76

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

Ktoś tu napisał..... Większym problemem jest to, że teraz ludzie "dokupując" poprzedniemu systemowi nie widzą, że są tak samo manipulowani jak kiedyś.

O TO WŁAŚNIE CHODZI

Draco, nie mów mi o Syrenie. Ale była, a teraz? Mamy wielkie G... nawet wspomnianej onucy  zrobić nie możemy  (nie umiemy?) Posłuchaj.....

Wtedy nie mieliśmy nic, obecnie mamy dwa razy tyle.
Wtedy staliśmy na skraju przepaści, obecnie zrobiliśmy krok naprzód

Niewątpliwie, posunęliśmy się naprzód, potomni ocenią, Co za durne pokolenie żyło, mieli wszystko i wszystko przepieprzyli.

77

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

ehhh...Kiedy sie Księstwo Kaszubskie odłączy od tego Polandu?:);)

btw. rozbawił mnie gdzieś tekst na sieci; stronka poświęcona którejs tam odsłonie gry Trainz (symulator kolejowy), gdzie jak to autor napisał, możemy pobrać upgrade do gry, powiększające tabor o "nasze przegnite ET22 i śmierdzące dworce"...LOL

gep/lamers^dial

78

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

Zenon/Dial napisał/a:

Draco, nie mów mi o Syrenie. Ale była, a teraz? Mamy wielkie G... nawet wspomnianej onucy  zrobić nie możemy  (nie umiemy?) Posłuchaj.....

Wtedy nie mieliśmy nic, obecnie mamy dwa razy tyle.
Wtedy staliśmy na skraju przepaści, obecnie zrobiliśmy krok naprzód

Zenon, przeprowadzasz łatwe analogie, które nie maja pokrycia w rzeczywistości (jedno i drugie to jest dowcip z czasów stanu wojennego, tak poza tym). "Nowa Polska" (to też jest hasło z epoki Gierka) ma 20 lat. Przez ten czas peerel zaliczyłby dwa okresy błędów i wypaczeń oraz jedną odnowę, po której wszystko by wróciło do starego stanu (czyli totalnej niemożności).

Nie jesteś w stanie mi wmówić, że teraz jest "równie źle", bo ja wiem, z codziennej praktyki, że nie jest. Jedna tylko rzecz to robi: ceny sprowadzanych z zachodu książek. Za peerelu, kiedy się zarabiało po 15 dolarów na miesiąc, było absolutnie niemożliwe, żeby naukowiec czy inżynier mógł sobie sprowadzić ważną publikację prywatnie i się z nią zapoznać. To automatycznie stawiało innowacyjność przemysłu PRL na poziomie Wybrzeża Kości Słoniowej & co. Teraz natomiast jest zupełnie inaczej, tzn. mamy kontakt naukowy ze światem, nie tylko bierny, ale tez czynny.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2009-02-21 23:16:10)

KMK
? HEX$(6670358)

79

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

kilka dni i 4 strony - czy Wy powariowaliście ?? ;):) :P

A co do książek to się zgodzę - to na pewno istotne że można sobie coś kupić i przeczytać. Czy jednak jest to istotny wskaźnik "dobroci" ? Jakiś na pewno jest...

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

80

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

zgadza sie nie mogl dostac publikacji w wersji zrodlowej :-) ale w kopii owszem, czyli dokladnie tak samo jak dzis ;-) torrenty, warezy... innymi slowy co sie zmienilo? tylko nosnik i sposob dystrybucji hehe a tak poza tym nic kto jest dociekliwy to ma.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

81

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

Trochę podłoża teoretycznego do dalszej dyskusji:

http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=SpQ-Zeq8mLo

http://www.5oft.pl/

82

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

Ryszard Mauersberg napisał/a:

To panowie Bielecki, Lewandowski i Tusk są odpowiedzialni za rozdawanie naszego majątku narodowego. Ponadto był jeszcze plan Balcerowicza który z dnia na dzień zwielokrotnił odsetki od kredytów i położył zakłady na łopatkach.

