26

Odp: Vbxe Rgb -> Vga

... tylko to jest kiepskiej jakosci kompozyt i w swietle tej dyskusji wolalbym s-video.

Ostatnio edytowany przez Pin (2010-01-14 15:31:45)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

27

Odp: Vbxe Rgb -> Vga

Można przerobić modulator od a500  na svideo. To jest dokładnie taka sama przeróbka jak przy ST. Kiedyś to widziałem gdzieś. google pomoże.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

28

Odp: Vbxe Rgb -> Vga

Zrobione, na razie composite i RF, zaraz dorobie i svideo,

Tak to wyglada po composite na mojej Toshibie lcd 32 cale,

http://images39.fotosik.pl/244/307f34b31dd38977m.jpg

Ostatnio edytowany przez zaxon (2010-01-14 18:07:03)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

29

Odp: Vbxe Rgb -> Vga

Fajnie, że zadziałało :) Co do przeróbki modulatora do A500 na S-Video to opis jest tu: http://members.iinet.net.au/~davem2/overclock/a520.html

30

Odp: Vbxe Rgb -> Vga

Zaxon - jesteś wielki :) - jeśli kompozyt wygląda tak dobrze, to s-video będzie wyglądało jeszcze lepiej. Daj mi znać na priv, ile chcesz za ten wynalazek.

.. i jeszcze najważniejsza sprawa. Niemiłosiernie zależy mi na tym, by owy wynalazek zanabyć jak najwcześniej. Chodzi o to, że główna część imprezy w Krakowie (sztabo-party) miało by się opierać na moim kompie, który obecnie oferuje wyłącznie obraz z vbxe i dodatkowo jak może wspominałem - nie oferuje koloru ze zwykłego kompozytowego wyjścia. Reasumując - taki komputer nie najlepiej współpracuje z projektorem :)

Ostatnio edytowany przez Pin (2010-01-15 19:03:38)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

31

Odp: Vbxe Rgb -> Vga

Nic nie chce, mnie zbedny i tak skonczy w szufladzie, zrobilem to z ciekawosci bo sie naczytalem jak ludzie kombinuja a ja  i tak mam cm8833 II albo euro w drugim tv.
Composite wyglada zadziwiajaco dobrze  (no troche jest rozmyte ) . Problem jest taki ze z tego co narazie  widze to albo bedzie composite i rf out  albo svideo, Svideo jeszcze nie sprawdzalem bo nie moge znalezc kabelkow no i troche mam kuso z czasem,

Wada ustrojstwa to zasilacz zewnetrzny 9-12 volt , np taki jak od zx spectrum 48 i plus, zreszta pod niego robilem , wiec sobie zorganizuj. Obudowa taka jak w divide plus ,wlacznik z przodu,led z przodu,  z tylu db9 do vbxe i w/g gustu albo  svideo albo rf i composite..

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

32

Odp: Vbxe Rgb -> Vga

Swego czasu przerobiłem (z pomocą Candle) taki modulator do Amigi pod VBXE:
http://images44.fotosik.pl/248/b72763d1749433b9m.jpg
Wywaliłem RF i zamiast niego dodałem S-Video (przełączane z Composite). Obraz bardzo dobry.
Na razie też 12V biorę z zewnętrznego zasilacza, ale w planie przetwornica step-up.

33

Odp: Vbxe Rgb -> Vga

z tego co widze u siebie to z kolei jak Jer mowi, modulatorow do a500 zatrzesienie mam i to tanio, zaleta, gotowa obudowa,

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

34

Odp: Vbxe Rgb -> Vga

zax - tnx, czek mejl :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

35

Odp: Vbxe Rgb -> Vga

na weekendzie zabieram sie za testowanie takiego wynalazku:

http://www.maplin.co.uk/module.aspx?moduleno=98568

naokolo robota w sumie bo najpierw rgb do composite potem composite do vga rgb ale ciekawosc mnie meczy co wyjdzie.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

36

Odp: Vbxe Rgb -> Vga

to bedzie project q.p.a. zaxoniec...

przechodze na tumiwisizm

37

Odp: Vbxe Rgb -> Vga

q.p.a. to jest na razie u mnie, bo VBXE2 nie działa poprawnie ani na TV LCD 37" ani na monitorze LCD-TV 17" a z zabytkowym telewizorem CRT współpracuje idealnie :( Mimo wszystko (nakład pracy, koszty, czy mniej miejsca na inne funkcjonalności rdzenia) nie do końca tłumaczą to, że VBXE2 nie jest urządzeniem kompleksowym i posiłkuje się zawodnym i niestandardowym jak widać CSYNC-iem z Atarki, ech... Miałem mieć monitor do wszystkiego (Atari przez S-VHS, Amiga po RGB, VBXE2) a tu taki zonk :(

