51

Odp: Covox..

Witam

dzisiaj odebralem PCB covoxa

zdjecie ponizej..

jak mi moja Pani pozwoli to sobie dzis polutuje

cena finalna - 15 zl za szt.



http://www.piekary.net/~lotharek/stuff/20081227129.jpg

Ostatnio edytowany przez lotharek (2008-12-27 14:47:45)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

52

Odp: Covox..

No i sliczne, biore 3, dal bys rade kity zrobic? Jak to wtedy cenowo wyjdzie?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

53

Odp: Covox..

Ciekawe czemu przed 2008 wszyscy tak się bali tego SMD...

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

54

Odp: Covox..

Trudniejsze poskladanie Epi. Jednak do smd troche wiecej wprawy potrzeba. Wczoraj znalazlem Zenonowi 16 bitowe bufory, uklad 48 nozek w SMD, na plytke trzeba 3 czy 4 wlutowac, sztuke bez hot air , pasty i kleju na upartego zrobie ale nie wiecej bo oslepne i zgarbacieje. A skoro projekt ma isc dla ludzi to im latwiejszy w montazu tym lepiej jednak.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

55

Odp: Covox..

A ile byłoby za gotowca ?

Termin?

Ps. mogę poczekać do początku następnego roku, ale nie więcej ;)

56

Odp: Covox..

Heh ktos moze polecic jakiegos hotaira do smd? Bo im wiecej przegladam tym glupszy jestem a czas najwyzszy  cos kupic.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

57

Odp: Covox..

cokolwiek kupisz to i tak musisz sobie pocwiczyc nim cokolwiek zrobisz jak nalezy
ja mam aoyue 968 i moge tym stawiac wszystko od so, do bga

przechodze na tumiwisizm

58

Odp: Covox..

Candle cos jak to?

http://cgi.ebay.co.uk/AOYUE-909-HOT-AIR … 240%3A1318

Cena w sumie rozsadna ale jak mam juz kupic to raz a dobrze

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

59

Odp: Covox..

909 ma zasilacz, ale nie ma odczytu temperatury z hot'a, wiec cos za cos
728 ma juz wszystko, ale jest drozsza  - sporo drozsza...
cokolwiek kupisz to popatrz na dostepnosc czesci tam u ciebie, w polsce o aoyue jest latwo, chinczyki sprzedaja wszystko od pomp przez kompletne pcb, a na p*.* jak groty, kolby i grzalki konczac
wiec cokolwiek kupisz to sprawdz jak z czesciami, bo reszta to juz kwestia twoich umiejetnosci, wprawy i samozaciecia
nic nie przyjdzie od razu, zadna nie zrobi roboty za ciebie sama
warto odrazu zainwestowac w topnik, kilka pęset (koniecznie ze stali niemagnetycznej, albo z koncowkami ceramicznymi)  i podnosnik podcisnieniowy
oczywiscie wszystko zalezy od tego co wlasciwie chcesz robic
do bga potrzebny jest jeszcze preheater, ale to co jest dostepne za niewielkie pieniadze w handlu nadaje sie tylko do bardzo malych plytek
lepiej sobie zrobic

przechodze na tumiwisizm

60

Odp: Covox..

zaxon napisał/a:

Trudniejsze poskladanie Epi. Jednak do smd troche wiecej wprawy potrzeba. Wczoraj znalazlem Zenonowi 16 bitowe bufory, uklad 48 nozek w SMD, na plytke trzeba 3 czy 4 wlutowac, sztuke bez hot air , pasty i kleju na upartego zrobie ale nie wiecej bo oslepne i zgarbacieje. A skoro projekt ma isc dla ludzi to im latwiejszy w montazu tym lepiej jednak.

Ale tutaj (jak i zapewne w większości układów, które można by zamontować do atarki) są same SO i 0805, na ocynowanych płytkach z soldermaską to się lutuje równiutko nawet po pół litra.
W płytce z fabryki wiercenie masz zrobione, ale jak robisz prototyp w domu - wiercenie i przewlekanie to męka.

Ostatnio edytowany przez epi (2008-12-28 17:33:10)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

61

Odp: Covox..

se poradzilem...

Ostatnio edytowany przez Candle (2008-12-28 23:59:25)

przechodze na tumiwisizm

62

Odp: Covox..