No i masz prawo tak sądzić, na szczęście nie wszyscy tutaj są tego zdania. Niektórzy próbowali, a może po proastu "nie wyszło", lub też "pomagał" z tyłu ktoś, taki jak np.:

BartoszP napisał/a:

1. Jarek + jego aniołki.
2. Klon Jarka.
3. Drugi klon czyli Edgar.
4. Nigdy nie kłamiące oczy Antoniego...
5. Jacek K. zwany dla niepoznaki bulterierem...

Dzięki BartoszP, lepiej chyba nie można było tego ująć. I naprawdę, jak teraz słyszę, że jak wymienieni powyżej (i parę innych czopków też), co i raz rządowi pod nogi kłody wwalają (co w zasadzie jest świętym prawem opozycji), to niech się może zastanowią, co oni by w kryzysie takiego poczęli, bo raczej "fachowców" tam jak na lekarstwo. Kaczka myślała, że wszyscy ją kochają i będzie mieć władzę absolutną, ale położyła rząd, bo naród miał już dość tego zakłamanego moherowego chamstwa. A PiS se skisł. Nie rozgrzeszam tutaj bynajmnie platformersów, ale naprawdę, just dużo kulturalniej niż było. EOT.

I Ty zostaniesz big endianem...

83

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

A najgorzej to rządowi brużdzą:
6. Listonosz Pat
7. Strażak Sam
8. Bob budowniczy

84

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

xxl napisał/a:

ale w kopii owszem, czyli dokladnie tak samo jak dzis ;-)

To świetnie, że jesteś tak dobrze poinformowany w tej kwestii. Wobec tego poproszę o kopię tego: http://www.ingentaconnect.com/content/brill/mne Nie musi być całość, wystarczy rocznik 2008 i dwa numery z tego roku. Prześlij mi na e-maila. Będę zobowiązany.

KMK
? HEX$(6670358)

85

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

trub napisał/a:

A najgorzej to rządowi brużdzą:
6. Listonosz Pat
7. Strażak Sam
8. Bob budowniczy

Ja to myślę, że jednak najwięcej szkód spowodowało zaprzestanie działalności przez:

9. J23 - emerytura
10. Sztyrlic - leczy uraz potylicy

gdzie teraz takich fachowców szukać.....

86

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

draco030: jasne :-) jescze raz: "kto jest dociekliwy to ma", nawiaz kontakty, zainteresuj sie. leze, moze mi co kapnie.


---

11. krecik

Ostatnio edytowany przez xxl (2009-02-22 12:27:56)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

87

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

Hyhz, ja to mam (BN sprowadza), to tylko ty masz się przekonać, że najoględniej mówiąc poniosła cię fantazja co do możliwości dostania wszystkiego "w kopiach".

KMK
? HEX$(6670358)

88

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

Tdc napisał/a:

kilka dni i 4 strony - czy Wy powariowaliście ?? ;):) :P

A co do książek to się zgodzę - to na pewno istotne że można sobie coś kupić i przeczytać. Czy jednak jest to istotny wskaźnik "dobroci" ? Jakiś na pewno jest...

Monopol tedeca na nawijkę został przełamany.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

89

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

Ad. 11. Przecież krecik to czołowy działacz podziemia. Dlatego wszystko się zawaliło :P
12. a pies Cywil to co? kot czy wydra :P Poszedł na emeryturę policja zeszła na psy :P

Ostatnio edytowany przez grzybson (2009-02-22 17:24:35)

grzybson/SSG^NG

90

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

Cosi napisał/a:
jer napisał/a:

Uczeni "amerykanccy" ustalili, że nie da się zbudować rakietowych silników dwuprzepływowych. A "Sowieci" zbudowali. Amerykanie kupili na pniu wszystkie, które leżały w magazynie od 25lat.

No właśnie. A niektóre wspaniałe wynalazki czekały w tych magazynach do upadku Kurtyny, czasem się zwyczajnie dezaktualizując...

drac030 napisał/a:

Proszę mi nie opowiadać o polskiej myśli technicznej, bo od razu nasuwa mi się samochód Syrena.

