76

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Poprawię, ale wyjdą razem z 4.45 która już niedługo się pojawi.

77

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Świetnie, wielkie dzięki :)


@stryker
ten problem z niewygaszaniem obu POKEYów (stereo) przez SICMENU  po wybraniu gry/programu do załadowania dotyczy TMC. Z muzyczką RMT nie ma tego problemu.

Teraz dodatkowo zauważyłem, że grafika dolnych "ikon" w Zybex (wersja stereo, nie wiem czy zwykła też) na planszy tytułowej jest przesunięta, zbyt duża, słowem skopana ;) Crystal Castles się wiesza. Olimpiada LA 1984 też się wiesza.
Załączam ROM.
To tyle bieżącego feedbacku :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-06-17 20:52:46)

Post's attachments

cart.bin 512 kb, liczba pobrań: 1 (od 2011-06-17) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

78

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Jacques - testy robisz na sicmenu ?
O crystal castle wiedzialem ... zglosilem to pr0bowi ... znika ludzik :-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

79

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

No tak, generuję sobie ROM poprzez Sicmenu i zmodyfikowanego pod siebie screen.bat ;)
To źle, nie powinienem tego używać?

80

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Nie no tak tylko pytam :-)
W sicgenie ....narazie zadne poprawki nei sa wprowadzane.... Candle = narazie brak czasu
Do sicmenu sa zrodla... i pr0be "jak ma czas" cos doklada... wiec niestety nalezy uzbroić sie w cierpliwość...  ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

81

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Co do sicgena mam dwie uwagi gdy/jeśli Candle będzie miał czas:

1) przy tworzeniu CARTa program dopuszcza bodajże wrzucenie jedynie 16 plików, pomimo wolnego miejsca.
2) przydałoby się, by menu na Atarce wyświetlało na jednej stronie odrobinę więcej niż 5 pozycji.

I to chyba tyle, dzięki i dobranoc :)

82

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Ad.1 .... zobacz czy ten 16 plik nie jest przypadkiem uwalony... tzn. program sprawdza nagłowek ... i jezeli jets z nim cos nie tak.. to go nie przyjmie...na emulatorze moze chodzic... a tu bedzie klops... Candle o tym wie i ma to poprawic w niedalekiej przyszlosci... u siebie przed chwilka walnelem 20 plikow....
A2. Candle napewno to przeczyta... wiec trzeba czekac :-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

83

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Pin odnosnie IDE/KMK ... jest tam konflikt :-) sdx wbudowana gryzie sie z cartem.... tak wiec sicflash i sicdump nie bedzie dzialal gdy sdx bedaca na nim jest wlaczona..... dlatego np. nie wykrywa pamieci....
Co do sicflasha to uruchamiam go z sdload na 512B dysku .... i działa...
Z Sicdumpem niestety nie jest juz tak fajnie i musisz se go wlaczyc najlepiej po sio .... bo gdy go np. wlaczysz razem z wewnetrzna sparta to zgrywa zawartosc jej z kontrolera IDE ;-) draco wlacza go np. pod spartą 3.2 albo mydosem (tyle ze te systemy nie widza dysków 512B ??)

CO do twojego backupu .... podaj model tej pamieci... ale jezeli jest to zwykly flash 5V to mozesz go zastąpić tym z SicCarta. Tego z XEGSA potraktuj tylko SICDUMPEM i podaj nam tu obraz jaki utwozył ... po zamianie na sdx 444... wrzucisz sobie dal pewnosci wpierw na kostke 39sf040 .... i przetestujesz czy dziala...tak zebys nie mial leków ze tamtą uszkodzisz ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

84

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Stryker, z tym co ja odebrałem jako ograniczenie plików miałeś rację, SICGen odrzucał pewną binarkę (jak rozumiem nie do końca poprawną).

Nowy feedback:
SICGen ma problem z Moon Patrol (krzaki na ekranie powitalnym i brak pojazdu.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-06-18 17:22:00)

85

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Która wersje Moon Patrol testowales ? Ja wlaczylem ta: http://atarionline.pl/arch/M/Moon%20Pat … 20(v6).xex i działa ... ta sie nie dodała: http://atarionline.pl/arch/M/Moon%20Pat … 20(v1).xex ....
POdaj linka...

"wszystko się kiedyś kończy......."

86

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Sprawdzajcie tę paczowaną przez Draco. Z czego pamiętam ta "zwykła" miała buga jeśli chodzi o dźwięk.

Poprawione wersje różności znajdziecie pod poniższą liną :) -

http://drac030.krap.pl/pl-fixes.php

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

87

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Spier.d.a.lajcie piraci!!! Ja mam oryginal i dzwiek jest ok!

88

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Ta, Piraci z Karaibów :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

89

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

stryker napisał/a:

Która wersje Moon Patrol testowales ?
POdaj linka...


