226

Odp: Vbxe 2

co nic nie znaczy...

jesli bedzie dosc duzo chetnych to bedzie to wykonalne

na aage tez sporo osob sie pyta, byc moze uda sie uruchomic jeszcze jedna serie

przechodze na tumiwisizm

227

Odp: Vbxe 2

Candle: Wysłałem Ci ponownie adres do wysyłki. Mam nadzieję, że dostałeś.
Pozdrawiam.

228

Odp: Vbxe 2

nie?

moze wyslij na gyorka maupa o2 pl

przechodze na tumiwisizm

229

Odp: Vbxe 2

Zamontowałem i hula wyśmienicie. Obraz żyleta, dema kolorowe, nawet płytka ładnie się komponuje we wnętrzu komputera. Kupa dobrej, nikomu niepotrzebnej roboty. ;)
Z mojej strony gratulacje i dzięki dla Candle'a i Electrona.

Brakuje tylko kolorów w przeplocie 9/11 - da się to zaemulować, prawda, panowie?

Ostatnio edytowany przez epi (2009-11-01 20:22:34)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

230

Odp: Vbxe 2

Candle, napisales kiedys:
vbxe jest na d640 i ma swoj dekoder dla innych urzadzen


mi oczwywiscie covox siedzial razem z vbxe  na d6xx...i jak mi scrollik plywal na ekranie to covox warczal...


trzeba by bylo ATARIKI uzupelnic o wlasciwe info






ps. scroll dziala mi pod sdx, pod mydosem nie..

Ostatnio edytowany przez lotharek (2009-11-01 20:41:15)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

231

Odp: Vbxe 2

tj jakie?
przepnij kovoxa na wyjscie z dekodera vbxe
patrz rozpiske konektorkow

przechodze na tumiwisizm

232

Odp: Vbxe 2

lopatalogiczne :

jak masz VBXE i covoxa (innego niz Candlowski) podpenij sie do pinu 6 zlacza j1 iles tam...


albo prosciej  nad pinem z d6xx


tak dla mniej obeznanych z atari ;-)



ps. dla zachowania ustawien po instalce np. neotrackera zeby covox zostal tam gdzie mu bylo dobrze


ps. Sebol - to jest to co Ci mowilem -- ludki nie widza ze na vbxe jet dekoder adresow, podlaczajac sie pod scarta nie maja zielonego pojecia gdzie ma isc sygnal z 4050....etc

Ostatnio edytowany przez lotharek (2009-11-01 21:42:19)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

233

Odp: Vbxe 2

ale dzielnie sobie radza - patrz aage

przechodze na tumiwisizm

234

Odp: Vbxe 2

Lotharek:

Generalnie do SCARTA nie podłączaj SYNC z 4050 raczej, tylko Composite Video (lub CLUM) z atarki jako synchronizajcę.

Chodzi o to, że impedancja tam (w TV) jest 75 omów i możesz zabić 4050. Poza tym nie ten poziom sygnałów.

Oczywiście przeważnie zadziała - zgoda, ale tak sobie ględzę ...

pomidor

235

Odp: Vbxe 2

Electron, z pewnoscia masz racje :-)

tak z innej beczki - skoro mamy w ATARAKU juz wyjscie rgb kompatybilne z monitorami dla AMIGI, np 1084, czy to oznacza ze mozemy uzyskac sygnal RF (dla wejscia antenowego lub composite) podlaczajac modulator z AMIGI ??? podlaczala sie go w sumie to tego samego zlacza co monitor .

wiem...nikomu to nie bedzie przydatne, ale tak z czystej ciekawosci ???

BTW: zauwazylem ciekawa rzecz -- zrobcie sobie testy :

- podlacz atarke przez SVIDEO do czego tam chcecie

- wlacz komputra

- podlacza kabel rgb do vbxe ??

widzicie zmiane nasycenia barw i kontarstu na monitorze podlaczonym przez s-video ???

