151

Odp: SIDE preorder

"Home" page for the SDX builds and documentation:

http://www.atari8.co.uk/side/

152

Odp: SIDE preorder

Wczoraj pobawiłem się do późna SIDE w trybie SDX -  4 partycje założone i sformatowane, stuff przeniesiony, jedynie config.sys zaczytuję z SIO2SD a cała reszta już idzie z partycji systemowej SDX na SIDE. I działa to rewelacyjnie, wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w projekt oraz szczególne dla Zaxona, za włożony trud pracy  :)

Urządzenie jest zgrabne (jak zwykły cart), potwornie szybkie, udało mi się uzyskać odczyt w granicach 88 KB/sek, słowem rewelacja!
Następnym krokiem będzie przygotowanie sobie "custom SDX-a" z własnym config.sys i urządzenie będzie już w pełni niezależne od SIO.

@Pecuś
Jedna rzecz by się przydałą, mam nadzieję, że czyta to Pecuś... Mianowicie programik MSDOS "widzący" partycje SIDE, po prostu żeby mieć ten świetny loader do gier uruchamianych z SIDE w trybie SDX. Bo SIDE loader jest fajny, ale gdy wykorzystuje się SIDE w trybie SDX to MSDOS ma o wiele większe możliwości (wybór partycji, wykorzystanie własnych długich nazw dla plików z pliku MSDOS.DAT, itp.)

A i jeszcze coś... Był jakiś programik do odtwarzania filmów (słynny Matrix) na KMK/MYIDE... Gdzie mogę to znaleźć jak i sam film w strawnym dla niego formacie? ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-10-04 08:51:44)

153

Odp: SIDE preorder

ale...

jest side.xex odpalany spod sparty... wystarczy sie po niego schylic...

przechodze na tumiwisizm

154

Odp: SIDE preorder

Ale MSDOS jest "BARDZO MOCNYM NARZĘDZIEM" :) Jak mawiał pewien pan na systemach mikroprocesorowych wiele lat temu ;)

I PRZEDE WSZYSTKIM SIDE.XEX pewnie umożliwia przeglądanie zawartości partycji FAT32 a nie SDX-owych partycji SIDE. Właśnie w tym rzecz, by odpalać binarki z partycji SDX, co umożliwia MSDOS, tyle, że obecnie tylko dla SIO. Stąd prośba o wersję dla SIDE, Pecuś w sumie nie wykluczał :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-10-04 10:32:52)

155

Odp: SIDE preorder

Ales sie uparl ;) Toz po to Candle zarywal nocki (doslownie)  wlasnie zeby byl ten loader, nie prosciej ladowac xexy spod niego i fata ?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

156

Odp: SIDE preorder

Chyba naprawdę nie używaliście MSDOS-a zbyt wiele... ;) Mam partycje SDX ze stuffem, dodatkowo pliki MSDOS.DAT z nazwami dla gier i chciałoby się to wykorzystać pod SIDE. No ale to już pewnie wola Pecusia, czy zrobi wsparcie MSDOS-a.
A użytkownicy SIDE pewnie faktycznie dzielą się na II grupy: loader SIDE i po kłopocie oraz tryb SDX. Jako, że ja wykorzystam raczej tylko tryb SDX, przydałby mi się MSDOS ;) Także to nie jest to, że SIDE loader jest zły i wybrzydzam, po prostu należę do tej drugiej grupy odbiorców, że chcę maksymalnie wykorzystać możliwości jakie daje połączenie SIDE, SDX i... Oby MSDOS :)

157

Odp: SIDE preorder

Jacques, nie to, żebym tu niedozwoloną reklamę uprawiał, ale wygląda mi, że po prostu kupiłeś sobie nie to urządzenie, co trzeba. Trzeba było brać IDE Plusa - na nim MSDOS działa bez zacięć, a wewnętrzny loader ma zamiar wykorzystywać pliki MSDOS.DAT (oraz PICONAME.TXT).

KMK
? HEX$(6670358)

158

Odp: SIDE preorder

uo matko
masz plik z nazwami gier - fajnie
a w loaderze masz po prostu nazwy gier
piszesz side.com i masz loader
side.com mozesz nagrac na partycje sdx albo na car:
do tego skad wezmiesz te wszystkie gry na partycji sdx? bedziesz siedzial i sie patrzyl 3 godziny w monitor jak sie kopiuje 32mb po sio? chcialbym miec tyle wolnego czasu... zazdroszcze

przechodze na tumiwisizm

159

Odp: SIDE preorder

Tak, już pokopiowałem sobie wszystkie swoje partycje SDX na SIDE. Ale dobra, bo teraz to już rozmowa o gustach tylko. Lubię i chcę wykorzystywać SDX na tyle na ile się da. I skoro utrzymuję partycje SDX, to nadal chcę tak robić a nie mieć cześć tu a część tu (FAT). Ok, koniec tematu, urządzenie i tak jest genialne ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-10-04 11:53:46)

160

Odp: SIDE preorder

Zrobie, zrobie (choć ostatnio strasznie mało czasu).
Przydała by się do tego tylko specyfikacja APT .... drac030 co Ty na to ??? :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

161

Odp: SIDE preorder

Pecus napisał/a:

Przydała by się do tego tylko specyfikacja APT .... drac030 co Ty na to ??? :)

A good question, well posed. ;)

Ostatnio edytowany przez flashjazzcat (2011-10-04 15:30:51)

162

Odp: SIDE preorder

A proszę: http://drac030.krap.pl/APT_spec.pdf :)

Ostatnio edytowany przez drac030 (2011-10-05 12:05:26)

KMK
? HEX$(6670358)

163

Odp: SIDE preorder

Moje też dziś dotarło. Ale czy zdążę przetestować dziś to szczerze wątpię. Wygląda fajnie.