Syrena Sport?

było tego trochę więcej,
syrenka sport sama w sobie była genialna, tylko co z tego nie podobała się sOwieckiemu "przyjacielowi", powołano nawet komisiję aby doszczętnie znszczyć 1 powstały prototyp...

a co powiecie na polonez-a ....
stratopolonez-a, rozwalili lancię stratos, przerobili nadwozie polonez-a upakowali silnik ramę + skrzynię od stratosa...

i co polonez jak mnie pamięć nie myli wystartował dwa razy, prowadził się tragicznie, mimo parę razy podczas wyścigu obrócił się o 360' na mętę dojechał jako pierwszy...
wygrał później jeszcze raz...

nie przecież nie mógł więcje wygrać, zmieniono przepisy i przyjechał sam do muzeum motoryzacji, a mogli nad nim popracować i mógł "młocić" wszystko na trasach rajdowych z torami włącznie....

Draco, nie wszystko było złe...

np. na 100 wałów do małego fiata, wystarczyło je tylko prześfietlić promieniami rentgen-a i można bło wybrać 1sztukę, później jeszcze obróbka do paru setek i wio.....

Gdyby tak cała fabryka działa.... ze 100 wałów do malucha, później z polonez-a można było wybrać ten jeden właściwy...

NIe piszę o polonez-a coupe 2.0 turbo i żelaznym deszczu...
Też namieszały parę razy...

p.s. beskid= renault twingo....!!

91

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

A F.S.O. Wars ? Też niczego sobie... Niestety Beskida zostały ponoć tylko 8 prototypów, Warsa tylko 2.
Najbardziej wkurzające jest, że zabrakło kasy na przedłużenie patentów dotyczących Beskida, co skrzętnie wykorzystali Francuzi z Renault wprowadzając "swoje" Twingo... :( .

Ostatnio edytowany przez grzybson (2009-02-22 21:46:38)

grzybson/SSG^NG

92

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

drac030: to jak masz to w czym problem :-) zawsze sie znajdzie i dzis i kiedys ;-) jakas niedojda co jeczy ze sie nic nie da, nic nie ma, usiadzie na pniaczku i placze ze swiat jest zly :) w tamtych czasach jesli chodzi o ksiazki chociazby wykladowcy przywozili na zlecenie ;-) co sie chcialo. kto chcial to sobie radzil, kto nie chcial to niech nie narzeka na system ze jest matolkiem, zeczywistosc sie zmienila owszem ale ludzie nie. czy jest lepiej? oczywiscie! nasza kielbasa juz dawno przegonila ich kielbase.

Grzybson: tak? to co powiesz na to:

13. Don Pedro (spieg z krainy deszczowcow)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

93

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

14. Miś Uszatek co to podejrzanie klapnięte uszko miał
15. Miś Coralgol - francuski łącznik Uszatka...

94

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

xxl napisał/a:

w tamtych czasach jesli chodzi o ksiazki chociazby wykladowcy przywozili na zlecenie ;-) co sie chcialo.=

Ty nie filozofuj, tylko znajdź to, co ci pokazałem, na "torrentach" i "warezach". FYI, jak napisałem, jest to dostępne po bibliotekach, ale nikt ci nie pozwoli zrobić żadnej kopii, chyba że rękopiśmienną, bo jak się to wyda, to Brill zabiera prenumeratę i wpisuje cię na listę pt. "Tych klientów nie obsługujemy". Nie zdajesz sobie sprawy, o jakim świecie mówisz.

KMK
? HEX$(6670358)

95

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

drac030 napisał/a:

Nie zdajesz sobie sprawy, o jakim świecie mówisz.

:-) to ty nie zdajesz sobie sprawy w jakim swiecie zyjesz :D

przyjmuje wyzwanie :-) pod warunkiem ze bedzie mi sie oplacalo tracic na to czas.
podaj numer i strone - nie zaplace za niego ani grosza i dostane kopie.

tylko co ja dostane od Ciebie? bo udowodnienie ci ze wyobraznia ogranicza nie jest dla mnie wystarczajace :D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

96

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

Czyli epizod dyskusji jest taki
Było źle i syfiato, niewiele się zmieniło
Kłamali i w błąd wprowadzali ci ze wschodu, teraz z zachodu
To co było, minęło, to co jest, minie
Byliśmy nikim, nadal nikim jesteśmy.
Były PEWEXy, nie ma PEWEXów, każdy sklep to Pewex bo i tak ludzi nie stać kupić co by chcieli (wymagania nie są wielkie)
Bezrobotni byli? Byli, ale już się zmyli, są ludzie bez pracy
Książki były? Były, ale nie te co trzeba, teraz są tyle że za szklaną ścianą
Zarządzanie centralne było, (w Warszawie) Teraz nie ma bo jest w Brukseli
Naród ogłupiony był, był, teraz nadal jest ogłupiany
The End.....  schemat mam do dokończenia

97

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

xxl napisał/a:

podaj numer i strone - nie zaplace za niego ani grosza i dostane kopie.

