401

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Załadowałem XBIOS, ale w jego menu wyświetliła się sieczka a nie cyber, demo czy whatever...

402

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

mozna ale po co wogole ladowac dos? jest sposob zeby automatycznie startowal xbios.... spokojnie, malymi kroczkami :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

403

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Chodzi o to, że ludzie nie mają problemu z SIDE, HD, PBI, ETC, a nie umieją dyskietki zbootować. Więc im ułatw :)

404

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Mi się DOS załadował sam uruchamiając ten XBIOS.ATR :P No nic, mam nowe SDX 4.46 na Sic! więc pobawię się czym innym przed zaktualizowaniem SDXa z SIDE.

405

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Jacques napisał/a:

Załadowałem XBIOS, ale w jego menu wyświetliła się sieczka a nie cyber, demo czy whatever...

Jacques napisał/a:

Ładuję poprzez APE

ladowales spod APE ?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

406

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Załadowałem XBIOS, ale w jego menu wyświetliła się sieczka a nie cyber, demo czy whatever...

A czy masz standardowe atari? jak nie, to powyłączaj wszystkie dodatki.

407

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Dobra, ponowna próba, QMEG ON, 1 MB ON, STEREO ON.
Zabootowałem xbios.atr spod D1, potem XBIOS, tym razem o dziwo wyświetliły się pliki. Wybrałem CYBER i załadowało się owe demko cybernoida o tyle, że o ile bootowałem tego ATR-a (SIO2PC + APE) w qmegowym US, tak to już samo demko ładowało się w NORMALU. W dodatku poprawnie to działa jedynie spod prawdziwego D1, podmontowanie pod D6 i przemapowanie pod QMEGiem jako wymuszone D1 już sukcesem się nie zakończyło.

Dobra, mam dosyć, poczytam ten wątek z czystej ciekawości, ewentualnie poczekam na gry, które być może uzasadnią powstanie owego wynalazku. Choć chyba wolałbym zagrać w xxlowe niedoszłe DeathChase, SimCity i inne zajawki... Cóż, takie życie ;)

408

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Jacques napisał/a:

W dodatku poprawnie to działa jedynie spod prawdziwego D1, podmontowanie pod D6 i przemapowanie pod QMEGiem jako wymuszone D1 już sukcesem się nie zakończyło.

dla xbios domyslnym drive jest ten z ktorego uruchomiles xbios wiec mozesz spokojnie sadzic dyskietke do D6: uruchomic xbios i cala reszte :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

409

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

xxl, mnie nie interesuje czy ja uruchamiam XBIOS czy inną dobroć (lub paskudztwo).
Ja uruchamiam Twoje ATRy XBIOS.ATR a teraz MAZEZAM_XBIOS.

I spod QMEGa i APE owe:

1) działają tylko zabootowane spod D1 i w NORMALU.
2) kategorycznie nie działają spod czegoś innego, czyli np. D6 tudzież w trybie US (SIO2PC).


Generalnie mi DZIAŁA wszystko i sprzęt jest w 100% OK, zapewniam Cię ;)
Trudno o bardziej podstawową konfigurację (wytargałem i SIDE, a później SICCARTa dla pewności).
Mam dosyć, nie kumam, nie bawi mnie to jako usera, zniechęciłem się. AMEN.

Poczekam na GRY, ale jak będą się bootować tylko spod D1 i w NORMALu, to będzie słabo... I żadna muzyczka w trakcie ładowania tego nie zrekompensuje.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2013-01-06 20:18:49)

410

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

... u mnie z kolei - ładuje się po APE, lecz wywalił się Cybernoid. Panel "u góry" działa, lecz na grafie mam kaszane.

Ostatnio edytowany przez Pin (2013-01-06 20:19:29)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

411

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Pin napisał/a:

... u mnie z kolei - ładuje się po APE, lecz wywalił się Cybernoid. Panel "u góry" działa, lecz na grafie mam kaszane.

cybernoid wymaga 8bitowego Atari :-) jest sporo optymalizacji w petlach z rozkazami niepublikowanymi.


> 2) kategorycznie nie działają spod czegoś innego, czyli np. D6

niczego nie mapuj... uruchom z d6 i bedzie dzialc :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

412

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Ja pierniczę, nie przekręcaj... Żeby zbootować spod D6, pod QMEGiem trzeba zrobić SHIFT + 6, żeby D6 ustawił się jako pierwszy napęd. I tyle zrobiłem, ale ani XBIOS.ATR, ani Mazezam się z takiego D6 nie uruchomią ;) O trybie szybkiej transmisji nie wspominając już w ogóle, bo to nawet spod D1 nie działa.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2013-01-06 20:41:09)

413

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

to są zalety używania xBios. Wszystko to w trosce o wygodę użytkownika ;)-

[troll mode on]
w przypadku Mazazem to masz bibliotekę z "I/O dla gier które lubią przestrzeń". Kosmiczną nawet, bo gra zajmuje bodajże aż niecałe 10% megaprzestrzeni z 64kB pamięci ram. Dzięki temu w pierwotnej wersji nie odpalisz tego na swoim hardware ;) .. ale podłączając sio2sd możesz sobie nawet posłuchać muzyki w czasie I/O. Jest to konieczność, bo to proces długi i w międzyczasie coś robić przecież trzeba :D :P
[/troll mode off]

Ostatnio edytowany przez Pin (2013-01-06 20:52:40)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

414

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Sad but true...

