176

Odp: Zrzutka na AKI

Mineło kolejne 10 dni. A mi jest coraz bardziej głupio. Ponaglałem Was o wpłaty. Kity, polutowane płytki powinny być już u Was. Teraz powinienem zajmować się montażami. A ciągle brak wsadu do PICa.

UWAGA: jeśli macie dostęp do programatora PICa to proszę informacje czy zrobić wysyłkę z PICem zaprogramowaną wersją beta (tylko obsługa klawiszy Atari - brak makr, wodotrysków itp). Potem w sieci umieszcze wersje relace - do samodzielnego zaprogramowania  (oraz Manual i serwisówkę).

A tak wyglądają KITY. Zdjęcia są trochę nieaktualne....

http://www.fothost.pl/upload/08/35/55e8b231.jpg

Tak zlutowane 10szt.

http://www.fothost.pl/upload/08/35/dcd2eed8.jpg

A tak przykładowy montaż z gniazdami po przekątnej (długie kable). Na pokładzie VBXE.

http://www.fothost.pl/upload/08/35/335cd950.jpg

Od czasu kiedy mam płytki mineły 2 tygodnie. Ogólnie nie nudziłem się wieczorami, zlutowałem około 2500 pkt.  Na jedną płytkę przypada około 3-4godziny.

Jeszcze raz przepraszam za opóżnienie z wsadem PICa. Darkdk programuje i od mojego ponaglania dostaje czerwonej gorączki - prosił by mu nieprzeszkadzać, robi swoje.

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-08-28 10:59:58)

177

Odp: Zrzutka na AKI

Super, naprawde profesjonalizm od A do Z. Plyki jak "fabryczne" a kity to juz szok. Z moimi kitami zrob jak pisalem, pica potem najwyzej przeprogramuje. Na zrodla wsadu do pica raczej nie ma co liczyc?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

178

Odp: Zrzutka na AKI

Wygląda to wszystko świetnie!
Jeśli chodzi o mnie, to oczywiście mogę jeszcze czekać - nie ma problemu.

179

Odp: Zrzutka na AKI

Witam.
Przepraszam wszystkich zainteresowanych za opóźnienie, które w tej chwili wynika z mojej winy. Praca nad softem trwa. Niestety mam inne rzeczy na głowie, które dla mnie są "trochę" ważniejsze niż pisanie nowej wersji AKI. Krótko mówiąc nie mogę poświęcić AKI tyle czasu ile bym chciał. Proszę o wyrozumiałość.
P.S.
Pajero -  naprawdę się postarałeś z tymi kitami. Tak trzymaj.

Pozdrawiam
DarkDK

180

Odp: Zrzutka na AKI

Pajero, zestawy dotarly,dzieki wielkie,  super i wielki szacunek.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

181

Odp: Zrzutka na AKI

To jesteś teraz królik doświadczalny ;)  Dosyłam Ci na email Manuala - ciekawe jak to odczytasz....


OT: Do Anglii nie można wysłać PACZKI ubezpieczonej. Ale LIST już tak. Dziwna ta Poczta.

182

Odp: Zrzutka na AKI

Mam gorącą prośbę - jeśli wysyłacie do mnie paczki a w środku Atarki to oznajmijcie o tym fakcie najpierw w emailu. Ubezpieczenie przesyłki na niewiele się zda, jak ja paczki nie odbiorę i nie sprawdzę zawartości (cała czy nie) !


A tu przykład montażu, gdzie złącza są "nad" PCB. Obok sterownik 1MB
Jutro zrobię fotki za dnia = z fleszem słabo wychodzi....

http://www.fothost.pl/upload/08/37/7c63be97.jpg

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-09-10 18:14:36)

183

Odp: Zrzutka na AKI

Jak postępy ? Kiedy otrzymam przesyłkę ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

184

Odp: Zrzutka na AKI

W sobotę o godzinie 5.25 (RANO !!!) dostałem drugą od ostatniego czasu przesyłkę z wsadem do PICa. Czyli Darkdk zabrał się ostro do roboty. Sporo założeń jest już zrealizowanych, wyłapujemy "głupie" błędy. Ja myślę, że przy obecnym uporze Darek uwinie się z robotą szybko. Liczę, że wysyłki zacznę robić w next weekend (ze mnie zawsze taki optymista).

PS. Ja już też mam dosyć z tym "bajzlem" w pokoju - pełno kartonów, stół zajęty....

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-09-21 21:27:42)

185

Odp: Zrzutka na AKI

Co słychać? Pytam tak tylko z ciekawości. Jest już bliżej niż dalej?

186

Odp: Zrzutka na AKI

Tak jak pisałem w #176 mogę wysłać kity czy zlutowane płytki na życzenie. Bez wpełni zaprogramowanego AKI :(

Darkdk przesłał mi 3 wersje wsadu. Zoptymalizował kod - poskracał, by było więcej miejsca. Jest już obsługa pinów sterujących. Ale stwierdził, że napisze obsługę makr od nowa. Bo przy szybkim wstukiwaniu gubiło literki...
A już miał być finał i otwarcie szampana :/

Jeśli nie macie programatora - to mogę kity czy zlutowane płytki wysłać bez PICa. Potem doślę go w zaprogramowanym finalnym wsadem.
Nie mogę zrobić to gratis, bo koszt wysyłki poleconym to 5zł razy 20 osób. Więc byłby to dodatkowy koszt na wasze barki.

