51

Odp: RAMdisk activity checker

Natenczas, po mojemu TD będzie walić w diodę w przerwaniach. I żarówka po oczach. Takie rozwiązanie może kiedyś fajne, nie da dzisiaj rady. Nie jestem elektronikiem i się nie znam, ale czytam schematy i tak mi ta dioda chce migać.

Niech się wypowiedzą teoretycznie elektronicy. Mnie z analizy wygląda, że dupa: migawka.

Reasumując: dioda led dla ramdysku: tylko jako ciekawostka. Przy Sparcie - tylko przeszkadzać będzie.

52

Odp: RAMdisk activity checker

Reasumując ;)

A po mojemu, to sprawdziłem w praktyce i wynika z tego, że: teraz sprawdziłem i TD nie powoduje reakcji na portB, nic nie miga.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

53

Odp: RAMdisk activity checker

To z punktu widzenia schematu nie jest możliwe.

Albo masz inaczej podpięte, albo operujesz innym sprzętem.

54

Odp: RAMdisk activity checker

z punktu widzenia realnego rozwiązania, które opisałem 5 postów powyżej całość działa tak, jak 3 posty powyżej ;) Nie zamierzam do tego zagadnienia dorabiać zbędnych ideologii ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2016-02-26 22:52:27)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

55

Odp: RAMdisk activity checker

Pin, taki led jest okej, gdyby był wyświetlaczem 7-segmentowym jak w IBM :PC i wyświetlał numer banku. Wtedy biorę w ciemno.
Dioda za to mogłaby być do aktywności PBI i SIO, ale idąc tym krokiem możemy sobie zrobić bardzo prosto z Atari coś takiego:

http://www.blinkenlights.nl/images/blinkenlights-big.jpeg

.: miejsce na twoją reklamę :.

56

Odp: RAMdisk activity checker

Heh, w latach 90tych, jak diody modne były, ludzie mieli po kilkadziesiąt diód na obudowie :).
Ja sam mam diodę na EXT ram (montowana przez Jera) - zaraz obok zasilania się świeci jak trzeba.
I sobie chwalę tą koncepcję.

57

Odp: RAMdisk activity checker

Przy TD Line dioda powinna się zapalać na b. krótki moment dwa razy na sekundę. Całkiem możliwe, że robi to, ale nie da się tego zauważyć.

KMK
? HEX$(6670358)

58

Odp: RAMdisk activity checker

drac030 napisał/a:

Całkiem możliwe, że robi to, ale nie da się tego zauważyć.

ani na trzeźwo, ani po pijaku nie jestem w stanie stwierdzić tego faktu ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

59

Odp: RAMdisk activity checker

Być może dlatego, że ten "b. krótki moment" to są dziesięciotysięczne części sekundy ;)

KMK
? HEX$(6670358)

60

Odp: RAMdisk activity checker

Jak te diody zrobiły się popularne (czyli wspomniane wcześniej lata 90te), zaczęły się również eksperymenty.
Wychodziło, że przeciętny scenowiec zauważa mrugnięcie diody jeśli ono trwa około 1/2-1/3 ramki lub dłużej.