126

Odp: Covox..

pajero napisał/a:

Piguła, mamy obecnie problem, bo na scenie chętnych na upgrade jest wielu, ale monterów mało (albo: są nie wydolni czasowo). A wchodzimy w smd.
Sam wiesz ile czasu to zajmuje

Bez przesady - elementy smd które są obecnie wykorzystywane do projektów rozszerzeń małego Atari są naprawdę łatwe w montażu. Tak jak pisałem wystarczy lutownica za 15-20zl dostępna w każdym sklepie elektronicznym (tylko oporowa najlepiej 20-40W) z cienkim grotem tak jak pisał Candle + za 6zł można kupić sobie paste lutowniczą (najlepiej tą brązową a nie przezroczystą) i można działać + odsysacz do cyny najprostsze sa bodajże po 5zł + zapasowe końcówki po jakieś 2-2.5zł.

I jedna uwaga do Candle'a gdyż pisał, że jest mizerne zainteresowanie - moja rada:
chcesz aby było większe zainteresowanie - dopracuj swoje rozszerzenia do takiego poziomu aby przeciętny użytkownik mógł je sobie zamontować wewnątrz Atarki sam. Bez żadnych dodatkowych programatorów.
OSD Configurator - dla mnie to strzał w dziesiątke - ale tekst w postaci... wsada do Gala musisz napisać sobie sam - przekreśla je już na starcie.... Nie będę robił tutaj reklamy pewnym firmą ale koszt programatora do gali  jest naprawdę baardzo duży... przekonał się już o tym Pajero.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

127

Odp: Covox..

Dobra gatka.

Dopowiem, dobry programator do m.in Gali to wydatek 360zł.
A i tak kiedyś kupię, bo niemogę wiecznie sępić :lol:

128

Odp: Covox..

pigula: tylko ze ten gal jest tak naprawde zbedny, przynajmniej do wszystkiego co ja zrobilem do tej pory, sa gale isp, do ktorych programator kosztuje 10zl (za to gal 20) ale to juz mniejsza o to
ja tam nie wiem co oznacza termin przecietny uzytkownik, za to mizerne zainteresowanie jest zawsze, bo odnosze wrazenie ze zainteresowanie jest, wtedy kiedy cos kosztuje symboliczna kwote i ludziki kupuja i upychaja w szufladzie
moze by tak ankiete w stylu "czy wlaczales dzis prawdziwe atari?"

przechodze na tumiwisizm

129

Odp: Covox..

Candle - dopracuj OSD Configuratora, tak aby działał z rozszerzeniem Pasia 1MB, int spartą, 4 os'ami, covoxem, Stereo (wersja zmontowana lub kitt z zaprogramowanym galem)  + zrób do tego manual z opisem dla nie-elektroników, z którego miejsca na płycie lub z danych rozszerzeń mają doprowadzić odpowiednie sygnały a zainteresowanie będzie dużo większe - najlepiej udokumentowane zdjęciami - masa zwykłych userów ma problem ze zmontowaniem zwykłego kabla sio - do sio2sd/sio2ide a Ty wymagasz od nich programowania gali (piszę to na bazie własnych doświadczeń - manual do satandiska pisałem 2 tygodnie, a kolejne 3 rozdziały już się piszą, bo i tak pewne rzeczy są dla niektórych niezrozumiałe). Acha i jeszcze jedna uwaga - nikt nie lubi czekać na to latami! Ilu jest ludzi korzystających z prawdziwego Atari - dużo... Cadle dużo więcej niż użytkowników tego forum.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

130

Odp: Covox..

ja mam czasu tyle ile mam, jesli nie ma chetnych do pomocy, to musze robic wszystko sam, wiec zamiast wymagac ode mnie, powymagajcie troche od siebie
jesli ja czegos nie wiem, to szukam odpowiedzi, a tu widze trzeba podac na tacy - moze jeszcze film nakrece, samochod kupie i bede jezdzil do kazdego kto ma problem?
satandisk kosztuje 150zl, nie wiem czy ilosc sprzedanych kompletow rekompensuje prace ktora w to wlozyles, ale napewno kosztuje wiecej niz czesci w nim zawarte
ja nie mowie ze to zle - uwazam wrecz ze to bardzo dobrze, bo przynajmniej jest dostepny i komus chce sie to robic
moim zdaniem takie projekty jak satan powinny byc dostepne komercyjnie w formie jakiegos sklepiku i do tego bede dazyl

jesli chodzi o osd to materialy ktore udostepnilem swego czasu wystarczaly do zbudowania sobie wersji ktora cos wyswietla
niektorzy nawet kupili potrzebne elementy, ale nikt nie zlozyl tego chocby na pajaka zeby sprawdzic czy dziala i jak dziala
piszesz uparcie o galu, piszesz "dopracuj osd" tylko znowu - to dziala z 1mb pasia, z int sparta, z iloma chcesz os'ami, covoxem - przynajmniej moim, stereo - czy pasiowym, czy moim
prosilem o jakas grafike - brak, prosilem o pomoc w pisaniu softu na pc do konfiguracji osd - znowu kupa - ale prosilem na prv, wiec ilosc osob mniejsza i potrafie to zrozumiec
wiec jesli sie tak sprawy maja, to wole zrobic dla siebie, czy odmelduje to tutaj, czy nie, to juz nie istotne
chociaz meldowanie tutaj ma ta zalete, ze dely widzi ze jednak cos robie :D

przechodze na tumiwisizm

131

Odp: Covox..

