Temat: modulator TV w Atari...

...czy można go wywalić bez żadnych konsekwencji.? Tzn. w tej chwili mam podłączone Atari do TV przez złącze monitorowe ( sygnał composite video ) , nie sprawdzałem dokładnie specyfikacji Ataryny , czy za generowanie zespolonego sygnału odpowiada modulator TV czy generowany jest na płycie przez któryś z pozostałych układów ... ?
Chcę wywalić modulator bo dorwałem całkiem fajny mały moduł zasilacza 5v / 3A do zabudowy i wstawiłbym go sobie od razu do Ataryny w miejscu modulatora.

2

Odp: modulator TV w Atari...

po wywaleniu modulatora nie bedziesz mial composite video ani sila rzeczy RF. jedyna szansa na kolor jest chroma+luma. jak masz s-video w odbiorniku, to go wywal...z drugiej strony w imię czego ? wprowadzenia 230V do środka obudowy ?

Ostatnio edytowany przez lotharek (2009-02-07 20:39:36)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

3

Odp: modulator TV w Atari...

RobertN ---> poczytaj se ktorys numer Seriousa ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: modulator TV w Atari...

ja bym raczej zasilacza nie wkladal - dowiesz sie jak wlozysz, ale szanse sa spore, ze bedzie bardzo sial po szynie i obrazie
w okolicy masz caly uklad audio, video i pamieci, reszte dospiewaj sobie sam

przechodze na tumiwisizm

5

Odp: modulator TV w Atari...

jakoś wiele urządzeń ( monitory , notebooki , konsole itp.. ) ma wbudowane zasilanie bez konsekwencji dla jakości sygnałów audio / video mimo że nie jest specjalnie ekranowane  ;) , ale nie chcę zrezygnować z composite więc modulator zostaje , ew. zrobię zasilacz zew. bo wszystkie wtyczkowe impulsowe jakie mam to 5V/2A ale nie wyglądają na tyle i strach czasem takie coś podłączyć do Atari.

6

Odp: modulator TV w Atari...

Obecnie Rocky wkłada do obudowy ala wideło - atarkę i zasilacz od amigi. Napisz do niego jakie ma efekty...

7

Odp: modulator TV w Atari...

robertn: twoje uzasadnienie nie ma sensu - nie projektujesz plyty od zera uwzgledniajac fakt ze w pewnym jej miejscu jest przetwornica impulsowa, tylko dokladasz klocek do gotowej
nie masz wplywu na rozmieszczenie elementow i linii sygnalowych
pajero: video zazwyczaj jest troche wieksze, a zasilacz od amigi tez do najmniejszych nie nalezy. zakladajac ze to wersja lekka (impulsowy) to raczej nie bedzie go wpychal w miejsce modulatora

ja w tym momencie mam zasilacz 5V 2.2A wielkosci przerosnietej ladowarki do telefonu i daje rade, a atarka do tych z podstawowym wyposarzeniem nie nalezy

przechodze na tumiwisizm

8

Odp: modulator TV w Atari...

oj tam Candle coś marudzisz;) , jeżeli zasilacz mam w pełni zaekranowany (a dodatkowo to wersja z podłączeniem uziemienia ) to raczej dużo by nie siało. Grunt to prunt a prunt to elektryka - jak mawiał miś Uszatek
Zawsze mogę sprawdzić empirycznie jakie będą efekty - i w razie problemów zrezygnować z koncepcji wkładania elektrowni do atarki ;)   Po prostu spodobała mi się koncepcja wszystkomającej atarynki z zasilaczem i matrycą LCD 8" na pokładzie ( LCD na stałe wbudowany w górną część obudowy atari -  szukam na razie materiału na jego obudowę aby nie gryzł się zbytnio wyglądem od reszty , i raczej nie będzie to w formie klapy jak w notebookach )

9

Odp: modulator TV w Atari...

po prostu mowie o takiej ewentualnosci - poszukaj sobie takiego na ktorym bedzie chociaz pisac fcc listed i powinno byc bez tragedii

przechodze na tumiwisizm