38

Odp: Vbxe Rgb -> Vga

no, ale marudzic to kazdy potrafi, gozej coz z tym zrobic ;)
electronu juz pisal - do rozwiazywania problemu potrzebny jest rozwiazywacz (ja, albo electronu) i niedzialajacy setup

przechodze na tumiwisizm

39

Odp: Vbxe Rgb -> Vga

No ja się nie znam na standardzie PAL i VBXE2, jestem tylko szarym użytkownikiem i nabywcą urządzenia, które jednak się okazuje ma niedopatrzenie ;) W skrajnym przypadku jak nie dorwę oscyloskopu to wyślę może Wam ten monitor do testów ;)

40

Odp: Vbxe Rgb -> Vga

to raczej uzytkownik nie przeczytal "terms and conditions" przed zakupem

przechodze na tumiwisizm

41

Odp: Vbxe Rgb -> Vga

Jacques jest zdesperowany, bo spore nakłady nie przyniosły zadowalającego efektu. Czy nie ma jakiegoś atarowca we Wrocku z ocyloskopem?

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

42

Odp: Vbxe Rgb -> Vga

Candle: chodzi o to, że rozwiązanie powinno działać na 99,5% sprzętu - pozostałe 0,5% zostawiając dla baaardzo nietypowych przypadków. A dwa LCD, które świetnie współpracują z amigowym RGB (jaki i z Atarką po S-VHS) to raczej przypadki typowe w 2008, 2009, czy 2010 roku. Electron pisał, że nie testował w ogóle na żadnym LCD, ponieważ takiego nie posiada. Ot i błąd, bo przy takim przedsięwzięciu powinno się posprawdzać (choćby pożyczając) wiele opcji na etapie projektowania i wykonania. Cieszę się, że zakupiłem VBXE2, bo wiem do czego jest zdolne i dzięki za cały Wasz wkład w dostarczenie tego cuda Atarowcom. Niestety tylko nie chce działać poprawnie u mnie na zupełnie typowym sprzęcie, to ZDECYDOWANIE nie jest winą użytkownika, więc nie pisz o T&Cs :P Flashjazzcat z A.Age też miał problemy z LCD, rozwiązać udało mu się je po części poprzez kondensator oraz potencjometr do CSYNCa. U niego się udało, u mnie nie. Problem istnieje i nie powinno się go ignorować.

EDIT:
jer, może Pasiu byłby w stanie mi pomóc, ale trochę głupio mi prosić by rozwiązywał cudze problemy w nie swoim projekcie, ech... Może zgłosi się ktoś z oscyloskopem z Wrocławia, to wtedy zamieściłbym przebiegi tutaj i może Candle i Electron by coś uradzili. Choć nie wiem czemu moja Atarka miałaby mieć CSYNC nietypowy ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-01-23 18:11:32)

43

Odp: Vbxe Rgb -> Vga

Jacques, w swoim czy nie swoim projekcie to sprawa drugorzedna, poniewaz sync jest do projektu zewnetrzny
jedyne co ja Ci moge zaproponowac, to wyslanie kompletu do mnie, ale co rowniez moge Ci obiecac, to to, ze nie bede sie w stanie zajac tym od reki - mam nawal pracy w pracy

przechodze na tumiwisizm

44

Odp: Vbxe Rgb -> Vga

Candle, dzięki za propozycję, jeżeli nie będzie innej rady to chętnie skorzystam. Na razie postaram się jeszcze rozejrzeć za oscyloskopem a jak nic to nie da, to wtedy rzeczywiście byśmy tak zrobili - no i z nawałem pracy to zrozumiała rzecz, nie ma problemu.

45

Odp: Vbxe Rgb -> Vga

A ja zadam takie pytanie , czy z MC1377P da się wyprowadzić YUV ?... Właśnie to a nie kompozyt/s-video. Pytam, bo mam A520 na stanie, a ten układ ma jakieś wyjścia podpisane jako R-Y Clamp i B-Y Clamp oraz -Y .... jednakże te R-Y Clamp i B-Y Clamp są puszczone przez kondziorki do masy.... Co oznacza ten clamp właściwie :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem