26

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Starusieńka fotka prototypowego modelu obudowy: www.laser-tek.pl/sio2sd.jpg

Osobiście nie posiadam na razie formierki próżniowej do tworzyw, ale to generalnie nie jest problem - najwazniejsze, że dam rade zrobić dowolny model i formę... Generalnie - tworzywko (jakieś bezbarwne lub satynowane PCV, polipropylen lub jakiś axpet - coś co nadaje się na osłonę klawiatury) to kwota jakieś 3..5pln/szt, formy nie liczymy, termoformowanie to jakieś 50pln/godz co w przeliczeniu na sztuki da nam jakieś 2..3pln/szt przy 10..20szt

Trzeba w końcu zrobić coś dla ukochanego atari :)

Atari 800xl, Atari 800xlf, 2xAtari 65xe, Atari 1010, CX-12, XC-12, Atari 1027, 3xAtari 2600, Atari 7800, SIO2SD & much more
...
Szukam Atari 600xl, Atari 5200, FDD Atari 1050

27

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Koszmary bedę mieć (już mi się przypominają czasy jak porwałem się na kawasaki Hien w "wakuformie" bo taniej była od "ramkowca" :P ).

wszystkie trzy strony świata

28

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Piguła/Shpoon napisał/a:
Tdc napisał/a:

Odośnie tego co Miker pisał to nie wiem dlaczego ale nawet na peceta pokryw nie można dostać... kiedyś nawet spotkałem kogoś kto również bez rezultatu poszukiwał...

Dlatego, ze każda klawiatura na PC PC2/USB ma inny kształt, różną wysokość klawiszy itd.. czasy kiedy każda klawiatura była taka sama już dawno minęły - a to oznacza, że musiałbyś robić kilkaset wzorów aby każdemu dogodzić...

Wiem, wiem - "gupi nie jestem" :D
Właściwie to temat klawiatur do peceta jest tematem rzeka, na który obecnie nie mam czasu...

W każdym razie były zawsze pokrywy, które pasowały do tych typowych (najwyżej w niektórych egz. trochę nie pasowały lub były za duże itp.), teraz od kilku lat trudno je dostać. Ja np. mam taką i ona ma z wierzchu takie kształty (bajery :D) które zaznaczają poszczególne grupy klawiszy i już tu widać, że ta pokrywa ma pasować na różnorodne, ale prostokątne itp.
Teraz w Leclercu obok mnie obecnie są takie dostępne, kupię Tobie abyś zczaił o co idzie ;) :)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

29

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Kiedyś były ....

http://siodemka.p.lodz.pl/~rafal/Allegro/raf/j171.jpg

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-09-25 11:38:44)

30

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

...właśnie :)

Teraz robią takie które są całe wypukłe bez zaznaczania kolejnych bloków klawiszy bo co klawiatura to inne odległości, wielkości i nie wiem co jeszcze... to popsują...

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

31

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Takie coś by się przydało... ale osłonka do blatu stołu. Już widziałem zzółknięte atarki z dolną częścią obudowy :(


http://i373.photobucket.com/albums/oo176/nagusia/DSCF7112.jpg

z aukcji http://www.allegro.pl/item481558105_ata … aszam.html

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-11-16 12:27:58)

32

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

No... ja kiedys kupilem na allegro atarke, tylko dla takiej pokrywy i szanuje ja do dzis.

33

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Nosty, a możesz obfotografować "z zapałką" i mi podesłać ?

___
Press play on tape...

34

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Mialem kiedys zamiar zrobic cala serie oslonek... ale niestety bylo to przed tym jak mialem duza przerwe od netu i Atari.

35

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

@maw - moge, fotki podesle wieczorem.
Edited: ups, sorry, zapomnialem (a oslonke mam w pracowni, dzis juz nie dam rady cyknac). Jutro bede pamietal.

Ostatnio edytowany przez nosty (2008-11-17 23:59:33)

36

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Jakby pomysł z pokrywami wypalił, to ja się piszę na dwie do XE. Przydałyby się też inne:
1. na XEGS + na klawiaturę XEGS
2. na STe/fm
3. na C=128
4. na klawiaturę Apple IIGS
ale pewnie nie znajdzie się tylu chętnych żeby się opłacało.

Jakby, trzeba było więcej zdjęć, to mam też taką pokrywę na XE jak u pajero. Oprócz tego mam klika nowych obudów kartów - moge jedną poświęcić i wysłać na wzór  - są z czarnego, nieprzeźroczystego tworzywa, skręcane jedą śrubką, z tej aukcji.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

37

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

"Kopyto" do vacuformy i można w choćby domu "tłoczyć"(a w zasadzie zasysać).

Składane z kilku elementów "kopyto" imitujące 65XE/800XE/130XE łatwo zrobić (listwy przypodłogowe etc.), jak ma się frezarkę to można nawet lite "wystrugać" np. z MDFu.

