1,676

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

marekp napisał/a:

Prosz...
http://www.zus.pl/bip/prognozy_fus/Prog … 4-2018.pdf

Niecierpliwi, strona 17 ;-)

No ok, czyli to nie tylko emerytury i renty (i na pewno nie koszty dystrybucyjne), ale nawet w tym dziale nie wszystko się do końca domyka.

Fundusz emerytalny wydaje ~120 mld i to nawet jest tyle, ile wynika z przemnożenia liczby emerytów przez średnią emeryturę.

Ale fundusz rentowy powinien na oko wydawać ze 20 mld (1 mln rencistów * 1,5k * 12), a wydaje ok. 50 mld.

KMK
? HEX$(6670358)

1,677

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Balcerowicz musi wrócić!

Nikt inny nie umie tak dobrze liczyć.

Ostatnio edytowany przez ZbyniuR (2015-05-30 21:15:20)

CPC AGA PSX Win7 - Wyznaję 8bitowy ekumenizm.

1,678

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic napisał/a:

A tak na poważnie to zalecam odstawienie TVNu, Wyborczej, Newsweeka i Onetu, a włączenie samodzielnego myślenia. Statystycznie w 95% pomaga.

A na pozostałe 5% statystycznie najlepiej wpływa żucie letniego polimeroasfaltu zamiast różowej gumy do żucia bo ona zaraża i niszczy zdrowe szare komórki.

Ciekawe też jakie media są w takim razie wystarczająco "koszerne" ? Ktoś ma jakieś konkretne sugestie bo coś trzeba czytać i/lub oglądać ?

1,679

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

proponuję TV Trwam ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

1,680

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Żałosne :) Postaraj się bardziej  :) :)

1,681

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Ciekawe też jakie media są w takim razie wystarczająco "koszerne" ? Ktoś ma jakieś konkretne sugestie bo coś trzeba czytać i/lub oglądać ?

Jest kilka propozycji. Na przykład Różowa noc w Polonii 1, Rozkoszne podróże w Tele 5, TV6 po 23:00. Zalecam też wdrażać w życie obejrzany tam materiał. Co prawda może się wówczas pojawić produkt uboczny takiej działalności, ale przynajmniej będzie komu w przyszłości płacić składki na ZUS.

1,682

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"Oczytany" erudyta to prawdziwy skarb :)

1,683

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:
atari classic napisał/a:

A tak na poważnie to zalecam odstawienie TVNu, Wyborczej, Newsweeka i Onetu, a włączenie samodzielnego myślenia. Statystycznie w 95% pomaga.

A na pozostałe 5% statystycznie najlepiej wpływa żucie letniego polimeroasfaltu zamiast różowej gumy do żucia bo ona zaraża i niszczy zdrowe szare komórki.

Ciekawe też jakie media są w takim razie wystarczająco "koszerne" ? Ktoś ma jakieś konkretne sugestie bo coś trzeba czytać i/lub oglądać ?

Ja pierniczę. Niech każdy czyta i ogląda co mu się żywnie podoba, tylko niech nie zapomina myśleć samodzielnie. Jak ciągle widzę i słyszę te „prawdy objawione” wykute przez Adasia Michnika et consortes, powtarzane bezrefleksyjnie od lat, to jedyne co mogę zrobić to zalecić odstawienie źródła tych mundrości i wzięcie głębokiego oddechu. Poza tym, każdy kto ma funkcjonujące chociaż ćwierć mózgu, to powinien już chyba zauważyć, że straszenie PISem jest nie tylko nieskuteczne ale i żenująco śmieszne, co właśnie udowodniły wybory prezydenckie. Większość ludzi ma to po prostu w dupie, ponieważ na co dzień zderza się z prawdziwymi problemami. To że nie zrozumiały tego przygłupy z PełO, Bronek i ich zbrojne ramię medialne to nawet dobrze. Niech straszą dalej to na pewno przerżną kolejne wybory koncertowo, ale jak ktoś wyjeżdża na forum z takimi idiotyzmami to warto mu uzmysłowić, że chrzani od rzeczy. Aha, dla pozostałych 5% niestety nie ma już nadziei.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