Nie będę cię katował całym rocznikiem 2008/9. Wybierz dowolny tekst z tego, co podałem, byle nie taki, który już mam (które to są, łatwo się zorientujesz).

A co dostaniesz? Satysfakcję. Jak nadmieniłem wyżej, ja osobiście mam dostęp do tych tekstów, jest to tylko potrzebne na okoliczność argumentu w niniejszej dyskusji, cóż więc innego.

KMK
? HEX$(6670358)

98

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

AS... napisał/a:

Syrena Sport
było tego trochę więcej,
syrenka sport sama w sobie była genialna, tylko co z tego nie podobała się sOwieckiemu "przyjacielowi", powołano nawet komisiję aby doszczętnie znszczyć 1 powstały prototyp...

a co powiecie na polonez-a ....
[----]
NIe piszę o polonez-a coupe 2.0 turbo
[----]
p.s. beskid= renault twingo....!!

Jeszcze wspomniany był Wars, Leopard/Gepard...

Niestety to wszystko to są "miejskie legendy". To Polakom Sowieci zabraniali syrenki sport produkować a w Czechach mogły powstać skoda rapid albo mocarne tatry? Ale to w ogóle nie ma znaczenia w porównaniu z liczbą prototypów i aut produkcyjnych, jakie w tym czasie powstawały i powstają w normalnych krajach.
Swoją drogą syrena sport to brutalna zrzynka z aut z tamtego okresu (karman ghia, aston martin db4, triumh spitfire itp.) z taką różnicą, że miała silnik 25 koni (zerżnięty). No faktycznie, jeśli to ma być szczyt możliwości polskiej myśli tekknicznej to bieda.

Tą opowieść, że Francuzi ukradli beskida to słyszałem już chyba 76 razy. Jeśli nawet faktycznie projektant tego auta widział jakieś kuriozum z kraju niedźwiedzi na ulicach (a wy tam jecie nożem i widelcem?), to zrobił to w 100% legalnie! Właśnie na tym polegał syf tego systemu, że "nie było pieniędzy na przedłużenie patentu".
Choć osobiście sądzę, że zbliżony kształt tych aut wynika ze zbliżonych  założeń projektowych itp., a nie "beskid = twingo". Na tej samej zasadzie praktycznie wszystkie duże samoloty wyglądają tak samo.

Ostatnio edytowany przez pirx (2009-02-22 21:00:33)

http://www.5oft.pl/

99

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

trub napisał/a:

A najgorzej to rządowi brużdzą:
6. Listonosz Pat
7. Strażak Sam
8. Bob budowniczy

w jedności siła, więc najbardziej brużdżą Tomek i Przyjaciele...

gep/lamers^dial

Odp: ELEKTRONIKA PRL-u - Bydgoszcz

Miker mam prawo tak sądzić bo jak uczy historia rozdawnie nie swojego już było, w przypadku Janosika, skończyło się egzekucją ,czego i  "tym" panom życzę.Przecież w stanie wojennym Wałęsa obiecał nam powszechne uwłaszczenie,a co zrobił ,dał nic niewart papierek i zniszczył własne akta.
Co do "aniołków " to piszecie tak jakby nie istaniała  Julia Pitera ze swoim słynnym raportem, toczący pianę z pyska Niesiołowski oraz super łotr Palikot po którego wypowiedziach będziemy mogli o każdym naszym prezydencie powiedzieć że jest CHAM / został uniewinniony w sprawie o obrazę głowy państwa  więc wolno/.Przy okazji ciekawe w jaki sposób wszedł w posiadanie POLMOSU Lublin bodajże, pewnie mu to Lewandowski z Tuskiem umożliwili.I niech mi ktoś przypadkiem nie napisze że PRL-owskie wytwórnie wódek były nic niewarte  .

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.