Temat: zasilanie SN360

Ktoś tu jest w posiadaniu informacji jakich napięć i na których pinach wymaga stacja SN-360?

2

Odp: zasilanie SN360

http://www.dereatari.republika.pl/atarisch/sn360.zip

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: zasilanie SN360

+5, +12 V względem masy, które możesz wziąć np. z grzybowego zasilacza.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: zasilanie SN360

dzięki, na tym schmacie jest chyba jakiś błąd, oba stabilizatory to 7805 a nie 7812, jerze odezwij się.

5

Odp: zasilanie SN360

No jest błąd, ten dolny stabek powinien być 7812.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

6

Odp: zasilanie SN360

a skąd wiesz, że dolny?
bo może górny?
niechciał bym uwalić mojego urządzonka...

7

Odp: zasilanie SN360

Bo jer jest autorem tego schematu.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-02-20 08:13:45)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

8

Odp: zasilanie SN360

@bezrobotny potrafiłeś znaleźć błąd w schemacie w części zasilania ale już pomyśleć i zerknąć troszkę w góre i prawo gdzie jest napisane +12V i jasno sugeruje tamta część opisu wtyczki do zasilania gdzie ma być 7812 nie potrafiłeś? Myślenie to musi być bardzo bolesna sprawa.

9

Odp: zasilanie SN360

Po co wogole z nim dyskutujecie? Malo razy zmarnowal wam czas? Lubicie to?

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

10

Odp: zasilanie SN360

NIe przywyczaiłeś się jeszcze Mikey??
Lepiej niech bezrobotny walczy ze stacją sn360 niż udziela się w temacie jak słabo jest w naszym kraju :P

11

Odp: zasilanie SN360

.. to że co, że niby jest dobrze? ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: zasilanie SN360

Nie mam pewności czy na schemacie stacji SN-360 w opisie gniazda zasilania 5V nie powinno być przypadkiem zamienione z masą.
Na płytce pcb stacji są 3 punkty do, których są przylutowane kabelki z gniazda. Są one opisane 5V, GND, 12V. Z połączeń wynika, że piny 6,1 gniazda DIN7 idą do masy a piny 7,3 idą do punktu opisanego 5V.
Czy mógłby to ktoś zweryfikować?

edytowano:
Nie mogę do końca ustalić jaki jest pinout gniazda DIN7 z rzutu z zewnątrz stacji/gniazda.
Jeżeli patrząc z zewnątrz na gniazdo i mając "wcięcie" u góry, piny 6 i 1 są z prawej to na schemacie jest dobrze.

Ostatnio edytowany przez Pawex (2021-08-26 04:41:13)