151

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

Dziękuję wszystkim za przybycie i za wspólne imprezowanie. Pozdrowienia dla nowo poznanych ludzi, jak i dla starych znajomych! Jednocześnie chciałbym załączyć przeprosiny dla Epiego za niepotrzebne słowa z mojej strony, nie mam nic na swoje usprawiedliwienie poza tym, że sporo promili alkoholu krążyło wówczas w moich żyłach. Oczywiście, będąc trzeźwym, rozumiem i zgadzam się z Twoim punktem widzenia. Pozdrawiam.

152

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

..... w sumie, to spakowaliśmy sprzęt. ... i rozpakowaliśmy ZX Speca - jedziemy z demkami dalej :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

153

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

Dzięki wszystkim za dobrą zabawę. Pozdro!

ślamk!

154

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

hmm, z pierwszych relacji :) wydaje się że zlot był udany,
no cóż organizatorzy Atari Headquaters za to że organizują zlot w weekend w którym mam szkołę, dostają w bęcki przy następnej okazji :D

Ostatnio edytowany przez jury (2010-04-11 19:46:05)

155

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

Byłem, nie piłem :), wróciłem.      Szacun dla Pina za zorganizowanie.

Sprzętu sporo...wypasionego...w tym słynny XEGS Pina, w którym chyba ktoś kolanem upychał rozszerzenia....nawet dwoma kolanami.
Wypada wspomnieć też o Falconie z dopałką na 95MHZ, na której ponoć działa QUAKE. Ponoć, bo ja się nie doczekałem pokazu.
Lokalizacja taka, że....chyba odzwyczaiłem się od takich krakowskich klimatów :) 

Tak czy inaczej miło było pogadać i poogladać.

156

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

Dracon__: wzajemnie!
jury: szkola nie wyscigi...
ktos oprocz pina i kuktasa ;) robil foty?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

157

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

Atari Headquarters było tym, czego mi trzeba było.
Podziękował i czeka na następne ]:->

jellonek: Ja robilem. mogę przesłać paczkę, jak ją wstępnie przesieje. Jest też trochę video, ale to cholernie dużo waży, a nie bardzo mam czym to "okroić" :/
BartoszP: Z przykrością muszę powiedzieć, że nikt nie doczekał pokazu Kuaka na Falconie :(

Ostatnio edytowany przez zilq (2010-04-11 21:09:30)

158

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

zilq: wystaw na jakiejs pikassie czy innym flikerze

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

159

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

Ja tez pieknie dziekuje za organizacje i towarzystwo. Ciesze sie, ze pojechalem bo:
- spotkalem starych znajomych i poznalem nowych,
- podejrzalem warsztat pracy XXL'a i zrozumialem choc czesciowo "jak on to robi" ;)
- nawiazalem kontakt z czlowiekiem, ktory planuje zrobic pod Krakowem stałą, żywą ekspozycje gier i komputerow retro,
- dostalem publicznie becki w Track & Field,
- zobaczylem jak sie _naprawde_ gra w Tempesta 2000 na Jaga (>700tys pkt).
- tradycyjnie przespalem czesc kompotow (a wlasciwie kompotu) ;)
- obejrzalem nagrodzona brawami prezentacje "His Dark Majesty" prowadzona przez autora.  Gra wizualenie wgniata w fotel!
- z zaskoczeniem stwierdzilem, ze osoby ktorych pogladow i stylu na forum nie znosze, na zywo sa calkiem sympatyczne (przyklad jellonek :). Pewnie po tym spotkaniu bedzie mi wiec troche trudniej ich nie znosic ;)
- obejrzalem i pogralem w 3 cartridge Urborga, ktorych nigdy nie mialem w rekach (w tym Xenophobe).
- ogolnie spedzilem bardzo mile czas "wsrod swoich"

Za co wszystkim serdecznie dziekuje!

160

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

powiedzcie ( uczestnicy, organizatorzy ) mi jedną rzecz, bo cholernie tego zlotu żałuję, ale może nie warto :)
z tego co tu było trąbione o tym zlocie, to wyglądało mi że to będzie zlot nie tylko na 8-bit, lecz  "duże" atari
też będzie mocno "promowane" na nim, czy tak faktycznie było? bo może ja tu niewiadomo o czym sobie
wyobrażam, a w naszym kraju nadal nie ma chocby pseudo dużoatarowskiej imprezy, hyhy.

