26

Odp: Gra strategiczna której brakuje na ST/STE/FALCON

gotham napisał/a:

Na początek dobra byłaby strategia ekonomiczna ( turowa ), kolonizacja planet takiej gry na pewno brakuje ;)

Jest Millenium 2.2 :) To też jedna z moich ulubionych gierek.

jury napisał/a:

To gnioty  Ja chcę RTS'ow :]

RTS'y będziesz miał, jak pójdziesz na mecz Widzewa :D

Ostatnio edytowany przez marcin1040stfm (2011-09-16 15:54:36)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

27

Odp: Gra strategiczna której brakuje na ST/STE/FALCON

gotham napisał/a:

Na początek dobra byłaby strategia ekonomiczna ( turowa ), kolonizacja planet takiej gry na pewno brakuje ;)

Reunion jest w sam raz
http://www.youtube.com/watch?v=dCMOwh_0Fwc

Deuteros... :D

2xAtari Jaguar + 1xJaguar CD + BJL, SkunkBoard rev.3, SkunkBoard SillyVenture Edition. , 16CD + 22cart
Atari Falcon 030/14MB + CT63/256MB + SuperVidel + SVEthLANa + CF16GB + DVD HP SCSI

28

Odp: Gra strategiczna której brakuje na ST/STE/FALCON

Czyli tylko rts :P musicie wiedzieć że ciężko będzie coś zmieścić nawet w 4 mb ramu STE

29

Odp: Gra strategiczna której brakuje na ST/STE/FALCON

gotham napisał/a:

Czyli tylko rts :P musicie wiedzieć że ciężko będzie coś zmieścić nawet w 4 mb ramu STE

większość z wymienionych tytułów chodziła na Amidze 500 na 1MB Dune II, Settlers, Reunion
nawet Warcraft na piecu chodził na 4MB :D więc czemu na STE miałoby 4MB braknąć?
chyba że ma chodzić w full HD :)

2xAtari Jaguar + 1xJaguar CD + BJL, SkunkBoard rev.3, SkunkBoard SillyVenture Edition. , 16CD + 22cart
Atari Falcon 030/14MB + CT63/256MB + SuperVidel + SVEthLANa + CF16GB + DVD HP SCSI

30

Odp: Gra strategiczna której brakuje na ST/STE/FALCON

Wystarczy zobaczyć Dune 2 to liga niższa niż Warcraft 1 , mam tu na mysli animacje postaci obiektów dźwięki ;) w końcu warcraft to już bajka z 386 ;)

31

Odp: Gra strategiczna której brakuje na ST/STE/FALCON

Jury no masz oczywiscie racje z tym STune ale gdyby skonczyli to moznaby pograc jednak ;)

no nie? ;)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

32

Odp: Gra strategiczna której brakuje na ST/STE/FALCON

gotham napisał/a:

Wystarczy zobaczyć Dune 2 to liga niższa niż Warcraft 1 , mam tu na mysli animacje postaci obiektów dźwięki ;) w końcu warcraft to już bajka z 386 ;)

Dobra, to zdecydowane. Robisz ligę niższą ( więc będzie dużo łatwiej ) czyli Dune 2!!! :D :D :D
CZEKAMY!!! ;)

piter napisał/a:

Jury no masz oczywiscie racje z tym STune ale gdyby skonczyli to moznaby pograc jednak ;)

Chyba miałeś na myśli: skończył ;) bo coś mi tak przez mgłę prześwituje, że to był jednoosobowy projekt. Aby tylko gotham tak nie skończył :]]]]
A co do zagrania, to owszem, gdyby było skończone to na pewno bym grał, bo to by była jedyna gra tego typu na ST.

Ostatnio edytowany przez jury (2011-09-16 17:50:36)

33

Odp: Gra strategiczna której brakuje na ST/STE/FALCON

pewnie na tym wątku robienie strategi się skończy...? ;)
wyjdzie na to że sprzęt nie podoła :/ chyba że ktoś napisze DosBox-a albo emulator A500 na Falcon-a z CT60!!!
Może lepiej przenieś grę M.U.L.E z małego Atari

2xAtari Jaguar + 1xJaguar CD + BJL, SkunkBoard rev.3, SkunkBoard SillyVenture Edition. , 16CD + 22cart
Atari Falcon 030/14MB + CT63/256MB + SuperVidel + SVEthLANa + CF16GB + DVD HP SCSI

34

Odp: Gra strategiczna której brakuje na ST/STE/FALCON

Nie skończy się ale trzeba czasu i gotowej grafiki ;)

35

Odp: Gra strategiczna której brakuje na ST/STE/FALCON

Jury: chyba jednak kilka osob maczalo w tym swe paluchy: STUNE DEVELOPMENT TEAM (Charon, Thothy, Spion of Escape)

a pamietam jak ja zobaczylem jako premiera chyba Error in line ... albo na SV nie pamietam to naprawde liczylem ze cos z tefo wyjdzie .....

poniewaz faktycznie na ST/F030 nie ma zadnej takiej dokladnie gry ...

