Odp: Update do MiNT-a 1.17

AS: normalnie ;). Stawiasz i działa. Przedwczoraj sobie postawiłem i działa :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

27

Odp: Update do MiNT-a 1.17

ok. Masz duuuużego browara jak postawisz mint-a 1.17 tak aby się nie wysypywał.
jury ma taki problem jak ja miałem(!) Po 2-3dniach jak mu pozamieniałem pliki z wersji 1.16 na wersję 1.17 mint się nie podniósł. Tylko że ja stawiałem go z easymint-a + wszystkie pakiety .:.
Oj czuje że ten sztab u Ciebie zacznie się dla mnie o 16nastej albo i wcześniej :)

28

Odp: Update do MiNT-a 1.17

AS... napisał/a:

Oj tam przestańcie!!

Nie!!! :D :D :D

Adam Klobukowski napisał/a:

Wyraźnie napisałem że to wszystko są różne wersje rozwojowe a stabilnej tam nie ma.

Tak samo wyraźnie napisał to Kroll:

Kroll napisał/a:

Dzieki za info, ale mam jeszcze pytanie, otoz na stronie gdzie pojawia sie ta rozwojowa wersja 1.18 pojawia sie tez 1.17. Czym ona sie rozni od tej stabilnej z 1 stycznia 2011, czyzby nadal ja rozwijali ?

"Czym ona się różni od tej stabilnej z 1 stycznia 2011" jednoznacznie oznacza że nie musi tam być stabilna wersja, nie? Zadał konkretne i sensowne pytanie, czym się różni do tej stabilnej?

Adam Klobukowski napisał/a:

Mam ci to wydrukowac i przesłac Pocztą Polską?

Mam Ci to wytłumaczyć osobiście na sztabie? :D

Adam Klobukowski napisał/a:

AS: normalnie ;). Stawiasz i działa. Przedwczoraj sobie postawiłem i działa :)

Adam, a czy Twój proces jakoś się różnił od mojego?

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 48#p131248

Ostatnio edytowany przez jury (2011-08-26 10:40:34)

29

Odp: Update do MiNT-a 1.17

AS: ja tez zawsze stawiam przy uzyciu easyminta, dlatego opisze to dokladnie, zainstalowalem sobie w TT wczoraj wiekszy dysk i mam miejsce zeby postawic MiNT-a najpierw 1.16.3 a potem zrobic upgrade do 1.17

Adam: Mozesz mi napisac ktore drivery sa niezbedne (dla wersji 1.17)

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Update do MiNT-a 1.17

jury napisał/a:
AS... napisał/a:

Oj tam przestańcie!!

Nie!!! :D :D :D

Adam Klobukowski napisał/a:

Wyraźnie napisałem że to wszystko są różne wersje rozwojowe a stabilnej tam nie ma.

Tak samo wyraźnie napisał to Kroll:

Kroll napisał/a:

Dzieki za info, ale mam jeszcze pytanie, otoz na stronie gdzie pojawia sie ta rozwojowa wersja 1.18 pojawia sie tez 1.17. Czym ona sie rozni od tej stabilnej z 1 stycznia 2011, czyzby nadal ja rozwijali ?

"Czym ona się różni od tej stabilnej z 1 stycznia 2011" jednoznacznie oznacza że nie musi tam być stabilna wersja, nie? Zadał konkretne i sensowne pytanie, czym się różni do tej stabilnej?

Adam Klobukowski napisał/a:

Mam ci to wydrukowac i przesłac Pocztą Polską?

Mam Ci to wytłumaczyć osobiście na sztabie? :D

TAK! zapraszam 10 bm :)
(nie zapomnij leków ;))

jury napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

AS: normalnie ;). Stawiasz i działa. Przedwczoraj sobie postawiłem i działa :)

Adam, a czy Twój proces jakoś się różnił od mojego?

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 48#p131248

Różni się.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

31

Odp: Update do MiNT-a 1.17

Adam Klobukowski napisał/a:

TAK! zapraszam 10 bm :)
(nie zapomnij leków ;))

Chyba nie bm :P

Adam Klobukowski napisał/a:

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 48#p131248
Różni się.

A możesz zdradzić czym?

Ostatnio edytowany przez jury (2011-08-26 10:57:51)

Odp: Update do MiNT-a 1.17

jury napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

TAK! zapraszam 10 bm :)
(nie zapomnij leków ;))

Chyba nie bm :P

A ty znowu zamęt siejesz ;)

jury napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 48#p131248
Różni się.

A możesz zdradzić czym?

Wieloma rzeczami.

Przede wszystkim instalacji dokonałem pod Aranymem.

