1

Temat: heartlight vbxe

a takie tam...
to jest w ramach "co robiles przez swieta"

do skonczonego to temu jeszcze daleko, ale coz, swieta to tylko 2 dni i trzeba sie dzielic czasem z rodzina ;)

Ostatnio edytowany przez Candle (2012-04-10 14:09:36)

Post's attachments

HL.xex 71.77 kb, liczba pobrań: 41 (od 2012-04-10) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
przechodze na tumiwisizm

2

Odp: heartlight vbxe

Bardzo ładne. Tak trzymaj, dobra robota.

Widać jak ktoś chce to można :)

Myślę, że w tym roku jeszcze coś się na vbxe pojawi.

pomidor

3

Odp: heartlight vbxe

Pod Altirrą wygląda fantastycznie ! Brawo !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: heartlight vbxe

A na żywo jeszcze lepiej :)

5

Odp: heartlight vbxe

wrzućcie na yt... chyba, że to tylko dla "kumpli"

6

Odp: heartlight vbxe

Kup VBXE :) Albo zainstaluj altirre

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

7

Odp: heartlight vbxe

@bezrobotny masz poniżej chociaż zaskakujesz mnie za każdym razem - z pewnością nie pozytywnie.
http://www.youtube.com/watch?v=jrHMyfpyamc

8

Odp: heartlight vbxe

toć  kilka osób kupiło i produkcja stanęła... poza tym, ja nie wylutuje 5 40 nóżkowych scalaków z dwustronnej płytki... najlepiej jakby Ktoś się zajął produkcją i instalacją - to jest myśl!

9

Odp: heartlight vbxe

dzięki,
a pamiętacie 1 numer tajemnic atari? na jednej stronie była mapa misji, a na drugiej 5 kartek A4 z cyferkami data w basicu... mój kolega to wszystko przepisał !!! i nawet się nie pomylił, to była gra jak ta... taka ciekawostka.

10

Odp: heartlight vbxe

bezrobotny napisał/a:

toć  kilka osób kupiło i produkcja stanęła... poza tym, ja nie wylutuje 5 40 nóżkowych scalaków z dwustronnej płytki... najlepiej jakby Ktoś się zajął produkcją i instalacją - to jest myśl!

Nie ma to jak ocena sytuacji przez wszechstronnie zorientowanego człowieka.
MM: sory, ale dostaję już uczulenia ...

Ostatnio edytowany przez electron (2012-04-11 07:31:55)

pomidor

11

Odp: heartlight vbxe

@ bezrobotny
Ktoś się zajął produkcją kolejnej serii, ale to trzeba wychylić nos poza forum, do którego się tak przyzwyczaiłeś by dostawać wszystko na tacy.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2012-04-11 08:08:45)

12

Odp: heartlight vbxe

Przyznam szczerze ze nigdy nie kumalem tej gry :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

13

Odp: heartlight vbxe

Taki trochę BoulderDash.
Ale muzyczki do niego to nie kojarzę - tej wspomnianej na AAge.

Candle, kiedy Ty masz na to wszystko czas?

14

Odp: heartlight vbxe

Candle podłączony jest do urządzenia zwanego Atari rozszerzonego o własne rozwiązania i to podtrzymuje go przy życiu ;) Szacunek.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-04-11 11:08:12)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

15

Odp: heartlight vbxe

yyy, to gdzies jest wersja z muzyczka?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

16

Odp: heartlight vbxe

syscall, lemiel: podobne do boulderdasza w tym sensie, ze chodzi sie cosiem i zbiera inne cosie
rozne od boulderdasza dopiero troche na wyzszych poziomach, chociaz w wersji atarowkiej tego nie bylo zaimplementowanego
mamy np tunele ktore pozwalaja isc tylko w jedna strone, czy baloniki ktore wypychaja cosie w gore
jell: znajdz wersje na pc

przechodze na tumiwisizm

17

Odp: heartlight vbxe

a, widzialem... nie bralem jej pod uwage...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

18

Odp: heartlight vbxe

Mam to nawet przepisane z TA własnoręcznie, przez sąsiada albo kumpla z klasy. Nie pamiętam. Ale grać w to raczej nie grałem. Ot po prostu, mało grałem. Może poza Road Race. Wersji na PC nie widziałem.

19

Odp: heartlight vbxe

nie no nie znalazłem tego preordera, help?

20

Odp: heartlight vbxe

Dziwne, na wierzchu jest...
http://www.atariage.com/forums/topic/19 … er-thread/

21

Odp: heartlight vbxe

hehh - nieźle to wygląda.

... jest kilka gier, co można by poddać lekkiemu tuningowi ;)-

Ostatnio edytowany przez Pin (2012-05-03 18:14:29)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

22

Odp: heartlight vbxe

lemiel napisał/a:

Dziwne, na wierzchu jest...
http://www.atariage.com/forums/topic/19 … er-thread/

Ktoś z naszego kraju ma zamiar to to zamówić ?

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

23

Odp: heartlight vbxe

Ja zamówiłem.
Jeszcze chyba ktoś chciał.

24

Odp: heartlight vbxe

Pięknie to wygląda te kolorki:) A wytłumaczcie mi jedno czy jak mamy zamontowane VBXE w Atari to czy jak dziala gra na tej karcie to czy procesor 6502 obsługuje kod gry czy całą robote odwala sama karta? I czy jak piszemy grę dla VBXE to czy używamy asemblera 6502 czy jakiegoś specjalnego dla tej karty?
z góry przepraszam za laickie pytania.
dzięki

25

Odp: heartlight vbxe

Główną robotę wykonuje jak zwykle procesor. VBXE oferuje nowe tryby graficzne, własne ulepszone sprite'y i własną pamięć obrazu. Dodatkowo może wspomagać pewne funkcje związane z operacjami na ekranie - jakie: to zależy od załadowanego rdzenia. Takim defaultowym jest rdzeń FX, obecnie w wersji 1.24. A co może z nim zrobić za Ciebie karta najlepiej doczytać tutaj :  http://spiflash.org/block/15.html - na dole są linki do programmers manual w dwóch językach. Właściwie z tym rdzeniem jest to pełnosprawny blitter, działający zupełnie niezależnie od procesora, przygotowuje on dla niego tylko listę rozkazów.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby napisać własny rdzeń, są one w pełni updateowalne i zrobić zamiast defaultowych featurów jakieś rysowanie albo coś :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2012-05-05 09:43:14)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem