1,776

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Popieram powyższą wypowiedz.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

1,777

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A ja nie popieram waszych wypowiedzi. Dlaczego chcecie wprowadzać cenzurę?

Jeśli uważacie wypowiedź za skandaliczną to autor sam sobie wystawia świadectwo, niech wisi. A jeśli nie, to tym bardziej.

Adam Klobukowski napisał/a:

co do syryjskich uchodźców: bo oni uciekają od tego co tam jest.

To nie są żadni uchodźcy i przed niczym nie uciekają. Zapoznaj się z tematem to Ci empatia zmięknie. Ludzie którzy zasługiwali by na miano uchodźców, nie są w stanie stamtąd wyjechać.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

1,778

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

> Wybacz szczerość, nie znam Ciebie osobiście, ale uważam taką wypowiedź za żenującą i skandaliczną... Pozwól, że nie będę uzasadniał dlaczego...

@bart, @sqward

jak nie macie nic do powiedzenia to nie zabierajcie czasu.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

1,779

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Otrzymałem na e-mail taki tekst od kolegi, jak poniżej i przesyłam dalej:

Te ostatnie katastrofy rozbitków na Morzu Śródziemnym są naprawdę okropne i wstrząsające, niemniej nasuwają się równie realne pytania.
Patrząc na rozbite statki i tonących na wprost Lampeduzy bezbronnych pasażerów pytam się po prostu:
dlaczego ci emigranci nie wybierają kierunku na Katar, Nigerie, Arabie Saudyjska, Bahrein czy Kuwejt?
Dlaczego oni chcą absolutnie ryzykować życie jadąc do Europy, do heretyków i niedowiarków, kiedy kraje Golfu są dzięki nafcie bardzo bogate i do tego muzułmańskie? 
W telewizji na okrągło oglądamy apele Unicefu do walki z klęską głodową w Afryce, wiec przypomnę,
że kraje objęte ta klęską są w przeważającej większości muzułmańskie, lecz ci wszyscy bracia są zajęci bratobójczą wojna
i przepędzają się wzajemnie, prowokują klęski głodowe i zabijają się bez skrupułów.
A co robią w tej sprawie sąsiadujące kraje muzułmańskie? Maroko, Egipt? Tunezja? NIC !
A Czerwony Półksiężyc, odpowiednik naszego Czerwonego Krzyża ?  NIC !
Bowiem do nas należy dawać , pomimo 2000 miliardów euro długów, co zmusza nas co rok do zaciągania pożyczek od krajów Golfu.
Prawdziwa manna, która służy muzułmańskim krajom Golfu do budowy luksusowych hoteli, futurystycznych miast, kupowania od nas samolotów, najdroższych aut i otwierania na pustyni lodowisk i narciarskich szlaków.
Tak wygląda dobroczynność tej religii.
Zamiast otworzyć swój portfel i wspomóc sąsiednich współwyznawców, Emiraty arabskie działają tak, aby robotnicy i klasy średnie tego niedobrego Zachodu otworzyły swój portfel w ramach miłosierdzia dla obcych, czego jednak one same nie praktykują wobec swoich religijnych braci.
Podczas gdy większa część muzułmańskiego świata pogrąża się z każdym dniem w wojnach i biedzie,
gdy kraje Golfu już nie wiedza jak wydać swoja bezmierna fortunę, każdego dnia boat people przepełnione ludzka nędzą dobijają do Europy lub toną w Morzu Śródziemnym, każdego dnia dzikie hordy rozdzierają się nawzajem na wojnach w imię islamu.
Kobiety, dzieci i chore ofiary są systematycznie eksponowane w celu wywołania u nas odruchów winy, litości i miłosierdzia.
A przecież te populacje płodzą więcej dzieci niż  będą mogły wyżywić, chyba, ze z pomocą  i dzięki finansowej mannie Zachodu.
Ta ślepa religia burzy równowagę całego Zachodu i prowadzi do chaosu.
Ale czy to nasza wina, jeśli islam bez petrolu produkuje tylko biedę i wojny?
Pomedytujmy, jeśli jeszcze jest czas!
Prześlijcie dalej przynajmniej jeden raz, ponieważ tylko Internet pozwala na wolność słowa, które sięgają dalej niż okruchy informacji  Mediów.