Candle napisał/a:

ja mam czasu tyle ile mam, jesli nie ma chetnych do pomocy, to musze robic wszystko sam, wiec zamiast wymagac ode mnie, powymagajcie troche od siebie

A uważasz, że u mnie było inaczej? Pierwsza partia płytek leżała chyba 3 miesiące w szufladzie, zanim się za nią zabrałem - bo nie miałem na tyle wolnego czasu aby na spokojnie poszukać w sieci potrzebnych informacji dotyczących programowania Xilinx'a, przeanalizować schemat... zbudować potrzebne kabelki do programatora itp.. zgromadzić potrzebny soft.. Uważasz, że ja to dostałem na tacy?! Nie wszystkiego szukałem sam - jedynie z hdd driverem pomogły mi osoby na tym forum.

Candle napisał/a:

jesli ja czegos nie wiem, to szukam odpowiedzi, a tu widze trzeba podac na tacy - moze jeszcze film nakrece, samochod kupie i bede jezdzil do kazdego kto ma problem?

Chcesz aby Twoje rozwiązania cieszyły się zainteresowaniem, chcesz je sprzedawać - no to sorry Candle ale support musisz zapewnić! Nikt nie kupuje teraz kota w worku! Pamiętaj to co oczywiste dla autora - dla użytkownika oczywistym może nie być!

Candle napisał/a:

satandisk kosztuje 150zl, nie wiem czy ilosc sprzedanych kompletow rekompensuje prace ktora w to wlozyles, ale napewno kosztuje wiecej niz czesci w nim zawarte

Od tej kwoty odlicz prowizje allegro, odlicz 29zl za zasilacz i 25zl za karte SD założonymi 4 partycjami - bo te 2 komponenty dorzucam po kosztach zakupu. Bo pierwsze osoby miały problemy nawet z założeniem partycji.
Czy też z doborem odpowiedniego zasilacza...

Candle napisał/a:

ja nie mowie ze to zle - uwazam wrecz ze to bardzo dobrze, bo przynajmniej jest dostepny i komus chce sie to robic.

W przypadku sprzedaży sio2sd/satandiska poza granice naszego kraju cenny są jeszcze większe - ale wynika to tylko z faktu, ze w przypadku, kiedy komuś padnie Atmel albo jakaś inna cześć bez problemu dostaje ode mnie w większości przypadków za free sprawny element pocztą!



Candle napisał/a:

materialy ktore udostepnilem swego czasu wystarczaly do zbudowania sobie wersji ktora cos wyswietla niektorzy nawet kupili potrzebne elementy, ale nikt nie zlozyl tego chocby na pajaka zeby sprawdzic czy dziala i jak dziala

Może informacje, które udostępniłeś były jednak niewystarczające... Tutaj się nie wypowiadam, wiem tylko o jednej osobie która miała problemy z uruchomieniem, dlatego projekt trafił u niej do szuflady. A uwierz mi łapie ona każdą nowinkę hardwareową.

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2009-01-25 15:29:22)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

132

Odp: Covox..

Candle :) - no widzę, że było 5 sztuk, na które chętnych przybyło w promieniu bodaj czterech postów :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

133

Odp: Covox..

lothar polegl na osd?
bedzie mial wiecej czasu - poradzi sobie (maila do candla przeciez ma).

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

134

Odp: Covox..

Khym khym, OSD zrobilem tydzien po opublikowaniu, padlem na zaprogramowaniu Atmegi, moj wellon vp 190 jej  nie obsluguje ,probowalem po ISP programatorem STK500 i AVR studio, ubilem 2 atmegi, wiecej nie mam wiec na razie plytka lezy.Wroce do tego jak bede xegsboxa II skladal niebawem bo OSD juz musi byc.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

135

Odp: Covox..

jellonek napisał/a:

lothar polegl na osd?

allle oosssssoo chodzii ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

136

Odp: Covox..

zaxon: zrob sobie programator ze strony pana chan'a - jeden scalak, pare rezystorkow i jeszcze zadnej atmegi mi nie ubil

przechodze na tumiwisizm

137

Odp: Covox..