1. Zacząłem od Afrosa.
2. Dorzuciłem do niego obraz partycji 10GB z ext2
3. Zrobiłem podstawowy unixowy filesystem (skopiowałem z Afrosa) na tej partcji
4, Podopiąłem jej zawartość po U: (bin, lib itp.)
5. Zainstalowałem RPMa
6. a później instalowałem niezbędne pakiety z SpareMiNTa.

No i jeszcze na koniec (ale to można powiedzić, poza procesem instalacji) skompilowałem sobie kernel z aktualnego CVSa.

To tyle.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

33

Odp: Update do MiNT-a 1.17

Kroll napisał/a:

Adam: Mozesz mi napisac ktore drivery sa niezbedne (dla wersji 1.17)

Ja nie Adam, ale się wetnę :P Najlepiej z paczki 1.17 przekopiuj dokładnie te same co w EasyMiNT plus te co dodatkowo dorzucałeś i włala.

Ostatnio edytowany przez jury (2011-08-26 17:38:29)

34

Odp: Update do MiNT-a 1.17

jury,
a my nie stawialiśmy minta z easy minta????
Może tutaj jest pies pogrzebany ?

35

Odp: Update do MiNT-a 1.17

AS: No ja zawsze zaczynam od Easymint-a nigdy nie mialem problemow.

Ale wracam do update do wersji 1.17. Otoz uruchamiam wersje 1.16 w auto i w cpx mam Polfonta i wszystko jest OK mam polskie znaki w systemie jak np w Papyrusie

Zmieniam tylko w auto na MINT060.prg z wersji 1.17 mint.cnf i xaaes.cnf skopiowalem z wersji 1.16 takze laduje wszystko to samo to jednak w wersji 1.17 nie mam polskich liter, co trzeba zrobic aby w 1.17 pisac po polsku

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

36

Odp: Update do MiNT-a 1.17

W katalogu MiNT-a na partycji  C znalazlem plik AESPATH w ktorym podana jest sciezka do xaaesa, czy w ogole jest on potrzebny do uruchamiania odpowiedniego xaaesa albo do wersji 1.16 albo do 1.17, gdyz go wyrzucilem i uruchamia sie poprawnie, chyba ze sie myle.

Kiedys przy instalacji MiNT jury napisal ze jak robi update do wersji 1.17 to zmienia parametr console w etc/ttytab aby wskazywal na xaoloadera.prg z katalogu 1.17.
Otoz w tym pliku mam tylko cos takiego

console "/usr/bin/xaaes"    tw52       on secure
i nie wiadomo na jakiego xaaesa wskazuje

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

37

Odp: Update do MiNT-a 1.17

Ten wpis wskazuje na link symboliczny xaaes w katalogu /usr/bin który to wzkazuje na ( przy "normalnej" instalacji Easy'ego ) na /c/mint/1-16-cur/xaaes/xaloader.prg. Wejdz do /usr/bin i zrób "ls -la xaaes" to zobaczysz na co dokładnie ten link wskazuje.
Ja to komentuję i nie bawiąc się w linki dopisuję:
console "/c/mint/1-17-0/xaaes/xaloader.prg" tw52       on secure

I zmiana tego wpisu jest wymagana, bo jak jej nie zrobisz to 1-17-0 załaduje stary kernel XaAESu.

A ten AESPATH chyba dotyczy tylko instalacji nieuniksoidalnych, więc przy Easy'm można go olać. Tak mi się wydaje, kto wie więcej niech wyleje swe mądrości :)

Edit:
Aha, Kroll'u, może się nie sugeruj moim opisem upgrade'u, tylko leć po swojemu i to opisz. Bo moje upgrade'y jakoś ( przynajmniej u mnie ) nie do końca coś działają ;)
W sumie to mogłem wczoraj na kilka dni wyedytować ten mój opis na blablabla :D :D :D  i wtedy sam byś powalczył co by może zaskutkowało "lepszym" procesem update'u, hiehiehie :)

Ostatnio edytowany przez jury (2011-08-27 07:26:47)

38

Odp: Update do MiNT-a 1.17

jury napisał/a:

Ten wpis wskazuje na link symboliczny xaaes w katalogu /usr/bin który to wzkazuje na ( przy "normalnej" instalacji Easy'ego ) na /c/mint/1-16-cur/xaaes/xaloader.prg. Wejdz do /usr/bin i zrób "ls -la xaaes" to zobaczysz na co dokładnie ten link wskazuje.
Ja to komentuję i nie bawiąc się w linki dopisuję:
console "/c/mint/1-17-0/xaaes/xaloader.prg" tw52       on secure

