26

Odp: Jaki język zamiast basica atari ?

fuj, żebym po skończeniu pracy dalej miał wrażenie, że w pracy jestem ? eeee :/

___
Press play on tape...

27

Odp: Jaki język zamiast basica atari ?

coś się chyba straciły ostatnie posty! :mad:

O ile pamiętam, to napisałem, że standardowy TBXL (czyli 1.5), kompilator i bibliotekę możesz pobrać tu: pobierz. :)
Wersja 2.0 to jakaś przeróbka. Sam nie wiem, co zostało zmienione i czy te zmiany mają wsparcie w kompilatorze i bibliotece...

Ostatnio edytowany przez larek (2008-07-09 08:11:37)

28

Odp: Jaki język zamiast basica atari ?

(dzięki Larek, skorzystam). No właśnie, jeszcze coś Draco030 napisał, ale już nie zdążyłem przeczytać - pytanie brzmiało: czy TBXL w wersji 2.0 (tej u Kaza, ale też w innej) ma wbudowaną obsługę banków pamięci i jaki kompilator jest sprawdzony / najlepszy /najmocniej optymalizujący kod xex-a.

Ostatnio edytowany przez maw (2008-07-09 08:24:36)

___
Press play on tape...

29

Odp: Jaki język zamiast basica atari ?

W TBXL rozszerzoną pamięć trzeba obsługiwać sobie samemu, i zależnie od tego, czy w kompilowanym, czy interpretowanym, to są trochę inne metody. Gdzieś na forum był już o tym wątek.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

30

Odp: Jaki język zamiast basica atari ?

Pecus napisał/a:

[...]A ja bym zasugerowal jednak podszkolenie sie w ACTION! - naprawde dobry i baaaardzo szybki jezyk. Przy odpowiednim pisaniu programu wychodzi kod taki, ze programista assemblerowy by sie nie powstydzil.
Zreszta wystarczy popatrzec na podukcje Kuby Husaka.

W Action! napisany jest np "zintegrowany pakiet biurowy" :-) HomePak, a nie jak mówi Atarimania że w j.maszynowym. Taka informacja jest na naklejce oryginalnej dyskietki.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

31

Odp: Jaki język zamiast basica atari ?

@Epi: nie pamiętasz, czego dotyczył tamten wątek ? albo czego można by się zaczepić przy wyszukiwaniu na forum ? bo kurde szukam i nic takiego nie znajduje.

___
Press play on tape...

32

Odp: Jaki język zamiast basica atari ?

maw: jak będziesz na Głuchołazach 2k8 to ja chętnie coś pomogę z Action!, co prawda niewiele pamiętam, ale choć jakoś naprowadzę:) Jak ściągniesz skądś opis języka to pójdzie nam ekspresowo:)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

33

Odp: Jaki język zamiast basica atari ?

dzięki za ofertę, ale obawiam się, że będę w tym czasie w drugiej stronie Polski ;-)

___
Press play on tape...

34

Odp: Jaki język zamiast basica atari ?

No to szkoda... bo imprezka się zapowiada rewelacyjna!

Ja głosuję za Action! to naprawdę wyjątkowy język.

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

35

Odp: Jaki język zamiast basica atari ?

Tdc napisał/a:

maw: [...]Jak ściągniesz skądś opis języka to pójdzie nam ekspresowo:)

Kurs zaczynał się w nr specjalnym Bajtka Tylko o Atari, a dalej był kontynuowany w Moje Atari.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

36

Odp: Jaki język zamiast basica atari ?

maw napisał/a:

@Epi: nie pamiętasz, czego dotyczył tamten wątek ? albo czego można by się zaczepić przy wyszukiwaniu na forum ? bo kurde szukam i nic takiego nie znajduje.

Też nie mogę znaleźć, ale za to przypomniało mi się, że za dzieciaka napisałem coś takiego: http://www.serious-dial.atari.pl/SSerious/S12/menu.html
Na początek może Ci się przydać.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

37

Odp: Jaki język zamiast basica atari ?

epi: pewnie chodzilo ci o to

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

38

Odp: Jaki język zamiast basica atari ?

mowny napisał/a:

Kurs zaczynał się w nr specjalnym Bajtka Tylko o Atari, a dalej był kontynuowany w Moje Atari.

