251

Odp: SIDE preorder

grzeniu napisał/a:

Czy ktoś z ludzikoof w poście #245 otrzymał już przesyłkę ?

Yup. Dostałem

252

Odp: SIDE preorder

Również otrzymałem :) Thx

XEX chodza, podobnie uruchamia się SDX - zauwazylem ze w porownaniu do prototypu przelacznik trybu pracy zostal przeniesiony na przod carta. Czy jest jednak powod dlaczego jest nieco schowany? Np mozliwosc uszkodzenia SIDE w przypadku przelaczenia przy zalaczonym atari?

Ostatnio edytowany przez conrad (2011-11-29 19:41:53)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

253

Odp: SIDE preorder

Długo idzie :/ Jak zaxoniec kiedyś wysyłał w piątek/sobotę to na poniedziałek było :O

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-29 19:40:20)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

254

Odp: SIDE preorder

Conrad  po prostu tak bylo w orginalnym projekcie ,niestety firma z obudowami dala troche dupy i mimo starannego planowania ten przelacznik jest pod obudowa, nie ma ryzyka uszkodzenia przy przelaczaniu.Choc niestety jest to nieco upierdliwe.

Grzeniu, czekajcie a bedzie wam dane, chcesz tracking number? przesylka anyway ubezpieczona a wole zebys ja dostal jak wyzdrowiejesz bo zas popsujesz ;)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

255

Odp: SIDE preorder

No jest mi dane :) Dziś przyszedł. Późnym wieczorkiem będą testy :) A gdzie karta ;) ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

256

Odp: SIDE preorder

najpierw zaswiadczenie od lekarza ze jestes w pelni sil (umyslowych rowniez)
bez tego nawet nie siadaj ;]

przechodze na tumiwisizm

257

Odp: SIDE preorder

Karta  lezy u mnie na biurku sorry , po namysle nie dodalem,

Ostatnio edytowany przez zaxon (2011-11-30 16:02:32)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

258

Odp: SIDE preorder

@candle: póki co zaryzykuję ;)
@zaxon: ok.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

259

Odp: SIDE preorder

Do mnie SIDE dotarło wczoraj.
Dzięki.

A przy okazji pytanko - bo jak do tej pory nie znalazłem odpowiedzi: czy i jak dałoby się zrobić backup sparty z SIDE?

Ostatnio edytowany przez dss (2011-11-30 19:23:58)

260

Odp: SIDE preorder

Dziś dotarło do mnie SIDE. Mam pytanie:

Czy mając tylko 64kb pamięci. Mogę korzystać z trybu SDX?
Chciałbym podzielić kartę na partycję ale nie uruchamia się FDISK z powodu zbyt małej pamięci.
Czy mogę go jakoś jednak uruchomić? A może da się podzielić kartę na partycje w jakiś inny sposób?

Ja bym lepiej spaliłem się. Wybierać nie Tobie.

261

Odp: SIDE preorder

Moja dotarła - dzięki Zaxon

Jacques napisał/a:

Fajną cechą jest, że nawet gdy SIDE jest przełączone na tryb SDX, można włączyć SIDE loader spod SDX  poleceniem CAR lub COLD /C :)

No a jak wrócić do SDX z SIDE loadera?  Obecnie, to tylko przez off/on atari?

Inne: czy tylko przez FDISK i wybranie "--" zamiast litery napędu można zamapować napęd np. jako SIO ?
Inaczej nie zadziała: map [drive] SIO [drive]


Candle - Loader fajny, ale brakuje mi:
1. Stronnicowania. Nie mamy PageUP/DOWN. Widziałem w paru programach, że używa się Spacji i Shift+Spacja do przerzucania całego ekranu.
2. By zapamiętywał ostatnie miejsce w ścieżce katalogów. Ciągłe startowanie z root jest uciążliwe.

Pytanko - czy loader EXEów jeśli nie ma wpisu w RUNADR ($2e0) uruchomi grę od adresu = początku pierwszego bloku (adres zaraz za $FFFF)?

Ostatnio edytowany przez pajero (2011-11-30 23:46:33)

262

Odp: SIDE preorder

pajero napisał/a:

1. Stronnicowania. Nie mamy PageUP/DOWN. Widziałem w paru programach, że używa się Spacji i Shift+Spacja do przerzucania całego ekranu.
2. By zapamiętywał ostatnie miejsce w ścieżce katalogów. Ciągłe startowanie z root jest uciążliwe.