NO i tutaj jestem kompletnie zaskoczony bo dopisalem dokladnie powyzsza linijke zrobilem ls -la xaaes a on i tak mi wskazuje na wersje 1-16-cur

Edit:

jury napisał/a:

Aha, Kroll'u, może się nie sugeruj moim opisem upgrade'u, tylko leć po swojemu i to opisz. Bo moje upgrade'y jakoś ( przynajmniej u mnie ) nie do końca coś działają ;)
W sumie to mogłem wczoraj na kilka dni wyedytować ten mój opis na blablabla :D :D :D  i wtedy sam byś powalczył co by może zaskutkowało "lepszym" procesem update'u, hiehiehie :)

NO wlasnie chce to zrobic, na razie walcze bo na hadesie niby juz mam 1.17, ale widze ze nie do konca pozostaje mi jeszcze  TT i falcon. prawdwa ze duzo wolniej pojdzie bo sprzet duzo wolniejszy od hadesa

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

39

Odp: Update do MiNT-a 1.17

Kroll napisał/a:
jury napisał/a:

Ten wpis wskazuje na link symboliczny xaaes w katalogu /usr/bin który to wzkazuje na ( przy "normalnej" instalacji Easy'ego ) na /c/mint/1-16-cur/xaaes/xaloader.prg. Wejdz do /usr/bin i zrób "ls -la xaaes" to zobaczysz na co dokładnie ten link wskazuje.
Ja to komentuję i nie bawiąc się w linki dopisuję:
console "/c/mint/1-17-0/xaaes/xaloader.prg" tw52       on secure

NO i tutaj jestem kompletnie zaskoczony bo dopisalem dokladnie powyzsza linijke zrobilem ls -la xaaes a on i tak mi wskazuje na wersje 1-16-cur

Wpis w ttytab 

console "/c/mint/1-17-0/xaaes/xaloader.prg" tw52       on secure 

nie zmieni wskazania linku /usr/bin/xaaes :)
Wie kolega co to są linki symboliczne? :D
Jak chcesz to zrobić przez link, to w /usr/bin wykasuj xaaes i utwórz nowy wskazujący na xaloader.prg z 1.17.
A ja ( z lenistwa ) nie zabawiałem się w linki, tylko w ttytab wskazałem nowy xaaloader.prg bezpośrednio.

40

Odp: Update do MiNT-a 1.17

jury napisał/a:

Wpis w ttytab 

console "/c/mint/1-17-0/xaaes/xaloader.prg" tw52       on secure 

No wlasnie taka linijki dopisalem do pliku ttytab i nadal mi pokazuje sciezke do 1.16

jury napisał/a:

nie zmieni wskazania linku /usr/bin/xaaes :)
Wie kolega co to są linki symboliczne? :D

NIe za bardzo prosze o jakies informacje bo jestem glupi

jury napisał/a:

Jak chcesz to zrobić przez link, to w /usr/bin wykasuj xaaes i utwórz nowy wskazujący na xaloader.prg z 1.17.
A ja ( z lenistwa ) nie zabawiałem się w linki, tylko w ttytab wskazałem nowy xaaloader.prg bezpośrednio.

gdzie dokladnie mam ten link utworzyc /usr/bin/ ten plik jest pochylony i jak go probuje otwoerzyc do edycji to w qed pokazuje p*.* cos wiecej sie otwiera a jak klikne dwa razy to sie uruchamia i pokazuje

Load kernel module \c\mint\1-17-0\XAAES\xaaes.km
Xaaes loader: Fcntl (KM_run) failed
press any key to continue ...

O co chodzi bo nie rozumiem

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Update do MiNT-a 1.17

Ppppanowie. Ja was czytam i nie mogę wyjść z podziwu jak można sobie skomplikować życie.

Zakładając że chcecie używać tylko Xaaesa, a nie konsol, zróbcie tak:

Otwórzcie plik MINT.CNF

Poszukajcie w nim linijki INIT=

I zmieńcie ją żeby wyglądała tak:

INIT=u:/c/ścieżka/do/xaloader.prg

U mnie to wygląda tak:

INIT=u:/c/mint/1-17-0/xaaes/xaloader.prg

I będzie dobrze.

Wadą tego rozwiązania jest to, że tracicie unixowego inita, ale moim zdaniem jest on wam potrzebny jak dziura w oponie.
Oznacza to jedynie, że nie będziecie mieli odpalonej konfiguracji sieci - robi to u was jakiś skrypt. Żeby to mieć z powrotem, wystarczy w MINT.CNF dodać linijkę:

exec u:/bin/bash u:/sciezka/do/pliku/konfigurującego/sieć.