Ostatnio edytowany przez jury (2010-04-11 22:46:26)

161

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

Ogólnie była to impreza 8-16(32 :) ) bit, więc była reprezentacja sprzętu od XL/XE po ST, STe, Falcon / ct60. Były jednakże problemy z Falconem Kroll'a i na turbo ostatecznie poszło niewiele produkcji.

Dzięki raz jeszcze za tak liczne przybycie!! :)-

Jutro szczegółowe wyniki ST MOD kompo, a tak z pamięci mogę jedynie ogłosić zwycięzców bez oficjalnej punktacji.

1. YerzmYeY
2. Factor6
3. Dracon__

Nosty - kto zajmuje się dystrybucją Xenophobe?? - słyszałem, iż cena = jakieś $35 - nie pamiętam jednak u kogo można to zanabyć :)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

162

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

Xenophobe mozna nabyc od Video61 (http://members.tcq.net/video61/compnew.html) rzeczywiscie za $35.
Nie znam tej historii ale Urborg opowiadal ze jedyny ocalaly prototyp kupil jakis czas temu Fandal za ponad 2tys papierow i udostepnil V61 w celu powielenia.

Jesli to prawda to wydawaloby sie, ze to zacna inicjatywa, ale chetnie poznalbym szczegoly tej historii. Np po to zeby dowiedziec sie kto jest obecnie wlascicielem praw do tej gry.
Do niedawna myslalem ze V61 maja prawa do cartow ktore wydaja, ale patrzac na mnogosc tytulow (i firm, ktore jak wiem je wydaly) zaczynam watpic.
A jesli V61 nie ma oficjalnych praw do dystrybucji tego tytulu, to nic nie stoi na przeszkodzie zeby zrobic sobie obraz carta (np tego Urborga) na wlasny uzytek, a nawet przerobic go na wersje plikowa.
Chyba po prostu spytam Fandala :)

163

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

Moje zdjątka z Atari Headquarters.
Niestety, sporo poszło do kosza - cóż, alkohol nie pomaga w robieniu zdjęć :/ - ale ostatecznie, coś udało się zrobić.

164

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

Chciałbym podziękowac Pinowi za zorganizowanie imprezy a reszcie za towarzystwo. Mam nadzieję ze będzie jeszcze wiecej imprez w przyszłosci Krakowie.

Co do Xenophobe. To z więcej można się dowiedzieć z AtariAge. z tego co tam wyczytałem Fandal zakupił prototyp na e-bayu za około 2000$, a w sumie wraz z cłami zapłacił ponad 2400$. Tak jak pisał - kupował z myślą o udostępnieniu atarowcom, żeby jakiś kolekcjoner nie złapał jedynej prototypowej kopii w swoje ręce i nie zamknął w szafce z nigdy nie rozfoliowanymi grami ;). Tyle że kwota go trochę zrujnowała. Potem z tego co wywnioskowałem z postów na AA Fandal próbował odsprzedać Cart na Ebayu ale mu skasowali aukcję z powodu "naruszania praw autorskich". Ostatecznie odsprzedał kartridż do Video61 ze sporą stratą, na takich zasadach że Video61 ma sprzedawać kopie kartridża za 35$ z czego 5$ ma trafiać do kieszeni Fandala. Podobno Fandal nie ma już karta i skasował dumpy, ale być może zwróci mu się chociaż część zainwestowanej kasy.
Więcej można poczytać tutaj:

http://www.atariage.com/forums/topic/10 … _xenophobe
http://www.atariage.com/forums/topic/10 … try1264805
http://www.atariage.com/forums/topic/11 … -for-sale/
http://www.atariage.com/forums/topic/140625-atari-8-bit-xenophobe-on-youtube/page__p__1700892__hl__xenophobe__fromsearch__1#entry1700892

Ostatnio edytowany przez Urborg (2010-04-12 11:23:28)

