26

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

Hmm czyli lutowwanie teraz nie jest potrzebne ?

27

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

defaultowo nie jest potrzebne
jak chcesz miec comopy shop do jeden kabel do mmu

jak wsadzisz tylko microram pod cpu to masz od razu 1mb

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

28

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

Wow, czyli marzenia wielu wlasnie sie spelnily.
Wydaje mi sie ze wieksza ilosc Atari 800 xl miala cpu w podstawkach

29

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

epi napisał/a:

Pieprzenie. "Złej baletnicy..."
Pasiu lutował transformatorówką, komputery wyglądały ładnie i się nie psuły.

Ja pół życia lutowałem transforamtorówką i niczego nie zepsułem, bardzo wygodny sprzęt :). Przesiadłem się na coś bardziej profesjonalnego, gdy skala zjawiska (czyt. ilość lutowania) spowodowała zbyt częstą konieczność zmiany grotów i tym samym stratę czasu na przerwy w pracy :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

30

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

bezrobotny napisał/a:

powinien Ktoś zająć się montażem tego ustrojstwa do naszych XE... ja na przykład nie jestem w stanie wylutować odsysaczem i lutownicą transformatorową procka...

Mientki wałek :D :P Ja tydzień temu wylutowałem NVRAM w Falconie za pomocą lutownicy transformatorowej i bez odsysacza :D Ale przyznaję, nie podejmę się tego więcej :P

31

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

I działa ten falcon ? nie rozwaliłeś płyty ? Nie chce mi się wierzyć. Jeśli zabiłeś falcona to pójdziesz do paki na 25 lat :P

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

32

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

Działa jak malina :) Choć przyznam szczerze że miałem obawy przy pierwszym uruchamianiu ;) bo operacja zajęła mi 2 godziny i już po godzinie walki sam zaczynałem już mieć wątpliwości czy po tym wszystkim płyta przeżyje :D

33

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

lotharek napisał/a:

defaultowo nie jest potrzebne
jak chcesz miec comopy shop do jeden kabel do mmu

jak wsadzisz tylko microram pod cpu to masz od razu 1mb

czyli idea jest taka ze xylinx steruje 245 i jednobramkowca (jednobramkowe 125? sygnał RW) odcinając procesor od magistrali atarki kiedy pojawi się adres z obszaru 0x4000-0x7FFF i jest aktywny któryś bank dodatkowej pamięci

HALT potrzebny do compy shop jest już na CPU, więc nie ma sensu go ciągnąć skądkolwiek, ale skoro tak to działa, to pojawiła się konieczność nie odcinania szyny danych od reszty atarki, ale wyłączenia pamięci podstawowej w tym obszarze
wybór jest skromny

napisałeś wcześniej

lotharek napisał/a:

nic nie trzeba wiecej...1 kabelek do mmu

teraz też tak napisałeś, a na zdjęciach widać extsel, którego mmu nie ma, znaczy się co? nawet nie wiesz jak to działa?
;)

przechodze na tumiwisizm

34

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

Ojtam, nie ważne jak działa, ważne, że są zdjęcia.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

35

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

A dostęp Antica do tej pamięci?

36

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

przecie opisalem?

przechodze na tumiwisizm

37

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

Candle, jak to do mnie to aż się tak nie znam... :( Ale chyba już wiem o co chodzi.
Natomiast wydało mi się dziwnym, że skoro tylko przez nóżki procka, to co ze sterowaniem dostępem dla Antica.

38

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

antic zglasza żądanie dostępu do szyny cykl przed faktycznym dostępem, robi to przez ustawienie HALT w stanie aktywnym
procesor zaczyna wykonywać w kółko ostatni cykl maszynowy i odpuszcza magistrale danych i adresową
adresowa nie wadzi, antic wystawia adres który go interesuje na magistrali, pamięci wystawiają dane obecne pod żądanym adresem
żeby nie wystawiła tych danych pamięć podstawowa, trzeba ją wyłączyć - robi to sygnal EXTSEL (EXTernal SELect)
co musi zrobić cpld, to wystawić extsel, ustawić kierunek przepływu danych na buforze 245 i aktywować bufor
po tym antic może już bez problemu czytać z kostki na pasiowym wynalazku

to tak mniej więcej wygląda

przechodze na tumiwisizm

39

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

EXTSEL to nóżka procesora?

