6,451

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Może wcale nie chodzi o TVN ? ;)
Tak samo jak może wcale nie chodziło o aborcje ? ;)

6,452

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zdublowany

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2021-08-18 18:57:08)

6,453

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@macko76 ... a z czym Ci się kojarzy TVP?

6,454

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

a tak se dziś pomyślałem, że se go włączę..
https://youtu.be/TCSZLbk6dcY?t=218

bez względu na to czy chłop ma racje - popłyną ;)

przechodze na tumiwisizm

6,455

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

a ja sie zastanawiam czy to prawda czy bujda ...
https://nationalfile.com/australian-gov … e-stadium/

edit: ugh, chyba jednak prawda ... https://twitter.com/YouKnowMares/status … 3915969543

Ostatnio edytowany przez drygol (2021-08-18 19:58:47)

6,456

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

-> drygol

...ale przecież w Polsce do tego nie dojdzie, oj nie...

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

6,457

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Candle napisał/a:

a tak se dziś pomyślałem, że se go włączę..
https://youtu.be/TCSZLbk6dcY?t=218

bez względu na to czy chłop ma racje - popłyną ;)

dawno go nie oglądałem, ale się chyba zrobił taki jakiś plastikowy

6,458

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

@macko76 ... a z czym Ci się kojarzy TVP?

Z dobrymi filmami w latach 90'tych. Później było coraz gorzej i przestałem oglądać.
A co do radiowej "Trójki" to ta na początku lat 90'tych też była fajna - masa dobrej muzyki, często underground'owej - HC, metal, punk i cold wave do tego industrial, a później było tylko gorzej.

Ostatnio edytowany przez macko76 (2021-08-18 20:50:08)

6,459

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Skoro nie oglądasz, to  nie zrozumiesz ... obejrzyj przez tydzień współczesny Dziennik Telewizyjny i TVPDezInfo. To otworzy Ci oczy na pojęcie "niezależne media". Niezależne od władzy u władzy. Zresztą problemem nie są same media a metoda ich likwidowania.
Skoro u nas nie chce się przedłużyć  koncesji bo dla Polaków tylko "polskie" media, to jak wytłumaczysz "płacz i lament" nad działaniami Łukaszenki, i wspieranie BiełSATu, bo ten zły Łukaszenka likwiduje niezależne media. Może on tez chce aby  każda redakcja była w 51%+ w rękach białoruskiego kapitału Państwowego?

EDIT:
Poprawa literówek

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2021-08-18 20:58:43)

6,460

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

W dobie internetu telewizja to przeżytek i szkoda na nią czasu.
Co do porównywania Polski z Białorusią to nawet nie chce mi się tego kuriozalnego wywodu komentować. Co do Łukaszenki to jak go zabraknie to dopiero tam płacz będzie.

Ostatnio edytowany przez macko76 (2021-08-18 21:02:07)

6,461

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

drygol napisał/a:

a ja sie zastanawiam czy to prawda czy bujda ...
https://nationalfile.com/australian-gov … e-stadium/

edit: ugh, chyba jednak prawda ... https://twitter.com/YouKnowMares/status … 3915969543

To ja już nie mam pytań do czego ten świat zmierza. Australia, Francja zawsze kojarzyły się z wolnym światem, przynajmniej dla tych, którzy pamiętają poprzedni ustrój, ale jak się okazuje to tylko iluzja. To co teraz tam się wyprawia to mi się w pale nie mieści. Coraz głębiej staczamy się do czarnej dupy a temat TVN to teraz pikuś, przy tym co nam łaskawie panujący szykują.

6,462

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

macko76 napisał/a:

...Co do porównywania Polski z Białorusią to nawet nie chce mi się tego kuriozalnego wywodu komentować...

W tym problem ... nie widzisz podobieństw ... nie Białoruś ... proszę ... Węgry, Chiny, Rosja .... wybieraj ... jeśli myślisz, że tzw. "repolonizacja" mediów przez zakup Polska Press przez Orlen to poszerzenie pluralizmu informacyjnego dla Polaków ... to tak jakbyś myślał, że  SKOKi, to spółdzielcze kasy oszczędnościowe działające pro publico bono dla wsparcia Polaków.

