151

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

Panowie, nie psioczcie na poczcie, ostatnio konkurencja ich dobija, to się starają :)
Banki i inne giganty wysyłają listy z notesikami, by ważyły >50g!

152

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

to tylko wynik prawa pocztowego i jego omijania
po 2013 to sie zmieni

przechodze na tumiwisizm

153

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

rowniez potwierdzam odbior. kupie zaciskare do pinow to bede montowal pierwsza sztuke.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

154

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

Prawo Pocztowe.

Brzmi Durnnie :P

Od razu widać, kto prawo układał.

Candle, mógłbyś chociaż lakonicznie odpowiedzieć na moje pytania parę postów przedtem? Zadałem je w imieniu szerszego grona, aby uporządkować informacje. Gdybyś je potraktował jako krótki tutek 4all, byłoby miodnie, a na pewno zmniejszy to liczbę konsternacji przy montowaniu.

155

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

1) da sie i w kabelek
2) tak, oraz podlaczyc 4 kabelki (w wersji minimalistyczej mozna odpuscic sobie halt)
3) dlugoscia kabelkow oraz tulejek dystansowych - xl ma 17mm, a xe 20mm
4) spis oprogramowania do atari? bo nie rozumiem, ultimate nie zmienia atari w ultimate, tylko stanowi rozszerzenie - troche madrzejsze niz przecietne
5) nie, basic z plyty mozna wyjac jak komus wadzi, ultimate nie mapuje romu basica, kozysta z wlasnego
6) wszystkie wersje sa takie same (patrz 3)
7) wstanie bios, ale nie zabootuje sie, bo nie ma z czego, natomiast jak uwalisz bios, to jestes w glebokiej, czarnej.... czelusci
8) do gniazda cartridga, reszta opcji wraz z romem pbi jest juz dostepna z poziomu biosa - side integruje sie calkowicie z systemem, udostepniajac montowanie atr'ow wprost z partycji fat32 jak i zwykle partycje atari (APT)
nie, to nie jest zart - tylko fuckt

przechodze na tumiwisizm

156

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

zeby mi jeszcze side odzylo, bo po probie flashowania z atarki z 192k ramu i freezie w jej trakcie - sparta nie wstaje, a spod niczego nie udalo mi sie jeszcze flaszera odpalic, tj. z zadnego innego dosa ktorego probowalem.
od miesiaca odkladam na pozniej ten telefon, ale w koncu bede sie musial na konsultacje odezwac...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

157

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

przelacz w tryb loadera i sflaszuj po sio flaszerem loadera
sflaszuje sam loader coprawda, ale z loadera mozesz szybko sflaszowac cale side

przechodze na tumiwisizm

158

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

Dzięki Candle :)

Candle napisał/a:

spis oprogramowania do atari? bo nie rozumiem

Chodzi o toolsy do:
flaszowania slotów na OS, flaszowania slotów basic i missile command.
No, chyba, że jest to zaszyte w firmware. Nie wiem, muszę zainstalować i sprawdzić.

Flaszowanie sparty jest na stronie sparty - to już znalazłem.

159

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

Przyłączam się do prośby o owe toolsy ;)

160

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

jellonek napisał/a:

rowniez potwierdzam odbior. kupie zaciskare do pinow to bede montowal pierwsza sztuke.

Bo moje jeszcze leży i czeka na czas.
A da się to zacisnąć bez zaciskarki? 29 zł na jednorazowe zaciskanie 4 pinów to trochę mało się opłaca.
I ile trwa takie zaciskanie - bo w sumie cały czas się dziwię, że te kabelki nie są zaciśnięte...

A w instrukcji brakuje mi (albo jestem ślepy) informacji, które kości mam wyjąć i które złączki, i jak w nie włożyć.

W opisie dla XE (22) jest powtórzony kawałek o dodaniu rezystorów w wersji XL.

Ostatnio edytowany przez lemiel (2012-06-13 07:27:38)

161

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

@lemiel da się. Ja do tego wykorzystuje małe kombinerki i wychodzi idealnie. Wszystkie kabelki to nie więcej niż 1 minuta.

