1

Temat: Party olimpiada - nowa świecka tradycja?

Swego czasu wpadłem na pewien niezbyt oryginany pomysł:). Chciałbym zapoczątkować produkcję gry turniejowej na organizowane zloty celem uzyskania "nowej, świeckiej tradycji".
Zdarzają sie turnieje na gry klasyczne (i to jest fajne - Archon, World Karate), ale może by organizować cykliczny turniej na grę naszą własną wspólną?
Gra taka była by typu open source (w zakresie nie tylko kodu, ale także muzy i grafy, oraz pomysłów).
Robocza nazwa gry to party-olimpiada i w takim klimacie byłaby ona utrzymana (decathlon, super test). Tyle, że konkurencje byłyby nieco "odjechane".
Założenia
1. gra przeznaczona jest dla 1/2 graczy (1 gracz gra z komputerem - a zatem trenuje, 2 graczy gra między sobą i wyłania zwycięzcę)
2. w grze nie było by opcji turnieju, bo to zależy od sposobu wyłaniania zwycięzcy na zlocie (różne wersje i pomysły - KO, klasyczny turniej, grupa), ale to jest element do dyskusji - implementacja to nie jest jakiś tam super problem
3. podstawowe konkurencje (do dyskusj):

a. refleks - na ekranie pojawia się strzałka, lub przycisk, kto pierwszy wybierze stosowny kierunek, lub przycisk - wygrywa. Możliwe rezyltaty - wygran, remis. Konkurencja do 9 - max 17 prób.
obranie złego kierunku - przegrana, falstart - przegrana (oba falstarty - remis)
b. rytm - na ekranie pojawia się sekwencja czasowa kombinacji kierunku + przycisku na joysticku. Gracze muszą powtórzyć sekwencje zachowując rytm (odstępy czasowe). Kto się bardziej wpasuje - wygrywa. Możliwe wyniki - wygrana/remis. gra się do 9 jak wyżej
c. berek - gracze startują z przeciwległych punktów symetrycznego labiryntu. Celem jest osiągnięcie środka - przy czym pojazdy/.ludziki są bezwładne (nawierzcnia losowana - stopień bezwładności). możliwe wyniki - wygrana/przegrana. gra się do 5 (maksymalnie 9 gier na pojedynek) - taki trochę capture the flag
d. gazda - kto w to nie grał, chodzi o rzucanie pieniązkami, kulkami - kto bliżej ściany. oczywiście kulki mają bezwładność, gracz steruje siłą - gramy do 5. możliwe wyniki to remis/przegrana
e. siłowanie na rękę - klasyczny decathlon - kto szybciej macha joyem lew/prawo. gramy do 1 (wiadomo, konkurencja wyniszczjąca fizycznie)

inne, Wasze propozycje. Implementacyjnie - to co powyżej to raczej proste rzeczy.

całośc musi być tak zbalansowana, aby żadna kokurencja nie była dominująca punktowo.

i teraz pytanie, czy to ma sens? Prośba o feedback, zwłaszcza ten mieszający z błotem. Chętnie się podejmę zrobienia wersji alpha i rozwoju, jeżeli ktoś będzie miał chęć pomoć w jakikolwiek sposób - zapraszam do projektu. Oczywiście jeżeli wypali, bo może mój optymizm jest na wyrost i gra nie ma sensu - nikt na to nie spojrzy. Sama grafika - koncepcja - to mozę być spore wyzwanie. Ale w wersji pierowtnej może być szczątkowa - chodzi o zabawę. To jak - organizujemy party-olpimpiade na Głuchołazach?
Dajcie znać czy pomsył jest dobry, czy to krap i nikt tego palcem nie dotknie.
dzięki

jak coś pokręciłem powyżej - chętnie naprostuję. To ogólny zarys, możliwe znaczne modyfikacje.

PunBB bbcode test

2

Odp: Party olimpiada - nowa świecka tradycja?

glosuje na tak, dobry pomysl !!!

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.