5,376

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

tak czy siak latwiej teraz oddzielic ziarno od trzody ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5,377

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

xxl napisał/a:

@Adam Klobukowski: Wlasnie pokazujesz w jaki sposob wyglada ocena nie na podstawie faktow - np. osoba ktora przeszla covid ma przeciwciala w takim samym stopniu jak po szczepionce :D ale nie ma paszportu ;-)


popraw maseczke i foliowa czapeczke badz odpowiedzialny

Na razie nikt nie ma, tylko dyskutowana jest taka opcja. Więc tego kto będzie miał a kto nie nie wiesz.

zbyti napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

Nie jest dyskryminacją ocenianie i różne traktowanie na podstawie obiektywnych faktów - np. czy ktoś jest zaszczepiony/ma przeciwciała czy ich nie ma. Bo to ma wprost związek z szansą na złapanie wirusa i jego rozniesienie na innych.

Zauważ, że ja prosiłem o ocenę wypowiedzi pani prof. Ona tam nic nie mówi, że jesteś zagrożeniem epidemiologicznym tylko według niej z powodu swojej głupoty ktoś jest finansowym obciążeniem dla system, dla niej samej, jej personelu itd.

Skomentuj jej słowa a nie swoje o nich wyobrażenie.

Ja nie komentowałem jej słów, ani moich wyobrażeń o nich. Nie zamierzam robić ani jednego ani drugiego.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5,378

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

Na razie nikt nie ma, tylko dyskutowana jest taka opcja. Więc tego kto będzie miał a kto nie nie wiesz.

:-) tak, paszporty kovidowe to narazie dyskutowana opcja ale to nieprawda ze nie wiem kto bedzie mial :-) to jest jasno powiedziane: osoby zaszczepione - co przy okazji kloci sie z argumentacja przytaczana za wprowadzeniem takich paszportow (w poprzednim dwoch - trzech odpowiedziach miales przyklady)

nie da sie wprowadzic takich paszportow w oparciu o medyczne zalecenia chociazby tylko dlatego ze trzebaby je wydawac takze tym ktorzy przeszli chorobe - a to jest sprzeczne z idea przyswiecajaca wprowadzenia paszportow a poza tym uruchomiloby lawinowe (sezonowe) zgloszenia tylko i wylacznie po to aby zaktualizowac pieczatke w paszporcie ;-) bo nie wiem czy wiesz ale bardzo wazna manipulacja jest obecnie nazywanie "szczepieniem" :-) to jest szczepienie sezonowe a nie to nie to samo.

--- SPISEK:
po prostu nie kazdy chce byc subskrybentem rozwiazan ktorych nie potrzebuje... i jeszcze te klopotliwe "aktualizacje". swoja droga ciekawe czy "aktualizacja" firmy A jest kompatybilna z "instalacja" pierwotna firmy "B" ;-) czy mozna zmienic dostawce ;-)

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-04-29 08:28:01)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5,379

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

To straszne czytać jak zwolennicy paszportu covidowego nie zauwazają że wprowadzają rodzaj faszyzmu. Najwięcej mają frazesów o wolnosći w gębie, a to co popierają to czysty faszyzm. A wyp*ć....

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

5,380

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Candle napisał/a:

na koniec będzie, że to "unia kazała, nie one"

wolny wybór, oczywiście

Morawiecki napisał/a:

Pyt:

Pojawiły się takie glosy w wielu państwach zachodniej i południowej Europy, że ten paszport będzie obowiązywać w wielu dziedzinach życia gospodarczego i społecznego. (…)

Odp:

O tym będziemy dyskutować w Brukseli. Chciałbym, aby Polacy mieli możliwość korzystania z tych wszystkich usług związanych z turystyką i tak samo w drugą stronę - podczas przyjazdów turystów do Polski.

