

___
Press play on tape...

34

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Zaxon, coś dla Ciebie: http://ftp.pigwa.net/stuff/mirror/www.a … magnet.htm - może jednak da się przegrywać turbo bez kopiera ? najciemniej pod latarnią :)

//EDIT: na samym końcu, przy obrazku

Ostatnio edytowany przez maw (2008-05-24 09:56:09)

___
Press play on tape...

35

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Widzialem, zaraz po tym jak swoje zmajstrowalem az mi sie glupio zrobilo bo tam tez jest schemat okrojonego xc12 gotowy plus doskonaly opis teorii, kawal dobrej roboty, a ja siedzialem i dumalem , wielki szacunek dla autora, u mnie na razie prace sie zatrzymaly, czekam az sie u mnie w pracy uspokoi ,pociagne temat dalej.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2008-05-26 00:10:01)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993