1,684

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@drac030: i teraz nie bedzie watku o "mowie nienawisci"? :)

1,685

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie bardzo rozumiem, dlaczego akurat ja zostałem w tej sprawie wywołany do tablicy, ale niech będzie. :)

Wg mnie o "mowie nienawiści" można powiedzieć tylko tyle, że jest to "pojęcie" (duże słowo) zbyt nieostre, żeby poświęcać uwagę dyskursowi, w którym jest fundamentem argumentacji. Bo każdy sobie pod to może podłożyć co chce i nazwać w ten sposób co chce, próbując tym samym sprowadzić dyskurs na poziom czysto emocjonalny.

Zwłaszcza, "mową nienawiści" można nazwać każdą krytykę, nawet ściśle merytoryczną, licząc na to, że przyglądająca się publika nie umie odróżnić faktów od czyjejś oceny tych faktów, albo możliwej do weryfikacji treści od pełnego przymiotników wartościujących lania wody.

KMK
? HEX$(6670358)

1,686

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic napisał/a:

A tak na poważnie to zalecam odstawienie TVNu, Wyborczej, Newsweeka i Onetu, a włączenie samodzielnego myślenia. Statystycznie w 95% pomaga.

Wczoraj ukuliśmy z kolegami określenie "gazobeton" na zatwardziałych czytelników GW :)

1,687

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@drac030: no pozwoliłem odnieść się do Ciebie, ponieważ zwróciłeś mi kiedyś uwagę gdy się wywnętrzyłem przy okazji innego wątku, chodziło o to że powiedziałem o parę słów za dużo niż powinienem, gdyż uważałeś że nie miałem ku temu żadnych powodów. A teraz gdy lecą słowa które sugerują że jeżeli ktoś myśli inaczej niż dana osoba, jeżeli ktoś nie zgadza się z tezą postawioną przez autora wypowiedzi, że prezentuje zupełnie inny pogląd na całą sytuację... to słowa które tutaj padają, jednoznacznie pokazują do wszystkich mających inne zdanie totalny brak szacunku, traktowanie ich jako błądzących i ułomnych. A jednocześnie sugerują że autor tejże wypowiedzi jest autorytetem we wszystkim i wszystko wie najlepiej, a reszta dyskutantów mających odmienne zdanie ... albo nie podzielająca wizji jest automatycznie traktowana jako gorszy gatunek nie posiadający mózgu lub nie używająca go niewłaściwie.

Nic mi niby do tego bo już dawno przestałem brać udział w tej dyskusji, ale przykro mi jest po prostu jak widzę takie coś, to  jak obraża się kolejnych ludzi związanych w jakimś stopniu ze wszystkim co związane z Atari. Niestety utwierdza mnie to tylko z mojej wcześniejszym postrzeganiu tego typu ludzi, a do tego takie posty, które tutaj widzę tylko utwierdzają mnie w moim przekonaniu że merytoryczna dyskusja w takich wypadkach nie jest możliwa.

Ostatnio edytowany przez seban (2015-05-31 14:21:55)

1,688

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic napisał/a:

Ja pierniczę. Niech każdy czyta i ogląda co mu się żywnie podoba, tylko niech nie zapomina myśleć samodzielnie. Jak ciągle widzę i słyszę te „prawdy objawione” wykute przez Adasia Michnika et consortes,

Ja pierniczę...co za trauma....
aż słabo się robi gdy jedynym "argumentem objawionym" zamiast dyskusji dla tych wszystkich,  którzy mają funkcjonujące co najmniej ćwierci mózgów jest to, że jeśli ktoś nie myśli tak jak....i tu trudno powiedzieć jak kto ale na pewno jak ci ćwiartkowcy...., to na pewno ogląda TVN, czyta GW, przegląda Onet, jest Żydem, ateistą, PełOwcem, trochę muzułmańskim terrorystą z rosyjskim paszportem,  na pewno też lubi tęczowe kolory, bije małżonka tej samej płci, zjada  czarne dzieci z chrzanem...bo lubi chrzanić....aaaa...zapomniałem....na pewno też nie myje nóg przed spaniem.

Niestety też te myślące ćwiartki++ nie potrafią odpowiedzieć na proste pytanie: skąd czerpać te właściwe prawdziwe prawdy ? Jedyne co usłyszymy, to inwektywy i porady w stylu "myśl i szukaj sam i skoro nie znalazłeś toś przygłup".

Aż prosi się tu o cytat: "A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? "

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2015-05-31 14:46:35)

1,689

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

http://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/ten-pomnik-pogodzi-wszystkich-polakow-tupolew-tecza.jpg

1,690

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No to odezwały się dwie ckliwe „paniusie” (specjalnie ująłem w nawias jako figurę retoryczną, bo zaraz obaj obrażą się na zabój), które to pchają się na imprezę pijanych drwali i potem się dziwią, że je któryś za tyłek chwycił. Dla tych co to słabo łapią nawet proste aluzje – to dotyczy wątku w którym piszemy. Najpierw pani Lusia. @Seban jeżeli odnosisz się do kogoś, to rób to bezpośrednio jak dorosły mężczyzna, zamiast stosować zagrywki rodem z przedszkola, dodatkowo używając słowa wytrychu z Michnikowej stajni (co jest żywym potwierdzeniem mojej tezy). Teraz pani Gabrysia. @BartoszP, ktoś kto wyskakuje z tak „przenikliwym” postem o prezydencie elekcie, nie powinien raczej porywać się na psychoanalizę innych, bo wzbudza to tylko salwy śmiechu, naprawdę. Do wszystkich używających swoich mózgów zgodnie z przeznaczeniem - proponuję przeczytać jeszcze raz wypowiedzi, do których się w tak „barbarzyński sposób” odnosiłem. Powinno wystarczyć.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

1,691

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A teraz cnotliwy "Pan" Classic sie odezwał.

Widzę, że przegiąłem..prawdziwy Polak, a nie polskojęzyczny obywatel kraju nad Wisłą, wie, że do czarnego biały chrzan nie pasuje. Przecież nikt nam nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne. Do czarnego pasuje tylko czerwona ćwikła, czerwona jak krew na dłoniach oprawców tupolewa.
Ja wiem, że Ty jako myślący CAŁYM MÓZGIEM, i pewnie mającym jeszcze zapasowy w szufladzie (ten, którego dla takiego przygłupa jak ja brakło), i tak wybrałeś opcję niemiecką i wolisz do czarnego sauerkraut.

Czytając tego twojego powyższego maila odnoszę wrażenie, że twoi Rodzice chyba czytali Ci wieczorem do snu artykuły  Michnika zamiast  Kubusia Puchatka i do teraz nie możesz się z tego otrząsnąć. Wszystko kojarzy Ci się z Michnikiem. To twoje kopiowane raz za razem pseudoargumenty są tak zabawne, że z nimi nawet nie da się dyskutować. Po prostu co najwyżej można je wstawić do podręczników jako przykład "syndromu wyparcia".

Nie potrafisz napisać posta bez obrażania kogokolwiek ? Użyć argumentów zamiast inwektyw ?

Ja wiem, że jestem tłuk, bezmUzgi (błąd zamierzony) PełOwiec i panienka Gabrysia  co nie ma swojego zdania....ale jeśli tacy jak Ty myśliciele maja być teraz u władzy......to "Boże miej Polskę w swej opiece"....i chyba jednak trzeba było intronizować Jezusa na króla Polski. Byłoby zabawniej.