164

Odp: SIDE preorder

Zaxon, do czego służy switch SW3 ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

165

Odp: SIDE preorder

Do tego samego co duzy okragly, do wywolywania SIDE loadera w 1200xl,400/800

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

166

Odp: SIDE preorder

Dzisiaj dostałem, za chwilę zabiorę się za kartę pamięci, FAT32 tak?

167

Odp: SIDE preorder

w trybie SIDE (przelacznik po lewej w gorze) tak, wystarczy karta cf sformatowana na fat32 i na nia skopiowane xex,com, exe pliki. Full start patrz post 144.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

168

Odp: SIDE preorder

przyszlo, ale chwilowo (gdzies od poltora roku) jestem bez atarki podpinalnej pod jakikolwiek wyswietlacz...
tenkja!

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

169

Odp: SIDE preorder

Zaxon jesteś wielki :)
Normalnie SIDE to jest to coś co potrzebowałem.
Narazie zrobiłem wstępne testy i wszystko OK - chociaż mojej karty Canon 32MB nie widzi poprawnie - nie działa.
Użyłem 2GB Silicon Systems i działa wyśmienicie w trybie SIDE Loader.
Jeszcze muszę przetestować SDX - nie miałem z nim zbyt dużo styczności wcześniej a teraz jest dobra okazja.

Czas teraz przygotować sobie stałe miejsce na sprzęt tak by wygodniej korzystać bo aktualne jest dobre ale tylko do korzystania z joya - więc teraz trzeba by jakiś monitor z tunerem albo naprawić starszy TV Sharp kineskopowy - bo na tym co używam to obraz jest taki sobie.

W załączniku zdjęcia tego co było w paczce - nie zamierzam robić filmików "Unpacking SIDE".
Zdjęcia moich kart - ta Canon nie działa - ale pomęczę ją jeszcze troche.
No i zdjęcie sprzętu na którym testowałem to między innymi czyli Atari 65XE Star Arabic.

Ciekawi mnie jedno - czy jak naciskam ten duży przycisk to czy nie powinno wrócić do SIDE Loadera? Bo jak narazie wtedy mi się zawiesza sprzęt - nakręciłem filmik - uploaduje się narazie na YT więc czekamy.

http://www.youtube.com/watch?v=VAGVEWXnIFI - pierwsze uruchomienie.
http://www.youtube.com/watch?v=3a0rOHa72wo

Ostatnio edytowany przez pawel (2011-10-04 22:21:04)

Post's attachments

Atari - Karty CF.JPG 84.5 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Atari SIDE.JPG 254.97 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Atari SIDE65XE Arabic.JPG 129.86 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

170

Odp: SIDE preorder

Przesyłka dotarła. Dzięki.

171

Odp: SIDE preorder

Pawel, przycisk na SIDE potem reset w Atari zeby wrocic do loadera.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

172

Odp: SIDE preorder

Dzieki drac030 za spec... jak widzę ładnie zaprojektowana i prosta zarazem struktura.

No to jeszcze do pełni szczęścia brakuje mi gotowej procedury odczytu sektora z HDD (oczywiście fizycznego sektora karty CF).

Koncept jest taki, MSDOS po starcie pobierze informacje o wszystkich partycjach atarowskich znajdujących się w APT, sprawdzi po kolei czy są one sformatowane pod Spartą i wyświetli ich nazwy. Tak sobie myślę, że można olać mapowanie partycji na napędy Atari, przynajmniej w takim loaderze. W zasadzie możnaby dodać jakieś info w APT, że partycja ma być widziana przez loader lub nie. Wtedy można tak oznaczyć partycje z grami i mieć większą wygodę użytkowania (część partycji podmapowana pod napędy widoczna pod SDX a część wybrana jako partycje z grami, widoczna tylko dla loadera).

Oczywiście jeśli chcecie może być to rozpoznawane jakimś charakterystycznym oznaczeniem w nazwie partycji.
Po wyborze partycji działa już normalny MSDOS, oczywiście z możliwością szybkiego powrotu do tego wyboru.

Jak to wyjdzie.... nie wiem :)

Ostatnio edytowany przez Pecus (2011-10-05 14:01:44)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

173

Odp: SIDE preorder

Brzmi bardzo dobrze :) Oczywiście jak zwykle zapewnię testowanie gdy już będzie tak daleko :)

174

Odp: SIDE preorder

Ciekawe zjawisko pod SDX, config ten sam, jedyna różnica to standardowy ekran 40 kolumn lub 80 kolumn poprzez sterownik S_VBXE:

Zaokrąglone wyniki RWTEST 3.5
--------------------

standardowy ekran:

DOS writing 40 KB/sek
DOS reading 65 KB/sek
DOS average 52 KB/sek

ekran S_VBXE:

DOS writing 51 KB/sek
DOS reading 88 KB/sek
DOS average 69 KB/sek

O co chodzi, taka różnica szybkości SIDE z SDX na standardowym ekranie i S_VBXE? ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-10-05 20:47:21)

175

Odp: SIDE preorder

antic nic nie kradnie

przechodze na tumiwisizm