165

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

Hehe czyli sytuacja jest ciekawa :)
Wyglada na to ze Fandal nie wypuscil obrazu carta (ani tym bardziej wersji plikowej, choc on na pewno potrafilby ją zrobic) w celu zwrotu kosztow zakupu carta. Video61 z powodow komercyjnych rowniez tego oczywiscie nie zrobi. Te wszystkie ustalenia miedzy nimi sa najprawdopodobniej z kompletnym pominieciem praw autorskich... Troche to wszystko dziwne.
Ciekawe czy gdyby ktos zdumpowal Xenophobe i wypuscil w siec, to czy podniosly by sie glosy ze to piractwo i okradanie Fandala? ;)

Ech... a ja sie jak glupi martwie przy kazdej grze ktora chce wydac, czy konwersja albo nawet inspiracja, nie narusza praw jakiegos koncernu :/

166

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

Też się zastanawiałem nad tym na jakich zasadach działa Video61 i jak to możliwe że w kraju takim jak USA dalej jeszcze prowadzą podobną działalność. Nie wiem czy mają zgody od właścicieli, ale po pierwsze te niezwykle trudno jest uzyskać, a po drugie sprzedają sporo tytułów, więc chyba niemożliwe jest aby na wszystkie mieli zgody. Być może jednak produkt jest zbyt niszowy aby ktokolwiek jak do tej pory zwrócił na to uwagę.

Cieszy mnie jednak to że kartridże sa w ogóle dostępne do kupienia, choć niestety cena za kartridż nie należy do niskich :(. W komplecie dostaje się kartridż (plus za to że w obudowie jak kartridże serii XE, niestety naklejka na nim jest tragicznej jakości - zwykły papier i bardzo niskiej jakości wydruk atramentowy) i instrukcję w postaci jednej lub kilku kartek skserowanego tekstu.

167

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

Urborg - a jak nazywała się ta druga prototypowa gra? - chodzi o grę 3D.

Urborg - jakie masz możliwości wykorzystania kopii bezpieczeństwa gry Xenophobe?? :)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

Wyniki i stuff dla ST:
http://yerzmyey.republika.pl/Atari_Head … s_2010.zip

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

169

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

poka zdjecia!!!!

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

170

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

Było Was Panowie bardzo miło zobaczyć, choćby tylko przez chwileczkę :)

Dziękuję za miłe przyjęcie, nosty'emu za grę ;D, Yerzowi za chwilę rozmowy, a Pinokiowi jak zwykle za gapienie mi się w cycki. Ah, od razu poczułam namiastkę zlotu ;).

There's special place for me in hell. It's called the throne.

171

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

Namiastkę ;) - ?? - nie no, wypraszam sobie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

172

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

Pin napisał/a:

Namiastkę ;) - ?? - nie no, wypraszam sobie.

Widocznie zes sie kiepsko Pinek gapil ;)

173

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

Pin- Ta druga gra to było Midi Maze. Co do "kopii bezpieczeństwa" - niestety nie mam potrzebnego sprzętu ani niezbędnego know-how.

174

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

Pin napisał/a:

Urborg - a jak nazywała się ta druga prototypowa gra? - chodzi o grę 3D.

Urborg - jakie masz możliwości wykorzystania kopii bezpieczeństwa gry Xenophobe?? :)-

Tak jak przewidzialem, wiekszosc zgadza sie, ze Fandal wykonal dobra dobote dla wszystkich i zdumpowanie gry jest nie fair.
http://www.atariage.com/forums/topic/11 … 5894a27876

Ja sie z tym do konca nie zgadzam.  No ale skoro Fandal o to prosil, to sie dostosuje... Mam dla niego duzy szacunek za jego prace.

175

Odp: SZTAB KRAKÓW!!! - termin, propozycje.

Nosty - chętnie kupię oba carty i chętnie zanabędę/zlecę zdumpowane ich do plików. Chodzi o to, by mając oryginał mieć możliwość uruchomienia z dysku, a nie tylko z karta. Jeśli ktoś ma do w/w gier prawa to nie ma problemu - kupić mogę, bo uważam że obydwie produkcje są tego warte.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info