415

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Jacques napisał/a:

Ja pierniczę, nie przekręcaj... Żeby zbootować spod D6, pod QMEGiem trzeba zrobić SHIFT + 6, żeby D6 ustawił się jako pierwszy napęd. I tyle zrobiłem, ale ani XBIOS.ATR, ani Mazezam się z takiego D6 nie uruchomią ;) O trybie szybkiej transmisji nie wspominając już w ogóle, bo to nawet spod D1 nie działa.


no wlasnie po co robisz shift +6? zabootuj z normalnie z czego chcesz - zrob eksperyment zabootuj ze sparty :-) wsadz dyskietke w d6 i odpal xbiosa... pojdzie :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

416

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Czekaj... Sugerujesz, że Twoich ATR-ów nie mogę zabootować spod QMEGa i D6, tylko powinieniem uruchomić Spartę, żeby uruchomić binarkę XBIOS? Przecież to obłęd... ;)

A idąc tropem uruchamiania binarki, po załadowaniu XBIOS bezpośrednio spod QMEGa (przeglądanie zawartości ATR pod D6 klawiszem L a potem wybór), XBIOS listuje właśnie krzaki a nie pliki.

Tak czy inaczej, nie ważne już, powodzenia w przedsięwzięciu, więcej testów nie kcę :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2013-01-06 21:06:23)

417

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

@Jacques - w sumie, to kłopociki mogą występować. Wersja dosa, użyta w przypadku dema xBios nie jest raczej oryginalną kopią dosa II+/D 6.4, i posiada nieautoryzowane odwołanie do OS'a. Zauważyłem to po przełączeniu w tryb DracOS dla 65c816. Dos się odpala, lecz nie uświadczysz tam "D1:>", oraz próba uruchomienia xbios.com kończy się na czarnym ekranie. Qmeg też jest w tym sensie alternatywnym OS'em, który wymaga, by odwołania doń kierowano poprzez tablicę skoków. Niestety kultura programowania niekiedy osiąga poziom niski, oczywiście zaraz znajdzie się ten co stwierdzi, że to ograniczenie wolności i takie tam sranie po ścianie ;)-

Zaraz Ci ktoś powie, że 20-letni Qmeg, to już nie Atari :D - spokojnie, zaczekaj tylko chwile.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

418

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Poczekam, ale już trochę z boku raczej... Ucieszę się, jeśli pojawią się gry, które usankcjonują powstanie tegoż i tę całą wrzawę ;)

419

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Jacques napisał/a:

Dobra, mam dosyć, poczytam ten wątek z czystej ciekawości, ewentualnie poczekam na gry, które być może uzasadnią powstanie owego wynalazku. Choć chyba wolałbym zagrać w xxlowe niedoszłe DeathChase, SimCity i inne zajawki... Cóż, takie życie ;)

Ot i cała esensja ... XXL zamiast skupić się na tym, co mu wychodzi najlepiej, czyli pisaniu (no ... portowaniu) gier, zabrał się za temat na którym się kompletnie nie zna - więc nie jest w stanie przewidzieć zagrożeń, przed którymi inni schylą pokornie głowę i - co najgorsze - butnie ignoruje nasze ostrzeżenia. Temat polegnie - po prostu. Ale, że XXL jest uparty to i takie fajne flejmy mamy. Ogólnie fajnie się to czyta.

pomidor

420

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

... bo na tym właśnie polega folklor ;)- i niech się coś dzieje.

Dodam tylko, że mam jedną zasadę. 3 próby uruchomienia - coś nie działa, to wywalam i zapominam. Więcej miejsca na dysku jest przynajmniej :D

Ostatnio edytowany przez Pin (2013-01-06 21:29:19)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

421

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Jacques napisał/a:

Czekaj... Sugerujesz, że Twoich ATR-ów nie mogę zabootować spod QMEGa i D6,

atari nie umie zbootowac z innego drive niz 1 ... ale dales mi pomysl, moze niepotrzebnie sprawdzam z ktorego drive jest uruchomiony xbios, to by uproscilo sprawe a i nie bylo by problemow z takim numerem jak boot z dn:

dobry pomysl, skroci program a moze i uprosci sprawe.


> A idąc tropem uruchamiania binarki, po załadowaniu XBIOS bezpośrednio spod QMEGa

nie znam qumega. to uruchamienie spod qmega to jakis loader?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

422

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

xxl, ja Ci technikaliów QMEGa 4.04 nie wytłumaczę, ale jest to bądź co bądź system dość powszechnie używany (unikam słowa "standardowy" ;) ), także warto żebyś swój soft potestował także z nim, choćby pod emulatorem, pobaw się, zobacz...

Tu jest opis:
http://madteam.atari8.info/index.php?syzygy=q404ins

423

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

XXL - jak zapytałeś o Qmega, to już nie to, że ręce mi o(d)padły ale leżę i nie wiem co ze sobą zrobić. Jaja sobie robisz, czy to tak na poważnie? ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

424

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

nie, powaznie. mam standardowy rom w atari a nie qmega :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

425

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

a bo widzisz Pin, okazuje się że 3/4 sceny (degenerosceny jak ktos to dzis określił) z 15-20 lat temu dało się namówić Dorndorfowi na jakąś dziwną przeróbkę nie wiedzieć po kiego grzyba? :D

gep/lamers^dial