1

Temat: A/D Converter Mirage i oprogramowanie :)

Pytanko mam takie. Jakie programy, oprócz pakietu "Audio Master", oraz MPT obsługują A/D Converter (Mirage)?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: A/D Converter Mirage i oprogramowanie :)

"Simple Sampler" - pozwala poprawnie samplować również "uszkodzonym" A/D Converterem.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

3

Odp: A/D Converter Mirage i oprogramowanie :)

do A/D convertera były dołączone 3 programy których autorem był SoTe i Ja, były to:

- Digital Studio
- Sample Editor
- Micro Recorder

@fox: jakim uszkodzonym A/D Converterem? Na czym polegało uszkodzenie? Chyba coś mi się przypomina iż pierwszy odczyt z $d500 dawał błędną wartość, chyba o tym kiedyś wspominałeś.

Ostatnio edytowany przez seban (2009-12-10 19:24:34)

4

Odp: A/D Converter Mirage i oprogramowanie :)

sprawdzę w takim razie, co mam - lecz z całą pewnością nie mam "Simple Sampler'a" ... i nie wiem jak z resztą softu z pakietu A/D. Czy ktokolwiek jest w posiadaniu wspomnianego programu, lub po prostu kompletnego zestawu softu do samplera, cokolwiek by to nie było?


EDIT:

Zauważyłem, co zabawne - na stronie MadTeam Program o nazwie ... Audiomaster 1.0. Do czego on służy, że tak zapytam - bo owszem, uruchamiać się uruchamia, ładuje sample itd, tylko nie wiem na czym odtwarza :) - Ten program wspiera pokey, czy covox? PAJERO?? :)

Ostatnio edytowany przez Pin (2009-12-11 09:23:46)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: A/D Converter Mirage i oprogramowanie :)

Mirage wypuściło całą partię wadliwych A/D Converterów - później je wymieniali za darmo. Przy samplowaniu Audio Masterem czy programami Slightu były straszne szumy i ledwo było słychać samplowany dźwięk. Eksperymentując doszedłem do tego, że odpowiednio docyklowując można uzyskać idealne sample - w większości cykli w rejestrze były tylko niektóre bity próbek. W ten sposób powstał Simple Sampler. Programu nie wypuszczałem (używaliśmy go tylko ja i Qba) i nie ma on instrukcji. Może gdzieś go odgrzebię.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

6

Odp: A/D Converter Mirage i oprogramowanie :)

czyli Mirage dopadła plaga problemów z Fi2 :) Pewnie w Atari twórcy A/D Convertera (Roberta Kujdy) wszystko działało :) Potem w innych atarkach ze spapranym Fi2 sprawa się rypła ;)
W A/D conv. który posiadał SoTe i ja wszystko działało OK, czyli odczyt z $D5xx dawał zawsze poprawną wartość i nie trzeba było żadnych cudów robić, nawet nie mieliśmy pojęcia o niesprawnej serii :)

Ostatnio edytowany przez seban (2009-12-11 10:57:28)

7

Odp: A/D Converter Mirage i oprogramowanie :)

Oto jak uzyskać dobre sample z wadliwym A/D Converterem:

Samplujemy raz na linię lub raz na dwie linie:

 sta $d40a
; tu opóźnienie 2-6 cykli, czyli np. cmp #0 / cmp 0 / cmp 0,x / cmp (0),y (#0 pod 0) / cmp (0,x)
 lda $d500

Opóźnienie konfigurowało się ręcznie - za każdym uruchomieniem komputera trzeba było dobrać odpowiednią wartość "na ucho" lub "na oko" - przy niewłaściwych wartościach sampler dawał prawidłowe tylko np. najstarsze 2 lub 3 bity, młodsze chyba były zerami. Nie pamiętam, być może wystarczyły tylko 4 możliwe opóźnienia, czyli np. od 2 do 5 cykli.

Jak zaniosłem do Miragu, to koleś od razu wyrzucił do kosza i dał mi sprawny.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE