351

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

Dlatego wiem, że w przyszłym roku 816 będzie już w 95% Atarek na scenie a taka z oryginalnym 6502 będzie droższa od Falcona, bo każdy będzie chciał zagrać w Mazezam :lol:

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

352

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

Ponoć w alternatywnym świecie Williama Bella, Falcon w desktopie stoi na każdym biurku ;)

gep/lamers^dial

353

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

wieczor napisał/a:

Dlatego wiem, że w przyszłym roku 816 będzie już w 95% Atarek na scenie

o smierci sceny 8bitowego atari juz kilka razy czytalem. ale moze na tych nowych komputerach w trybie emulacji 6502 cos tam z atari xl/xe bedzie dzialac...

wieczor napisał/a:

bo każdy będzie chciał zagrać w Mazezam

i nastepne... niestety to bedzie wymagalo komputera kompatybilnego z atari xl/xe ... (ale rozwiazaniem dla takich osob bedzie altirra)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

354

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

xxl napisał/a:

ale moze na tych nowych komputerach w trybie emulacji 6502 cos tam z atari xl/xe bedzie dzialac...

Pominę już słowo emulacja, ale czepię się proporcji - raczej coś nie będzie działać. Pomijalny ułamek :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

355

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

no coz. stojac przed wyborem optymalizowac program czy wymienic procesor na 16 bitowy i dolutowac pamiec wybiore bez wahania ta pierwsza opcje, bede optymalizowal wykorzystujac 100% mozliwosci atari.

juz raz slyszalem o koszcie takiego dzialania:

drac030 napisał/a:
mazi napisał/a:

Np. jak juz zapewne czytales na zyskaniu cykli.

Na zyskaniu kilku na ogół niepotrzebnych cykli, kosztem utraty kilku równie niepotrzebnych użytkowników ;)


myslisz Wieczor, ze odczuje strate tych "kilku niepotrzebnych" bylych uzytkownikow atari ?

Ostatnio edytowany przez xxl (2012-11-22 17:48:43)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

356

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

xxl napisał/a:

myslisz Wieczor, ze odczuje strate tych "kilku niepotrzebnych" bylych uzytkownikow atari ?

A dlaczego podchodzisz do tego personalnie? Co ma do rzeczy w tym wypadku, kto co odczuwa? My chyba rozmawiamy o kwestiach technicznych i podejściu programistycznym. Poza tym jeśli mówisz o byłych - ja równie dobrze mogę postawić granicę na linii XL. Bo XE to dla mnie "byłe" Atari - wymienili obudowę i namieszali coś w romie, ale oryginalny 8-bitowe Atari to XL - jako takie powstało. Dlaczego mam nieoptymalizować dla nich kodu pomijając tablicę skoków w ROMie? A tu ta optymalizacja może być naprawdę odczuwalna.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

357

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

Bo czuje sie dotkniety tym, ze MazezaM bedzie w przyszlosci kreowal ceny atari xl/xe - przynajmniej tak zrozumialem Twoj post 351. to zwykla gra, nie widze jej w roli kultowej.


wieczor napisał/a:

Dlaczego mam nieoptymalizować dla nich kodu pomijając tablicę skoków w ROMie? A tu ta optymalizacja może być naprawdę odczuwalna.

odpowiedni zapis do PORTB czyni swiatlo. a to wszystko programowo. czyz atari xl/xe nie jest systemem doskonalym?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

358

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

xxl napisał/a:

Bo czuje sie dotkniety tym, ze MazezaM bedzie w przyszlosci kreowal ceny atari xl/xe - przynajmniej tak zrozumialem Twoj post 351. to zwykla gra, nie widze jej w roli kultowej.

Ja osobiście czułbym się zaszczycony :) A to był tylko ironiczny żarcik ;) Trochę poczucia humoru :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

359

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

wieczor napisał/a:

Ja osobiście czułbym się zaszczycony

nie, zbyt duza odpowiedzialnosc.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

360

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

Nawet zakładając że wszystkie Atarki mają te samo 6502 tak samo reagujące na wszystkie 'nielegale' widzę jeden szkopuł. Można z dużym prawdopodobieństwem założyć że wszystkie oficjalne rozkazy zostały przez lata (i podczas projektowania procesora) dogłębnie przetestowane i nie mają negatywnego wpływu (np. poprzez nadmierne nagrzewanie procesora lub jego części). Bardzo wątpię aby 'nielegale' były tak przetestowane, i niekoniecznie są tam rozkazy typu 'halt and catch fire' ;) , to możliwe że mogą negatywnie wpływać na żywotność, przecież już niemłodych, procesorów. Dlatego uważam że stosowanie nielegali niesie ze sobą nie do końca jasne ryzyko, i powinno się tego unikać.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

361

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

@xxl
Nie wiem jak ty to rozumiesz, ale z większość osób w tym wątku apeluje tylko i wyłącznie o ROZWAGĘ w stosowaniu nielegalnych/nieudokumetowanych opcodów.

