Temat: Sparta Commander

Niektórzy widzieli ten program w Głuchołazach, dzisiaj jest w ździebko więcej umiejącej wersji, aczkolwiek jeszcze nie jest dokończony:

http://drac030.krap.pl/sc1.png

http://drac030.krap.pl/sc2.png

http://drac030.krap.pl/sc3.png

Wymagania: SDX i tryb 80-kolumnowy (tu VBXE, ale wyświetlanie idzie w 100% przez sterownik ekranowy, więc w teorii można to uruchomić na dowolnym innym ekranie 80-kolumnowym). Program może (i powinien) działać jako powłoka SDX.

Copy, Move i Delete działają oczywiście zarówno na pojedynczych plikach, jak i na ich grupach oraz na pełnych katalogach (lub ich grupach). W chwili obecnej oprogramowane jest ok. 70% zaplanowanych funkcji.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2016-04-03 13:46:10)

KMK
? HEX$(6670358)

2

Odp: Sparta Commander

O kuna! :D Świetnie się zapowiada.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-08-02 19:55:31)

3

Odp: Sparta Commander

Rewelka!

4

Odp: Sparta Commander

1. jak wyglada memlo dla programow zewnetrznych?
2. jak duza jest ewentualnie doladowywana czesc po zakonczeniu wykonywania programu zewnetrznego?

5

Odp: Sparta Commander

@bober: chwilowo żadna część tego nie jest rezydentna, a zatem:

1. memlo dla uruchamianych programów wygląda tak samo jak w przypadku command.com (pod warunkiem, że program działa jako powłoka, a trzeba spełnić parę warunków, żeby tego NIE robił).

2. doładowuje się całość (jak widać na obrazku, 7970 bajtów)

Sam mam IDEa, więc punkt drugi nie stanowi dla mnie żadnego problemu, ale zdaję sobie sprawę, że na SIO może. Dlatego program w przyszłości albo znajdzie się na CAR: albo będzie opcja automatycznego instalowania w ramdysku (coś jak robi DUP.SYS MyDOS-a, żeby nie ciągnąć go za każdym razem z dyskietki).

Najlepszym jednak rozwiązaniem jest szybki dysk :)

Ostatnio edytowany przez drac030 (2010-08-02 21:03:20)

KMK
? HEX$(6670358)

6

Odp: Sparta Commander

qFA.
Ruls!!!
Po tylu latach w końcu sparta doczekała się tego czym jest TomsNawigator...dla Mysodos-a!
Jak już to pisałem ileś tam razy działa on świetnie, ale tylko jeśli siedzi w romie toms-a..
Doczytywać to z dyskietki to poraszka, tak samo jak "poprawiona" i nowsza jego wersja 1.2..

Drac030 frasunek!!!!
W końcu będę mógł używać sparty.

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-08-06 10:29:00)

7

Odp: Sparta Commander

Full frasun z ten progs. To jest to co od zawsze brakowalo w Sparcie (szczegolnie operacje na grupach katalogow i plikow w dwoch panelach).

8

Odp: Sparta Commander

Cudo!!!!

Ja co prawda na PC za dawnych lat używałem X-Tree Gold, więc oryginalna aplikacja MENU zawarta w SparcieX jest dla mnie czymś naturalnym (wiernie naśladuje X-Tree w większości przypadków), no ale takie cuś.

Piękne po prostu, chyba czas instalować sobie VBXE (głownie dla takich programów i - mam nadzieję - obsługi wyjścia VGA).

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

9

Odp: Sparta Commander

... na party była krótka prezentacja pracy VBXE na VGA. Okazało się, iż należy zmienić kwarc, dołożyć ponoć przysłowiowe dwa kable, oraz coś tam zmącić w rdzeniu i VGA trybi :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: Sparta Commander

"coś tam zmącić w rdzeniu" ;) czyli poprawić dotychczasowy rdzeń, pozbywając sie części jego dotychczasowych możliwości z powodu braku wystarczającej pamięci, np. zamiast 4-ech palet kolorów będą tylko 2-ie, czyli taki Mr.Proper nie będzie działał na VGA

Ostatnio edytowany przez tebe (2010-08-03 00:45:23)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

11

Odp: Sparta Commander

Brawo ten pan!