Sam osprzęt do "próżniowego formowania" też nie żadna filozofia ;)

-->mowny, a nie lepiej się bezpośrednio u producenta (chyba jeszcze istnieje) o te obudowy kartów spytać (toż to poczciwe KaeMki), jeżeli formy do wtryskarki nie złomowali (ew. przerobili na inną) to pewnie można by było w miarę tanio zamówić jakąś tam partię takich pudełeczek ;)

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2008-11-17 23:50:30)

wszystkie trzy strony świata

38

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Lt_Bri = więc zrób....

39

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

A wiesz że nawet swego czasu planowałem do trumien i mydelniczek* takie robić i na alledrogo wystawiać coby troszku budżet domowy podratować ;)
Miało to być robione z płacht folii PET - ale się znajomości skonczyły w zakładzie który to przetwarzał (więc jestem bez surowca, a z rozciętej butelki to na pokrywę do XC12 ledwo starczy...).

Jeżeli znaleźliby się jacyś chętni na przezroczyste pokrywy do atarek z "alternatywnego" materiału (ale zatrzymującego większość UV), to mógłbym w wolnej chwili parę sztuk wykonać (w pełni gotowych ew. kit-ów).
Warunek - musieliby je odebrać w miastach które mają bezpośrednie połączenie kolejowe z Białymstokiem (ze względu na materiał tylko przesyłka konduktorska wchodzi w rachubę).

Byłbym zapomniał, pokrywy do 65XE/800XE/130XE, ale nie będą pasować do atarek z dorobionymi gniazdami/przełącznikami powyżej oryginalnych.

*toż to się nie godzi na atarowcach zarabiać ;)

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2008-11-18 01:52:32)

wszystkie trzy strony świata

40

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Jako, że technologia mi obca - sprzecyzuj. Zbyt masz zapewniony.

41

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Hmmm, a musi byc przezroczysta nakladka na klawisze ? Moze zrobic pokrowiec np z czarnego zamszu itp, jakis sitodruk z logo nawet u gory , z przodu i tylu zapinany na rzepy, z tylu wtedy mozna dalej miec kable podlaczone bo rzepy sie ułożą a jak chcemy cos popisac to rzepa z przodu odpiac i zsunac pokrowiec do tylu. Do celow transportowych na zloty itp tez dobry patent?

Ostatnio edytowany przez zaxon (2008-11-18 02:17:37)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

42

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Szkło i silikon ;)

Do wyboru byłoby kilka wersji:

1. Ścianki boczne z dwójki, górne (ew. górna w odmianie z odsłoniętymi otworami wentylacyjnymi) z trójki.
Bardzo leciutka obudowa, mimo to stosunkowo wytrzymała.
Byłaby dostępna też jako gotowy kit (tzn. komplet przyciętych i oszlifowanych elementów).
Za friko (tzn. po kosztach przesyłki) jako "surowy" kit.

2. Tak jak wyżej, ale całość z piątki.
Wręcz pancerna obudowa - ale dość ciężka.
Raczej wyłącznie jako surowy kit (wyciętę, ale nieoszlifowane - szlifuję ręcznię pod wodą, co przy piątce zajmuje już sporo czasu, choć jest banalnie proste w warunkach domowych).

3. Różne kombinacje powyższych.

Pokrywy byłyby odrobinę nadwymiarowe - szczególnie te z piątki (słaby ze mnie szklarz, poszczególne obudowy mogą się różnić nawet o jakieś 2mm, lepiej żeby żadna nie była za ciasna ;) ).


Mam gdzieś naszkicowane plany takiej "skorupki"(postaram się skany wrzucić na dniach), bardzo szybko można je przerobić pod inny materiał (wtedy nie będzie ograniczenia co do dodatkowych gniazd/przełączników), np. sklejkę/HDF, czy nawet... karton/tekturę (wykonanie takiej zajmie kilkanaście minut, może z pół godziny jeśli będzie się chciało narożniki obkleić płótnem i dajmy na to całość zaimpregnować lakierem nitro).

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2008-11-18 03:02:02)

wszystkie trzy strony świata

43

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Lt_Bri napisał/a:

-->mowny, a nie lepiej się bezpośrednio u producenta (chyba jeszcze istnieje) o te obudowy kartów spytać (toż to poczciwe KaeMki), jeżeli formy do wtryskarki nie złomowali (ew. przerobili na inną) to pewnie można by było w miarę tanio zamówić jakąś tam partię takich pudełeczek ;)

Mi ich więcej nie potrzeba, chodziło mi o to że jakby ktoś chciał na wzór dla tych przeźroczystych, to mogę posłać jeden z tych czarnych. Tyle :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

44

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Obiecalem, to sfotografowalem moja oslonke:
http://nosty.neostrada.pl/inne/oslonka.jpg

45

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

hehe, dzięki - jeszcze tylko z boku byś mógł dorzucić :)

___
Press play on tape...

46

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

No moge, ale przeciez ta pokrywa ma ksztalt Atarki! (z pol centymetrowym zaokraglonym brzegien). A jaka jest Atarka kazdy widzi... ;)

47

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

nosty napisał/a:

z pol centymetrowym [..] brzegiem

a widzisz, taki mały krok a tak wiele znaczy dla atarynek :) - mam atarki, które różnią się w wymiarach 3-5 milimetrów

Ostatnio edytowany przez maw (2008-11-19 14:49:25)

___
Press play on tape...