26

Odp: Problem z QA

Fox napisał/a:

Jeśli np. chcesz napisać program używający biblioteki X, to najpierw przeglądasz źródła programów używających biblioteki X, czy opis biblioteki X ?

Jeśli pominąc dokumentację, przeglądam to pierwsze. Gdyż dostarcza mi to przykładów użycia funkcji zawartych w tej bibliotece.

fox napisał/a:

zwróciłem uwagę, że książka zawiera też zupełnie inne informacje.

Co jest nie na temat, na co z kolei ja zwróciłem uwagę.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli: ja uważam, że "we/wy" jest użyteczną książką, dokładnie tak samo, jak "podstawowe procedury", "dosy" i "atari basic". Dobrze jest też czytać Dostojewskiego, Nabokowa, Umberto Eco, Stanisława Lema, Słowackiego oraz co kto tam lubi, gdyż są to rzeczy rozwijające intelekt, a człowiek z rozwiniętym intelektem prędzej napisze "najprostszy DOS albo loader", niz taki z nierozwiniętym. Mimo wszystko Dostojewski & co. (oraz "we/wy") jest, jako odpowiedź na konkretne pytanie:

(...) znacie jakąś książkę lub artykuł (...) po przeczytaniu których mógłbym napisać jakiś najprostrzy DOS czy Loader?

nie na temat. Jasne, że człowiek pytał o "ksiązkę o operacjach we/wy", ale odpowiedź na to typu "więc przeczytaj 'procedury we/wy'", zwłaszcza w wykonaniu kogoś, kto z tej książki przeczytał cokolwiek poza tytułem, jest raczej simplicystyczna.

@jell: nie wątpię, że jak będzie zainteresowany, to sobie obejrzy.

KMK
? HEX$(6670358)

27

Odp: Problem z QA

drac030 napisał/a:

Jeśli pominąc dokumentację

Nie rozumiem - możesz rozwinąć?

drac030 napisał/a:

Żebyśmy się dobrze zrozumieli: ja uważam, że "we/wy" jest użyteczną książką, dokładnie tak samo, jak "podstawowe procedury", "dosy" i "atari basic".

Ja natomiast uważam, że jest to zdecydowanie najbardziej użyteczna książka z tej serii, jeśli chodzi o naukę tworzenia programów dla Atari XL/XE - DOSy i loadery nie są tu wyjątkiem, jest nim natomiast interpreter języka programowania (tu opis BASICa będzie bardziej pożyteczny).

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

28

Odp: Problem z QA

Fox napisał/a:
drac030 napisał/a:

Jeśli pominąc dokumentację

Nie rozumiem - możesz rozwinąć?

Mogę: w pierwszej kolejności czytam dokumentację, potem źródła programu, który biblioteki X używa, a dopiero na końcu źrodła tejże.

KMK
? HEX$(6670358)

29

Odp: Problem z QA

Dokumentację biblioteki X czy programu, który jej używa?

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

30

Odp: Problem z QA

Biblioteki.

KMK
? HEX$(6670358)