Znaczy się fajnie byłoby uniknąć sytuacji typu: "Hurra, dzięki nielegalom zaoszczędziłem 7 cykli procesora. Chociaż i tak w ramce zostało mi 20 cykli i nie mam pomysłu co z nimi zrobić".

Ale jeżeli z nielegalami wszystko będzie wyliczone co do cykla dosłownie "na styk" (tylko dzięki nim będzie dało zmieścić się w czasie) to nikt (a przynajmniej ja) złego słowa nie powie. Ale po co wrzucać je wszędzie na siłę.

W życiu trzeba umieć zachować umiar i równowagę :)

Ostatnio edytowany przez grzybson (2012-11-22 19:36:10)

grzybson/SSG^NG

362

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

"one illegal too far" ;D

gep/lamers^dial

363

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

gepard napisał/a:

Ponoć w alternatywnym świecie Williama Bella, Falcon w desktopie stoi na każdym biurku ;)


Obok Amigi 1200 w towerze :P

364

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

@XXL - ta cała twoja niekompatybilność 65c816 i wielka strata dla demosceny to mniej więcej jak na razie:

* 4 gry
* 3 dema
* dwa inne programy do robienia czegoś tam ;)-
* spora część Twoich produkcji

... na kilkadziesiąt tysięcy programów. Chyba to przeżyjemy a scena nie upadnie tak łatwo ;)-


EDIT:

:) - to może teraz czas na nielegalne instrukcje 65c816 :D

Ostatnio edytowany przez Pin (2012-11-22 21:06:31)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

365

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

wieczor napisał/a:

Dlatego wiem, że w przyszłym roku 816 będzie już w 95% Atarek na scenie a taka z oryginalnym 6502 będzie droższa od Falcona, bo każdy będzie chciał zagrać w Mazezam :lol:

Wieczor: nie wiem jak mam cie rozumiec. Czy to co piszesz to zwykle trolollo czy ty tak na powaznie? Przetestowalem Mazezam z sukcesem na moich trzech 65xe i 130xe. Jak nie czaisz: TO DZIALA! Wiec po co te hejtownie. Druga sprawa, ze 816 nigdy nie zostanie scenowym standardem.

P.s. Sprawdze jeszcze na 800xl. Mam nadzieje, ze jeszcze w tym roku. Jellonek: wyrobisz sie? Czy jak to juz u was looblyniakow bywalo bede czekal kilka lat? :)

366

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

@Pin: tez mi sie wydaje ze scena malego atari nie padnie a proroctwa kolegi Wieczor sa niepowazne...

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

367

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

mazi: wyrobie sie, jak dasz nowe kostki ram, albo kolejna 880tke. zadzwonie zaraz to pogadamy ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

368

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

No faktycznie cos padlo.
Tak jak rozmawialismy. Kostki sie zalatwi.

369

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

a tam gadanie...pewien bywalec zlotów z Warmii i Mazur juz ładne pare lat temu powiedział, co jest nawet udokumentowane w postaci bardzo ładnego sampla:

"...na Atari nie ma sceny" ;)

gep/lamers^dial

370

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

mazi napisał/a:

Wieczor: nie wiem jak mam cie rozumiec. Czy to co piszesz to zwykle trolollo czy ty tak na powaznie? Przetestowalem Mazezam z sukcesem na moich trzech 65xe i 130xe. Jak nie czaisz: TO DZIALA!

Przywiozę Ci na SV wersję Mazazem, która ładowana po SIO na dowolnie dostarczonej przez Ciebie Atarce nie zadziała. Jak już wspominałem - wystarczy STD przeplot na zwykłej stacji. Niech ktoś będzie szczęśliwym posiadaczem standardowej stacji SN-360 . Niniejszym będzie pozbawiony możliwości zagrania w Mazazem mimo, iż będzie miał komputer niczym orleańską czy jakąś tam dziewicę. Mowa oczywiście o wersji z xB i muzakiem w czasie I/O. Zwracam tym samym uwagę jedynie na to, że proponując pewne rozwiązania należy liczyć się z hardwarem i fantazją użytkownika ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

371

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

http://www.kiep.pl/img38/2011/06/12/130 … cepted.jpg

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

372

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

ignorowanie tematu faktycznie jest optymalnym rozwiązaniem ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

373

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

dlaczego ignorowanie? jesli masz taka sytuacje chcialbym to zobaczyc - na zlocie bedzie okazja.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

374

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

ok. Nie ma problemu. Weź swojego kompa na wszelki wypadek ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

375

Odp: 6502C niepublikowane rozkazy

nie ma potrzeby i nie chce tez zeby ktoras byla zazdrosna a zreszta nie umialbym sie zdecydowac... niech sobie wszystkie atareczki leza ladnie w kredensie za szybka do mojeo powrotu.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.