P.S.
Oba moje ostatnie posty to drwina z twoich "POprawnych poglądów".

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2015-05-31 16:12:52)

1,692

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Mowa nienawiści mode: [ON!]

@BartoszP: szkoda Twojego czasu i nerwów na dyskusję z tym osobnikiem, jak widzisz zostałem zaszufladkowany do "michnikowskiej stajni". Pan Atari classic przeszkolony przez zastępy wszystkowiedzących prawdziwych polaków i jedynie słuszne media, które wiedzą najlepiej... właśnie prezentuje się w całej okrasie...  tylko on boi się przyznać i napisać otwarcie skąd bierze swoje inwektywy i "jedynie słuszną wiedzę", w dodatku jest przekonany że ma 100% słuszność i że wszystkich może obrażać :] Już kiedyś wcześniej w tym wątku wymieniliśmy parę "uprzejmości" i nie darzymy się zbytnią sympatią. Niestety pokonał mnie swoim doświadczeniem i zniżyłem się do jego poziomu, ale zawsze to jedno doświadczenie w życiu więcej. Jego argumenty od tamtego czasu się nie zmieniły... ciągle pisze to samo :)

Najzabawniejsze jest to że że skrywa się pod pseudonimem i nie potrafi pod swoim imieniem i nazwiskiem prezentować swoich poglądów. Ot po prostu kolejny trol. Zawsze będzie szczekał i sączył swój jadek.

Mowa nienawiści mode: [OFF]

ps) tak mam świadomość, że ponownie zniżyłem się do poziomu "Atari Classic" :P

Ostatnio edytowany przez seban (2015-05-31 16:35:07)

1,693

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Seban,
W kraju będzie niestety gorzej....a opieram to na fakcie, że wysłałem ze swojej poczty list niepriorytetowy do UM - jakieś 3 km w linii prostej - list pojechał do lokalnej sortowni miejskiej odległej o 800 m od poczty właściwej dla UM, a poczta odległa jest o 500 m od UM . Przesyłka została dostarczona po 7 dniach. Wynik niezły... 2,5 furlonga na dzień :) :)
Póki takie rzeczy sie nie zmienią, to nie bedzie lepiej.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2015-05-31 17:04:27)

1,694

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@seban:

no pozwoliłem odnieść się do Ciebie, ponieważ zwróciłeś mi kiedyś uwagę gdy się wywnętrzyłem przy okazji innego wątku, chodziło o to że powiedziałem o parę słów za dużo niż powinienem, gdyż uważałeś że nie miałem ku temu żadnych powodów.

Tu się bez przerwy ktoś wywnętrza i nie sądzę (nie pamiętam już dobrze sytuacji, bo to było parę miesięcy temu), żeby akurat to spowodowało moją reakcję. Raczej zareagowałem na użyty przez Ciebie termin "mowa nienawiści". Zaskoczyłeś mnie tym, bo wg mnie jest to, jak już napisałem wyżej, na tyle rozmyte i nieostre, że użycie go w dyskusji z powodzeniem zastępuje przedszkolne "a ty jesteś głupi" w ramach ostatecznego argumentu rozstrzygającego każdy spór.

KMK
? HEX$(6670358)

1,695

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tylko, że dla niektórych pojęcie "mowa nienawiści", to jest jedyny argument, którego potrafią użyć choć nie do końca wiedzą czy to się je czy też smaruje tym pryszcze. Ważne żeby obrazić....kto wie, że to bez sensu, ten wie a reszta...no cóż....klasyka gatunku.