40

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

dely, czy mógłbyś dodać jakiś mod do forum, który by generował facepalm'a (z licznej kolekcji facepalmów jakie już się pojawiły) pod każdym postem kolegi bezrobotnego?

myślę, że w 95% przypadków będzie on mniej lub bardziej uzasadniony

przechodze na tumiwisizm

41

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

Żądamy ujawnienia prawdziwej tożsamości bezrobotnego. Ten człowiek tego nie robi na poważnie. To jest alter ego któregoś ze scenowych dowcipnisiów. O ile kiedyś podgrzewanie dyskusji w ten sposób było zabawne, tak teraz jest na przemian nudne i irytujące.
Wpisujcie miasta.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

42

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

Bezrobotny z tego co mi wiadomo naprawdę istnieje :P
Karol może napisz coś więcej o sobie :)

Epi jak byś jeździł na zloty to byś wiedział co nieco więcej o naszym dzielnym Bezrobotnym :)
Na Grzybsoniadzie 2011 porozmawialiśmy trochę o nim, ja bym go naprawdę chciał poznać :P

ALe robimy offtopic..

bezrobotny napisał/a:

jako żem atarowiec całom gębom pomyślałem, że założę stronę... stronę o atari... konkurencyjną dla atariarea... w związku z tym mam pytanie - zagadnienie, czy użycie loga atari na stronie jest legalne czy nie?

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-08-21 18:01:23)

43

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

tym razem nie wiem za co te ataki, pytanie było poważne... jak z punktu widzenia procesora sterować sygnałem generowanym pewnie na podstawie adresu...

a może nie wiecie...

edit: czytaj generowany jest poza procesorem, a w ustrojstwie nie ma żadnego połączenia...

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2011-08-21 19:31:24)

44

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

Jeśli na podstawie adresu, to pewnie sterując adresem?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

45

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

extsel jest na fredzie, z mmu z pamieci pisalem i okazuje sie ze nie mialem racji.

Candle - biedniutko ?

pisalesm sto razy , i napisze kolejny - zajebiście ze robisz cuda, co z tego ze dla siebie. nie chce mi sie z toba wchodzic we flejma, bo na najblizszym zlocie mam ochote sie bawic a nie szukac zwady z z Toba.

a skoro juz rozgryzles jak Pasiu to zmajstrowal, to na pewno zaraz pokażesz ze można lepiej, taniej, szybciej etc etc

pewnie można, ale sposob montazu microramu jest najabardziej USER FRIENDLY. a o to chodzilo, a nie zeby sie onanizowac nad kolejna pcb ktora mozna sflashowac nawet zdjęciami z cyckami lub innymi przydatkami  Penelepo Cruz lub DODY.

ps. Olales moja propzycje wspolpracy, inni sie ciesza

Ostatnio edytowany przez lotharek (2011-08-21 19:28:48)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

46

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

lotharek, to sa najlepsze teksty jakie ostatnio tu czytalem chociaz nie znam sie na elektronice :)

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2011-08-21 19:35:07)

47

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

Lothar frontem do klienta , plus 23 vat,  tego sie trzymajmy :)

Ostatnio edytowany przez zaxon (2011-08-21 19:38:38)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

48

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

hm?
ja nie wiem co można mieć przeciwko zdjęciom z cyckami
ale żeby się onanizować nad pcb?
mogła by się zachlapać...

przechodze na tumiwisizm

49

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

No, moze o to chodzi zeby sie zachlaplala , taniej niz flux z warton metals , ale czy latwiej polutowac??

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

50

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

Przypominam, że wg. tematu dominująca czynność to "SRAM pod PROCA". Nic nad i niczym innym. :)