Przyglądamy się najlepszym praktykom wypracowywanym na całym świecie i w Europie Zachodniej. Jeśli będzie tak, że cała Europa przyjmie pewne praktyki, my również będziemy starali się w najbardziej właściwym momencie je przyjąć

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 … ref=slider

@Krótki na wszelki wypadek sprawdziłem definicję słowa serwilizm https://sjp.pwn.pl/slowniki/serwilizm.html a nawet etymologię ;)

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-04-29 09:41:12)

5,381

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

wp.pl napisał/a:

Parlament Europejski podjął decyzję ws. tzw. paszportów szczepionkowych

Podczas czwartkowego głosowania w Parlamencie Europejskim, eurodeputowani przyjęli projekt zakładający wydawanie obywatelom krajów członkowskich tzw. paszportów szczepionkowych. Zaświadczenia mają w założeniu ułatwić przemieszczenie się na terenie UE i obowiązywać nie dłużej niż 12 miesięcy.

Dokument, za którego wprowadzeniem zagłosowali europosłowie, będzie wydawany w formie cyfrowej lub papierowej. Zawierać będzie informacje o szczepieniu lub o uzyskaniu negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa w organizmie. Jego wprowadzenie ma ułatwić podróżowanie obywatelom krajów członkowskich.

PE zdecydował również, że zmianie ulegnie zaproponowana uprzednio nazwa dokumentu. Zamiast "cyfrowego zielonego certyfikatu", zaświadczenie będzie nazywać się "unijny certyfikat COVID-19".

Za przyjęciem projektu tzw. paszportów szczepionkowych zagłosowało 540 eurodeputowanych, 119 było przeciw, a 31 wstrzymało się od głosu. Taki wynik oznacza, że projekt przejdzie teraz w fazę negocjacji nad ostatecznym kształtem nowych regulacji w poszczególnych krajach Unii Europejskiej.

https://wiadomosci.wp.pl/parlament-euro … 936066912a

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-04-29 10:20:43)

5,382

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

covidianie

Mam nadzieję, że nie muszę objaśniać jak to interpretuję.

5,383

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

czyli co? będę miał "unijny certyfikat covid-19" ze w dniu wydania certyfikatu nie stwierdzono koronowirusa i będzie on ważny 12mc od wydania? przecież to się kupy nie trzyma

przechodze na tumiwisizm

5,384

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Też uważam, że odwracanie kota ogonem w postaci "przywilejów dla zaszczepionych", a de facto udupianie i ograniczanie wolności niezaszczepionych to czyste sk...two. Nie tak powinno to działać. Jak już to zachęcać przez danie czegoś ekstra, a nie łaskawe podtrzymanie tego co było powszechnym standardem i wolnością wszystkich (przemieszczanie się).

Co do samego szczepienia: zapisałem się z mocno mieszanymi odczuciami co do mRNA (ale z Astrą są jeszcze gorsze :) ) i żona raczej zrobi podobnie. Mamy niespełna roczne dziecko w domu, więc lepiej zmniejszyć szansę przywleczenia tego do domu i ciężkiego przebiegu. Wybór między dżumą a cholerą.

A inni ewentualnie szczepiący się: co wybierzecie?

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-04-29 11:13:00)

5,385

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Z za******e mieszanymi uczuciami - mRNA

@Candle - wręcz przeciwnie - to się właśnie tylko kupy trzyma ;)

Ostatnio edytowany przez andy (2021-04-29 11:16:22)

5,386

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jacques, widzę, że masz syndrom młodego rodzica...
tym bardziej Twoje dziecko będzie chorować im bardziej będziesz go chronił przed patogenami

a szczepienia... szczepienia można rozważać po zakończeniu badań nad tymi preparatami, udział w eksperymentach... strach to zły doradca

przechodze na tumiwisizm

5,387

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Candle napisał/a:

Jacques, widzę, że masz syndrom młodego rodzica...
tym bardziej Twoje dziecko będzie chorować im bardziej będziesz go chronił przed patogenami

Pudło, nie prosiłem zresztą o psychoanalizę.. Wierz mi, że pozwolę mu się babrać w piachu, ziemi i innych jak i ja się babrałem w latach '80, czym innym są zarazki, a czym innym korona-party.
Stoimy wszyscy przed zupełnie nową kwestią, dylematem, którego podobnego nie było od dziesięcioleci, gdzie do końca nie wiesz co będzie dobrym rozwiązaniem.
Ale można udawać, że tematu nie ma, wszystko fajnie dopóki nie przestanie być fajnie.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-04-29 11:53:19)

5,388

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jacques napisał/a:

Stoimy wszyscy przed zupełnie inną kwestią, dylematem, którego nie było od dziesięcioleci, gdzie do końca nie wiesz co będzie dobrym rozwiązaniem.