Co jest w AKI:
- kompatybilność z A800win na 95%
  F1-F5 Help-Reset
  F7 - autofire dla zadeklarowanego klawisza
  F8 - repeat last line
  F9-F12 - klawa 1200XL F1-F4
  Ctrl+PrintScreen - Atari Clear screen
  ScrollLock - Atari Ctrl+1 or KVM switch
  Home - Atari cursor to left
  End - Atari cursor to right
  Ctrl+Home - Atari cursor to up
  Ctrl+End - Atari cursor to down
  Page Up - Atari cursor 10 step up
  Page Down - Atari cursor 10 step down
  Cursor key - Atari cursor or +-|\
  NumLock - tryb wyboru sterowania pinami:  4OS, 8OS, single select
  Contekst key - Atari Logo
  Windows key+Letter key - makro
  itd.

- klawa ENG i DE
- obsługa pinów sterujących
- wydrukowanie na ekran informacji o ustawieniach AKI

Same makra lepiej zarządzają pamięcią PICa niż w niemieckim oryginale - więcej się mieści.
Edycje makr są sygnalizowane buczkami  - Atari Ctrl+2.
Wprowadzenie ustawień do Flashramu PICa - mruganie diodami.
itd.

Powoli kończy się pamięć, więc szaleć nie można. A pomysłów było jeszcze parę. Teraz najważniejsze to muszą być skończone makra. Kiedy? Dobre pytanie, ja się poddaje - naprawdę nie wiem. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

PS. pewnie jak zwykle po północy dostanę już 4 wersję wsadu. Darkdk "spina" się weekendami z kodowaniem ...

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-10-05 11:34:22)

187

Odp: Zrzutka na AKI

OK. Co nagle, to po diable - czy jakoś tak ;) Nie ma problemu, poczekam sobie. Wolę mieć sprawdzony i dobry soft niż borykać się z problemami. Dzięki za informację i powodzenia.

188

Odp: Zrzutka na AKI

Darkdk pracuje dzielnie - napisał nowe procedury dla makr - czyli dostałem wersję 4 wsadu.
Zrobił mi niespodziankę - dodał coś co miało wypaść z braku miejsca - autonumeracja linii dla Basica (z wyborem skoku linii).... szczegóły póżniej - testujemy....

Finał bliższy niż dalszy :) :)

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-10-06 23:06:04)

189

Odp: Zrzutka na AKI

Jak tak dalej pójdzie, zrobicie emulację klawiatury ZX Specturm :D

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

190

Odp: Zrzutka na AKI

Już zrobiliśmy :lol:  (tzn. Darkdk - ja tylko kiboluje)

Pod klawisze A-Z można podpisać dowolne teksty, np. R=REM, D=DATA, P=POKE, S=SOUND itd.
Łącznie jest 122 bajty na makra.....

191

Odp: Zrzutka na AKI

Szaleńcy :)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

192

Odp: Zrzutka na AKI

Może kiedyś AKI było mało potrzebne, teraz sprawa wygląda inaczej...

1. Używanie klawy PC przyzwyczaja, slim jak w laptopie, makra, osobne kursory i numeryczna
2. Na Atarku mają powstać real-kompilatory, tzn. piszesz na Atari, kod kompilujesz na PC, testujesz na Atari.
      Emulator to tylko 99% zgodności.
3. Można sterować rozszerzeniami Atarki nie wychylając się do jej obudowy... ech, te lenistwo.
4. Atarkę można zasłonić od promieni UV - zażółcającego plastik.
5. Dzięki przełącznikom klawiatury typu KVM na biurku masz jedną klawę do PC i Atari.
6.
7.
itd.

193

Odp: Zrzutka na AKI

i oszczędzasz nadgarstki, co przy wieku aktualnych Atarowców  ma niebagatelne znaczenie :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

194

Odp: Zrzutka na AKI

Czy jeszcze jest możliwość nabycia zestawu do montażu AKI+STEREO+Wzmacniacz ( płytka + części ) ? przeczytałem ten wątek dopiero teraz - po dłuższej nieobecności na forum. ;)

195

Odp: Zrzutka na AKI

Będzie napewno. Mam wolne płytki więc spoko.
Tylko, że czekamy wciąż na wsad do AKI.
Mnie osobiście jest przykro, że tak wyszło. Ludki zawierzyły mi forsą, a ja nie mogę zrewanżować się wysyłkami zestawów...
Więc, proszę (znowu) o cierpliwość. I subskrybować wątek.

Darkdk - unieś się na szczyty możliwości programisty i kończ Waść... ;)
A na serio, czy dodatkowa godzina czasu zimowego przydała się ?

196

Odp: Zrzutka na AKI

Pajero ja tez bym jeszcze domowil z 4 szt kompletne zestawy plus jedna plytke. Da sie zrobic ?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

197

Odp: Zrzutka na AKI

czyli Rocky(1.0) + RobertN(1.0) + Zaxon(4.1) - 6 zestawów i 1 płytka osobno.

Płytki są, elektronika w jakiejś części też....

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-10-26 21:54:59)

198

Odp: Zrzutka na AKI

Info od zespołu:

Mamy wersję ALFA.
Ostatnie testy i klikanie różnego rodzaju tekstu w klawę PC.

Możecie grzać lutownice.
Chcę zacząć adresować paczki w długi weekend a po nim robić wysyłki !

Jeśli macie inny adres zamieszkania niż w danych przelewu bankowego to jest właśnie czas by mnie o tym poinformawać.

Tu chcę publicznie bardzo przeprosić Pigułę. On chciał tylko płytki, a ja mu ich jeszcze nie wysłałem. Ma culpa.

199

Odp: Zrzutka na AKI

U mnie dokładnie taki, jak w przelewie, tj. 41-214 Sosnowiec... itd. ;)

200

Odp: Zrzutka na AKI

Pajero więc mogę już do Ciebie wysłać atarynkę?
Jak tak to odezwij się na zRo@tlen.pl

Pozdrawiam

Atari 65XE