Wersja załączona do postu :) Z tego co pamiętam to jest wersja po poprawkach chyba właśnie...
Nie znam się na tyle i nie wiem czy uruchamianie binarek spod SIC!a znacząco się różni od normalnego uruchamiania, ale może Pecuś by coś pomógł (MSDOS działa świetnie)?

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-06-19 18:33:29)

Post's attachments

MPATROL.ZIP 12.15 kb, liczba pobrań: 1 (od 2011-06-19) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

90

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Czy ja dobrze rozumiem, że np. mogę sobie sflashować np. 8 OSów w megabitowej kości (bo półmegabitowej na 4 OS nie obsługuje) i wstawić ją potem z przełącznikami do podstawki na płycie?
Żeby np. spokojnie testować nowego QMEGa? Bo programowanie i kasowanie epromów to przy tym większa sztuka i zasoby.

91

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

praktycznie do tego to służy :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

92

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

A jest mozliwosc zeby zrobic alternatywne menu w SIC carcie,najlepiej a'la sd load albo mikrospartados czy atarimax , tylko wybor pliku i litera pod ktora jest ?
Ja naprawde doceniam i muzyke i grafike i autorow ale przy 45 plikach zaladowanych na niego do ciezkiej k**** miesnia sercowego mnie doprowadza za kazdym razem przebijanie sie przez obrazek tytulowy, potem podmenu z muzyczka i spacjowanie  do kolejnej listy. A dopiero na powaznie  uzywam go od dzisiaj rana.



,

Ostatnio edytowany przez zaxon (2011-06-19 19:28:48)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

93

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Możesz pobawić się programem SICMenu i zrobić sobie bez muzyki i czołówki. Z tym, że niestety Sicmenu ani Sicgen nie dają gwarancji uruchamialności wszystkich gier i to nie dają w różny sposób, czyli jedna rzecz nie działa tu a inna tam ;)

94

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Jacques ...Daj przykład ktora dziala na na sicgen a nie dziala na sicmenu ? ;-)

I racja odpal sobie sicmenu ... wpisz do pliku filelist.txt liste plików ... i odpal w examples bata... atr lub music... lub zrob swojego... i nie marudz ze to niewygodne ;p

"wszystko się kiedyś kończy......."

95

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

normalne, że tak powiem. to jest dokładnie tak jak z jednym dosem działa to, a z initem reszta :) SIC'cart też ma swoje rejestry i podejrzewam, że jeśli gra / program pakuje tam swoje dane to nie koniecznie SIC-cartowi musi się to podobać :)

Gigantycznym potencjałem SIC'a jest to, że można sobie programować różne flasze i wtykać je do różnych 8/16 bitowców :)

Ostatnio edytowany przez Pin (2011-06-19 20:36:31)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

96

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

lemiel - flashe w sicu maja 32 piny :-) ... a w atari masz miejsce na eproma 28 pin ... i tak bez modyfikacji i dodaniu paru elementów takowego flasha nie odpalisz... a jak juz zaczniesz takowa modyfikacje robic... to juz mozna sie pochwapic o zapis z poziomu atarki .... tak wiec do qmega to sie srednio nadaje....

"wszystko się kiedyś kończy......."

97

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Stryker, przewaliłem sporo binarek i faktycznie coś mi na Sicmenu nie działało i przestawiłem się na Sicgena, choć ma mniejsze możliwości... Ale nie pamiętam co to było, ale naprawdę one działają RÓŻNIE.

EDIT:
Przypomniało mi się: bodajże w Zybexie (stereo) ładowanym spod SICMenu były rozwalone dolne ikony wyboru opcji na ekranie tytułowym Zybexa. Na SICGenie jest ok.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-06-19 22:27:49)

98

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

.. jak się cieszę, że to ja nie napisałem i że to nie tylko u mnie coś się dzieje :D - hihihihihihi ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

99

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Właśnie, świat się kończy ;) Ale tu to jest ewidentna "ficzera" softu a nie sprzętu :)
Właśnie odkryłem, ze w SICMenu można nazywać pozycje jedynie wielkimi literami. Próba użycia małych wyświetla krzaki :D

100

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Jacques - odpalilem Zybexa pod SIcmenu i pod Altirra ... ii zadnych zonków nie widze... daj przykladowy plik lub fotke :-)
Odnosnie dzwieku i problemu w stereo to probe dodał kasowanie ... nowa wersja niedlugo.......
CO do wielkich liter... niewiem czy wiesz.... masz tam opcje wyboru czcionki ... uruchamiasz zapewne screen.bat .. i jest tam : -font screens\draconus.fnt .... na nim dzialaja tylko te z duzych liter.. ale nic nie trzyma cie zeby se zmienic na inną ...
http://atarionline.pl/v01/index.php?sub … n=showfull
http://atarionline.pl/v01/index.php?ct= … onty#Fonty

A tu masz opcje do wyboru:
http://unimor.info/sic/sicmenu.jpg
np. -msg "mega games cart"  pokaze sie napis jak w cudzyslowie...

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-06-19 23:07:51)

"wszystko się kiedyś kończy......."