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

236

Odp: Vbxe 2

Lotharek, zmiany by pewnie nie było, jakbyś użył composite video jako synchronizacji w SCART :-)

pomidor

237

Odp: Vbxe 2

lotharek napisał/a:

czy to oznacza ze mozemy uzyskac sygnal RF (dla wejscia antenowego lub composite) podlaczajac modulator z AMIGI ???

tak, ale trzeba dostosować poziomy sygnałów i dodać 12v
można mieć composite i s-video
szczegóły tutaj http://www.atariage.com/forums/topic/14 … p__1870839

238

Odp: Vbxe 2

a tak z innej beczki - czy kazdy crt 14 cali posiadajacy scart bedzie wspolpracowal z vbxe??

IHMO nie...moze sie okazac ze ma scart niepelne...czyli bez RGB. mam racje ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

239

Odp: Vbxe 2

masz, zdarzają się niepełne, np. mój tv philips 29" ma 3 scarty w tym 2 z rgb i 1 kulawy (piszą o tym w manualu)

240

Odp: Vbxe 2

No dobrze... To jak ostatecznie zrobić połączenie VBXE2 -> pełne SCART, żeby wszystko było ładnie i bez efektów ubocznych o których pisał Lotharek? Ta informacja jest w dokumentacji? Lada dzień odbiorę na poczcie swoje VBXE2 (dla 130X), jaki domyślnie mam zaprogramowany rdzeń: FX/emu i w wersji z EXT-RAM, czy bez? Jaka jest dokładnie różnica w funkcjonowaniu standardowych programów/gier dla rdzeni FX i GTIA emu ?

Ostatnio edytowany przez Jacques (2009-11-02 11:51:35)

241

Odp: Vbxe 2

http://spiflash.org/files/vbxe/release.zip - zawsze najswiezsza paczka

przechodze na tumiwisizm

242

Odp: Vbxe 2

Racja, dzięki ;)


EDIT:

Dziś odebrałem paczkę z VBXE2 :D Montaż nastąpi pewnie w ciągu najbliższych 2 tygodni ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2009-11-02 19:41:09)

243

Odp: Vbxe 2

Sebol, tak ma byc ???

http://www.mmj.pl/~lotharek/stuff/20091103042.mp4

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

244

Odp: Vbxe 2

niebardzo
odpal pod zwyklym systemem
scroll ci lata?

przechodze na tumiwisizm

245

Odp: Vbxe 2

dziala pod czystym osem - pod sdx i qmegiem nie

scroll mi lata i pod sdx + idea oraz pod qmeg+sio2ide



jakis babol u mnie w kompie ???


nie wydaje mi sie....

Ostatnio edytowany przez lotharek (2009-11-03 00:34:53)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

246

Odp: Vbxe 2

Oj, bo to są takie obrazki specjalnie zrobione. Jak popatrzysz pod odpowiednim kontem i zrobisz lekko zeza zbieżnego to widzisz trójwymiar :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

247

Odp: Vbxe 2

dokladnie tak
stereogramy
program wykrywa qmega i wtedy generuje stereogram

(cos spapralem w kodzie exampla i nie wiem co, ktos moglby wytknac wielblada ;) )

przechodze na tumiwisizm

248

Odp: Vbxe 2

Wskaż, ktory to program, to spojrzę w wolnej chwili.

KMK
? HEX$(6670358)

249

Odp: Vbxe 2

to chyba slide.com, trzeba najpierw zdisasemblować ;)

250

Odp: Vbxe 2

mozna tez skozystac z dolaczonego source... :)

[edit]

czy ktos moglby zweryfikowac ten przebieg:

http://spiflash.org/files/oscillator.png

to bylo mierzone na wyjsciu z oscylatora (metalowa puszka z 4 nogami) 14.1875mhz (noga 2 freddiego), zwykle wystepuje w XEGS, ale sa rowniez w XE
jeden to za malo, zeby wyciagac wnioski, ale chcialbym miec jakis poglad na sprawe

Ostatnio edytowany przez Candle (2009-11-03 19:19:19)

przechodze na tumiwisizm