26

Odp: Kupię TOS 2.06 dla STE

no ale co lepszego jest w tos 2.06 od 1.6??? jak dla mnie poczatkujacego atarowca to niczym na oko sie nie roznia

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

27

Odp: Kupię TOS 2.06 dla STE

marcin1040stfm napisał/a:

Właśnie ten loader mi wyświetla komunikat po krzyżacku: TOS nicht gefunded czy coś w tym stylu.

Zapomniałem, że we wcześniejszych TOS-ach nie ma funkcji "drag and drop" :) dlatego on nie znajduje ścieżki.
Jeżeli jeszcze chcesz spróbować to ściągnij ten pakiet:
http://www.markusheiden.de/atari/download/tp206b40.lzh
tam masz program autoconf.prg w którym wskazujesz gdzie leży obraz, gdzie loader i zapisuje te informacje w loaderze.
Jutro postaram się wrzucić "normalną" wersję obrazu (aby dała się ładować Seltosem) tłumaczoną z UK (PAL), a nie z USA (NTSC - może dlatego lopi'emu skakał telewizor :) ) i bez dodatków typu winx.

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2009-09-01 18:08:56)

Było miło :) Do widzenia.

28

Odp: Kupię TOS 2.06 dla STE

Niestety, kiedy uruchamiam AUTOCONF.PRG wyświetla się komunikat Bad function # :( Co to może znaczyć? To nawet gorsze niż po krzyżacku :)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

29

Odp: Kupię TOS 2.06 dla STE

marcin: no k...a sorry stary nie wystaczy Ci tos angielski??? u mnie 2.06 UK chula bez problemu po zaladowaniu seltosem...

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

30

Odp: Kupię TOS 2.06 dla STE

Jestem patriotą i chcę mieć na mojej ulubionej maszynie system w moim ojczystym języku :)
A poza tym to tak z ciekawości chciałem wypróbować :P I nareszcie zadziałało tylko ten Tosloader chodzi na Tosie 2.06 a nie na moim 1.02 :) Czekam na wersję pod Seltosa :)

Ostatnio edytowany przez marcin1040stfm (2009-09-01 19:59:35)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

31

Odp: Kupię TOS 2.06 dla STE

noo to sobie dobra date wybrales na patriotyzm :) Artik cos szykuje pod seltosa (wersje UK przetlumaczona) wiec poczekamy

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

32

Odp: Kupię TOS 2.06 dla STE

artik-wroc: a z jakiej wersji robiłeś tego TOS'a? może z amerykańskiej. bo jak tak, to może być powód dlaczego skacze. po prostu standardowo odpala się 60hz zamiast w 50hz.

33

Odp: Kupię TOS 2.06 dla STE

mormon napisał/a:

artik-wroc: a z jakiej wersji robiłeś tego TOS'a? może z amerykańskiej. bo jak tak, to może być powód dlaczego skacze. po prostu standardowo odpala się 60hz zamiast w 50hz.

dokładnie tak :)

artik-wroc napisał/a:

Jutro postaram się wrzucić "normalną" wersję obrazu (aby dała się ładować Seltosem) tłumaczoną z UK (PAL), a nie z USA (NTSC - może dlatego lopi'emu skakał telewizor :) ) i bez dodatków typu winx.

Było miło :) Do widzenia.

34

Odp: Kupię TOS 2.06 dla STE

W kwestii uzupełnienia :)
Trwało to trochę czasu, ale niestety uszkodziły mi się pliki z tłumaczeniami i musiałem tłumaczyć od nowa.

Jest już ten nowy obraz TOS'a 2.06. Jest to tłumaczenie z niemieckiego (wszystko, co było możliwe jest przetłumaczone), klawiatura USA, a system rozpoznawany jako UK. Żadnych patch'y i dodatków - goły :)

Ciekawostka jest taka że nie działa z SelTOS'em (wyskakują bombki), ale działa z załączonym loaderem (wystarczy że loader i oraz będą w jednym katalogu).

Było miło :) Do widzenia.

35

Odp: Kupię TOS 2.06 dla STE

@jury zgadza się, nie wszystko co normalnie powinno działać pod TOSem2.06 działa pod załadowanym z seltosa niestety:( do niektórych programów/dem muszą być oryginalne kości

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

36

Odp: Kupię TOS 2.06 dla STE

Zakupiony, zamontowany, temat do zamknięcia

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

37

Odp: Kupię TOS 2.06 dla STE

A ja dysponuje wersją 2.06 UK spreparowany na PL i działa bez problemu z SELTOS-em dodatkowo podmienione ikonki i całkiem ładnie wygląda .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

38

Odp: Kupię TOS 2.06 dla STE

Witam kolegow.

Podłącze sie pod temat: chetnie kupie TOS 2.06 do 1040 STe w dwóch kościach.

Blissful user Amiga 1200 060 Desktop, Amiga Sam440ep Flex, Atari 130XE, Atari Falcon 030, Acorn Archimedes A3020, C64C, Apple PowerBook G3 500 Pismo, iBook G3 Clamshel, iBook G4, MacBook and more ... more ... powerbook classic
------------------
www.club4a.pl | www.chal.pl

39

Odp: Kupię TOS 2.06 dla STE

glowas11 napisał/a:

A ja dysponuje wersją 2.06 UK spreparowany na PL i działa bez problemu z SELTOS-em dodatkowo podmienione ikonki i całkiem ładnie wygląda .

to podrzuć plik z tym PL na maila

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

40

Odp: Kupię TOS 2.06 dla STE

Mnie też podrzuć tego TOSa jakbyś mógł :)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

41

Odp: Kupię TOS 2.06 dla STE

I mnie....plz....

42

Odp: Kupię TOS 2.06 dla STE

a czy na tym naszym kochanym forum nie moze po prostu dzialac system zalacznikow?!
przeciez nikt nie bedzie zycia spedzal na wysylaniu ludziom tosow :/

przechodze na tumiwisizm

43

Odp: Kupię TOS 2.06 dla STE

OT: Pewnie dlatego, że ostatnio czytałem .....OdSiebie zamknięte. Twórca serwisu zatrzymany.....

44

Odp: Kupię TOS 2.06 dla STE

Czy ktoś z szanownych elektroników zrobiłby mi gotowy do zamontowania w 520 STE komplet 1.62 / 2.06 z przełącznikiem do wyprowadzenia na obudowę i z przesyłką taniej niż 13 GBP, czyli <55 PLN  jak tutaj?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

45

Odp: Kupię TOS 2.06 dla STE

taurus napisał/a:

Podłącze sie pod temat: chetnie kupie TOS 2.06 do 1040 STe w dwóch kościach.

Ja też go potrzebuje. Mam mega ste 2.05 po niemiecku i już wymiekam.
Kosci pojawiaja się na amerykańskim ebayu, ale to na 100 proc. wersja NTSC, nie PAL. Powiedzcie, czy ma to jakies znaczenie? Mega podlaczony jest do firmowego monitora mono lub 1084ST.

46

Odp: Kupię TOS 2.06 dla STE

Też chętnie bym się dołaczył do zakupu kostek dual TOS do STE.
Pozdrawiam !!!