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

12

Odp: Sparta Commander

Jako, ze odpowiednik NC byl przeze mnie dlugo wyczekiwany, takze napisze tylko, ze wyglada swietnie :) Przetestuje, gdy wroce do Polski. Wielkie dzieki!

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

13

Odp: Sparta Commander

widziałem to w akcji - ogólnie tego trzeba było. Zresztą już od dawna, choć to dopiero sensownie działający tryb 80 umożliwia pełne wykorzystanie tego rodzaju programu. Szczególnie mając na względzie wyświetlanie pełnego katalogu ;)-

Niecierpliwie czekam na wersję do "tostowania" ;)-


EDIT:

Jak tam (mam nadzieje) postępy?? ;)-

Ostatnio edytowany przez Pin (2010-08-04 22:01:23)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: Sparta Commander

To się mnie też podoba. I widzisz PIN - czasami zwłoka (-i) się przydaje (-ą). AC nie muszę poprawiać ;)

15

Odp: Sparta Commander

No no, bez takich :P AC też jest świetne i w użytku ;)

16

Odp: Sparta Commander

Pin napisał/a:

Jak tam (mam nadzieje) postępy?? ;)-

Postępy są codziennie :) Postaram się, żeby SC można było uruchomić także bez VBXE, tzn. wtedy by działał w GR.8 (w podobnym trybie jak CON80, ICE-T albo Last Word).

KMK
? HEX$(6670358)

17

Odp: Sparta Commander

skoro dziala na e: to w tej chwili z con80 chyba juz dziala?
czyli piszesz, wlasna optymalniejsza wersje con80?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

18

Odp: Sparta Commander

No nie, E: jest za wolne. To działa przez S2: - a ściślej przez wymyślony przeze mnie na podobne potrzeby symbol _RAWCON (jak "raw console"). SC używa tylko czterech funkcji tego, tzn. 80 kolumn włącz, 80 kolumn wyłącz, CLS oraz zapisz znak. Więc napisanie namiastki dla gr.8 powinno być kwestią 30 minut.

KMK
? HEX$(6670358)

19

Odp: Sparta Commander

omg, nawet niech bedzie na 22ga to bedzie zajebiscie :]

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

20

Odp: Sparta Commander

Szczekam!!!

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

21

Odp: Sparta Commander

Snapszoty z emulca A800Win (inny emulator, inny konfig i inna wersja SC, dlatego różni się szczegółami):

http://drac030.krap.pl/sc_gr8_1.png

http://drac030.krap.pl/sc_gr8_2.png

http://drac030.krap.pl/sc_gr8_3.png

Działa znośnie z wyjątkiem przewijania katalogu w oknie, to jest trochę wolne :) Drajwerek ma 1873 bajty, zajmuje 136 bajtów konwencjonalnej pamięci (reszta w ext).

PS. OK, nie było ani za pół godziny ani na "22ga", tylko na 22:19 ;)

KMK
? HEX$(6670358)

22

Odp: Sparta Commander

(...tu wszyscy już obgryzają paznokcie w oczekiwaniu na release...) Dzięki Draco! :)

23

Odp: Sparta Commander

.. wiedziałem, że Pajero wyskoczy z kwestią AC ;)- tylko czekałem :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

24

Odp: Sparta Commander

A będzie support dla myszki ?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

25

Odp: Sparta Commander

Jak będzie jakaś rozsądnie działająca myszka, to się pomyśli. ;)

Żeby trochę ostudzić entuzjazm: żeby SC w pełni działał, trzeba mieć SpartaDOS X 4.42 (albo nowszą wersję). Inaczej, nawet z nakładkami uzupełniającymi procedury brakujące w starszych wersjach, nie będzie chciała działać linia komend.

KMK
? HEX$(6670358)