1

Temat: Kupię monitor bursztynowy (Amber)

Jak w temacie. Może być w dowolnym standardzie - Hercules/MDA, CGA, Composite. Jedyny warunek - kineskop w dobrym stanie, bez wypaleń. Naprawdę dobrze zapłacę :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

2

Odp: Kupię monitor bursztynowy (Amber)

Jutro sprawdzę. Mam jakiś megastary monitor od XT.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Kupię monitor bursztynowy (Amber)

ooooo, super! Daj znać co to za cudo.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

4

Odp: Kupię monitor bursztynowy (Amber)

Ale musisz napisac po co Ci taki monitor!

5

Odp: Kupię monitor bursztynowy (Amber)

nic pewnego na razie, bo pamiętam tylko że coś takiego leżało. Ale czy to bursztyn? - nie pamiętam. Miałem gdzieś jeszcze uszkodzony monitor do Atari PC1 - i ten był raczej na 100% bursztynowy. Jednakże do naprawy.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Kupię monitor bursztynowy (Amber)

@Lewis: "sentimental reasons" jak mawiają Rosjanie :)
@Pin: najbardziej zależy mi na bursztynowym, ale zielony czy biały też przytulę.... Uszkodzony? Jeśli to elektronika, a nie kineskop - to damy radę. :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

7

Odp: Kupię monitor bursztynowy (Amber)

Duddie mam na strychu Ambera od Atciaka 14" ale on mi kiedys zgasł i go zostawiłem.
Moge ci go oddać za darmo o ile ojciec jeszcze go nie wyrzucił.

Ostatnio edytowany przez secon (2011-09-21 07:32:39)

8

Odp: Kupię monitor bursztynowy (Amber)

Secon, chętnie! Nawet jeśli jest uszkodzony, spróbuję go reanimować.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

9

Odp: Kupię monitor bursztynowy (Amber)

... niestety znalazłem wyłącznie terminal VT420, nie jest mi znany los monitora od Atari PC1. Po prostu szatan ogonem go nakrył a ten zniknął wraz z nim ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: Kupię monitor bursztynowy (Amber)

Pin, a nie masz może do kompletu klawiatury od tego VT420?

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

11

Odp: Kupię monitor bursztynowy (Amber)

W takim razie dalej szukam.... Dzięki Pin za dobre chęci!

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

12

Odp: Kupię monitor bursztynowy (Amber)

jest http://www.elwro.zafriko.pl/kat/monitor … r_mm_14_sp świecił ładnie i zgasł

13

Odp: Kupię monitor bursztynowy (Amber)

ilr napisał/a:

Pin, a nie masz może do kompletu klawiatury od tego VT420?

... nie mam, ale terminal zachowuje się jak 100% żywy. Wstaje, robi sobie jakiś tam test i wypluwa komunikat o braku podłączonej klawiatury. Ekran czarno - biały, obraz żyleta, ostry.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: Kupię monitor bursztynowy (Amber)

Duddie, dzis bede u rodzicow to zerkne na ten monitor dla Ciebie

15

Odp: Kupię monitor bursztynowy (Amber)

Mam sprawny kolor  Atari 1415 do kart EGA,CGA- monitor ma tryb pracy amber. Miałem go przerobić na zwykły kolor do Atari ST(głupio wyglądają gry na min w 8 kolorach ;) ),ale jakoś nigdy mi się nie chce. Preferuje wymianę sprzęt za sprzęt.

ATARI Falcon 14MB , STE 4MB, STFM 4MB, 800 XL turbo CA12 CA 2001, CPC 6128 mono, THOMSON MO5, SVI 738, Amiga 500+, 600 2MB, CDTV   + , CD32

16

Odp: Kupię monitor bursztynowy (Amber)

Podeślesz mi jego fotkę? Co chcesz w zamian?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

17

Odp: Kupię monitor bursztynowy (Amber)

Monitor kiedyś kupiłem na placu za czasów świetności Atari. Ależ była moja radość że udało mi się wychaczyć oryginalny atarowski monitor za coś w okolicy 150. Nawet niestraszny był dla mnie kilometrowy marsz z tym monitorem do autobus- po prostu sama radość. Niestety  w domu wyszła niespodzianka- monitor ma wejście cyfrowe- podłączyłem go go do amigi i atari a grafika  kolorystycznie spectruma przypominała  :D I tak pozostał na szewce jako wypełnienie pustej luki miedzy nią a sufitem. Doszedłem do tego że trzeba w monitorze wyrzucić scalak N82s147n i w jego miejsce tranzystory wstawić a będzie zwykły kolor. Ale z powodu braku schematu powstrzymałem się przed tą czynnością. Monitor jest sprawny,nie jest pożółkły i ma tryby bursztyn/zieleń/kolor. Sam nie wiem co chce z niego ;) coś do Atari na pewno :)

http://images43.fotosik.pl/1113/2d7a0acaf9f5b283m.jpg
http://images50.fotosik.pl/1123/76688f31b44f20e7m.jpg
http://images45.fotosik.pl/1114/f16f8c82e63acf9em.jpg

Ostatnio edytowany przez leniuk (2011-09-23 18:24:40)

ATARI Falcon 14MB , STE 4MB, STFM 4MB, 800 XL turbo CA12 CA 2001, CPC 6128 mono, THOMSON MO5, SVI 738, Amiga 500+, 600 2MB, CDTV   + , CD32

18

Odp: Kupię monitor bursztynowy (Amber)

Duddie, zaprezentuj efekty końcowe po renowacji monitorka.

19

Odp: Kupię monitor bursztynowy (Amber)

Jestem w trakcie, jak skończę, to wrzucę fotki. Szkoda, że go nie sfotografowałem przed....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

20

Odp: Kupię monitor bursztynowy (Amber)

@secon: monitor naprawiony.  Trochę roboty z tym było, już miałem się poddać.... Widać na kineskopie, że przepracował parę lat w jakiejś firmie na jednym programie, wypalona ramka i jakieś napisy. :(

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

21

Odp: Kupię monitor bursztynowy (Amber)

kurcze, ale bardzo to widac? Ja juz nie pamietam ale mi swiecił ładnie ma bardzo miłą ta barwe busztynu. A co się uszkodziło, i czy ogólnie jesteś zadowolony?

22

Odp: Kupię monitor bursztynowy (Amber)

Jasne, że jestem zadowolony. Już od dawna polowałem na taki monitor. Czy bardzo widać to Ci powiem jak wyciągnę starego PC-eta z Herculesem, na razie sprawdzałem bez sygnału rozjaśniając maksymalnie ekran. Uszkodzony był rezystor startowy w przetwornicy, tranzystor zabezpieczający i bezpiecznik po stronie wtórnej. Za parę dni wrzucę fotki monitora po procesie renowacji :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...