Dylematem czy społeczeństwo globalnej wioski jest już dość ogłupione czy jakimś innym?

5,389

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@zbyti
Nie wysilaj się, z Tobą w tym wątku nadal nie widzę sensu rozmowy, wiem, że z wzajemnością, więc po co zaczepiasz?

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-04-29 11:57:16)

5,390

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jacques napisał/a:

@zbyti
Nie wysilaj się, z Tobą w tym wątku nadal nie widzę sensu rozmowy, wiem, że z wzajemnością, więc po co zaczepiasz?

Pro publico bono :]

5,391

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

eh,
zdecydowanie za dużo telewizji - ale cóż
chyba od konformistów są tylko gorsi ludzie, którzy faktycznie w to wierzą

przechodze na tumiwisizm

5,392

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Spoko, "przestanę wierzyć" i kilka osób które znałem ja albo moi znajomi ożyje? Chętnie. Miłego siedzenia w bańce, oby nie pękła jak najdłużej.

5,393

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Jacques: To że nikt z moich znajomych nie umarł na grypę nie oznacza że grypa nie zbiera śmiertelnego żniwa. Nie stoimy przed żadnym wyzwaniem - co się z Wami dzieje? Dzieci ponoć nie chorują na kowida.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

5,394

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No widzisz, przez ostatnie kilkanaście lat nikt nie umarł na grypę z osób które znam ja czy moi znajomi, a na Covida kilkoro już tak w ciągu kilku miesięcy, a kilka innych, wysportowanych i dobrze odżywiających się rówieśników ciężko przeszło. Co z Tobą, odwracając pytanie, nie widać różnicy?
Stwierdzam, że ten wątek jest bardziej toksyczny niż najbardziej zjadliwe wirusy, odbiera całą przyjemność z forum, nie ma nic wspólnego z pasją i przypomina przerzucanie g... łopatą, więc go ostatecznie opuszczam.
Zdrowia, niezależnie od tego czy ktoś wierzy w realność choroby czy nie.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-04-29 12:24:22)

5,395

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

już chorują, wszak szczepionki pficera znalazły nową grupę docelową

to nie ma znaczenia czy ktoś umarł czy nie - każda nieleczona choroba może doprowadzić do powikłań w których następstwie dojdzie do zgonu. Bardzo dużą grupę osób które "zmarły z powodu chorób współistniejących" stanową te, które zmarły w skutek zakrzepów,  a te z kolei zostały uwolnione do krwioobiegu wskutek takiej a nie innej metody postępowania przyjętej przy "leczeniu" tej choroby.
Nic to jednak nie zmienia - nieprzekonani pozostaną nieprzekonani - może za kilka lat dojdzie do jakiś refleksji i inne głosy niż te np Simona dojdą do propagandowej tuby
tymczasem wybaczcie - muszę poprawić foliową czapeczkę i sprawdzić, czy bańka wciąż jest szczelna

przechodze na tumiwisizm

5,396

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Jacques: Realność choroby nie ma tu nic do rzeczy i nie jest to kwestia wiary - nikt nie kwestionuje istnienia wirusa.
W zdaniu zarówno Twoim, jak i moim istotne jest sformułowanie "moich znajomych". Zauważ, że w Twoim zdaniu to jest przyczynek do ogłoszenia pandemii (co uważam za bzdurę), w moim zdaniu to jest przyczynek do uznania, że grypa nie jest śmiertelna (czego również nie twierdzę - to tylko przykład). Bo nikt z moich znajomych...

Edit: inne ujęcie kwestii

Ostatnio edytowany przez mono (2021-04-29 12:41:18)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

5,397

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Rozprawiliśmy się z tezą że certyfikaty to dyskryminacja, to zmieniliście narrację że to faszyzm. Cóż, jesteście w mylnym błędzie :P Ograniczenia wolności związane ze zdrowiem publicznym mamy już w prawie od dawna - można pod to podpaść np kiedy, wykonywany przed każdym zabiegiem chirurgicznym test to wykaże. Testy których używamy są tanie, ale mają dużą ilość wyników fałszywie pozytywnych. Ale i tak od razu podpadasz wówczas pod reżim Sanepidu. Dopiero kiedy drugi (znacznie droższy, ale też znacznie dokładniejszy test) wykaże czy faktycznie jesteś zakażony, możesz zostać z tego zwolniony. Tak jest dzisiaj i tak jest od lat.