1,780

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Najlepsze jest to że kraje typowe islamskie nie chcą tych "uchodźców" u siebie a głupia europa przyjmuje ich z otwartymi rękami..
W Polsce tylko 1/4 chce z nich uczyć się języka Polskiego...
Polacy walczyli jak była wojna w Polsce a nie tak jak tam że uciekają mężczyźni w wieku poborowym.
nawet na wp.pl http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title, … omosc.html ..

Wszyscy entuzjaści ciapatych zastanówcie się gdzie są kobiety i dzieci... tak zwanych "emigrantów"....

Ostatnio edytowany przez AS... (2015-09-10 08:25:06)

1,781

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

xxl: Jeśli odbierasz moją wypowiedź w kategoriach - nie masz nic do powiedzenia - to rzeczywiście Tobie, do czasu refleksji z Twojej strony, nie mam nic do powiedzenia...

wieczór,As...: Czym innym jest stosunek do zjawiska, ocena jego przyczyn i zasadności, jak również nasze stanowiska odnoszące się do działań, jakie powinniśmy podejmować bądź nie, a zupełnie czym innym kretyńskie wypowiedzi o Oświęcimiu.

Jeżeli dla kogokolwiek rozwiązaniem jakiegokolwiek dylematu, problemu są kominy krematoryjne - to jest to skandaliczna i żenująca wypowiedź. Nawet jeżeli głupia, rzucona bez głębszego namysłu, w oczekiwaniu poklasku za "bystrość i ciętość argumentów".

I proszę nie wyciągajcie prostych wniosków, że pisze to koleś karmiony "medialną papką dla ćwierćinteligentów"...

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

1,782

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

JLS napisał/a:

Otrzymałem na e-mail taki tekst od kolegi, jak poniżej i przesyłam dalej:

Te ostatnie katastrofy rozbitków na Morzu Śródziemnym są naprawdę okropne i wstrząsające, niemniej nasuwają się równie realne pytania.
Patrząc na rozbite statki i tonących na wprost Lampeduzy bezbronnych pasażerów pytam się po prostu:
dlaczego ci emigranci nie wybierają kierunku na Katar, Nigerie, Arabie Saudyjska, Bahrein czy Kuwejt?
Dlaczego oni chcą absolutnie ryzykować życie jadąc do Europy, do heretyków i niedowiarków, kiedy kraje Golfu są dzięki nafcie bardzo bogate i do tego muzułmańskie? 
.

Przyciąłem to, bo takich głupot i hipokryzji dawno nie czytałem.

Afryka jest pełna uchodźców i biedy której w europie nie potrafimy sobie nawet wyobrazić. Czerwony Półksiężyc wraz z Ligą Arabską (i Czerwonym Krzyżem) prowadzą tam akcję humanitarną od lat i są po łokcie, po szyję zaangażowani w to na wszelkie możliwe sposoby (finansowe, logistyczne, itp.). Maroko, Egipt i Tunezja są biednymi krajami. Wiele pomocy z nich nie wyjdzie. Mamy im nie pomagać bo jest ich dużo? Mamy im nie pomagać bo inni mają bliżej? Mamy nie pomagac ludziom których europa drenowała przez kilka wieków i drenuje ich zasoby naturalne do dziś?

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2015-09-10 09:14:15)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

1,783

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

bart, to co się wyprawia w europie to jest bezprawie.
Jak można przyjmować tak zwanych  "emigrantów" bez ich rejestracji, ściągania odcisków palców itd.
Bo oni odmawiają, jak odmawiają to na statek/prom/samolot i z powrotem tam skąd przedostali się.

Polak jak chce pojechać do Usa potrzebuje wizę, ba nawet jak chce pojechać do Rosji też potrzebuje wizę.
Unia nie strzeże swoich granic, jak to jest możliwe że grupka 300-400 ciapatych odmawia siedzienie w ośrodku dla uchodźców i zasuwa sobie gdzieś autostradą.