Dzięki, ale miałem na myśli coś pełniejszego. Ja kiedyś miałem cały podręcznik (dość gruby),  ale nie mam pojęcia gdzie on teraz jest...
Poza tym, w żadnym opisie nie ma wielu praktycznych porad, a ja coś bym wygrzebał w swoich dyskietkach.
No ale cóż - szkoda że ciebie nie będzie...

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

39

Odp: Jaki język zamiast basica atari ?

jellonek napisał/a:

epi: pewnie chodzilo ci o to

No i niech mi ktoś jeszcze powie, że ramek w www nie powinni zakazać pod karą kastracji.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

40

Odp: Jaki język zamiast basica atari ?

hehe, tak - to prawda - kastrować za ramki :D (qrde, sam ich kiedyś w cholerę natrzaskałem :/ - no ale zawsze był javascript, który #ostatnio_otwartą_ramkę umiał odpalić)

Co do artykułu - wydawało mi się, że LOMEM to oczywista oczywistość dla programów :D - wyrosły na aBasicu nie wyobrażam sobie innego sposobu wyznaczania pamięci dla programisty. Programik sprawdzający ilość dodatkowych banków - jest super.

I jeszcze pytanie:

Serious nr 12 napisał/a:

Metoda ta ma, przy wszystkich swoich zaletach, jedną niewątpliwą wadę: nie da się jej wykorzystać w programach przeznaczonych do skompilowania. Niektóre instrukcje, które są w tym wypadku niezbędne, np. NEW - po prostu nie dają się kompilować, w każdym razie nie w standardowym TBXL Compiler F. Ostrowskiego. Niestety.

dużo tego jest ? :/

___
Press play on tape...

41

Odp: Jaki język zamiast basica atari ?

Programik sprawdzajacy pamiec nie jest super, bo niszczy jej zawartosc (pojedyncze bajty ale jednak). W dobie systemow operacyjnych trzymajacych kod procedur w pamieci rozszerzonej, taki sposob sprawdzania to blad.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

42

Odp: Jaki język zamiast basica atari ?

no to może osobny wątek ?

___
Press play on tape...

43

Odp: Jaki język zamiast basica atari ?

MaW, czy Ty również chcesz pisać gry na atari, które nie będą dały się uruchomić na atari?

44

Odp: Jaki język zamiast basica atari ?

Co przez to rozumiesz ? Ja tylko chcę pisać gry, które będą się trzymać obecnych standardów - a więc - przynajmniej część możliwości, jakie daje G2F (lub tryby podobne), z dobrą grafiką i muzyką - a do tego trzeba już więcej niż 64kB, a nawet niż 128kB.

___
Press play on tape...

45

Odp: Jaki język zamiast basica atari ?

i czegos wiecej niz basic...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

46

Odp: Jaki język zamiast basica atari ?

"złej baletnicy przeszkadza i rąbek u spódnicy"...

___
Press play on tape...

47

Odp: Jaki język zamiast basica atari ?

maw: To był żart ??

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

48

Odp: Jaki język zamiast basica atari ?

Nie, komentarz do Jellonkowego "i czegos wiecej niz basic...". Zdaję sobie sprawę, że w basicu jest trudniej i najlepiej to w maszynowym wszystko od zera robić, ale to narzędzie ma być dla człowieka, a nie człowiek dla narzędzia - to tak samo jak ja pisałem programy we flashu 5ce, a niektórzy krzywili się już na samą nazwę bo to "stare i niemodne". Chcę mieć przyjemność z programowania, tam gdzie sam basic nie da rady, wesprę się już blokami maszynówki.

//EDIT: i obiecuję, że ruszy na rozszerzonej atarce - nie gwarantuję, że każdej (bo program do rozpoznawania wszystkich konfiguracji musiałby chyba mieć więcej niż sama aplikacja, a ona chyba w conajmniej trzech różnych wersjach napisana), ale ruszy.

Ostatnio edytowany przez maw (2008-07-11 22:45:23)

___
Press play on tape...