6,101

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie jestem foliarzem, tylko zawodowym analitykiem. Za to samo mi korpo płaci kosmiczne siano.
Nikogo nie mam zamiaru przekonywać, bo nie jestem demokratą tylko monarchistą, tak sobie tu tylko rozmawiamy dla zabicia czasu :)

Onizuka róla ! :)

6,102

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No to identycznie jak u mnie po za byciem analitykiem i sianem ;) Też jestem monarchistą a zabijanie czasu to moja ulubiona zemsta na rzeczywistości ;)

Niestety od tego czy jesteśmy foliarzami czy też nie mamy wiele niezależnych jury ;) Mi to wisi :D

6,103

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No to - na zdrowie waszmościowie !! :)

Onizuka róla ! :)

6,104

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Tiger :D

no to dla rozluźnienia, skoro są tutaj miłośnicy ;)

A. Waligórski napisał/a:

BŁĘDNY RYCERZ

Rycerz Zenobi Dreptak w szmelcowanej zbroi
Stanął zbrojnie i konno u zamku podwoi,
Miał pancerz, hełm i kopię, jak zwykle rycerze,
I miecz, którym uderzył o zamkowe dźwierze!

Hej, odegrzmiało echo o gotyckie blanki!
Skoczył na nogi książę, spojrzał zza firanki,
Skoczył, spojrzał, oniemiał i zadrżał ze strachu;
Stoi pod drzwiami rycerz Dreptak na wałachu!!!

Stoi Dreptak wśród blasków, szczęków oraz zgrzytań
I zasuwa monolog, co się składa z pytań,
O taki: - Hej, kto mężny, odpowiedzieć musi,
Która z pań jest piękniejsza od mojej Magdusi?

Która ma liczko bielsze, mniej zepsute ząbki?
Czyj biuścik przypomina dwa młode gołąbki
Z ryżem? Która jest taka miła, kochana i ładna?
Tutaj struchlały książę wymamrotał: - Żadna!!!

Wówczas rycerz się zachwiał na swoim bachmacie
I rzekł: - Żadna? To szkoda, o kurtka na wacie,
Bo z Magdą już nie mogę! Jestem u sił kresu...
Tu spiął konia i ruszył w dal, szukać adresów...

6,105

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) chwali się, że jako pierwsza organizacja przedsiębiorców apelowała o wprowadzenie przepisów, które „ochronią gospodarkę przed kolejnym lockdownem”. Jednak ochrona ta miałaby polegać na dyskryminacji niezaszczepionych i de facto pośrednim przymusie szczepień. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że wiceprzewodniczący Federacji jest szefem polskiego oddziału koncernu AstraZeneca – jednego z producentów szczepionek na Covid.

https://nczas.com/2021/07/29/coz-za-prz … trazeneca/

6,106

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jak to tam było z tymi katolickimi obawami wobec szczepionek? Wygląda, że problem na Mazowszu nieaktualny.

Mazowieckie. Na szczepienia do kościoła. Proboszczowie zapraszają

W pierwszą sierpniową niedzielę w dziesięciu parafiach na Mazowszu będzie można bez rejestracji przyjąć dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Akcję udało się zorganizować dzięki inicjatywie wojewody mazowieckiego, któremu udało się zaangażować do współpracy przedstawicieli samorządów i proboszczów.

Chętni parafianie dostaną jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. Kościelne szczepienia nie muszą być poprzedzone rejestracją czy zapisami. Medykament otrzyma każdy, kto zgłosi się do jednej ze świątyń w dziesięciu parafiach na Mazowszu.

Punkty szczepień będą otwarte od godziny 8 do 15. Przed lub po mszy świętej będzie można udać się do parafialnych pomieszczeń, gdzie uruchomione zostaną kościelne punkty szczepień.

https://wawalove.wp.pl/mazowieckie-na-s … 817003392a

6,107

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Biskup decyduje konkretny, nie ma też przymusu i nakazu na cokolwiek, co jest poza doktryną katolicką. KK jest jak BTC - jeden protokół, ale pełna decentralizacja w praktyce - nie mylić z demokratyzacją :)

Onizuka róla ! :)

6,108

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tiger/NG napisał/a:

Biskup decyduje konkretny

Ale dla mnie nie można mówić wtedy o jednej wierze katolickiej tylko o jakiś odmianach regionalnych. Chociaż ja czasem mam wrażenie, że co katolik to i inny zestaw wierzeń.