I tyle. I proszę więcej nie siać zamętu ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

42

Odp: Update do MiNT-a 1.17

Adam Klobukowski napisał/a:

Oznacza to jedynie, że nie będziecie mieli odpalonej konfiguracji sieci - robi to u was jakiś skrypt. Żeby to mieć z powrotem, wystarczy w MINT.CNF dodać linijkę:

exec u:/bin/bash u:/sciezka/do/pliku/konfigurującego/sieć.

I tyle. I proszę więcej nie siać zamętu ;)

Adam, przepraszam ze cie urazilem (nie sieje zametu) po prostu nie znam sie na mincie tak dobrze jak ty i sie ucze, a rozwiazania ktore podawal mi jury cos ne do konca u mnie dzialay i chcialem wiedziec co i jak

Jak bede mial siec tzn kupie router to wtedy wroce do tematu

Czy moglby mi cos powiedziec odnosnie wczorajszego postu i polskich liter w 1.17

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

43

Odp: Update do MiNT-a 1.17

Ogólnie MiNT ( opisuję opcję uniksoidalną ) przy ładowaniu systemu musi skądś wiedzieć jaki AES załadować. EasyMiNT robi to parametrem console z pliku /etc/ttytab. W Easy'm zrobili to tak że parametr console jest wskazaniem do loadera XaAES'u poprzez link symboliczny. Linki to coś jakby skróty w Windowsie. Więc w katalogu /usr/bin jest "skrót" który wskazuje na loader XaAES'u znajdujący się w /c/mint/1-16-cur/xaaes/xaloader.prg Ten loader ładuje plik xaaes.km ( to jest kernel XaAESu ) z bierzącego katalogu. Więc przy dorzucaniu nowej wersji MiNT'a musisz też wskazać jaki AES ładujesz bo jak nie zmienisz parametru console to nowy MiNT będzię ładował stary XaAES. I teraz możesz to zrobić na dwa ( a może i więcej ) sposobów:
- pierwszy który ja zastosowałem to wykomentowanie obecnego parametru console i dodanie nowego który wskazuje na nowy XaAES
- drugi to zmiana "skrótu" ( linku symbolicznego ) aby wskazywał na nowy kernel. Należy zrobić:
a) w katalogu /usr/bin robimy rm xaaes ( to wykasuje obecny skrót )
b) tworzymy nowy skrót: ln -s /c/mint/1-17-0/xaaes/xaloader.prg xaaes
c) teraz jak w katalogu /usr/bin zrobisz ls -la xaaes to powinieneś zobaczyć że "skrót xaaes wskazuje już na nowy ( z 1.17 ) xaloader.prg
w tym przypadku nie zmieniamy nic w ttytab, bo on wskazuje na "skrót" do /usr/bin/xaaes a nasz nowy "skrót" xaaes wskazuje już na nowy XaAES

Aha, i nie uruchamiaj xaaes z /usr/bin bo właśnie będziesz miał taki komunikat jak napisałeś. To co zrobiłeś przez uruchomienie tego "skrótu" to ręcznie uruchomiłeś załadowanie kernela XaAESu, a to złe rzeczy ;)

Edit:
O, ja tu się produkuję, a Adam pozamiatał ;)

Adam Klobukowski napisał/a:

Ppppanowie. Ja was czytam i nie mogę wyjść z podziwu jak można sobie skomplikować życie.

Zakładając że chcecie używać tylko Xaaesa, a nie konsol, zróbcie tak:

Ale ja nie używam tylko XaAES'u, czasem kożystam z MyAES  :) A do tego mi z tym procesem jest dobrze żyć i nie planuję zmian :P
Przecież to właśnie Twój sposób komplikuje, bo trzeba zrobić więcej zmian niż przy obecnym :D

Kroll napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

I tyle. I proszę więcej nie siać zamętu ;)

Adam, przepraszam ze cie urazilem (nie sieje zametu)

Kroll'u, nie pękaj ;) to chodzi o mnie :]
A przecież chyba lepiej aby Kroll zrozumiał proces ładowania, wtedy ewentualni sam dojdzie do wniosków że może to zrobić jak podałeś :P

Ostatnio edytowany przez jury (2011-08-27 08:58:38)

44

Odp: Update do MiNT-a 1.17

Dobra, mocno edytowałem więc należy czytać jeszcze raz :D

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 84#p134284

45

Odp: Update do MiNT-a 1.17

jury napisał/a:

- drugi to zmiana "skrótu" ( linku symbolicznego ) aby wskazywał na nowy kernel. Należy zrobić:
a) w katalogu /usr/bin robimy rm xaaes ( to wykasuje obecny skrót )
b) tworzymy nowy skrót: ln -s /c/mint/1-17-0/xaaes/xaloader.prg xaaes
c) teraz jak w katalogu /usr/bin zrobisz ls -la xaaes to powinieneś zobaczyć że "skrót xaaes wskazuje już na nowy ( z 1.17 ) xaloader.prg
w tym przypadku nie zmieniamy nic w ttytab, bo on wskazuje na "skrót" do /usr/bin/xaaes a nasz nowy "skrót" xaaes wskazuje już na nowy XaAES

Aha, i nie uruchamiaj xaaes z /usr/bin bo właśnie będziesz miał taki komunikat jak napisałeś. To co zrobiłeś przez uruchomienie tego "skrótu" to ręcznie uruchomiłeś załadowanie kernela XaAESu, a to złe rzeczy ;)

Ok wielkie dzieki teraz jest juz ok zrbilem tak jak napisalem wg drugiej metody

jury napisał/a:

Ale ja nie używam tylko XaAES'u, czasem kożystam z MyAES  :) A do tego mi z tym procesem jest dobrze żyć i nie planuję zmian :P
Przecież to właśnie Twój sposób komplikuje, bo trzeba zrobić więcej zmian niż przy obecnym :D

No wlasnie wprzyszlo tez chce dolozyc sobie jeszcze MYaes

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Update do MiNT-a 1.17

Nie no, nijak nie czuję się urażony. Staram się nieść pomoc w ramach możliwości, ale niestety temat jest nieco zamotany.

Jury: MyAES można startować tak samo jak XaAes z mint.cnf tylko inną komendą. Zmiany konfiguracji najłatwiej załatwić Xbootem.

Kroll: nie wiem na czym dokładnie polega twój brak polskich liter. Czy problemem są fonty czy układ klawiatury. Jeżeli układ klawiatury, to weź odpowiedni plik .TBL, nazwij go KEYBOARD.TBL i wstaw do katalogu ze sterownikami FreeMiNTa (pewnie c:\mint\1-17-0). Jeżeli czcionki - to już kwestia konfiguracji VDI którego używasz.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

47

Odp: Update do MiNT-a 1.17

Adam Klobukowski napisał/a:

Jury: MyAES można startować tak samo jak XaAes z mint.cnf tylko inną komendą. Zmiany konfiguracji najłatwiej załatwić Xbootem.

A jak to zalatwic xbootem, bo kiedys mialem na falconie az 3 katalogi mint dla 030 i dla 060 przy uzyciu xaaes i naes-a, ale teraz bardziej mi zalezy zeby sobie dolozyc sobie myaes-a na stronei autora Easyminta jest instrukcja wlasnie z pisaniem sciezki w pliku ttytab

Co do polskich liter to faktycznie zapmnialem o ukladzie klawiatury i dodaniu pliku keyboard.tbl, wielkie dzieki w wersji 1-16 jest inaczej i dlatego tego nie wiedzialem

Ale stad jeszcze jedno pytanie mam polskie znaki w standardzie ISO i pisze pod papyrusem przy wykorzystaniu ttf
Jak doskonale wiesz Calamus w fontach cfn wykorzystje standard Polonica, zeby moc pisac po polsku to tez trzeba robic jakies sztuczki

Pozdrawiam
Kroll

p.s. Przy uruchamiani minta  i jiinne pojawia mi sie chyba jakas pozostalosc z magica ze nei moze zaladowac pliku  EDITOBJC.SLB jak sie tego pozbyc

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Update do MiNT-a 1.17

W Xboocie jest sekcja gdzie można sobie wybrać dowolny plik do podmian, i tam najlepiej sobie ustawić mint.cnf i wybierać różne wersje - jedną od myesu, jedna od xaaesu itp.

Z calamusem to nie wiem

Z Jinee to nie jest pozostałość Magica, ale po prostu Jinee próbuje wczytać plik którego nie ma.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

49

Odp: Update do MiNT-a 1.17

Adam Klobukowski napisał/a:

W Xboocie jest sekcja gdzie można sobie wybrać dowolny plik do podmian, i tam najlepiej sobie ustawić mint.cnf i wybierać różne wersje - jedną od myesu, jedna od xaaesu itp.

mowisz o tych 3 sekcjach info file 1 , 2, 3 w opcjach Parameter. Tak samo jak mozna sobie ustawic rozne newdesk.inf zeby ladowal ewentualnie assign.sys

POzdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

50

Odp: Update do MiNT-a 1.17

Panowie..
CZy ktoś zrobi tutorial jak zrobić z minta 1.16 wersje 1.17 a najlepiej 1.18:P