51

Odp: Atari Hard Turbo System czy ktoś coś wie?

W załączniku dokumentacja do Turgen System Baktry, a w środku opis formatu zapisu obu systemów (Turbo 2000 w rozdziale 24.2, a Hard Turbo w 25.5).

Co do reszty pytań, to niestety nie potrafię pomóc.

Post's attachments

turgen_system_doc-8.4.12.pdf 791.29 kb, liczba pobrań: 25 (od 2015-03-09) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

52

Odp: Atari Hard Turbo System czy ktoś coś wie?

Diki.
Z tego co podałeś, lekko kuknąłem - to pytanie 2 nie odpali.
ale czy ktoś potrafi zmienić loader AHT tak by zajmował jak najmniej blogów(600b) np. do dwóch.
Tzn. bez reklam bez wstępnych tytułów, czyli - wczytanie loadera, i od razu wczytanie gry bez wciskania returna lub innego klawisza (po prostu goły loader).
Da rade ktoś to zmontować ?

analog+hex=?? ??

53

Odp: Atari Hard Turbo System czy ktoś coś wie?

humanoid napisał/a:

Diki.
Z tego co podałeś, lekko kuknąłem - to pytanie 2 nie odpali.
ale czy ktoś potrafi zmienić loader AHT tak by zajmował jak najmniej blogów(600b) np. do dwóch.
Tzn. bez reklam bez wstępnych tytułów, czyli - wczytanie loadera, i od razu wczytanie gry bez wciskania returna lub innego klawisza (po prostu goły loader).
Da rade ktoś to zmontować ?

Tu chodzi. 5 bloków. Czy mogę zmniejszyć do czterech później.

Post's attachments

pl_hardturbo_htblp_mini.zip 6.68 kb, liczba pobrań: 11 (od 2015-03-10) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

54

Odp: Atari Hard Turbo System czy ktoś coś wie?

4 bloki. Wykorzystuje dane w bloku EOF

Post's attachments

htblpm4blks.cas 605 b, liczba pobrań: 10 (od 2015-03-10) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

55

Odp: Atari Hard Turbo System czy ktoś coś wie?

Dzięki. jutro kuknę i wypróbuję.

analog+hex=?? ??

56

Odp: Atari Hard Turbo System czy ktoś coś wie?

humanioid napisał/a:

2. czy można zastosować Loader z Uniwersalnego Loader Generatora jeśli tak to jak ?

Jest to możliwe. Przełączanie się w tryb turbo jest identyczne dla obu systemów.

57

Odp: Atari Hard Turbo System czy ktoś coś wie?

[offtopic]
Baktra, chciałbym cię zapytać o format Plaza Copier. Czy udało ci się go przeanalizować?

Wśród zbiorów znalazłem wzmiankę o kopierze Anti-Plaza i spróbuję go odnaleźć.
[/offtopic]

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

58

Odp: Atari Hard Turbo System czy ktoś coś wie?

Niestety nie. Nie jestem tak dobry haker

59

Odp: Atari Hard Turbo System czy ktoś coś wie?

Super mój projekcik działa (podziękowania za loaderka) tzn. zmontowałem płytkę na standardowy sygnał  i turbo AHT(na UC 7400). Płytka jest podłączona do gniazda w Atari, a z drugiej strony mp4. Skompresowałem grę do formatu mp3 no i w emulatorze nie działa ale za to w realu śmiga :). Poniżej dodaję pliczek.

Ostatnio edytowany przez humanoid (2015-03-11 23:14:00)

Post's attachments

Ninja Commando AHT.part1.rar 900 kb, liczba pobrań: 8 (od 2015-03-11) 

Ninja Commando AHT.part2.rar 900 kb, liczba pobrań: 7 (od 2015-03-11) 

Ninja Commando AHT.part3.rar 752.81 kb, liczba pobrań: 5 (od 2015-03-11) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
analog+hex=?? ??

60

Odp: Atari Hard Turbo System czy ktoś coś wie?

pytanko: gdzie mógłbym wrzucać mp3-ki z grami w systemie AHT, bo co jakiś czas mógłbym cusik przerobić i dodać.

Voy : a coś więcej o tym plaza, są jakieś gierki w tym systemie audio, chętnie zerknę.

Ostatnio edytowany przez humanoid (2015-03-14 00:24:54)

analog+hex=?? ??

61

Odp: Atari Hard Turbo System czy ktoś coś wie?

Możesz na Pigwę. :) W PM-ce podam ci namiary.

To nie tyle system, co podformat dolnośląskiego Turbo 2000, które było - powiedzmy otwarcie - zerżnięte z czeskiego Turbo 2000 autorstwa Richtera. Był sobie pewien kopier o nazwie Plaza Copier 1.0, napisany przez Radosława Popławskiego z Wrocławia. Kopier ten zapisywał dane w turbo poprzedzone loaderem w normalu. Mam tak zapisane jakieś 12 kaset (jednostronnie), ale jeszcze nigdzie nie wrzucałem. Sądziłem, że do tego kopiera nie powstały żadne programy odbezpieczające (czyt. pozwalające wczytać dane w turbo z pominięciem loadera), ale trafiłem na wzmiankę o Anti-Plaza, który powstał albo we Wrocławiu, albo (co bardziej prawdopodobne) w Wałbrzychu lub okolicach. Z danymi zapisanymi przez kopiery od Tomasza Rolewskiego było prościej, bo autor sam później udostępniał soft odbezpieczający. Tutaj niestety tak nie było (?).

Na taśmach w tym zapisie jest trochę softu, którego nie ma w necie, choć są to głównie gry, dlatego zależy mi na dobraniu się do niego. Loader w normalu wyciągnięty mam, ale do jego analizy to jestem za cienki w uszach. :)

EDIT:
literówka.

Ostatnio edytowany przez voy (2015-03-14 09:14:12)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

62

Odp: Atari Hard Turbo System czy ktoś coś wie?

Cosik chyba gdzieś o tym czytałem.
Kiedyś szukałem copierów i natrafiłem na to (w załączniku), nie widzę tam plazy, ale są jakieś universalne loadery.

Dysk 1a gdzieś mi wcieło, a na dodatek nie pamiętam skąt to pobrałem, może na 1a cósik będzie.
Gdybyś coś znalazł na 1b to mogę zrobić xexa lub casa.

Sorki źle skumałem :).

Zapodaj jakiegoś wav do zapoznania się, zerknę może coś się uda.

Ostatnio edytowany przez humanoid (2015-03-14 17:11:44)

Post's attachments

1b.atr 133.87 kb, liczba pobrań: 17 (od 2015-03-14) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
analog+hex=?? ??

63

Odp: Atari Hard Turbo System czy ktoś coś wie?

nieważny post. :)

Ostatnio edytowany przez humanoid (2015-04-03 12:37:59)

analog+hex=?? ??