Temat: Zegar a'la Teleekspress

Nuda + czas wolny + KS Expert + FreeBASIC = Zegar a'la Teleekspress

2

Odp: Zegar a'la Teleekspress

co to za wirus? :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Zegar a'la Teleekspress

Miał to być zegar, który kiedyś był w "Teleekspresie" (17:00 TVP1) za prowadzącym.

EDIT: Jak będę miał czas, to spróbuję zrobić z tego wygaszacz ekranu.

Ostatnio edytowany przez Sim_Piko (2008-09-19 14:44:55)

4

Odp: Zegar a'la Teleekspress

Wygaszacz ekranu robi sie bardzo latwo. Wystarczy zmienic nazwe pliku na .scr a takze dodac obsluge wywolania programu z parametrem (bodaj -s ale nie pamietam)...

5

Odp: Zegar a'la Teleekspress

Znalazłem na forum FreeBASIC'a podstawkę do wygaszaczy ekranu, z której skorzystałem robiąc teleekspress_clock.scr.
Jedyna rzecz, która mi została do zrobienia, to poprawić odświeżanie.

6

Odp: Zegar a'la Teleekspress

Tylko wygaszacz ekranu powinien chyba ... wygaszać ekran ? Niech mi ktoś wytłumaczy jaki jest sens "wygaszacza" jeśli monitor jest cały czas włączony ?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

7

Odp: Zegar a'la Teleekspress

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wygaszacz_ekranu

8

Odp: Zegar a'la Teleekspress

Taki, że jeśli monitor jest włączony, ale tło jest ciemniejsze niz zwykle (np. czarne), wtedy kineskop się mniej zużywa.

KMK
? HEX$(6670358)

9

Odp: Zegar a'la Teleekspress

Poprawiłem odświeżanie :teleekspress_clock.scr

10

Odp: Zegar a'la Teleekspress

drac030 napisał/a:

Taki, że jeśli monitor jest włączony, ale tło jest ciemniejsze niz zwykle (np. czarne), wtedy kineskop się mniej zużywa.

Kineskop ? W hibernacji żyłeś ostatnich kilka lat ? :D

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

11

Odp: Zegar a'la Teleekspress

Myślisz, że TFT się nie zużywa? Tu chyba jest tak, że tranzystorki nie przewodzą, jak jest czarny kolor (nie znam się)?

edit: http://telewizor.eu/ - heh - o ile dobrze zrozumiałem w lcd najmniej prądu bierze biały ekran? Oczywiście prócz ekranu z wyłączonym podświetleniem.

Ostatnio edytowany przez mono (2008-09-21 21:03:31)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

12

Odp: Zegar a'la Teleekspress

A jaki jest sens wygaszaczy dla monitorów LCD?

13

Odp: Zegar a'la Teleekspress

"Ładnie" mrygają!

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

Odp: Zegar a'la Teleekspress

Laoo, jak to jaki: można w tle boinc@home odpalić :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

15

Odp: Zegar a'la Teleekspress

IMO wygaszacz robi teraz za gadżet komputerowy. (w takim zamyśle powstał ten zegarek)

16

Odp: Zegar a'la Teleekspress

drac030 napisał/a:

Taki, że jeśli monitor jest włączony, ale tło jest ciemniejsze niz zwykle (np. czarne), wtedy kineskop się mniej zużywa.

To skomplikowana kwestia ;)
Np. ja pamiętam jak kiedyś (jak byłem mały) w salonie do gier raptem zabrakło prądu - wtedy kineskop automatu Pole position nadal pokazywał napis GAME OVER :D :D

...więc jak ktoś chce sobie WYPALIĆ zegar w swoim CRT to polecam program Sim_Piko ;):)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

17

Odp: Zegar a'la Teleekspress

laoo/ng napisał/a:

A jaki jest sens wygaszaczy dla monitorów LCD?

Ja poprostu jestem zdania, że "wygaszacz" powinien poprostu wyłączyć monitor i tyle. Inne rozwiązania są lipne.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

18

Odp: Zegar a'la Teleekspress

jedyny prawdziwy wygaszacz to ten na atari 'atract mode'

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.