26

Odp: Kurs franka... szaleństwo !

sqward napisał/a:

Jellonek: euro może tylko spaść :)

licze na to ale jakos nie widze tego ;)
spada, ale wzgledem zlota/franka - zupelnie tak samo jak pln

tak btw:
http://interia360.pl/artykul/czy-tez-da … rogi,47155

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

27

Odp: Kurs franka... szaleństwo !

szybko przewalutuj na franki! jeśli się da. To jest czysta bańka, podobnie jak ze złotem. Złoto nie może tak sobie piąć się w górę bez końca, toż pierwszy, który sprzeda udziały w złocie, wygra i wywoła lawinę.

Jakoś rok czy dwa temu euro było po prawie 5 zł i Tusk zagroził że jak będzie powyżej 5.00 to on huknie w stół, i euro spadnie. Tusk nie huknął a euro spadło.

Ja też mam we frankach i dopiero ostatnio przekroczyło to, co spłacałbym w złotych.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2011-08-26 00:52:52)

28

Odp: Kurs franka... szaleństwo !

qbahusak napisał/a:

Tusk zagroził że jak będzie powyżej 5.00 to on huknie w stół, i euro spadnie

:D

KMK
? HEX$(6670358)

29

Odp: Kurs franka... szaleństwo !

qbahusak napisał/a:

szybko przewalutuj na franki! jeśli się da. To jest czysta bańka, podobnie jak ze złotem. Złoto nie może tak sobie piąć się w górę bez końca, toż pierwszy, który sprzeda udziały w złocie, wygra i wywoła lawinę.

Ja tam jestem tylko prostym informatykiem, ale o bance na zlocie, ktora tuz tuz peknie i bedzie wrzask i zgrzytanie zebow, to slysze z mediow od kilku lat nieprzerwanie.

Zloto nie jest "zwyklym" towarem. Jest tradycyjnym, trwalym, namacalnym i niewielkim rozmiarowo zabezpieczeniem na "trudne czasy", niewazne kryzysu, wojny czy rewolucji.

Ja sobie mysle (a z cen zlota mozna wnosic ze nie tylko ja), ze wszystkie te atrakcje jeszcze przed nami w ciagu najblizszych kilkunastu lat. Takze pewnie jakies niewielkie korekty w czasach "malej stabilizacji" na zlocie beda, (jakos podobno czesto tak jest, ze tuz przed ostatecznym kryzysem i smiercią pacjennt wydaje się zdrowszy) ale dlugoterminowo to raczej kurs zlota ciagle bedzie szedl w gore.

30

Odp: Kurs franka... szaleństwo !

Złoto potaniało bo CME zdecydowało że podwyższy depozyty zabezpieczające na kontrakty na złoto o 27%.
Na rynku lewarowanym to dużo. To samo było ze srebrem na początku maja.
Jak ktoś ma kredyt we frankach to niech sprawdzi http://www.gocash.pl/ może się przydać, wygodniejsze niż bieganie po kantorach.
A jak na razie złotko będzie raczej szło w górę, a jak w piątek hamerykańce odpalą QE3 to trzymamy się stołków :D

edit: no i nie odpalili dzisiaj QE3, więc będzie jeszcze jakiś czas w miarę normalnie :)

Ostatnio edytowany przez Eagle (2011-08-26 15:23:25)