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

36

Odp: Gra strategiczna której brakuje na ST/STE/FALCON

hmmm...
http://www.dune.datum.tv/afa.asp?idWebP … =950305557
jakieś source do Dune II

2xAtari Jaguar + 1xJaguar CD + BJL, SkunkBoard rev.3, SkunkBoard SillyVenture Edition. , 16CD + 22cart
Atari Falcon 030/14MB + CT63/256MB + SuperVidel + SVEthLANa + CF16GB + DVD HP SCSI

37

Odp: Gra strategiczna której brakuje na ST/STE/FALCON

Grę najprawdopodobniej pisałbym w Gfa Basic assembler chyba na początek byłby za trudny.

38

Odp: Gra strategiczna której brakuje na ST/STE/FALCON

Warcraft II chodzi na Amidze 1200 (emulujacej Maca). Atari STE "Amiga killer" sobie nie poradzi?

---
zreszta Warcraft I tez chodzi.

Ostatnio edytowany przez xxl (2011-09-16 20:09:52)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

39

Odp: Gra strategiczna której brakuje na ST/STE/FALCON

piter napisał/a:

Jury: chyba jednak kilka osob maczalo w tym swe paluchy: STUNE DEVELOPMENT TEAM (Charon, Thothy, Spion of Escape)

Sorka, źle się wyraziłem, mi chodziło o programistę ( choć grafik też się nie popisał ;) ) który to cudo zrobił. Wydawało mi się że był jeden. Aż może jutro odpalę ST i zobaczę ( chyba jeszcze to mam na dysku :) )

xxl napisał/a:

Atari STE "Amiga killer" sobie nie poradzi?

Amiga killer już od około roku 91 pokazał jak sobie radzi na rynku gier :]]]]

Ostatnio edytowany przez jury (2011-09-16 20:37:36)

40

Odp: Gra strategiczna której brakuje na ST/STE/FALCON

jury: w roku o którym mówisz Atari zaszufladkowane było zdecydowanie do innych celów MIDI, DTP, walkę o rynek gier przegrało sporo wcześniej , pojawienie się STE już nic tu nie zmieniło , czemu ????

Co do strategii zdecydowanie DUNE II .
http://img14.imageshack.us/img14/5579/dune1.png

Ostatnio edytowany przez glowas11 (2011-09-16 21:03:25)

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

41

Odp: Gra strategiczna której brakuje na ST/STE/FALCON

A o ile wcześniej? Bo ja kojarzę że do 89 to gry na ST i Amigę wychodziły identyczne, jakoś tak pamiętam że w 90 zaczął się odwrót wielkich tego rynku, a od 91 to już było dno. Było inaczej?

42

Odp: Gra strategiczna której brakuje na ST/STE/FALCON

A ja chciałbym heroes might and magic :)

ATARI Falcon 14MB , STE 4MB, STFM 4MB, 800 XL turbo CA12 CA 2001, CPC 6128 mono, THOMSON MO5, SVI 738, Amiga 500+, 600 2MB, CDTV   + , CD32

43

Odp: Gra strategiczna której brakuje na ST/STE/FALCON

gotham napisał/a:

Grę najprawdopodobniej pisałbym w Gfa Basic assembler chyba na początek byłby za trudny.

więc na dobry początek pozostaje M.U.L.E.
Wydaje mi się że STune było pisane w GFA więc RTSy raczej odpadają

2xAtari Jaguar + 1xJaguar CD + BJL, SkunkBoard rev.3, SkunkBoard SillyVenture Edition. , 16CD + 22cart
Atari Falcon 030/14MB + CT63/256MB + SuperVidel + SVEthLANa + CF16GB + DVD HP SCSI

44

Odp: Gra strategiczna której brakuje na ST/STE/FALCON

M.U.L.E. jak najbardziej, jednak sztuka jest nie spartaczyc tak jak to zrobili tworcy tej gry na NESa. Odtworzenie oryginalnych algorytmow moze byc ciezkie, ale napewno nie niewykonalne. Jakby co, polecam sie z Krapem jako konsultanci (oczywiscie konsultanci musza byc bardzo dobrze oplaceni :)).

45

Odp: Gra strategiczna której brakuje na ST/STE/FALCON

Bardziej skłaniam się do gry od początku własnej, gra która ma skopiowaną grafikę będzie ścigana na każdej stronie ;)

Ostatnio edytowany przez gotham (2011-09-18 06:01:22)

Odp: Gra strategiczna której brakuje na ST/STE/FALCON

Gwarantuję za ww konsultantów,przez kilka edycji Atari Party grają w M.U.L.E. :)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.