Ostatnio edytowany przez pawel (2012-06-13 08:03:09)

162

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

da sie, ale jak sie nie ma wprawy latwo spartaczyc (co mi sie kilkukrotnie zdazylo)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

163

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

tulsy powstaly tylko na potrzeby wewnetrzne i sa bardzo bardzo surowe - z grzebaniem w pliku binarnym wlacznie
do czasu kiedy powstana lepsze nie beda dostepne publicznie
a kiedy powstana lepsze?
coz, jest juz flaszer do side mojego autorstwa, wiec odpowiednie biblioteki istnieja, pozostaje napisac frontend

przechodze na tumiwisizm

164

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

Jeszcze nie podlaczylem, stąd pytanie: jak i czy jest zaprogramowane Ultimate "fabrycznie" po "unkopertingu"? ;) W sensie wersji SDX i 4xOS, ewentualnej współpracy z SIDE i ATR (o której czasem ktoś przebąkuje na forum)...

Ostatnio edytowany przez Jacques (2012-06-13 11:21:16)

165

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

Candle: daj opis rejestrow to qba sam sobie naklepie ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

166

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

Jackques: jak juz podlaczysz, to bedziesz wiedzial ;]

przechodze na tumiwisizm

167

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

Hehe, ok ;)

168

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

soey za tak wyczerpujaca odpowiedz, ale ja t
u mam tzw home office i 10 miesieczne malenstwo ktore wymaga opieki

przechodze na tumiwisizm

169

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

ja mam trójkę 8,5,7/12, dlatego klepię po nocach. Wtedy Home Office jest ciche i przytulne...

Reuestry są, to i tak se moge naklepać. Tylko wchodzą timingi we flashowaniu.

Z tymi zaciskami to trzeba:
Pocynować, ale uwaga, aby cyna nie wpłynęła do wnętrza pina.
przylutować kabelek
Zacisnąć szczypcami trochę naśladując zaciskarkę. Te zaciski się zaciskają "na objętego", mają trapezowy kształt.
Ja bym proponował wlutować w płytę pojedyncze goldpiny i kabelkami 1-1 połączyć, jak ktoś ma.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-06-13 21:09:24)

170

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

Candle napisał/a:

1) da sie i w kabelek
(...)

Czy w wersji XE tez mozna wstawic rezystory w tasme ? Przy takiej operacji wymagane jest przeciecie RD4 & RD5 ?

Atari 65/130XE + SDrive + SIO2SD +xc12 ; AMIGA 600 2Mb + CF IDE+HxC SD ; AMIGA 500 +512Kb; C64 + 1541 +mag; klon A2600

171

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

Ja nie widzę przeszkód, Atari to Atari, tu się akurat mało różni.

172

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

wersja nie ma znaczenia, kabel to kabel

przechodze na tumiwisizm

173

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

moze sie komu to przyda:
http://www.atariage.com/forums/topic/17 … try2432051
http://www.atariage.com/forums/topic/17 … try2437999

przechodze na tumiwisizm

174

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

mi sie przydalo ;)
dzieki za pomoc, dziala ok
obraz sparty dla ultimate jest taki sam jak dla side?

w imagerze (ladnie mi pod wine zadzialal) romy widze opisane sa jako Maxflash/Turbo Freezer/SicCart/Ultimate/SIDE 256kB - znaczy sie to jeden standard?
rom sparty ktory jest w ultimate nie ma fdiska do side (z reszta - ten co mam w side, tj. 4.45b - tez nie ma tego fdiska)
dogralbym go, ale jakos nie moge znalezc na sieci ani binarki, ani romu z ta binarka...
dobrze ze nim zaczalem side miesiac temu flaszowac, najpierw kilka partycji zalozylem ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

175

Odp: ultimate1mb - nowy preorder

Ultimate dotarlo calo i bezpiecznie, juz zasadzone. Dzieki. Moglbys troche rozwinac temat ladowania ATR bo probuje na rozne sposoby i nic mi z tego nie wychodzi.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993