301

Odp: Vbxe 2

Niestety, obraz z VBXE tak mi się krzaczy jak na zamieszczonych zdjęciach i filmach także gdy absolutnie nie podłączam s-video. Mam namiar na telewizor CRT, to wkrótce sprawdzę.

Inna rzecz, że VBXE jest urządzeniem XXI wieku i (choć nie znam się na tym za bardzo) jako takie powinno mieć w sobie wszystkie potrzebne sygnały w takiej jakości by wyeliminować element losowości działania z LCD - "z tym działa a z tym nie". Bo CRT to już przeszłość bądź co bądź.

302

Odp: Vbxe 2

XXI wiek nie jest ważny, ważne jest to, że aby puścić sygnał video zgodny z najnowszymi trendami czy choćby tylko zgodny z normami trzeba by zrobić urządzenie 2x większe i droższe niż VBXE. I poświęcić pewnie na to 2x więcej czasu.

VBXE generuje tylko obraz RGB, nie ruszając sygnału synchronizacji - ten robi zwykły GTIA tak jak zawsze to robił. Powiem tak: przez te parę lat, w czasie których robiłem VBXE i rdzenie nie dorobiłem się TV LCD (nie mam do dzisiaj) i nie byłem w stanie przetestować tego na LCD. A ogólnie jest z tym różnie jaki widać. Pech polega na tym że do rozwiązania problemu potrzeba po pierwsze rozwiązywacza (czyli ja lub Candle) i nie działającej konfiguracji (czyli ten LCD).

Pozostaje sprawdzić na CRT na razie.

pomidor

303

Odp: Vbxe 2

Nie ma problemu, wkrótce sprawdzę na CRT i dam znać, dzięki za odpowiedź! :)

304

Odp: Vbxe 2

Jeszcze pytanie, oprócz tej bodajże diody ze zdjęcia dotyczącego montażu VBXE2 w Atari XE z pamięciami 1-bit, czy może lepiej wziąć CSYNC bezpośrednio z CD4050 (pin 10?) lub prosto z GTIA?

305

Odp: Vbxe 2

to co z tym VBXE :-) znajdzie się jedno i dla mnie ?

306

Odp: Vbxe 2

Jaques: jesli chce ukatrupic GTIA to bierz prosto z GTIA
Antek: jeszcze nie wiadomo

przechodze na tumiwisizm

307

Odp: Vbxe 2

Candle: nie, nie chciałem i nie podłączałem do GTIA ;) Próbowałem na razie z 10 uF i zabawą potencjometrem, ale w ogóle to nie zmieniło tego co widać na ekranie :O Dziwne... Wkrótce test na CRT.

308

Odp: Vbxe 2

OK, dziś podłączyłem Atarkę do TV CRT przez EURO i obraz z VBXE2 mam idealny (wzięty goły CSYNC, bez kombinacji). Z moim monitorem LCD-TV 17" próbowałem wziąć CSYNC przez kondensator elektrolityczny 10uF bawiąc się potencjometrem (w sumie dwoma: pierwszy do 2K, drugi do 10K). Niestety ten monitor w ogóle nie reaguje na zmianę rezystancji, nic nie da się dostroić w ten sposób by się synchronizowało - obraz pozostaje cały czas jak na zamieszczonych powyżej zdjęciach i filmach :( Cholera, to jest mój roboczy monitor do Atarki, z Amigą współpracuje po RGB idealnie, z Atari po S-VHS czy composite również a z VBXE + CSYNC mam takie numery :( Jest nadzieja by coś wskórać?

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-01-16 19:36:10)

309

Odp: Vbxe 2

nadzieja matką ... geniuszy ;)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

310

Odp: Vbxe 2

ot caly tebe - pisze posty bo mu sie nudzi nie wnoszac nic do tematu :P

jacques: jakie masz zaplecze techniczne? pytam o sprzet pomiarowy, bo narazie to jak rozmowa ze slepym o kolorach

przechodze na tumiwisizm

311

Odp: Vbxe 2

Candle: tylko miernik uniwersalny, oscyloskopu nie mam ;)


EDIT:
Jest sens żebym coś pomierzył?

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-01-17 22:38:06)

312

Odp: Vbxe 2

to ja juz sie zapisyje na vbxe2

313

Odp: Vbxe 2

ja poprosze 1 szt.

