1

Temat: atari STe i SCART

Witam
jako ze moj lcd odmawial pracy z STe chcialem zobaczyc o co chodzi
na pinie 8 gniazda monitorowego ST jest 12V, ale przez rezystor R431 (patrz zdjecie)
okazalo sie ze winny jest dzielnik skladajacy sie z R431 (1.2k) i rezystora w tv (wedle standardu 75R)
z podzialu wynikala ze całość ma 0.7V, gdzie TV przelacza wejscie SCART na RGB dopiero powyzej 1V (pin 16 zlacza SCART)

dolozenie kolejnego rezystora 1.2k do R431 rozwiazuje problem podnoszac napiecie na tym pinie do 1.4V co wystarcza zeby TV przelaczyl sie na RGB

http://spiflash.org/atari/ste-scart.jpg

przechodze na tumiwisizm

2

Odp: atari STe i SCART

jaka jest bezpieczna wartosc dla tv zeby sie przelaczyl ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

3

Odp: atari STe i SCART

<1,3>v

przechodze na tumiwisizm

4

Odp: atari STe i SCART

Mnie wlasnie bedzie czekac budowa takiego kabla, bo wlasnie nabylem 1040STE i bede musial je podlaczyc do SCART'a

5

Odp: atari STe i SCART

Candle :) - te kondziory z zasilacza na powyższym zdjęciu mają już dość może? ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: atari STe i SCART

niby czemu? sa plaskie jak tereska...

przechodze na tumiwisizm

7

Odp: atari STe i SCART

p

Ostatnio edytowany przez jer (2009-12-06 20:55:42)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

8

Odp: atari STe i SCART

A to ciekawe. Kiedyś podłączałem STe do TV (zwykłego) poprzez SCART - działało. Bo wynika z tego, że nie powinno działać z żadnym tv ze SCARTem.

9

Odp: atari STe i SCART

u mnie na starym philipsie (crt, no i starym to tez rzecz wzgledna) dziala, ale na lcd nie chcialo

przechodze na tumiwisizm

10

Odp: atari STe i SCART

Candle: :) - te czarne kropki mnie zaintrygowały. Na współczesnych płytach od pieca zwykle oznacza to utleniony wyciek, który przybiera właśnie ten kolor :)

Ostatnio edytowany przez Pin (2009-12-06 23:01:24)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: atari STe i SCART

pin: to flamaster - nie pytaj po co, ale zwykle maza po kondensatorach w zasilaczach w fabryce...

przechodze na tumiwisizm

12

Odp: atari STe i SCART

A to nie jest tak że oznaczają gdzie jest + a gdzie - żeby było widać z góry - lepiej przy montażu?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

13

Odp: atari STe i SCART

eee... jesli tak, to mocno zezuja... :)

przechodze na tumiwisizm

14

Odp: atari STe i SCART

mi sie zawsze wydawalo ze to wlasnie po to aby widziec odksztalcenia od 'spuchniecia' Lepiej widac jak jest czarna kreska, niz jak jest tylko srebrne :)
Zreszta na logike, zwykle sa to duze kondensatory i zwykle mocno obciazalne (zasilacze, stopnie mocy, bypasy w sprzecie audio  itp)

15

Odp: atari STe i SCART

kontrola jakosci na lini produkcyjnej...

kazda ze zmian ma ma inny kolor i oznacza sobie obecność/sprawność/co tam chcą dot. ww kondziolka...

takie pokayoke ;-)

Ostatnio edytowany przez lotharek (2009-12-07 18:19:21)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

16

Odp: atari STe i SCART

Sprawdziłem u mnie. Na moim LCD działa bez przeróbek. Z jednym warunkiem - trzeba było ustawić PAL (Automatycznie nie działa). Tv to Funai LT6-M32.
http://picasaweb.google.pl/Krzysztof.St … 6672078786 - MedRes
http://picasaweb.google.pl/Krzysztof.St … 8352762850 - LoRes

Może stworzymy bazę danych lcdków działających z ST(e) ;).

Ostatnio edytowany przez Sukkor_benoth (2009-12-11 22:08:58)

17

Odp: atari STe i SCART

Sukkor - sproboj po tym samym kabelku (no, sam wiesz co zmienic) odpalic hi-res - u mnie sie da
tv olewa czy jest 15 czy 31khz

przechodze na tumiwisizm

18

Odp: atari STe i SCART

kolej na MEGA ST
winowajca: R76, znów 1.2k - dolutowanie drugiego 1.2k na barana rozwiazuje sprawe

przechodze na tumiwisizm

Odp: atari STe i SCART

A MEGA STe ???

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

20

Odp: atari STe i SCART

a nie wiem ;) nie mam
w zwyklej medze to wiem

przechodze na tumiwisizm

Odp: atari STe i SCART

Mam mega ste i tv lcd z   scart. Obraz chwilowo dobry i zaraz iskrzy na liniach.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

Odp: atari STe i SCART

Czy mógłbyś zasugerować w jakich "okolicach" szukać przyczyny?
:)

Ostatnio edytowany przez Ryszard Mauersberg (2010-06-03 19:23:27)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

23

Odp: atari STe i SCART

Rysiu, dopiero jak wroce
narazie jestem wyjechany

przechodze na tumiwisizm

24

Odp: atari STe i SCART

a po co te rezystory tam w tym STe montujecie właściwie? :/
do przełączenia TV można użyć 5v czy tam ile tam jest na wyjściu w atarce, powinno starczyć, no nie? :)
rezystory to się w kablu na składowych RGB daje bo inaczej obraz jest zły. Imho na zdjęciach Sukkor_benoth jest chyba właśnie zły obraz bo nie ma rezystorów...

Ostatnio edytowany przez XoR (2010-06-04 13:35:25)

(Atari 1040STe 4MB)(Atari 1040STf)(SatanDisk){Atari 65XE}[Panasonic 37PV80][Wyse 9150SE][jakiś mało ważny PC na i3@4.6GHz;][Samsung F2380][Technics RP-F30]

25

Odp: atari STe i SCART

Witam, odświeżam wątek. Mam problem z LCD syncmaster 711MP. Kabel SCART wg tej strony: http://info-coach.fr/atari/hardware/int … itel_cable , złącze monitorowe dobre (testowane z philipsem Rastana), sygnał po RF stabilny, prawidłowe kolory.

Sprawdzałem takie połączenia:

1. Małe atari A/V - przez przejściówkę - inicjuje obraz po ręcznym przejściu na źródło "EXT", niezależnie od tego, czy jest dźwięk
2. Małe atari S-V - przez przejściówkę - inicjuje obraz automatycznie po pojawieniu się sygnału dźwięku na lewym kanale audio

3. 1040STFM - inicjuje się automatycznie po pojawieniu się 12V na pinie 8, ale wyświetla czarny ekran i po chwili sygnalizuje "no signal"

podejrzenia mam dwa: 1/ albo to kwestia tego rezystora 1K2, albo... sygnału VBLK: http://www.hardwarebook.info/SCART

Pin 16 is used to select between RGB & composite video. Input impedance is 75 Ω, so use 180 Ω resistor from +5V to activate RGB. This should give +1.5VDC at pin 16. Tip: Pin 9 at VGA connectors is +5V

czy ktoś mógłby to sprawdzić ?

___
Press play on tape...