Ale dobra, dla mnie KK to tutaj off topic.

6,109

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Assessment of the evidence
The evidence regarding the effectiveness of medical face masks for the prevention of COVID-19 in the community is compatible with a small to moderate protective effect, but there are still significant uncertainties about the size of this effect. Evidence for the effectiveness of non-medical face masks, face shields/visors and respirators in the community is scarce and of very low certainty.

Additional high-quality studies are needed to assess the relevance of the use of medical face masks in the COVID-19 pandemic.

Recommendations
Although the evidence for the use of medical face masks in the community to prevent COVID-19 is limited, face masks should be considered as a non-pharmaceutical intervention in combination with other measures as part of efforts to control the COVID-19 pandemic.

https://www.ecdc.europa.eu/en/publicati … ansmission

Dla mnie to szamaństwo tak sformułowane (przeczytałem całośc) "rekomendacje" z których niektóre państwa zrobiły "prawo".

a w pdf do tego linku czytamy takie i tym podobne "wyznania wiary":

In most instances, SARS-CoV-2 is believed to be transmitted from person to person primarily via large respiratory
droplets and aerosols produced when breathing, talking or coughing, either by being inhaled or deposited on
mucous membranes.

https://www.ecdc.europa.eu/sites/defaul … update.pdf

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-30 00:50:35)

6,110

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Wiara jest jedna i dotyczy aksjomatów a ubrania można nosić w dowolnym kolorze :)

btw. idź spać foliarzu :)

Ostatnio edytowany przez Tiger/NG (2021-07-30 01:25:28)

Onizuka róla ! :)

6,111

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zbyti napisał/a:

Problemem nie są zazwyczaj narzędzia tylko ich użytkownicy.

Tylko zauważ, że pazerność to element podstawowy tego systemu, który ty nazywasz wolnościowym z tego co rozumiem.  Czyli opcja zero jedynkowa - blokujemy lobbing przedstawicieli handlowych u lekarzy, albo wolny rynek ?

6,112

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie blokujmy lobbingu, ale lista prezentów od lobbystów do publiczej wiadomości, no i opodatkowane :)
Lekarz często jest albo na posadzie finansowanej z podatków, albo w wykonuje zadania zlecone, czyli pacjent ma prawo wiedzeić u kogo się leczy, to jak urzędnik jest lekarz, łapówki raczej nie są mile widziane ;)

I wtedy mamy wolny rynek - pacjent rzadko się pojawi u lekarza, który dużo prezentów dostał, a może poprostu zapyta
czy przepisywany lek ma związek z ostatnio otrzymanymi 'gratisami' czy obiektywnie jest uzasadnione jego stosowanie.

Ostatnio edytowany przez Tiger/NG (2021-07-30 01:53:31)

Onizuka róla ! :)

6,113

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

perf napisał/a:
zbyti napisał/a:

Problemem nie są zazwyczaj narzędzia tylko ich użytkownicy.

Tylko zauważ, że pazerność to element podstawowy tego systemu, który ty nazywasz wolnościowym z tego co rozumiem.  Czyli opcja zero jedynkowa - blokujemy lobbing przedstawicieli handlowych u lekarzy, albo wolny rynek ?

Ależ ja to zauważam. Chociaż nie jestem fanem Krzysztofa Karonia to już bliżej mi do jego koncepcji niż do koncepcji Korwina.

Jeżeli chcemy by jakiś system działał przyzwoicie to jego uczestnicy muszą chcieć zachowywać się przyzwoicie. Od Karonia różni mnie to, że on chyba jeszcze wierzy, że to możliwe bo peroruje, napisał książkę itd.

Ja przy mojej (być może zbyt dyletanckiej) znajomości dziejów ludzkich nie uważam, że to możliwe na skalę społeczną.

Dlatego zachodzi u mnie paradoks niewiary w sukces przedsięwzięcia i jednoczesna próba zmiany swego odtoczenia w skali mikro.

Wolę tak niż głosić (jak co niektórzy), że większość jest głupia a ja wiem i w związku z tym należy brać ludzi za twarz bo inaczej nas stratują.

Skoro nie widzę dobrych rozwiązań to staram się wybierać te które nie naruszają (ponoć przyrodzonych) wolności jednostki i jeszcze do nie dawna uchodziły za przyzwoite.

Pod pozorem dobra (tak szeroko dziś pojmowanego) społecznego można szybko zrobić z nas niewolników.

A że kwestia szczepień jak w soczewce skupiła ostatnio wiele z tych problemów to piszę o tym.

Ja nie mam problemu ze szczepieniem się. Nie poddaję się temu nie na złość babci bo lubię odmrażać uszy. Po prostu nasi krajowi eksperci bełkoczą, obrażają, mają konflikt interesów itd. itp. do tego na bazie wyolbrzymianego (patrz przekaz medialny) zagrożenia już zapowiadają zmianę naszego stylu życia i zaczynają ingerować w sprawy których nie powinni dotykać.

Dla mnie jest oczywiste, że robią z nas idiotów i tylko jakaś forma oporu może opóźnić ten proces - bo na pewno nie da się go zatrzymać.

Nie wszyscy którzy się zaszczepili chcą z innych robić obywateli drugiej kategorii - niestety tych co chcą takiego podziału jest dość by władza się na to poważyła, strażników jest zawsze mniej niż więźniów - tutaj chyba nie muszę się rozpisywać dlaczego to tak działa.

Podsumowując. Na ludzką pazerność nie ma lekarstwa w postaci przepisów prawa, jednakże każdy z nas wychowując swoje dzieci może zaszczepić im przyzwoite normy - jednocześnie zbyt wielu ma już obawę, że przyzwoite dziecko nie poradzi sobie w obecnym świecie, więc uczy (albo pozwala) by dziecko też miało twarde łokcie, a to tylko cześć problemu wychowawczego, bo czy sam wychowawca jest ostoją cnót to druga sprawa :D

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-30 13:27:46)

6,114

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

lol!

https://imgur.com/1BqI6QE.png

6,115

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Znakomite! Oczywiście jako kabaret :D

6,116

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Przypominam.

Amantadyna w leczeniu COVID-19: pierwsze wyniki badań w drugiej połowie kwietnia

Puls Medycyny napisał/a:

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w ciągu dwóch tygodni będą pierwsze wyniki badań klinicznych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa amantadyny w leczeniu COVID-19.

"Agencja Badań Medycznych, która na moje polecenie zleciła przeprowadzenie badań klinicznych, poinformowała mnie, że w ciągu dwóch tygodni [czyli w drugiej połowie kwietnia 2021 r.] będą pierwsze wyniki. Będziemy o nich dyskutować na forum Rady Medycznej" - powiedział Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej w KPRM 14 kwietnia.

https://pulsmedycyny.pl/amantadyna-w-le … ia-1113879

I tak sobie czekam moja poważna władzuchno od paru miesięcy, coś przegapiłem w tym temacie? Ktoś, coś?

6,117

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"nie ma chętnych do badań"
"nie ma pacjentów spełniających kryteria ministerstwa do kwalifikacji do badań nad amantadyną"
i podobne

przechodze na tumiwisizm

6,118

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

drygol napisał/a:

lol!

https://imgur.com/1BqI6QE.png

Słaby research.  Zdecydowanie nie ta kobieta.  I nie ten kolor smartwatcha ;)

https://twitter.com/RafalMundry/status/ … 8573187075

Ostatnio edytowany przez perf (2021-07-30 13:41:56)

6,119

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

To nie mój research.

ale czemu nie inaczej? :D
np. tak -> inne światło, photoshop, fryzjer :D :D :D
albo albo , czemu dwie różne daty a spodnie i koszulka taka sama chociaz panie i sceneria różna ?
a może to green screen ? lol :D

https://imgur.com/RGsCsoH.png

Ostatnio edytowany przez drygol (2021-07-30 14:00:59)

6,120

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

drygol napisał/a:

To nie mój research.

ale czemu nie inaczej? :D
np. tak -> inne światło, photoshop, fryzjer :D :D :D
albo albo , czemu dwie różne daty a spodnie i koszulka taka sama chociaz panie i sceneria różna ?
a może to green screen ? lol :D

To jak już idziemy w tym kierunku to trzeba zauważyć, że przez 2-mce panienka podcinała rozdwojone końcówki a minister każe się obcinać "jak ostatnio" :D

Dla mnie bez znaczenia czy to zdjęcia propagandowe (robione jednego dnia) czy autentyczne :]

Dla mnie mogą sobie wstrzykiwać placebo a nam próbować podawać arszenik ;) Ja się nie zgadzam na robienie z nas idiotów.

EDIT: w sensie, że pogodziłem się, że władza chce nas wydymać, nie pogodziłem się z tym, że każe sobie za to dziękować :D

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-30 14:21:32)

6,121

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ja tam tylko chciałem podkreślić że dezinformacja jest wszędzie. Czy to net czy tv czy radio :)
Niestety trzeba sluchac i czytac wszystko i potem to samemu filtrowac.

6,122

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

drygol napisał/a:

Ja tam tylko chciałem podkreślić że dezinformacja jest wszędzie. Czy to net czy tv czy radio :).

Z tego powodu wciąż mam wątpliwości co do skuteczności/bezpieczeństwa szczepionek na C19 a pewność, że kręcą w innych sprawach.

Ale coś robię źle bo są osoby co pewność mają co do C19 i innych chcą z niepewności odrzeć ;)

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-30 15:31:46)

6,123

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Szkoda że nie znam brazylijskiego :D
Ale jeżeli wierzyć opisowi to ktoś tam się wkurzył i powiedział "sprawdzam" :D

https://www.youtube.com/watch?v=r95k3wXLqaU

EDIT: eeee coś naciągane to to

Ostatnio edytowany przez drygol (2021-07-30 17:07:16)

6,124

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

-> zbyti

To NIE SĄ szczepionki.

Raz kłamca - zawsze kłamca, zwłaszcza gdy ma w tym interes. Trzeba mieć nierówno pod kopułą żeby mieć choć nadzieję, że notoryczni kłamcy powiedzą w końcu prawdę.

Nigdy, przez całe moje dosyć długie już życie, nie spotkałem się z sytuacją żeby szantażem, oszustwem, wielokrotnymi i wielokierunkowymi manipulacjami wciskano jakieś świństwo pod pozorem dbałości o zdrowie i życie. W czasach najczarniejszej komuny (z opowieści) tego nie było. W czasach komuny (za mojego życia) także tego nie było. Nie ma najmniejszej możliwości żeby "ludziom" w jakimkolwiek rządzie zależało w najmniejszym stopniu na zdrowiu i życiu "obywateli". To jest po prostu wykluczonew obecnym świecie. Empiria...

Osobiście mam takie odczucie, że wielu ludziom ktoś wyrwał kłębki kolorowych przewodów, powyrywał różne wtyczki i złączki, i pozamieniał ich kolejności oraz kolory podłączenia. Podsumowując - masa ludzi została zepsuta. Najprawdopodobniej już nieodwracalnie. Taka sytuacja...

Mierzi mnie to wszystko. Jest to obraza nauki, obraza inteligencji, obraza logiki  i obraza wszystkiego co można nazwać człowieczeństwem.

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

6,125

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@tOri , nie ma co sie wkurzac bo szkoda nerwów w już i tak zwariowanym świecie.
Czas pokaże :D Tak sobie mysle że ta jesień może być kluczowa. Wichura już się zaczęła we Francji i we Włoszech. Tik Tok :D