I niech to będzie wishlist na wczoraj !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

263

Odp: SIDE preorder

pajero napisał/a:
Jacques napisał/a:

Fajną cechą jest, że nawet gdy SIDE jest przełączone na tryb SDX, można włączyć SIDE loader spod SDX  poleceniem CAR lub COLD /C :)

No a jak wrócić do SDX z SIDE loadera?  Obecnie, to tylko przez off/on atari?

Ja używam QMEGa, to poprzez zwykły reset i boot systemowego ATR-a z INIDOS.SYS. Po załadowaniu DEVICE SIDE z config.sys, reszta już idzie po bliźniaczej partycji SIDE.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-12-01 00:26:18)

264

Odp: SIDE preorder

Czy w trybie SDX jest limit wielkości dysków? Coś mi się obiło 32MB na każdy ale nie wiem czy dobrze mi dzwoni.

@pajero - strzałki w prawo/lewo przełączają całymi stronami ale nie wiem czy o to ci chodzi.

A ogólnie - uratuje mnie ktoś linkiem do programu który ustawi mi na karcie pliki i foldery alfabetycznie? Znalazłem w necie tylko jeden do sortowania po FAT 32 ale nie działa poprawnie.

I na koniec - czy ma ktoś demo The Top Demo 3 w postaci xex/com lub exe?

Ostatnio edytowany przez conrad (2011-12-01 07:44:43)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

265

Odp: SIDE preorder

Maksymalnie 32 MB na każdą partycję SDX w SIDE.

266

Odp: SIDE preorder

pajero napisał/a:

1. Stronnicowania. Nie mamy PageUP/DOWN. Widziałem w paru programach, że używa się Spacji i Shift+Spacja do przerzucania całego ekranu.

Sprobuj strzalki lewo/prawo (bez controla).

267

Odp: SIDE preorder

tak jak Lewis pisze  lub joystickiem ,lewo, prawo przerzuca ekrany.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

268

Odp: SIDE preorder

w todo jest:
- zapamietywanie pozycji kursowa (wide puntk 2 postulatu pajera)
- sortowanie analfabetyczne katalogow (analfabetyczne, bo zeby nie trwalo wieki, bedzie sortowac do iluś znaków dla wpisu LFN lub sortować pod spodem krótkie nazwy, co w większości przypadków da w wyniku prawie posortowane LFN)
- poprawienie handlera klawiatury
- zmniejszenie memlo o 512 bajtow

przechodze na tumiwisizm

269

Odp: SIDE preorder

Candle napisał/a:

w todo jest:


Czyli w planach/w trakcie itp? :) nie wiem co to znaczy "todo"

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

270

Odp: SIDE preorder

conrad napisał/a:

nie wiem co to znaczy "todo"

http://up.murderousintent.com/facepalm.jpg

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

271

Odp: SIDE preorder

do zrobienia ;)

przechodze na tumiwisizm

272

Odp: SIDE preorder

aaaa - "to do" :)

Sortowanie alfabetyczne rewelacja. Ale za program do sortowania na kartach pod XP i tak bym podziękował bo pod HxC mam niezły bałagan.

Ostatnio edytowany przez conrad (2011-12-01 14:07:57)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

273

Odp: SIDE preorder

A może ktoś z szanownych użytkowników Sparty Dos x pod Sidem, zrobił by image swojej karty cf i wrzucił do ściągnięcia??

274

Odp: SIDE preorder

conrad: taki program to np... total commander. wykonuje on operacje w kolejnosci zaznaczenia elementow, wiec przenosisz do tymczasowego katalogu wszystkie pliki, wybierasz w panelu sortowanie alfabetyczne, bedac na pierwszym pliku wciskasz insert i... czekasz az zaznaczy do konca ;) po czym f6 do docelowego katalogu - proste i nie wymaga zewn. narzedzi.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

275

Odp: SIDE preorder

To jest OK dla nowej karty - a jak uzupełniam już wypełnioną? Kasować wszystko i nagrywać od nowa? Trochę upierdliwe.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.