A Policaje czy wojsko nie mogą sobie z tym poradzić.

p.s.
Bogate kraje arabskie, ala arabia saudyjska wypieła się na nich, zaproponowała wybudowanie 100czy 200 meczetów w Niemczech.
Czemu tak uchodźcy sobie nie pojadą i nie powiedzą że odmawiają rejestracji, a przyjeżdżają do krajów niewiernych (w ich obyczajach każdy kto nie muzułmanin jest niewierny).. To jest przesłanie  dla krajów niewiernych, nie głosi tego jakiś oszołom na pustyni, tylko członek partii http://www.euroislam.pl/index.php/2014/ … m-i-gwalt/

Ostatnio edytowany przez AS... (2015-09-10 09:26:15)

1,784

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

AS...: tak jak pisałem - nie uważam, że u nas jest wszystko ok, że mamy godzić się na osiedlanie wszystkich bez wyjątku itp., mój sprzeciw związany jest z jedną, kretyńską wypowiedzą!
Wbrew temu co możesz myśleć - nasze poglądy w kwestii "emigrantów" są dość zbliżone...

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

1,785

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Cieszę się że nasze poglądy są zbliżone.
Rozumiem że chodzi o wypowiedź XXl-a.

1,786

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

syscall napisał/a:

Pociag ma duza role w odwroceniu uwagi 'nieuzbrojonych oczu' od sytuacji w innych miejscach. .... bo zadnego pociagu ze zlotem tam pod ziemia nie ma.

Oczywiście, a to że lud głupi to już standard. Na takich standardach dorabiają się politycy i ich mocodawcy lobbyści :) Brak podstawowej (sic!) wiedzy o przyrodzie (fizyka) sprzyja takim zachowaniom. Przykre.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,787

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

Przyciąłem to, bo takich głupot i hipokryzji dawno nie czytałem

Dla jednych głupoty i hipokryzja a dla innych może nie.
Możesz sie nie zgadzać Twoje prawo.
A teraz z innej beczki:
Biednych muzułmanów przyjęła tez Serbia, lat temu wiele. Wiadomo czym sie to skończyło. Przyczyna ?  Rodzina serbska miala 2 dzieci, a muzułmanie średnio 8.
I to była prawdziwa przyczyna wojny na bałkanach. W swoim kraju, na swojej ziemi  Serbowie byli mniejszością. 
Nie chciałbym aby w Polsce miało być tak samo.

Pytania nadal pozostają bez odpowiedzi, dlaczego Arabia Saudyjska nie przyjmuje swoich braci muzułmanów ?
Dlaczego "uchodźcy" chcą jechać do niewiernych psów i świniojadów ?

Czas pokaże....

1,788

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

JLS napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

Przyciąłem to, bo takich głupot i hipokryzji dawno nie czytałem

Dla jednych głupoty i hipokryzja a dla innych może nie.
Możesz sie nie zgadzać Twoje prawo.
A teraz z innej beczki:
Biednych muzułmanów przyjęła tez Serbia, lat temu wiele. Wiadomo czym sie to skończyło. Przyczyna ?  Rodzina serbska miala 2 dzieci, a muzułmanie średnio 8.
I to była prawdziwa przyczyna wojny na bałkanach. W swoim kraju, na swojej ziemi  Serbowie byli mniejszością. 
Nie chciałbym aby w Polsce miało być tak samo.

Zgodnie z ta logiką, Polska przyjęła lat temu wiele chceścijan, i teraz polacy są mniejszością w swoim kraju.

JLS napisał/a:

Pytania nadal pozostają bez odpowiedzi, dlaczego Arabia Saudyjska nie przyjmuje swoich braci muzułmanów ?
Dlaczego "uchodźcy" chcą jechać do niewiernych psów i świniojadów ?

Postawa Arabii Saudyjskiej jest godna potępienia, ale nieistotana w kontekście dlaczego my nie mielibyśmy im pomóc.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

1,789

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

Zgodnie z ta logiką, Polska przyjęła lat temu wiele chceścijan, i teraz polacy są mniejszością w swoim kraju.

A mnie się wydawało że Polska przyjęła chrzest, a to różnica. Chcesz zmieniac historie ?
Logika przyjęta przez Ciebie delikatnie mówiąc nie do końca wg. mnie prawidłowa.