6,463

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:
macko76 napisał/a:

...Co do porównywania Polski z Białorusią to nawet nie chce mi się tego kuriozalnego wywodu komentować...

W tym problem ... nie widzisz podobieństw ... nie Białoruś ... proszę ... Węgry, Chiny, Rosja .... wybieraj ... jeśli myślisz, że tzw. "repolonizacja" mediów przez zakup Polska Press przez Orlen to poszerzenie pluralizmu informacyjnego dla Polaków ... to tak jakbyś myślał, że  SKOKi, to spółdzielcze kasy oszczędnościowe działające pro publico bono dla wsparcia Polaków.

Jesteśmy w zupełnie innej sytuacji niż Białoruś i nie musimy lawirować na styku interesów Kremla. "Repolonizacja" mediów nie nastąpi chociaż niepokoi mnie wpływ niemieckiego kapitału - jakoś nie lubię Niemców. Węgry pod rządami Orbana to z kolei inna bajka i wrzucanie tych wszystkich krajów do jednego worka z Chinami to kompletne nieporozumienie.
Co do SKOK'ów to temat rzeka i nie słyszałem żeby ktoś o nich mówił z sensem.

Ostatnio edytowany przez macko76 (2021-08-18 21:22:11)

6,464

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

macko76 napisał/a:

Jesteśmy w zupełnie innej sytuacji niż Białoruś

Jeszcze nie jesteśmy. Ale na dobrej drodze jak najbardziej.

6,465

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

robecc napisał/a:
macko76 napisał/a:

Jesteśmy w zupełnie innej sytuacji niż Białoruś

Jeszcze nie jesteśmy. Ale na dobrej drodze jak najbardziej.

Jak Rosja zajmie Białoruś to pewnie nabierze apetytu ale u nas nie ma Łukaszenki więc nici z lawirowania.

6,466

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

aż się boję napisać odpowiedź

6,467

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jakie nieporozumienie? W jakiej innej pozycji ...nie spłaszczaj tak tematu. To przecież koronny argument władzy ... możliowść wykupu  przez Chiny i Rosję ... a rykoszetem i USA ... mediów w Polsce. Orban robi interesy z Rosja "aż miło" kneblując niezależnym mediom usta. Polskie szkoły i członkowie Polonii sa uciszani na Litwie, Białorusi ... czemu? Bo wytykają władzy, ze łamie prawo? Żądają respektowania umów? To taka ichnia "nacjonalizacja mediów" ...
Gdy Polacy chcą we Lwowie odnawiać cmentarz, stawiać pomniki  a Ukraińcy twierdzą, że "niekoniecznie" bo nie po drodze im z polskimi marzeniami o "polskim Lwowie" i Polsce od morza do morza, to wtedy jest jazgot o tych złych siłach walczących z polską historią. Gdy natomiast inne kraje chcą aby nie niszczyć pomników ku czci ich obywateli albo chcieliby zorganizowac jakieś obchody rocznicowe w Polsce, to juz jest atak na naszą suwerennośc i polskoć.

6,468

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

robecc napisał/a:

aż się boję napisać odpowiedź

Że nasi politycy to banda kretynów? Jeździli na Majdan i robili sobie fotki, teraz kombinują jak podstawić nogę Łukaszence i to niby pro publico bono.

BartoszP napisał/a:

Jakie nieporozumienie? W jakiej innej pozycji ...nie spłaszczaj tak tematu. To przecież koronny argument władzy ... możliowść wykupu  przez Chiny i Rosję ... a rykoszetem i USA ... mediów w Polsce. Orban robi interesy z Rosja "aż miło" kneblując niezależnym mediom usta. Polskie szkoły i członkowie Polonii sa uciszani na Litwie, Białorusi ... czemu? Bo wytykają władzy, ze łamie prawo? Żądają respektowania umów? To taka ichnia "nacjonalizacja mediów" ...
Gdy Polacy chcą we Lwowie odnawiać cmentarz, stawiać pomniki  a Ukraińcy twierdzą, że "niekoniecznie" bo nie po drodze im z polskimi marzeniami o "polskim Lwowie" i Polsce od morza do morza, to wtedy jest jazgot o tych złych siłach walczących z polską historią. Gdy natomiast inne kraje chcą aby nie niszczyć pomników ku czci ich obywateli albo chcieliby zorganizowac jakieś obchody rocznicowe w Polsce, to juz jest atak na naszą suwerennośc i polskoć.

Hehe ale tak jest wszędzie i wszędzie są te same historyczne i polityczne przepychanki. W takim świecie żyjemy.

Ostatnio edytowany przez macko76 (2021-08-18 21:42:02)

6,469

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie pisałem nic o "pro publico bono". Dla mnie to nic nie znaczący slogan w ustach polityków

6,470

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

To czego nie rozumiesz w sprawie LexTVN? Naprawdę nie rozumiesz  problemu czy to tylko tak "zaczepna wrzuta" była?

6,471

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

robecc napisał/a:

Nie pisałem nic o "pro publico bono". Dla mnie to nic nie znaczący slogan w ustach polityków

To oczywiste.

BartoszP napisał/a:

To czego nie rozumiesz w sprawie LexTVN? Naprawdę nie rozumiesz  problemu czy to tylko tak "zaczepna wrzuta" była?

Rozumiem ze nie chodzi o TVN.

Ostatnio edytowany przez macko76 (2021-08-18 21:51:52)

6,472

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Skoro nie chodzi o TVN to o co chodzi? Eliminację konkurencji aby DT był jedynym "miarodajnym" źródłem informacji?

A tak przy okazji ... macie fotowoltaikę? Budujcie "akumulatorownie" https://www.money.pl/gospodarka/fotowol … 3456a.html

6,473

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Skoro nie chodzi o TVN to o co chodzi? Eliminację konkurencji aby DT był jedynym "miarodajnym" źródłem informacji?

A tak przy okazji ... macie fotowoltaikę? Budujcie "akumulatorownie" https://www.money.pl/gospodarka/fotowol … 3456a.html

O co chodzi przekonamy się niestety pewnie po fakcie jak zawsze, chyba że to tylko następny etap politycznej szarpaniny.
Właśnie zastanawiam się nad fotowoltaiką ale koszty takiego "magazynu" są kosmiczne.

6,474

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

macko76 napisał/a:

Że nasi politycy to banda kretynów?

Nie, nie uważam ich za kretynów. Myślę ze są to w miarę inteligentni ludzie, ale bardzo, ale to bardzo wyrachowani, którzy zanim coś zrobią (nie powiedzą, tym bardziej przed kamerą) to się nawet nie 10 ale 100 razy zastanowią. Może się mylę, ale Twój numer przy nicku świadczy o dacie Twojego przyjścia na świat (bez obrazy). Jeżeli tak, to musisz pamiętać jak wyglądała ówczesna retoryka w "dzienniku TV", pomijając naprawdę wartościowe programy, które były emitowane w tamtych czasach (nie polityczne). Spróbuj oderwać się od dzisiejszych czasów, zamknij oczy i wyobraź sobie samego siebie jak miałeś 12 - 13 lat. Obejrzyj, albo raczej wysłuchaj  sobie współczesne  "Wiadomości" a przeniesiesz się w świat, w którym ATARI było marzeniem niejednego młodego człowieka w tamtym okresie.

6,475

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

robecc napisał/a:
macko76 napisał/a:

Że nasi politycy to banda kretynów?

Nie, nie uważam ich za kretynów. Myślę ze są to w miarę inteligentni ludzie, ale bardzo, ale to bardzo wyrachowani, którzy zanim coś zrobią (nie powiedzą, tym bardziej przed kamerą) to się nawet nie 10 ale 100 razy zastanowią. Może się mylę, ale Twój numer przy nicku świadczy o dacie Twojego przyjścia na świat (bez obrazy). Jeżeli tak, to musisz pamiętać jak wyglądała ówczesna retoryka w "dzienniku TV", pomijając naprawdę wartościowe programy, które były emitowane w tamtych czasach (nie polityczne). Spróbuj oderwać się od dzisiejszych czasów, zamknij oczy i wyobraź sobie samego siebie jak miałeś 12 - 13 lat. Obejrzyj, albo raczej wysłuchaj  sobie współczesne  "Wiadomości" a przeniesiesz się w świat, w którym ATARI było marzeniem niejednego młodego człowieka w tamtym okresie.

Sytuacja trochę inna - wtedy nie mieliśmy opozycji która regularnie się wygłupia i dlatego przegrywa wybory.