126

Odp: Nowe demo na STe.

Ja też postrzegam audio stream pozytywnie jako coś co odroznia nieco scenę ST od STE. Wiadomo coś za coś... sami tak zrobilimy w "Satan Stole My Atari" mając pewne obiekcje (wymaganie hdd) ale drugi raz zrobiłbym to samo.

@MSB dobra robota! Kod na wysokim poziomie jak i grafika (choć mi osobiscie brakuję lepszego zgrania z muzą). Te grafiki multicolor to jest MPP Zerkmana czy PhotoChrome dml'a? Gratki raz jeszcze!

Maciek - https://demozoo.org/sceners/44663/
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

127

demo super ! świetna robota MSB!

muza kojarzy mi się z demem... na Jaguara: https://www.youtube.com/watch?v=iMMPZD5TqxI&t=3s

moim ulubionym wink

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

128

@Grey:
Aaa no to mieliście to samo co Winio w Reve z EiLa'99 z XM'em Goda.
Tak się kończy branie muzyki z innych platform. Może trzeba było autorom
nakazać robienie muzy na ST wink

@Yerz,Piter,mkm:
Do wszystkich dużych? Wątpię, no i to demo nie byłoby duże gdyby nie soundtrack wink
Poza tym jak już wyżej Grey wspomniał nie tyle było to celowe, co konieczne
z powodu problemów playera tongue
Generalnie nie mam nic do produkcji plikowych, ba nawet wole takie niż całodyski z floppa, ale
jest różnica między demem 2MB, 8MB a 26 czy nie mowiąc o 56MB ;>

Na ST niektórzy potrafią też MODa czy sampla wrzucić ;P Nie upieram się
jednak żeby na STe były tylko chipy czy MODy, a doczytywany wave ma też swoje plusy,
zaś jedno demo w tę w czy tamtą stronę różnicy większej nieczyni, ale zaczynam
się powoli obawiać czy nie nadejdą czasy kiedy na jednej karcie SD zmieści się
10 dem na STe wink

No i na koniec praca z dyku ok, ale praca tylko z jednym urządzeniem (usatan)?
To raczej mała wtopa wink - Grey, nie bierz tego do siebie wink

---add--
hmm po ostatnich konsultacjach wychodzi na to, że to nie problem ze sprzętem, bo na compo szło również z Cosmosexa
a u Pitera na Cosmo nie idzie.. może coś z driverem?

Ostatnio edytowany przez erOS (2018-01-15 17:10:29)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

129

@erOS: nie braliśmy muzyki z innych platform. na początku poprosiłem Jakima & Corny o moduł napisany specjalnie do dema. Jakim testował go na ProTrackerze ST i wszystko było ok. Niestety pod playerem już nie (rezygnacja z niektórych efektów w module tylko trochę "odciążała" CPU - sprawdzaliśmy to na bieżąco na bodajże 5 (!) wersjach tego samego modułu ile czasu procesora zżera nowa wersja. W końcu pozostaliśmy przed wyborem - demo wystawiamy po party, lub szukamy alternatywnego rozwiązania. Skoro DHS'i stosują od pewnego czasu streaming jeśli chodzi o muzykę, to czemu my nie mielibyśmy "ratować" się w ten sposób? STU napisał do mnie ok. 2 miesiące przed party czy nie znam kogoś, kto chciałby użyć Jego nowej muzyki w demie na Falcon'a. Niestety, wszystkie grupy pracujące nad demami (w tym Dune i Extream) miały już "swoją" muzykę. Ok. 2 tygodnie przed party STU napisał do mnie ponownie czy znam kogoś, kto użyje Jego muzykę, czy ma ją wystawić w kategorii Wild. Spytałem, czy nie miałby nic przeciwko, abyśmy ją wykorzystali w naszym demie, ale na STe. I to tyle. Demo było robione w pośpiechu, nasz nowy koder (Lion) chciał je nawet wystawić poza konkursem - a ostatecznie zajęliśmy 1-sze miejsce w demo compo na 9 prac.

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2018-01-15 17:30:11)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

130

@Grey:
No bywa, ale amigowcy widać już tak mają, że wala tych komend za dużo wink
Ja tam nie mam nic do dema, jest fajne i super, że Wachu znów robi i że macie nowego kodera. Same plusy.
Sam dostrzegam 2 podstawowe zalety streamu: a) można mieć super muzę, bez ograniczeń b) nie zawala się całego RAMu i pamięć można przeznaczyć na coś innego; tak sobie marudzę i bardziej niepokoi mnie zjawisko, że zaraz zabraknie mi miejsca na kartach na te produkcje wink A 1. miejsca gratuluje bo chyba nie było okazji.

Ostatnio edytowany przez erOS (2018-01-15 17:43:44)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

131

podobno demo chodzi na Cosmo ze sterownikami Putnika... sprawdzam...

Grey: super historia ! serio! i tak trzymać !

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050