1,696

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No już dobrze, dobrze…. moje miłe Panie. Skoro skończyłyście wzajemne całowanie się po pupach, w ramach wspólnego odpierania mowy nienawiści i udowadniania jaki to ja jestem nieładny i niegrzeczny, to mam 3 drobne uwagi. Tym razem najpierw Pani Gabrysia. Ta sugestia dotycząca powstrzymania się od taniej psychoanalizy była na poważnie, a kolejny post tylko potwierdził moje obawy. Pani Lusiu, teraz 2 uwagi do Pani. Ja rozumiem, że to forum i dyskusja jest „szybka” i gorąca, ale jednak Polak piszemy z wielkiej litery i to nawet pomimo tego, że Michnik próbuje zaszczepić w naszym narodzie poczucie wstydu. Natomiast Pani argument o moim podłym ukrywaniu się na forum pod pseudonimem (co jak każdy wie jest czymś niezwykłym i z gruntu podejrzanym) przeszył me serce niczym miecz Damoklesa. Rozumiem, że Seban to Pani prawdziwe nazwisko? Na koniec obu Paniom serdecznie dziękuję za to co już i proszę o więcej, gdyż setnie się bawię.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

1,697

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic style: [ON!]

nie pogrążaj się atari classic, proszę cię...  pokaż że masz choć 1% sprawnie działającej sieci neuronowej... myślę jednak że to zbyt trudne dla Ciebie... a więc Ci pomogę... http://atariki.krap.pl/index.php/Seban

atari classic style: [OFF]

W przeciwieństwie do twojej osoby, możesz poznać moje imię, nazwisko... zobaczyć jak wyglądam oraz w jakim jestem wieku.

ps1) skoro musiałem Ci pomóc w ustaleniu mojej tożsamości, to teraz możesz sprawdzić czy nie ma mnie na liście Wildsteina :P

ps2) to nie zrozumiałeś ze "prawdziwy polak" to eufemizm i dotyczy osoby twojego pokroju wtedy piszemy go z małej litery, bo nie zasługujesz na żadną dużą literę? ;-)

Ostatnio edytowany przez seban (2015-05-31 17:41:20)

1,698

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

I dalej brak argumentów ze strony Pan Classica, tylko ciągłe takie "przysrywanie"....próbuje obsikać ale łapy nie potrafi za wysoko podnieść i popuszcza pod siebie....ale trudno....trzeba to jakoś przetrzymać...

1,699

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic napisał/a:

Skoro skończyłyście wzajemne całowanie się po pupach,

Widzę że tylko tylko takie skojarzenia w Twojej głowie, polecam psychoanalizę Freuda... bo chyba pozostałeś w dzieciństwie bardzo skrzywdzony... http://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_psy … aza_analna

:D

Ostatnio edytowany przez seban (2015-05-31 17:47:25)

1,700

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Moje drogie Panie spokojnie, widzę że trafiłem w czuły punkt a może nawet punkty i bynajmniej nie mam tu na myśli punktu G. Gdy w powietrzu niczym jaskółki na wiosnę zaczynają latać argumenty z Freuda, to niechybny znak, że ktoś nie trzyma ciśnienia. Pani Lusiu, rozumiem, że wszyscy użytkownicy tego forum przechodzą szkolenie ze znajomości atariki i są zobligowani do pamiętania nazwisk przyporządkowanych pseudonimom. Aha, no to jest faktycznie argument nie do odparcia. Tak czy inaczej wybacz mi że cię od razu nie poznałem. Gdybym tylko wiedział z kim rozmawiam to bym nawet nie pisnął. Na przyszłość sugeruję jednak zmianę pseudonimu na prawdziwe nazwisko, to tak żebyś był w zgodzie z własnymi słowami i na wypadek gdyby trafił się ktoś jeszcze, kto jak ja nie zna atariki na wyrywki. A tak na poważnie, to wyobraź sobie, że są ludzie którzy nie mają w zwyczaju śledzenia innych. Dla mnie nie ma znaczenia skąd i kim jesteś i jakie to fajne zdjęcie umieścisz w swoim profilu. Jeżeli pierniczysz bez sensu to jakież to ma znaczenie? Nawet gdybyś był Bradem Pittem to i tak pierniczenie zostaje pierniczeniem.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.