Candle ogladalem tylko ze ten programator na com lub lpt jest , ja mam 3 kompy w chalupie  i zaden nie posiada w/w zlacz i co zabawne nawet nie ma opcji na plycie glownej zeby sledzia z komem wyprowadzic  , mam przejsciowke z usb na com, ale to sie nie sprawdza. Poza tym te dwa programatory ktore mam dzialaja na USB i  programuja mi bez problemu atmegi 8, 16,32, wiekszosc gali i PIC , epromy itd bo po to je kupilem zeby nie robic kolejnego programatora do kolejnego ukladu.  Wiem ze nie twoj problem ze mam sprzet do bani i ja sobie z tym powalcze spokojnie tylko chcialem zaprezentowac punkt widzenia usera.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

138

Odp: Covox..

ja juz pomine czyj to problem
podejscie do programatora wlasciwe, szkoda ze mnie na taki nie stac, ale coz - mam co mam, jakos sobie radze
tak czy owak - zawsze mozna dokupic sobie karte pci z com'em i lpt
tymczasem, sie nieco postaralem i opublikowalem cale simplestereo na swojej stronce, rzecz jest do wgladu i sprawdzenia przez publike
moze byc jakis babol, bo siedzialem nad tym prawie 24h non stop, no ale coz - jeszcze mnie ten babol nie kosztuje... jak pojdzie do produkcji bedzie juz pozamiatane
http://spiflash.org/block/9.html

Ostatnio edytowany przez Candle (2009-01-27 12:03:23)

przechodze na tumiwisizm

139

Odp: Covox..

loth: pigula wspominal ze ktos, kto lapie nowinki hardwareowe polegl. pecusia wykluczam (zarobiony), pina rowniez (boszem nie polutuje :D ). najwyrazniej zle strzelalem ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

140

Odp: Covox..

Candle na pci tez trzeba miec wolne  sloty  a ja nie mam wiec USB bylo jedynym rozsadnym wyjsciem, niestety . To co na stronce opublikowales to kolejny cukierek przez szybke, fajnie wyglada ,pasuje mi ,slinie sie do tego ale gdzie są schematy? Położenie  montazowe elementow ? Chcesz to sprzedawac komercyjnie to podaj  jakis link oprocz "contact me " zeby to kupic od reki? Zrobiles super robote ,pozwol ludziom to kupic.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

141

Odp: Covox..

Poszukaj dobrze. Jest wszystko: SimpleStereo - Schematics

142

Odp: Covox..

Qrde faktycznie za schematy  przepraszam i to bardzo.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

143

Odp: Covox..

slow brak
co za kyrk
ja sie poddaje

przechodze na tumiwisizm

144

Odp: Covox..

no co ty Candle, nie wyglupiaj sie, to mialo byc motywacyjne a nie ze walniesz w pieruny. Marudze dla zasady.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

145

Odp: Covox..

wiem wiem, ja tez...
niedlugo siostrzana plytka (przetwornica, sio2pc usb, wyjscie stereo, wyjscie dla aki)

przechodze na tumiwisizm

146

Odp: Covox..

lotharek, pisalem ci pw ale jak mniemam poszla w eter...
chetnie kupie polutowany covox, kit (plytka i czesci) albo sama plytke.
jak sie mozemy skontaktowac??

Ostatnio edytowany przez jad (2009-01-29 09:11:23)

drac030: znam dwa dema na komodora. jedno jest fajne a drugie ma fajna muzyke.

147

Odp: Covox..

output z wersji 2.0 macie tu
warto sobie przypomniec co bylo slychac na wersji 1.0

Ostatnio edytowany przez Candle (2009-01-29 20:56:21)

przechodze na tumiwisizm

148

Odp: Covox..

a nie mowilem ze wersja 1 grala gorzej...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

149

Odp: Covox..

zapomniales tylko dopisac ze od wersji 1

dla stryja: http://alan.umcs.lublin.pl/~candle/enig … stereo.mp3

Ostatnio edytowany przez Candle (2009-01-29 21:57:09)

przechodze na tumiwisizm

150

Odp: Covox..

Lotharek, możesz jeszcze raz dać JetSetWilly ale niezmiskowane kanały - tak jak to zrobił Candle?
Porównuje obecnie zapisy (szczególnie ciekawy jest fragment po 1. minucie - linia melodyjna)....


Candle napisał/a:

niedlugo siostrzana plytka (przetwornica, sio2pc usb, wyjscie stereo, wyjscie dla aki)

Czyli koniec z walającymi się wszędzie kabelkami bliski :)


Już niedługo nie będziemy zaglądali do http://fading-twilight.atari.org/ - covoxy nam wystarczą...
Ciekawe jak by wyszło z #10 płyty BADSNAIL-SOUND_OF_ELECTROSTONES.MP3 ?

Ostatnio edytowany przez pajero (2009-01-29 23:30:27)