A tu taki niewinny link:
http://www.polishexpress.co.uk/znalezio … -wegrzech/

Ostatnio edytowany przez JLS (2015-09-10 10:11:59)

1,790

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

JLS napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

Zgodnie z ta logiką, Polska przyjęła lat temu wiele chceścijan, i teraz polacy są mniejszością w swoim kraju.

A mnie się wydawało że Polska przyjęła chrzest, a to różnica. Chcesz zmieniac historie ?
Logika przyjęta przez Ciebie delikatnie mówiąc nie do końca wg. mnie prawidłowa.

Został jej narzucony przez sytuację - albo by go 'przyjeła' albo by została podbita. Zresztą 'Polaków' nikt o zdanie nie pytał. Sprawa została przyklepana u góry, a potem zjawili się misjonarze i kolonizatorzy.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

1,791

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

AS... napisał/a:

Cieszę się że nasze poglądy są zbliżone.
Rozumiem że chodzi o wypowiedź XXl-a.

Oczywiście, że tak!

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

1,792

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

JLS napisał/a:

A mnie się wydawało że Polska przyjęła chrzest, a to różnica. Chcesz zmieniac historie ?

W referendum czy wyborach powszechnych ? Głosem ludu czy sprzedawczyka ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,793

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

grzeniu napisał/a:

W referendum czy wyborach powszechnych ? Głosem ludu czy sprzedawczyka ?

To było ponad 1000 lat temu .
Może jednak lepiej rozmawiać o Atari :)

1,794

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

mozemy odrzucic wiedze, zapomniec o historii itd. oprzemy sie tylko na tym co jest tu i teraz:
bedziemy musieli zinwentaryzowac "uchodzcow", stworzyc "obywateli" drugiej kategorii - bo przeciez nie bedzie im wolno opuscic naszego terytorium :D jesli to zrobia (a zrobia na 100%) niemcy deportuja ich na rachunek polskiego podatnika.

lewaki kochaja biurokracje :-) i nie ucza sie na cudzych bledach.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

1,795

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Podoba mi się podejście usa, przyjmą 1800 ciapatych, ale ich sobie wy sekcjonują:
http://wpolityce.pl/swiat/264815-ameryk … amobojstwo

I tak powinno być w całej uni europejskiej.
Pierwszeństwo powinny mieć chrześcijańskie rodziny z tamtych terenów.
A nie mężczyźni w wieku poborowym.

1,796

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

To samo zrobili Szwedzi.

Edit: Poza tym Polska nie drenowała państw Afryki czy innego świata, bo po prostu nie miała kolonii.

Ostatnio edytowany przez mono (2015-09-10 12:28:07)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

1,797

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tak w ogóle, to czy Syria jest w Afryce ? Bo jak dla mnie to mówimy o napływie Azjatów.

1,798

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jak ci syn/córka za kilka lat przyprowadzą ciapatą/ciapatego .... :D

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,799

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartoszP: dokładniej rzecz biorąc, Azjatów Mniejszych :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

1,800

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

JLS napisał/a:
grzeniu napisał/a:

W referendum czy wyborach powszechnych ? Głosem ludu czy sprzedawczyka ?

To było ponad 1000 lat temu .
Może jednak lepiej rozmawiać o Atari :)

JLS: a muzułmanie w Serbii pojawili się, niech zapytam, 10 lat temu?

mono napisał/a:

To samo zrobili Szwedzi.

Edit: Poza tym Polska nie drenowała państw Afryki czy innego świata, bo po prostu nie miała kolonii.

Polska miała kolonie, jak najbardziej: Ukraina. Myślisz że czemu ukraińcy do dziś nie lubia polaków? Bo byli przez kilka wieków brutalnie kolonizowani.

wieczor napisał/a:

@BartoszP: dokładniej rzecz biorąc, Azjatów Mniejszych :)

Azjaci, Afrykanie, co za różnica: ludzie.

Czy jak widzicie topiącego człowieka to też roztrząsacie: "Hm, jemu pomagal Kowalski, wiec to Kowalski powinien mu teraz pomóc, a może Nowakowa, bo go przeciez oszukała przy sprzedaży mieszkania, a może Iksiński, ma przecież taki sam namochód?"

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio