1

Temat: Układ PCA EP8212 do Atari 800XL

Po rozebraniu mojego uszkodzonego Atari 800XL z czarnym obrazem okazało się iż tytułowy układ ma wyłamaną nóżkę. Oznaczony jest jako: PCA EP8212 C060472-D 8403 RP
Czy ma ktoś go zbędnego by poratować i sprzedać?
Jaką on pełni rolę na płycie Atari?

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

2

Odp: Układ PCA EP8212 do Atari 800XL

conrad napisał/a:

Jaką on pełni rolę na płycie Atari?

Linia opóźniająca http://atariki.krap.pl/index.php/Lista_ … talogowych

3

Odp: Układ PCA EP8212 do Atari 800XL

A którą nóżkę ma wyłamaną? Chodzi o numer.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

4

Odp: Układ PCA EP8212 do Atari 800XL

linia opozniajaca to nic innego jak pare bramek i rezystorow, wiec to latwo naprawic Schemat jest u jera :)
EDIT: a, widze ze jer juz odpisal :)

Ostatnio edytowany przez syscall (2012-03-14 19:25:31)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

5

Odp: Układ PCA EP8212 do Atari 800XL

Pierwsza od góry z prawej strony

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

6

Odp: Układ PCA EP8212 do Atari 800XL

Pin 14 - zasilane +5VDC. Można próbować podlutować kawałek drucika jeśli wystaje dostatecznie niewielki fragment nogi z obudowy i/lub "doskrobać" się delikatnie do fragmentu znajdującego się wewnątrz ale to dla desperatów. Najlepiej od razu szukać dawcy lub wykonać układ zastępczy w/g schematu jera: http://www.dereatari.republika.pl/serw.htm.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-03-14 22:13:38)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

7

Odp: Układ PCA EP8212 do Atari 800XL

Przylutować będzie bardzo ciężko gdyż nóżka odeszła równo z obudową. Układ zastępczy mnie przerasta. Dlatego chciałbym po prostu wymienić układ na sprawny - mam nadzieję że wówczas Atari wstanie. Nie wiem ile jest warty stąd nie piszę ceny ale chciałbym przywrócić Atari do życia.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.