1

Temat: Atari 810 zasilacz

Posiadam tę stacje i chciałem ją sprawdzić.
Potrzebuje zasilacza, jednak nie dysponuje 9VAC a jedynie 9VDC, czy można DC zastosować czy mam pozyskać AC?
Gdzie na wtyku jest + a gdzie -?
I ewentualnie jakie są wymagania odnośnie wydajności prądowej zasilacza?

2

Odp: Atari 810 zasilacz

Musi być AC, na DC nie będzie działać. Wydajność 1,5A

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

3

Odp: Atari 810 zasilacz

9V AC, 15V DC
27VA

posty nie moga zawierac samych duzych liter - jaasne

przechodze na tumiwisizm

4

Odp: Atari 810 zasilacz

jer <-- a to tyczy się tylko zasilania tej konkretnej stacji albo ogólnie Atari z czasów 400/800, czy w ogóle podawania DC gdzie potrzeba AC? Bo np. dla SVI działa zgodnie z radą zaxona.

BTW, dostałeś mój email z pytaniem o 2 szt. 7800?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

5

Odp: Atari 810 zasilacz

@candle zamiast 9VAC mam zastosować 15VDC? Dobrze zrozumiałem? chyba, że czegoś nie wiem ale wg manuala  dostarczany był zasilacz z 9VAC na wyjściu.

6

Odp: Atari 810 zasilacz

http://www.atarimax.com/jindroush.atari … 10rear.gif

Na schemacie widać że napięcie jest w środku prostowane.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

7

Odp: Atari 810 zasilacz

@wieczor tak schemat obejrzałem zanim zadałem pytanie, jakoś mnie zamroczyło z tym +/- na wtyku bo przy AC nie ma tego problemu.
Tylko właśnie pamiętając temat z SVI gdzie spokojnie można było użyć zasilacza DC to chciałem się upewnić bo może nie musiałbym jakoś szukać i kombinować specjalnie.

8

Odp: Atari 810 zasilacz

atari 810/1050 i atari 800 robia sobie jeszcze 12V stalego z tego 9V AC przez powielacz napiecia, stad konieczne jest dla nich te AC
ale mozna je uzyc sobie z zasilaczem DC, jednak musi byc on na wyzsze napiecie niz 12V - 3V jest spadku na stabilizatorze liniowym, co nam daje 15V i jest jakis tam spadek na diodach powielacza
1050 zasilalem z 18V zasilacza od drukarki HP - zada - stabilizator 5V dostaje po dupie (musial z tych 18 robic 5, a ze jest  liniowy, to z 13V musial robic cieplo...)
to samo bedzie z pozostalymi sprzetami
powielacz jest rownież uzyty w snesie
gdzie jeszcze - nie wiem

przechodze na tumiwisizm