1

Temat: Reanimowanie Atari 1050

Odgrzebałem w starych smieciach stację Atari 1050 i żal mi się jej zrobiło bo kiedys taka mialem :-)
rozebralem ją na części wydmuchalem kurz i rozpoczołem reanimcje...
Stacja był w opłakanym stanie jakiś ******** roz**** zlaczke przy j13 i ogolnie jakis anty talent lutowiczo mechaniczny mial ja w dloniach... POzatym jakiś ***** poraził ją chyba zbyt dużym napięciem bo ostro była popalona... od strony stabilizatora... ale mniejsza z tym...

W każdym razie poczyscilem podlubalem i udalo się ALE....
Wymieniłem gnizado wejściowe zasilacza i popalony Q8 - 7812 i jedną diodę z mostka ;-)

Stacja ożyła tzn. wykonała swoją proedure startową:
1) lampka zasilania pali się
2) zapala się lampka czytania dyskietki
3) głowica przesuwa się

ale nie DZIAŁA SILNIK DO OBRACANIA DYSKIETKIW STACJI :-)
głowicą kręci aż miło a drugi silnik zimny :-(

podejrzewam że to że sinik nie startuje może być spowodowane przez :
1) błędna podpęcie złączek:
w gniazdach J14,J10,J1,J12,J11 ten długi pasek
w gniazdzie J15
w nieździe J6
2) coś innego się *********

Mam prośbę czy toś wie jakie kolory kabelków do jakiego J mają być podpięte bo mam kostki z bałymi, nniebieskim szarym czerwonym i żóltym kolorem
w jakiej to ma być kolejności bo podejrzewam że to w tym jest problemgdzieś jest odwrotnie podpięta stacja?
jakby ktoś pamiętał to dajcie znać ewentualnie może ktoś ma zdjęcie ???

2

Odp: Reanimowanie Atari 1050

Dodatkowy objaw:
po włożeniu dyskietki stacja zachowuje się tak jakby cztała tzn. zapala się czerwona lmpka czytania ale silnik obracający dyskietkę nie startuje :-(

3

Odp: Reanimowanie Atari 1050

Zdjecia poprawnie podpietych kabelkow znajdziesz w instrukcji instalacji happy ze strony atarimax: link.

Powodzenia
s.

poszukuje kwarcu 14.187576 MHz (CO70034)

4

Odp: Reanimowanie Atari 1050

moze to pomoze

http://spiflash.org/atari/1050.jpg

Ostatnio edytowany przez Candle (2010-01-19 22:10:38)

przechodze na tumiwisizm

5

Odp: Reanimowanie Atari 1050

Panowie :-)
CANDLE @ SQ7BTI URUCHOMIŁEM !!!!!
Silk ruszył :-) dzięki wam :-) złączka  J1 była odwrotnie wsadzona :-) i powiem że nawet przestał się grzać Q8 w stacji :-)
teraz czyszczenie i czyszcznie mechanizmów mnie czeka bo po zamkniciu stacji słychać zgrzyty i nierówno chodzi ale po nasmarownaiu i przeczyszczeniu powinna ruszyć a za 2 tygodnie jak uruchomie mojego XEGS testuje czy stacja potrafi wczytać cokolwiek ;-)

6

Odp: Reanimowanie Atari 1050

Jeszcze jedna sprawa mi się nasunęła...
Czy nikt z was nie ma skanu tego kartonika który był wsadzany do stacji Atari 1050 na czas transportu stacji dyskietek ?
Wydrukowałbym sobie na kartoniku i zapakował do świeżo zreanimowanej stacji :-)

7

Odp: Reanimowanie Atari 1050

Odrysuj sobie dyskietkę z wewnętrznym otworem i dodaj języczek z przodu.

8

Odp: Reanimowanie Atari 1050

To by było najprostsze... ale z tego co pamiętam na tym kartoniku były jakieś napisy... a poza tym chciałbym by wyglądało jak oryginalny kartonik :-)
przywiązuje wagę do szczegółów :-) Niestety jestem kolekcjonerem i zależy mi na tym aby to ładnie wyglądało...

9

Odp: Reanimowanie Atari 1050

jak jestes kolekcjonerem to nieoryginalna wkladka nie jest dobra opcja. przyznaj sie lepiej ze chcesz pchnac stacje na allegro jako mint box bcm od sloneczka 1!!111oneoneone :)

10

Odp: Reanimowanie Atari 1050

nie da rady bo i tam nie mam pudełka ! poza tym ten egzemplarz nie jest na sprzedaż bo najprawdopodobniej wsadzę do niego stację od pcta tylko jeszcze trochę muszę poeksperymentować...

11

Odp: Reanimowanie Atari 1050

jer napisał/a:

dodaj języczek z przodu.

Do czego sluzy ten "jezyczek"? Blokuje cos glebiej w stacji?

s.

poszukuje kwarcu 14.187576 MHz (CO70034)

12

Odp: Reanimowanie Atari 1050

Do wygodnego wyciągania wkładki z napędu.

Tu zdjęcia:
http://lh4.ggpht.com/_ydeX8VpoEeM/S476RjgX_XI/AAAAAAAAAXM/m1YKzqcs6Rs/s640/IMG_5249.JPG

http://picasaweb.google.pl/lh/photo/KD8 … directlink
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/FY6 … directlink

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2010-03-04 01:15:52)

13

Odp: Reanimowanie Atari 1050

Oczywiście wkładka (lub dyskietka) na zdjęciu powinna być "do góry nogami", bo można się teraz zasugerować, że języczek wchodzi "głębiej" ;) gdy tymczasem ma wystawać...

Same świństwa na tych obrazkach od rana publikujecie... :P

14

Odp: Reanimowanie Atari 1050

Przeciez jest strzałka dla 'przeciętnie wyedukowanego amerykanina' :)

15

Odp: Reanimowanie Atari 1050

Panowie...proszę...nie przy młodzieży takie bezeceństwa :D

16

Odp: Reanimowanie Atari 1050

Vasco/Tristesse napisał/a:

języczek [..] ma wystawać...

w takim razie mamy jednak inne "wkladki" blokujace glowice i mechanike stacji. Moja wyglada tak:

http://lh5.ggpht.com/_eAJGKxpwt8o/S5D0EXHfKNI/AAAAAAAAANg/9Ug6CJquz7E/s640/wkladka.jpg

s.

poszukuje kwarcu 14.187576 MHz (CO70034)

17

Odp: Reanimowanie Atari 1050

No i słusznie. Języczek jest po innej stronie niż ...j ;)

18

Odp: Reanimowanie Atari 1050

Każden jeden producent napędów ma swój wzór kartonika.