Certyfikaty Covidowe są tylko rozwinięciem tych mechanizmów do skali pandemicznej - kiedy potrzebne są zabezpieczenia w skali całej populacji a nie jednostek bądź niewielkich grup.

A, i certyfikaty mają dotyczyć nie tylko szczepień ale też ozdrowieńców, czy wykonanych testów. Tak więc zanim zaczniecie dyskusje na podstawie niepełnych medialnych doniesień, dowiedzcie sie nieco więcej.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5,398

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A tymczasem tylko tego roku:

HEALTH

4,215,019                   Communicable disease deaths this year
159,667                     Seasonal flu deaths this year
2,467,978                   Deaths of children under 5 this year
13,836,154                  Abortions this year
100,358                     Deaths of mothers during birth this year
42,671,118                  HIV/AIDS infected people
545,822                     Deaths caused by HIV/AIDS this year
2,666,645                   Deaths caused by cancer this year
128,038                     Deaths caused by malaria this year
8,595,112,241               Cigarettes smoked today
1,623,131                   Deaths caused by smoking this year
812,077                     Deaths caused by alcohol this year
348,179                     Suicides this year
$ 129,891,403,731           Money spent on illegal drugs this year
438,296                     Road traffic accident fatalities this year

https://www.worldometers.info/

Ja tu widzę poważniejszcze problemy niz COVID-19.

Np. @Pin pali fajki, jak widać raka się nie boi (albo nie wierzy w propagandę antynikotynową) chociaż liczby są niepokojące, ale z powodu COVID-19 to już ubierał się jak kosmonauta. Gdzie sens, gdzie logika?

5,399

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

A, i certyfikaty mają dotyczyć nie tylko szczepień ale też ozdrowieńców, czy wykonanych testów. Tak więc zanim zaczniecie dyskusje na podstawie niepełnych medialnych doniesień, dowiedzcie sie nieco więcej.

Przytocz "pełne medialne doniesienia" wraz z linkiem, ja tak robię.

Pomijam, że to i tak tylko sprowadź dyskusję na detale a odwróci uwagę od przyczyny, zasadności czy poszanowanie nawet tego kulawego ludzkiego prawa jakie mamy itd..

5,400

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Widzę bez czytania całości że wojna szczepionkowo antyszcepionkowa i maseczkowo antymaseczkowa trwa w pełni ;-)

Pytanie czy mogę się zaszczepić bo już na "fajzera" jestem zapisany a nie być zwolennikiem przymusowych szczepień, paszportów itp?

No i wciąż nie rozumiem zajadłych zwolenników przymusowych szczepień, paszportów itp. Dlaczego tak uważają skoro jednocześnie twierdzą, że szczepionka jest skuteczna? Przecież to bez sensu. Skoro mnie szczepionka ochrania (wiadomo w iluś tam procentach, ale sporych ponoć) to co mi przeszkadza niezaszczepiony? Se może ryzykować razem z innymi niezaszczepionymi, ja tam co najwyżej mam małe ryzyko zakażenie które przejdę lekko, jeśli spece nie kłamią. Natomiast zgadzam się, że po tej chińskiej zarazie, ciągotki wszystkich rządów do większej kontroli nad ludźmi tłumaczonej dobrem ogólnym będą. Oczywiście lobby farmaceutyczne poza tymi walkami między sobą będzie też wciskać że działa krótko, trzeba się szczepić co rok itp. Ale co do inwigilacji rządów to trzeba pamiętać, że z jednej strony ludzie wrzeszczą że inwigilacja się zwiększy jednocześnie jak kompletne matoły dając się inwigilować po stokroć bardziej jakimś Mordoksiążkom, Guglą, Stravą i tym podobnym wynalazkom i to im jakoś dziwnie nie przeszkadza ;-)

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2021-04-29 13:39:07)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!