201

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

W 400 i 800 masz 6502A oraz 6502B jeszcze.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

202

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

XXL - cóż takiego przełomowego zaprogramowałeś dzięki nielegalnym rozkazom? - pogromcę Numena może? :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

203

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

"Ludwiku Dorn i Sabo! Nie idżcię tą drogą..."

gep/lamers^dial

204

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

hahahahahhh ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

205

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

Pin napisał/a:

XXL - cóż takiego przełomowego zaprogramowałeś dzięki nielegalnym rozkazom? - pogromcę Numena może?

jak ktos jest zdolny to palcem namaluje dzielo sztuki... ja niestety musze skorzystac z wszystkich mozliwosci standardowej konfiguracji atari xl/xe zeby pokazac cokolwiek :p

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

206

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

przesadzasz moim zdaniem :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

207

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

kur... cala kolacje czytalem Wasza dyskusje :P Moze nie filozujcie ale dogadajcie sie konkretnie. Po prostu Grey i Pin obiecaja ze uruchomia kazdy program, ktory XXL napisze na zlot, a XXL obieca ze nie napisze zlosliwie takiego programu, ktorego uruchomic sie nie da ;)

208

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

... i dlatego będziemy specjalnie na tę jedną produkcję po raz pierwszy od 10 lat podłączali dodatkowe atari w czasie konkursów? :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

209

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

Ja juz zapytalem raz i nie otrzymalem satysfakcjonujacej odpowiedzi. Co konkretnie daja te dodatkowe instrukcje? Rozumiem ze kilka cykli czasu procesora. Chcialbym zobaczyc 1 (slownie jeden) program dla ktorego jest to niezbedne i ni chuchu bez tego nie pojdzie. Nikt nie potrafi mi podac chociaz mglistego wyobrazenia takowego :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

210

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

DracOS którego często używam. Kod pod 65c816 okazał być się krótszy i można było więcej ciekawych rzeczy zaimplementować tym sposobem w systemie operacyjnym. Wymaga do działania 65c816 CPU.

Ostatnio edytowany przez Pin (2012-10-14 21:43:39)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

211

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

Przyłączam się do słów Geparda - Panowie, nie idźcie tą drogą :) Żadna praca nie zostanie odrzucona, zostaną sprawdzone odpowiednio wcześniej, i jak będzie trzeba to podepnie się drugą atarkę - będę miał zapewne 3 rzutniki, damy radę ;)

Na party za granicą na których byłem dema nagrywane były wcześniej jako pliki video (na EIL'u 99 nawet na kasetach VHS), a także puszczane pod emulcem - taka prezentacja traci na uroku i to mocno. Ja na SV w 2000 roku prezentowałem 3 prace na Falcon'a, i podczas jednej musiałem rozkręcić live Falcon'a, ale w miarę sprawnie to poszło ;)

Pozdr.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

212

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

Damy radę ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

213

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

Pin: Mi nie chodziło o 816 tylko o nielegalne instrukcje :) Zastosowanie tego pierwszego jestem w stanie sobie wyobrazić :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

214

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

Poczytaj sobie np. komentarze na glownej do Deary by SquoQuo.

215

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

No tak, ale to nadal dowód na to że się da bez nielegali ;) A na głównej to jest nic, poczytaj sobie komentarze na aolu :D

Komentarzy jest 124, a interesująca nas część zaczyna się postem Pina 2012-09-03 21:57:43:

http://atarionline.pl/v01/index.php?sub … ct=nowinki

Enjoy :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

216

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

Tego mozna sie bylo spodziewac...

podczas SV na koszulce Pina w tym roku oprocz logo Silly Venture 2012 znajdziemy logo xBios.


TO TRZEBA ZOBACZYC ! koniecznie badz na SV2012 !

Ostatnio edytowany przez xxl (2012-10-15 14:23:00)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

217

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

I kawałek kodu z użyciem samych nielegali :P

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

218

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

grey/msb napisał/a:

Przyłączam się do słów Geparda - Panowie, nie idźcie tą drogą :) Żadna praca nie zostanie odrzucona, zostaną sprawdzone odpowiednio wcześniej, i jak będzie trzeba to podepnie się drugą atarkę - będę miał zapewne 3 rzutniki, damy radę ;)

Ale to już pisałeś stronę wcześniej, daj spokój ;) to nie dociera do niektórych :D

Ostatnio edytowany przez jury (2012-10-15 15:02:30)

219

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

Bo tu nie chodzi o te odrzucone/nieodrzucone prace, ale o walkę za sprawę :D I z łokcia go jeszcze :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

220

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

.. może ja już nie będę ględził w temacie, bo ileż można. Większość z Was i tak wie jakie mam poglądy w temacie :) -

@XXL - fundujesz mi koszulkę z logo xBios? ;)- hmmm... czemu nie :D

EDIT:

Ptica - jedziesz na party? ... bo zastanawiam się, jak jechać. Jak na razie, to grozi nam wyprawa Oplem Kadett'em z tłumikiem WM i głośności w granicach 100dB. Nie wiem, czy wystarczy głośne radio ;)-

Ostatnio edytowany przez Pin (2012-10-15 21:59:52)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

221

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

Pin napisał/a:

Jak na razie, to grozi nam wyprawa Oplem Kadett'em z tłumikiem WM i głośności w granicach 100dB. Nie wiem, czy wystarczy głośne radio ;)-

Damy radę..... kupimy ochraniacze na uszy takie jak do prac z młotem pneumatycznym :)

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

222

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

Czy na tym zlocie Duddie bedzie przerabial atarki w temacie polepszenia obrazu ("super-video" czy jakos tak) i
jaki jest aktualny cennik ???

223

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

Hmmm.... Zamierzałem nie brać ze sobą całego bajzlu do lutowania, ale jeśli znajdzie się więcej chętnych, to być może wezmę sprzęt. Cena przeróbki się nie zmieniła - 50 zł.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

224

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

Używanie nielegali jest nielegalne, każdy robi to na własne ryzyko, jeżeli praca nie zadziała na komputerze testowym to won i tyle.

Robiąc się coraz bardziej radykalny na stare lata napiszę jeszcze ...

Może to nieuczciwe porównanie, ale w pracy jak ktoś użyje nielegali i z tego powodu będzie coś źle działało "w polu" to dostanie w dupę za swoje i to porządnie. I mam wrażenie, że osoby, które babrają się elektroniką w większości będą miały takie samo zdanie. Zbieracze cartów mogą mieć inne zdanie, nie jest prawdą, że musimy być jedną wielką rodziną ha ha ha.

pomidor

225

Odp: Silly Venture - the fun's not over yet!

Duddie napisał/a:

Hmmm.... Zamierzałem nie brać ze sobą całego bajzlu do lutowania, ale jeśli znajdzie się więcej chętnych, to być może wezmę sprzęt. Cena przeróbki się nie zmieniła - 50 zł.


Oj weź "ten bajzel do lutownia" też chętnie oddam swoja Atarkę do kolejnego tuningu :)