Temat: Sdx

Sprawa jest prosta. Istnieje wewnętrzna SPARTA 128k flashowana, opisana w Pasia Stołówce oraz na stronie Truba. Aby prace nad nowym oprogramowaniem posuwały sie do przodu szybciej, potrzebny jest zewnętrzny kartridż dla takiej SPARTY. Zrobię go na użytek testów. Potrzebny mi schemat, lub opis zmian w stosunku do normalnej 128k SPARTY. Ktoś coś wie? Doradzi, wskaże kierunek?....

2

Odp: Sdx

Truba na priv najlepiej zapytaj :)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Sdx

trub tu wiele raczej nie pomoże, bo to jad wymyślił :)
Zenon, próbowałeś podłączać R/-W do /WE flasha jak to jest opisane na mojej stronie (p. 2 i 3) ? Ja wiem, że tam jest GAL, ale to pewnie będzie tak samo.
Wsad GALa od oryginalnego Pasiowego różni się głównie tym (jak mi się wydaje), że blokuje /OE flasha dla zapisów i gdy S5=1. Chyba to można na ttl-kach zrobić.

4

Odp: Sdx

OK, popróbuje. Jak zrobić elektronikę by był zapis do flesha wiem, chodzi o to by było to kompatybilne z już istniejącym oprogramowaniem i by działało tak samo.

5

Odp: Sdx

Flasher od SDX nie wnika specjalnie w elektronikę, dlatego powinnien działać na wersji kartridżowej. Rozpoznaje kości typu AT29C010, 29EE010, 29F010.
Przełącznik zezwalający na zapis jest ręczny, po flashowaniu trzeba go przestawić na off (inaczej mogą być problemy z kartridżami wpiętymi przelotowo, QMEG też się będzie wywalał).

6

Odp: Sdx

no i mówiłem, że Trub tu pomoże :P ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info