314

Odp: Vbxe 2

jacques: no nie bardzo... nie masz tam do kogo sie przytulic na oscyloskop?

proscie proscie ;) ale pol roku temu ;)

przechodze na tumiwisizm

315

Odp: Vbxe 2

no tak znoof sie spooznilem :)  dziekuje niezama co :)

316

Odp: Vbxe 2

Z innej beczki; czy na płytce VBXE jest gdzieś miejsce, gdzie można by sobie pobrać cyfrowe RGB? Najchętniej 5-6-5.
W miarę bezinwazyjnie i bezpiecznie

Ostatnio edytowany przez wieczor (2010-01-27 19:57:38)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

317

Odp: Vbxe 2

tak, 64 nogi na okolo u3

przechodze na tumiwisizm

318

Odp: Vbxe 2

Acha 64... To chyba podziękuję i postoję :) Nie jestem w stanie tyle wypić :) Tak się po prostu zastanawiałem bo mi AL250 wpadł w ręce, czy by się bezpośrednio nie podłączyć z pominięciem kownwersji D/A -> A/D żeby  sygnał VGA uzyskać, ale to ponad moje siły chyba (chodzi o umiejętności monterskie). Nie chcę VBXE spsuć. Poza tym 64.... To by wypadało ehm... no własnie, nie mogę datasheetu od tego TH8134 znaleźć... Jak ten DAC działa?... Bo AL ma 16.... 5 na red, 6 na green i 5 na blue... i tam sobie równolegle wchodzą biciki.... a po co aż 64?....  po 4 na bit?!...

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

319

Odp: Vbxe 2

Candle trochę przesadził ale tak naprawdę to są tam 22 nogi do tego. 22 = 7R+7G+7B+1clock

pomidor

320

Odp: Vbxe 2

Ok, ofiara ze mnie - znalazłem datasheet. To faktycznie chyba możliwe jest 8 bit R , 8 bit G, 8 bit B i clock. Wystarczyło by wziąć górne 5/6/5 bitów i ten clock właśnie a następnie podlutować do AL250. I.. mamy wyjście VGA? Szkoda tylko, że jest 5/6/5 a nie 8/8/8 - szkoda rozdzielczości koloru :/

I co, myślicie że można to tak bezpiecznie bezpośrednio podpiąć? AL250 dwie sztuki dostanę, po 10 złotych, ale VBXE byłoby mi trochę żal ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

321

Odp: Vbxe 2

a ja tak z innej beczki -- vbxe smigalo do wczoraj u mnie ok. a od dzisiaj sie zaczelo dziac jak na linkach ponizej...


dodam ze ustepuje po ok 10 minutach od wlaczenia kompa....jakies sugestie ???

http://lotharek.wrzuta.pl/film/6RUc7Xy5kPf/20100128046

http://lotharek.wrzuta.pl/film/888jUpHMo4F/20100128047


lub ponizej

http://www.youtube.com/watch?v=K7CsIouo1AA

http://www.youtube.com/watch?v=cZUpTP89NH8

Ostatnio edytowany przez lotharek (2010-01-28 23:42:53)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

322

Odp: Vbxe 2

uou
na normalnym wyjsciu jest wszystko ok?
cieple dziala lepiej?

przechodze na tumiwisizm

323

Odp: Vbxe 2

zakłócenie wygląda na cyfrowe... czyli jeszcze przed DACiem... pamięć?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

324

Odp: Vbxe 2

UU cos mi to znajomo wyglada, zaladuj obrazki rybagsa, falcon i crysis i zobacz jak wygladaja , jak tak:
http://picasaweb.google.co.uk/zaxoniec/ … 4943752386

to zaladuj rdzen 1.20r, i sprawdz xms-em  pamiec, jak gubi te 320 ramu VBXE to masz ten sam problem co ja ze Sqwarda atarka.

Czy standartowy obraq z atari tez mruga chwilami?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

325

Odp: Vbxe 2

Czy to VBXE 2.0 ?

Czy nic nie zmieniałeś w kompie (też. np. czy zasilacz jest ten sam) ?

Wstaw inwerter (jedną bramkę 74HCT04) pomiędzy wyjście 14MHz VBXE a wejście zegara Freddie.

Ostatnio edytowany przez electron (2010-01-29 13:02:15)

pomidor