Lotharek ja się piszę na 3 sztuki - adres znasz, email też ;)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

63

Odp: Covox..

poszlo do produkcji...
2 pokeye, aki i covox wraz ze wzmacniaczem upchane na plytce 57x46mm
jak ktos chce dostac oczoplasu to prosze zajrzec tu
calosc jest montowana w miejsce standardowego pokeya (jedna z podstawek precyzyjnych idzie glebiej w plytke, wiec wystaje z drugiej strony)
a4, d6xx, oraz sygnaly sterujace osd sa sobie na zlaczu aux
cs1 pokeya ktore jest podciagniete rezystorkiem (r74 na plycie 130xe rev 1.2) do 5v na plycie atarki powinno byc tego rezystorka pozbawione...

Ostatnio edytowany przez Candle (2008-12-29 07:56:04)

przechodze na tumiwisizm

64

Odp: Covox..

Candle ja sie na to pisze wiesz ;p ? Do tego xegs'a co dostales ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

65

Odp: Covox..

stryj, a sproboj sie nie pisac - nawet nie wiesz ile bylo k wienia na plyte xegs'a zeby to wszystko pasowalo

przechodze na tumiwisizm

66

Odp: Covox..

Candle napisał/a:

calosc jest montowana w miejsce standardowego pokeya (jedna z podstawek precyzyjnych idzie glebiej w plytke, wiec wystaje z drugiej strony)

głębiej? - ciekaw jestem tego - bo mi inwencji twórczej w tym temacie zabrakło.
a jest to demontowalne?

67

Odp: Covox..

Na tyle dlugie sa te nozki,  ze wychodza na wylot i jeszcze je mozna zamontowac do czegos innego? Ja optymalny wynalazek jaki znalazlem to goldpiny w obie strony...

68

Odp: Covox..

nie podniecajcie sie tak....9 szt. scalaka w Polsce zostalo ;-)


a tak swoja droga  - COVOX juz za kilka dni trafi do testow i jak bedzie wszytsko OK plytki ida w swiat


PIGULA - 3szt
Sniegowy - 3 szt
Lotharek - 5szt.
Zaxon - 3szt.

jak uzbiera sie z 30 szt. cena bedzie nizsza o 2 zl na plytce ;-)

PAJERO - gotowcow nie przewiduje,

Zaxon - kity - owszem - sadze ze 25zl sie zmiescimy

ale zalezy  to wszyskto od ilosci chetnych

Ostatnio edytowany przez lotharek (2008-12-29 23:51:17)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

69

Odp: Covox..

Lotharek to sie u mnie dokupi, poki co dostepny byl jeszcze 2 tyg temu , wole w kicie bo nazamiawiam smd i potem mi sie to bedzie poniewierac po chalupie. Tu 1000 rezystorkow tam 1000 kondensatorkow. To jak trzeba cene zbic to plytek moge wziac wiecej, 5 kitow?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

70

Odp: Covox..

pajero: no to mala masz inwencje...
podstawka precyzyjna ma nozki na poczatek 0.5mm a pozniej 1.4mm i te 1.4mm wchodzi w ta plytke, a te 0.5mm mozna sobie wlozyc w podstawke w plycie
tak robil chocby micronik w przelacznikach kickstartow do amigi 600 (rok 96), czy quantum w swoich bardzo starych dyskach twardych (rok 92)
no ale "mlodzierz" (starsza w wiekszosci ode mnie) nie pamieta...

przechodze na tumiwisizm

71

Odp: Covox..

Lotharek - ja chciałbym 2 KITY.
I jak, chodzi ?

Candle = masz pomysły :) fajne.
PS. wiesz ile to 0.5mm - wiem, czepiam się ;)

Ostatnio edytowany przez pajero (2009-01-01 12:06:45)

72

Odp: Covox..

Covox chodzi...aczkolwiek jest maly blad...nie wiem czym sie zasugerowalem dobioerajac 138 w soi..... musze zmienic na mniejsze i gotowe :-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

73

Odp: Covox..

Prosimy o foto polutowanego, no i cenę KITU + na kiedy może być gotowe.

74

Odp: Covox..

zaxon napisał/a:

Candle cos jak to?

http://cgi.ebay.co.uk/AOYUE-909-HOT-AIR … 240%3A1318

Zaxxon ja używam od prawie 3 lat:

http://www.allegro.pl/item515383320_sta … y_328.html

groty od 9zl (wiadomo, że są lepsi i gorsi producencji), po dwóch latach naprawdę ostrego lutowania jedyna wada jaką zauważyłem to mocno nagrzewająca się obudowa kolby (po wymianie na nową, znowu wszystko jest ok)
- koszt 69zl.
- same grzałki też można dostać.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

75

Odp: Covox..

No i swietna , cena tez rozsadna, juz wiem co chce na urodziny chlopaki !!!

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993